Ardennen doel van twaalfde Nieuwsbodereis Tafelvoetbal in The Pit RESERVERINGSBON VOOROUDJAAR A lumbo is beter dan u denkt. Met bezoek aan Grotten van Han, aan Bastogne en aan Brussel Wandeling kynologen Zeeland Toneel tijdens Straofeest zien van bad/douche, toilet, satelliet-televisie, minibar, ra dio en telefoon. De eerste reisdag voert naar het Middenbrabantse Moer gestel, waar de koffie wordt ge serveerd. Via Eindhoven en Maastricht rijden we naar het Zuidlimburgse heuvelland. Daar verlaten we de snelweg om de reis voort te zetten over 'holle' wegen met steeds wisse lende vergezichten. Via het Vij- ler Bos bereiken we Vaals: Ne derlands hoogste punt, waar de lunch wordt gebruikt. De middag biedt een interes sante rit door het vanwege de taalstrijd veelbesproken ge bied de Voerstreek. Na een mooie trip door de Hoge Venen en de Condroz bereiken we het einddoel Dinant waar in ons hotel het diner wacht. De tweede dag van de Nieuws- bodereis begint met het al eer der genoemde Amerikaanse ontbijtbuffet. Daarna volgt een excursie door de Famenne en het karstgebied rond Han- sur-Lesse. Tijdens dit uitstapje wordt een uitgebreid bezoek gebracht aan de beroemde Grotten van Han. Galerij De exploitant van deze grotten, de Société des Grottes de Han et de Rochefort bestaat in 1995 honderd jaar. De société werd in 1895 opgericht door Jean Frangois Joseph Edouard, ba ron de Spandl de l'Herze. Zijn erfgenamen maken nog steeds deel uit van de huidige ven nootschap. Tussen 1963 en 1993 hebben ongeveer 700.000 men sen een bezoek gebracht aan deze grotten, waarvan de laat ste galerij, de Verviertois- galerij, pas in 1962 we'rd ont dekt. Na Han-sur-Lesse en de lunch gaat de excursie verder naar Bastogne, de stad waar tijdens de Tweede Wereldoorlog zwaar werd gevochten. De rit door de Ardennen voert terug naar het hotel voor het diner en de twee de overnachting. Brussel Op de derde reisdag worden de koffers weer gepakt. We verla ten ons hotel en rijden naar de schone stad Brussel. Daar trakteert Van der Voorden het gezelschap op een uitgebreide sight-seeing langs het Konink lijk Paleis, de Eeuwfeestpalei zen, het Atomium en het Paleis van Justitie. In Brussel is tijd vrijgemaakt voor eigen initia tief zoals een bezoek aan de Grote Markt of wat winkelen. Vanuit de Belgische hoofdstad wordt rechtstreeks koers gezet naar Goeree-Overflakkee, waar in Ooltgensplaat de twaalfde Nieuwsbodereis wordt besloten met een uitste kend diner in het dertiende eeuwse fort Prins Frederik. De sfeer van de Nieuwsbode- reizen wordt door reisleider Van der Voorden omschreven als „ontzettend goed. Als een familiefeestje en over het alge meen vrij rustig." Volgens de chauffeur bestaat er vanuit Bruinisse dit jaar veel belafig- stelling voor de tweede reis, die van 23 tot en met 25 maart. Data De eerste, driedaagse Nieuws bodereis van 1995 staat ge pland op donderdag 16 maart tot en met zaterdag 1.8 maart. De tweede gaat van start op donderdag 23 maart en eindigt op zaterdag de 25ste. De laatste reis naar Dinant begint op maandag de 27ste en eindigt op woensdag 29 maart. In de reis som zijn inbegrepen twee over nachtingen, drie diners en twee lunches. De lunch op de derde dag alsmede de entreegelden en een eventuele reisverzeke ring zijn niet inbegrepen. Voor abonnees van de Zierikzeesche Nieuwsbode geldt een korting. Het hotel Mercure Castel de Pont-a-Lesse is vanuit Neder land bereikbaar onder het tele foonnummer 0032 82 222844, het adres is: Route de Walzin 36, 5500 Dinant, België. De Nieuwsbodereis is een initia tief van de Zierikzeesche Nieuwsbode in samenwerking met Touringcarbedrijf Van Oe- veren in Zierikzee. voor de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik meld mij aan als deelnemer aan de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode: Geb. datum Man/Vrouw 1 2 3 4 Ik kies voor de reis van: donderdag 16 t/m zaterdag 18 maart 1995 donderdag 23 t/m zaterdag 25 maart 1995 maandag 27 t/m woensdag 29 maart 1995 Ik ben wel/geen*) abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst van een acceptgirokaart. De reissom bedraagt 350,- p.p. (niet-abonnees 375,-). Correspondentie-adres: Naam: Straat: Woonplaats: Postcode: Telefoonnummer: Ik wens wel/geen*) éénpersoonskamer (beperkte mogelijkheid, toeslag 85,-). Ik wens wel/geen*) reisverzekering af te sluiten. Doorhalen wat niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee, of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewekken 11 te Zierikzee. Advertentie UITGEREKEND BIJ JUMBO: Deze aanbiedingen zijn geldig l/m 31 december 1994 APPELBEIGNETS 49 lekker vers! per stuk I) REDDY ZONNEBLOEMOLIE flacon 1 liler von 3,09 voor 99 Nu met drie gratis zegels! ATLANTA OLIEBOLLENMIX 95 pak a 500 gram POEDERSUIKERSTROOIER 59 bus a 125 gram van 0,89 voor KIPPEBOUT ^7 98 2 kilo op schaal, per kilo 8e! voor de dichts/bi/zi/nde Jumbo grohs onze kbn)en$erv>ce 060220161 DONDERDAG 29 DECEMBER 1994 NR 25696 SEROOSKERKE - Als het aan toneelclub Lere Lere uit Se- rooskerke ligt wordt er vol gend jaar tijdens het Strao- feest in Serooskerke een to neelstuk opgevoerd. Dat staat in de dorpskrant van Serooskerke. Eerder had de to neelvereniging in diezelfde dorpskrant laten weten drin gend behoefte te hebben aan nieuwe leden. Dat heeft de no dige reacties opgeleverd. Jongerenhonk The Pit in het multifunctioneel centrum in Zierikzee hield tioecde kerstdag een geslaagd tafclvoetbaltoernooi. The Pit, een initiatief van stichting Duupje, biedt jongeren de gelegenheid in een gezellige sfeer een kaartje te leggen, tv te kijken of wat te drinken aan de bar. Aan het voetbaltoernooi deden achttien jongeren mee, verdeeld over negen teams. Met in totaal 32 bezoe kers was het tot house-tempel qmgebouwde voormalige schoollokaal lekker druk met kerst. Winnaar werd het team bestaande uit Eric Swartzen Jerom Makatita. Voor de drie beste teams was er een beker. Op de foto van links naar rechts: Patrick Linthout, Robbie de Zeeuw, Peter Roskam, Lucien Vroegh en scheidsrechter Remko Muste. (Foto: Joop van Houdt). DOMBURG - De Kynologen- club Zeeland houdt op zondag 8 januari de jaarlijkse snert- wandeling op het Walcherse strand. De wandeling begint om 11.00 uur bij kasteel West- hove in Domburg. Aan de wandeling doen meest al ruim honderd honden met eigenaren mee. Vanaf het start punt kasteel Westhove, gaat de tocht over het strand richting Oostkapelle. Op het keerpunt van de wandeling is voor de baasjes een opkikkertje te koop in de vorm van warme snert. Voor de honden staan er bakken water klaar. De terug weg naar kasteel Westhove gaat door de bossen. Uitzicht over Dinant met de beroemde citadel, boven het wapenmuseum en beneden de Maas. Groot park ZIERIKZEE - ,,Na twaalf jaar mogen de mensen wat verwachten van ons," zegt reisleider Rinus van der Voorden van Touringcarbedrijf Van Oeveren zelfverzekerd. De twaalfde editie van de traditionele Nieuws bodereis voert naar de Ardennen, naar het luxueuze hotel Mercure Castel de Pont-a-Lesse om precies te zijn. Wie mee wil, moet snel boeken. Want de belangstelling is groter dan ooit. Reserveren kan via de bon op deze pagina. Het Mercure-hotel Le Castel de Pont-a-Lesse, waar de Nieuwsbodereizigers zullen verblijven. Het Mercure Castel de Pont-a- Lesse ligt in een 25 hectare groot park aan het riviertje de Lesse op zes kilometer van de stad Dinant. Het hotel - of ei genlijk landgoed - beschikt •over twee restaurants, een binnen- en een buitenzwem bad, sauna, bubbelbad, fit nesszaal, twee tennisbanen, minigolf, klimmuur en een vis vijver. Alle kamers zijn voor- warme en koude gerechten." De reisleider/chauffeur heeft veel vertrouwen in het mana gement van het Castel de Pont- a-Lesse: „Sinds de overname van dit hotel door de Mercure- keten is er veel verbeterd. Het personeel bestaat uit jonge en enthousiaste mensen, die be reid zijn net dat stapje extra te doen om het de gasten naar de zin te maken." Vooruit, daar gaat ie. De reis: Vanwege de prachtige natuur in het vroege voorjaar is voor de twaalfde Nieuwsbodereis gekozen voor Hoog-België. Het gebied bestaat uit de gebergtes Hoge Venen (Hautes Fagnes), de Condroz, de Famenne en de Ardennen. Vooral de Hoge Ve nen is een geologisch indruk wekkend gebied, daar dit tot één van de hoogste gebergten in Europa heeft behoord. Trouwe Nieuwsbodereizigers weten het nog: Cochem in '93, Siegen in '94. Nieuwsboderei- zen voerden in het verleden zel den naar België'of Frankrijk. „Dat was vanwege de^'priegel- hotels'," zegt Van der Voorden. „Maar dit jaar durven we deze keuze best aan. Het Mercure- hotel is een van de eerste Waal se hotels dat van dat miezerige Franse ontbijt van koffie met croissant is afgestapt. Er wordt nu een uitgebreid Amerikaans ontbijtbuffet gemaakt met

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5