Danny Blind en Peter van Vossen weten zelfs met improvisatie kinderen te boeien All-Ready kan ook tegen Blauw Wit geen punten pakken in Promotieklasse blMÏMÊÊ John van den Brom en Edwin van der Sar ondersteunen kamp Degradatie komt steeds dichterbij voor Zierikzeese ploeg Badmintonteam Zierikzee speelt aardige competitie fJ.M I r DONDERDAG 29 DECEMBER 1994 NR 25696 7 (Door Kees Verkerke) Twee dagen lang kunnen hon derd Zeeuwse voetballertjes genieten van de Ajacieden Danny Blind en Peter van Vos sen. Beide voetballers zorgden onverwachts voor een- grote verrassing. John van den Brom (Ajax) had zich gelijk al de eer ste dag bij de voetbalstage ge voegd. Vandaag (donderdag) komt ook Edwin van der Sar om te keepen tijdens de finale van de penalty bokaal. Daarnaast zijn Maurice van Ham (SK Beveren) en Ruud Pennings (keeper van Veere) ac tief. Vele vrijwilligers zoals Koen Mijnheer, Kees en Riny van Vossen, Hennie Merle en Sjaak de Kooning zorgen er voor dat de organisatie vlekke loos verloopt. In het luxueuze verblijf in Motel Goes en de harmonicabus zorgt voor een goede accommodatie en ver voer. ,,De accommodatie spreekt voor zich. Vorig jaar was het ook goed maar toen konden we in Lewedorp maar veertig voetballertjes kwijt. Hier in Goes, dat tevens cen traal staat in Zeeland, hebben we veel mogelijkheden. De kinderen kunnen douchen, er zijn goede slaapgelegenheden en een ontspanningszaal", ver telt Danny Blind. Er is enorm veel belangstelling voor de tweedaagse voetbalsta- „ge. „We hadden vorig jaar zestig kinderen op de wacht lijst staan. Die hebben we eerst aangeschreven. Er is nu inmid dels al weer een nieuwe wacht lijst voor volgend jaar", aldus Peter van Vossen. De beide voetballers hebben een enorme aantrekkingskracht op de kin deren. ,,Ze betalen negentig gulden. Dat is niet veel voor twee dagen. Wij hadden vorig jaar een verlies van driedui zend gulden. Iedereen werkt pro deo mee. We hopen er nu wel uit te komen. Ook steunen sponsors ons voetbalkamp. We hebben de namen van Van den Brom en Van der Sar zolang mogelijk geheim gehouden. Het is onze voetbalstage en alle andere voetballers die ons on dersteunen kan voor de kinde ren alleen maar een mooie ver rassing zijn", aldus de sympa thieke Blind. Ook was er ijog even sprake geweest van kee per Ed de Goey. „We hebben het hem gevraagd. In eerste instan tie wilde hij wel, maar er kwam wat tussen." Ook voor John van den Brom zijn jeugd voetbalkampen niet vreemd. De Ajacied leidt in zijn geboor teplaats Amersfoort al vijf jaar voetbalkampen. „Mis schien helpen wij hem daar wel", liet Van Vossen weten. Ontspannen Het is voor Peter van Vossen en Danny Blind even lekker ont spannen. Beide Ajacieden zien zo'n voetbalstage als rust in het drukke wedstrijdprogramma De grote harmonicabus met 112 zitplaatsen bracht het gezel schap in Zierikzee. Het was daarna een leuk gezicht om de jeugdige sporttalentjes ac tief te zien met de profvoetbal lers. Zeker toen het team van Peter van Vossen een wedstrijd tegen het team van John van den Brom moest spelen. Beide Ajacieden gingen in het doel. Het werd tenslotte een wed strijd tussen Van Vossen en Van den Brom. De kinderen werden als mascotte gebruikt. Het slot was dat Van Vossen vanaf het doel bij Van den Brom een doelpunt ging zetten en anders om. Van den Brom bleek uit eindelijk de matchwinnaar en vierde dat met paardjerijden op de rug van Van Vossen. Ple zier stond voorop, ook toenj bei de Ajacieden op de tribune moesten bijkomen van hun In zet. Sebastiaan Everaers In de middag vertrok de bus naar de Irislaan in Vlissingen. Ook daar stond de gemeente Vlissingen direct klaar voor een noodopvang. Daar werd een echte veldtraining gegeven en de voorronden van de penal tybokaal werden afgewerkt. Geen enkele Schouwse deelne mer kwam door de voorronde. Wel was er een opmerkelijke rol voor keepertje Sebastiaan Everaers uit Renesse. Van de 45 schoten weerde hij er 18 uit zijn doel. Vandaag (don derdag) komt Edwin van der Sar. Hij staat in het doel voor de finale. De winnaar kan de eerste trofee winnen. Een schitterende plastiek in de vorm van een vleugel. Het was toch feest op de eerste avond van het voetbalkamp. Tijdens een quiz, geleid door Koen Mijnheer, konden de voetballers vragen beantwoor den in de vorm van 'Ren je rot' over Van Vossen en Blind. Er waren zeven ballen en een aan tal echte Ajax shirts met alle handtekeningen van de Ajax- selectiespelers. „We zitten dicht bij het vuur, dat is mooi meegenomen voor die kinde ren. Het is toch fantastisch als je zo'n prijs wint", lachte Dan ny Blind. Als vandaag ook de laatste training op het veld van Nieuwdorp of Vlissingen wordt afgewerkt gaan zeker honderd voetballertjes en twee Ajacieden een tevreden jaar wisseling tegemoet. John van den Brom met zijn spelertjes onder de indruk. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Improviseren en nog eens improviseren voor Danny Blind en Peter van Vossen. Gisteren, woensdag, startte de tweede stage van voetbalstichting Blind en Van Vossen in Motel Goes. Honderd Zeeuwse voetbal lertjes belandden 's morgens in sporthal Onderdak in Zierikzee. De oorspronkelijke veldtraining in Nieuw dorp werd afgelast wegens het slechte weer. In sporthal Onderdak speelden de voetballertjes een zaalvoet baltoernooi waarna 's middags aan de Irislaan in Vlissingen een veldtraining en de voorronde van het pe nalty schieten werden gehouden. Danny Blind moest in sporthal Onderdak al snel handtekeningen uitdelen. (Foto: Joop van Houdt). van Ajax. Tot vier januari heb ben ze vrij van hun trainer Louis van Gaal. „Je hebt dat gewoon even nodig", aldus Blind die samen met Van Vos sen de komende dagen nog op Port Zélande zit. „Wij kwamen daar ook de Kromme (Willem van Hanegem) tegen", lachte Blind. Het was gisteren~Twoensdagj dus improviseren. Dinsdag avond zag men al dat het slech te weer roet in het eten zou gooien. Alle deelnemers wer den opgebeld met de medede ling dat zij zaalschoenen mee moesten brengen. Alleen sport hal Onderdak in Zierikzee bleek vrij te zijn. Tennisleraar Theo Gorsse was zelfs bereid om zijn tennistoernooi er voor af te gelasten. Voor de organi satoren was het geen enkel pro bleem om 's morgens een nood- programma te maken. Marco Reedijk, beheerder van Onder dak, gaf alle steun. Peter van Vossen op weg naar het doel van John van den Brom. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Steeds meer donkere wolken komen boven de hoofdmacht van korfbalvereniging AU-Ready drijven. In sporthal Onderdak werd opnieuw ver loren. Blauw Wit versloeg de Zierikzeese ploeg met 9-13. De ploeg uit Goes staat nu tweede in de promotieklasse achter koploper Stormvogels. All-Ready verza melde twee punten uit zes duels. Niemand wil voor paniek zor gen want Atlas heeft slechts één punt meer dan All-Ready hoewel die ploeg ook nog een wedstrijd tegoed heeft. Toch lukt het niet bij de ploeg van trainer Jan Quist uit Yerseke. Gaat All-Ready dit seizoen de graderen uit de promotieklas se? Volgens Quist is dat abso luut niet nodig en gezien de wedstrijd tegen Blauw Wit Ronald Snoek probeert met een afstandsschot de bal in de korf te gooien. (Foto: Joop van Houdt). moet de trainer dan ook gelijk krijgen. Saar Torensma All-Ready wilt zo graag win nen. Aan de inzet ligt het niet. Het is meer pech en kleine slor digheden waardoor de ploeg ook tegen Blauw' Wit niet de punten kon verdienen waar ze recht op had. Ook de scheids rechter was in sporthal Onder dak niet goed gezind met de thuisspelende ploeg. AllReady mist Debbie Voshart, die met vakantie is, maar tweede teamspeelster Saar Jbrensma toonde haar fanatisme over vloedig. Met veel inzet was zij niet eens een verzwakking bin nen de gelederen van All Ready. Ook Mirjam van Tiggel- hoven speelde mee in plaats van de afwezige Hettie O ver weel. Voorsprong All-Ready startte zeer voortva rend. Esther Snoek scoorde in de eerste minuut al de ope ningstreffer. De eerste tien mi nuten was het een gelijk op gaande strijd. All-Ready speel de sterk en wist zelfs door te stoten naar een 6-3 voorsprong. Juist op zo'n moment mist de ploeg van trainer Jan Quist de kracht om een voorsprong vast te houden of zelfs uit te bou wen. Blauw Wit stelde de verdedi ging op orde en gaf All-Ready geen centimeter ruimte meer. Met vier doelpunten op rij stond Blauw Wit plotseling met 6-7 voor en ging met dife stand rusten. In de kleedkamer sprak Quist zijn spelers toe en dat had in de eerste minuut van de tweede helft al gelijk re sultaat. Arjan Hage bracht All Ready langszij. Hierna zorgde scheidsrechter Visser voor een hoofdrol. Hij drukte zijn stempel op de wed strijd door niet consequent te fluiten voor verdedigend schie ten. Hij keurde wel vijf doel punt af van All-Ready terwijl hij Blauw Wit wel alle ruimte toeliet. Blauw Wit lachte in haar vuistje, want zij kwam met vijf afstandsschoten op een 7-12 voorsprong. Met nog acht minuten op de speelklok zorgde Ronald Snoek nog voor een klein beet je hoop. Hij scoorde 8-12, maar daarna viel de wedstrijd stil. Slecht één keer werd aan beide zijden gescoord waardoor de eindstand op 9-13 kwam. All-Ready - Blauw Wit 9-13 (6- 7). Doelpunten All-Ready: Ar jan Hage (3), Ronald Snoek (2), Esther Snoek (1), Wim in't Veld (1), Patrick den Dekker (1), Mir jam van Tiggelhoven (1). Scheidsrechter: Dhr. Visser. Promotieklasse Stormvogels 4 8 Blauw Wit 5 7 Zaamslag 4 4 BKC 5 6 Atlas 5 3 Seolto 4 2 All-Ready 6 2 Jeugdteam aan de leiding ZIERIKZEE - Twee teams van badmintonvereniging Zierikzee maken in de tweede helft van de districts- badminton competitie Zeeland kans op de kampi oenstitel. Eén team zal waarschijnlijk moeten de graderen. Geen slecht resultaat voor de Zierikzeese vereniging gezien er elf teams, waaronder twee jeugdteams, uitkomen in de provinciale competitie. Het tiende Zierikzeese team staat er na negen wedstrijden nog het beste voor. Juist dat jeugdteam heeft 18 punten ver zameld en staat fier aan de lei ding in klas B. Stenge 6 staat tweede en heeft inmiddels zes punten achterstand. Pech Het tweede Zierikzeese team met Jolanda van Groningen, Carola van der Have en Mark den Boer staat in klas 2D op een eerste plaats met zestien punten. Een knappe prestatie gezien het jeugdige team veel pech had afgelopen seizoen. Mark Timmers moet wegens een handblessure al lang ver stek laten gaan. Hierdooy spe len ze met invallers. Moeilijk Het zevende Zierikzeese team heeft het moeilijk in de klas 3B. Uit elf duels verzamelden ze slechts drie punten en degra datie lijkt onafwendbaar. Uitslagen: Zierikzee 4 - Back hand 5 3-5. Zierikzee 5 - Mara thon 6 5-3. Zierikzee 7 - Astroï- den 10 8-0. Zierikzee 9 - Avanti 9 6-2. Klas IA Astroïden 1 Terneuzen 3 Zierikzee 1 Marathon 2 11 22 10 17 11 12 9 9 Avanti 4 Stenge 2 Astroïden 4 Groot Sas 1 Klas 2B Rillandia 1 Terneuzen 4 Groot Sas 2 Backhand 5 Zierikzee 4 Den Ossaert 2 Marathon 5 Astroïden 5 Klas 2C Marathon 4 Sinar 1 DOK 1 Kolibrie 1 Kats 1 Zierikzee 3 Astroïden 6 Avanti 7 Klas 2D Zierikzee 2 Backhand 4 Pluumpje 1 Avanti 6 Netwerk 2 Schepnet 1 Den Ossaert 3 Klas 3A Smash 2 Astroïden 8 Astroïden 12 Marathon 6 Avanti 8 Zierikzee 5 11 6 11 6 9 5 10 5 10 20 9 16 11 14 10 9 10 9 10 11 11 19 11 18 11 16 11 13 11 10 11 9 11 2 11 1 9 16 10 15 9 14 10 12 9 4 10 4 9 3 11 19 11 14 11 12 11 11 10 9 10 9 Backhand 6 Wissenkerke 1 Klas 3B Kats 2 Astroïden 10 Rillandia 2 Stenge 3 Groot Sas 3 Terneuzen 6 Den Ossaert 4 Zierikzee 7 Klas 3C Verommemeppers 1 Astroïden 9 Astroïden 11 Pluumpje 3 Netwerk 3 Stenge 4 Zierikzee 6 Rillandia 3 Klas 4A Kolibrie 3 Terneuzen 7 Sjuttel 3 Avanti 9 Kats 3 Zierikzee 9 Stenge 5 Marathon 7 Klas 4B Astroïden 13 Zierikzee 8 Kolibrie 4 Rillandia 4 Terneuzen 8 Sinar 2 Verommemeppers 2 Avanti 10 Jeugd Zierikzee 10 Stenge 6 Astroïden 15 Marathon 8 Kolibrie 6 Backhand 7 Pluumpje 5 Klas C2 Kolibrie 7 Stenge 7 Zierikzee 11 Terneuzen 10 11 8 11 4 11 18 11 17 11 13 10 11 11 10 10 7 11 7 11 3 11 20 11 19 11 12 11 11 11 9 11 7 11 5 11 5 11 18 11 16 9 15 11 14 10 11 11 5 10 3 11 2 10 18 9 16 11 16 11 9 9 18 10 12 9 10 10 10 8 9 9 4 9 1 8 13 8 10 8 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7