J X Qoooa w mm FLAKKEE Hartige vleeswaren voor lekkere oudejaarshapjes TOP 10 Zeeuws Vlegelbier brengt meer leven in de brouwerij 'time-out1 Misverstanden over de pil Uitzending 'Het is een schone dag geweest' ft Q ft ft ft ft ft ft WwFm* ft Wat moet je doen met een kapotte schoen CHUMM'8 CHOEN& LEUTEL ERVICE Natuurlijk WOENSDAG 28 DECEMBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) OPENINGSTIJDEN POLITIEBUREAUS Dirksland Maandag 09.30-12.00 uur Vrijdag 14.00-17.00 uur Oude-Tonge Maandag 13.00-16.00 uur Vrijdag 09.00-12.00 uur Middelharnis Maandag t/m zaterdag 08.00-17.00 uur Zondag 09.00-17.00 uur Ouddorp Dinsdag 14.00-17.00 uur Donderdag 14.00-17.00 uur Zaterdag 14.00-17.00 uur GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877-1850. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-86664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-82917. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879-2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Toe gangstijden: di. t/m za. 14.00- 17.00 uur, wo. 10.00-12.00 uur. Buiten openingstijden op af spraak tel. 01870-83778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet - plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerkên. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Iedere dinsdag Middelharnis Cursus 'gehoorzame huishond' van SHIM. Groepen voor pup- pie's, beginners en gevorder den. Lokatie: sportterrein van Hemesseroord, ingang In dustrieweg vanaf 19.00 uur. In lichtingen: 01871-1240 of 2553; 01870-87481. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in De Klub, Em- mastraat 28. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 13.30- 14.30 uur. Timmerclub in De Klub, Em- mastraat 28. Timmeren/fi guurzagen voor kinderen groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 19.00 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst Filatelistenvere- I I 2 3 4 ->• 5 7 S 9 10 n ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Als we de vrou wenbladen mogen geloven, dan lijkt het een trend te worden om op oudere leeftijd nog een kind te krij gen. Er is in Italië zelfs een vrouwenarts die vrou wen boven de 50 jaar met reageerbuisbevruchting helpt Om zwanger te raken. Toch zijn dit uitzonde ringen. De meeste vrouwen boven de 40 jaar willen geen kinderen meer. Hun gezin is voltooid. Zij zoe ken een baan of gaan een opleiding volgen. Deze vrouwen hebben geen kinderwens meer en willen ook niet de kans lopen om ongewenst zwanger te worden. Dat betekent, dat ze voor goede en betrouw bare anticonceptie moeten zorgen. „Wanneer er niet voor sterilisa tie wordt gekozen, is de pil een goed alternatief". Dat zegt de Amsterdamse huisarts Fransje van der Waals in het nieuwe wachtkamermagazine Gezin en Gezondheid. Maar helaas bestaan over de pil nog steeds misverstanden. Dokter Van der Waals: „Vroeger stopten vrou wen boven de 35 jaar met de pil in verband met mogelijke bij werkingen. Zeker als vrouwen op die leeftijd ook nog rookten en te zwaar waren, was pilge bruik taboe. Daar denken we tegenwoordig echter anders over". De moderne pil heeft eigenlijk nauwelijks bijwerkingen. Inte gendeel zelfs. De pil van nu is veilig en betrouwbaar én heeft bovendien een aantal extra ge zondheidsvoordelen. Uit on derzoek weten we bijvoorbeeld dat vrouwen die de pil langer dan tien jaar slikken, 80 pro cent minder kans hebben om eierstokkanker te krijgen dan vrouwen die nooit de pil geslikt hebben. Maar welke pil moet je eigenlijk kiezen? Dok ter Van der Waals: „Het meest wordt tegenwoordig de combi- natiepil voorgeschreven". Deze pil bestaat uit een combinatie van twee verschillende vrou welijke hormonen, het oestro- niging Goeree-Overflakkee. Bovenzaal De Kok. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club, De Klub, Emmastraat 28. Van 13.30 tot 17.00 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club. De Klub, Emmastraat 28. Van 19.00 tot 23.00 uur. Iedere derde zaterdag van de maand Middelharnis Ruilbeurs van Eerste Flakkee- se Vogelvereniging in het Dien stencentrum, Doetinchemse- straat 27. Van 14.00-16.00 uur. T/m 6 januari Middelharnis Tentoonstelling schilderijen van Peter van Drumpt. Ge meentehuis. Openingstijden: ma. t/m vrij.: 09.00-16.30 uur. T/m 30 december Dirksland Kinder-kerstvakantieweek. Victoriahal. Philipshoofj es- weg. Woensdag 28 december Middelharnis Zaalvoetbalkampioenschap pen. Recreatiecentrum De Sta- ver. 20.30-23.00 uur. Donderdag 29 december Middelharnis Zaalvoetbalkampioenschap pen. Recreatiecentrum De Sta- ver. 20.00-23.00 uur. Vrijdag 30 december Sommelsdijk Tennistoernooi. De Staver. Middelharnis Klaverjastoemooi in C^fé Zaayer, Kon. Julianaweg. In schrijven vanaf 19.30 uur. Zaalvoetbalkampioenschap pen. Recreatiecentrum De Sta ver. 20.00-23.00 uur. Zaterdag 31 december Ouddorp Nieuwjaarsduik. Strand Flaauwe Werk. 14.00 uur. Maandag 2 januari Sommelsdijk Zitting dagelijks bestuur. Wijkgebouw De Zwaluw. 19.00 tot 19.30 uur. Vrijdag 6 januari Middelharnis Optreden Samsonite Five. Diekhuus. 21.00 uur. Ooltgensplaat Nieuwjaarsreceptie. Kantine Tennisvereniging Ooltgens plaat. Vanaf 20.00 uur. Advertentie nn ^staande Look who's talking now tfTfc Beverly hillbillies Naked Gun 3 Intersection The getaway Royce Son in law Another stakeout Schindler's list Jurassic park VANAF HEDEN TE HUUR I 1 VANAF HEDEN TE HUUR THE CONCIERGE THE ICE RUNNER De ambitieuze Doug Ireland (Michael J. Fox) is Conciërge bij een gerenom meerd hotel in New York. Zijn grote droom is om ooit een eigen hotel'te hebben. Deze droom lijkt werkelijk heid te worden als hij een rijke zaken man ontmoet, die bereid is te inver- steren in dit grootse projekt. Maar als Doug verliefd worcjt op de vriendin van zijn partner, lijkt zijn droom in dui gen te vallen. In deze ijzersterke ko medie zet hij alles op alles om het vege lijf, zijn nieuwe vriendin en zijn droom te redden De geheim agent Jell West (Edward Albert) wordt door zijn Amerikaanse regering jn een smerig en laf complot aan de Russische KGB opgeofferd. Na een schijnproces wordt hij naar een kamp in de onmetelijke vlaktes en de ijzige koude van Siberie gestuurd West neemt onderweg de identiteit over van Yvan Popovsky die bij een treinongeluk ojn het leven komt In het kamp maakt West's mys tieke lotgenoot Fyodor hem wegwijs in de lo kale cultuur De orthodox-communistische kampoverste Kolya aast voortdurend op een confrontatie met West Maar die heeft zijn zinnen al op een onmogelijke vlucht gezet Een vlucht naar de vrijheid, ver weg van de Siberische hel Soms is alleen het onmogelij ke nog mogelijk.. OM GBIW<K\&, VA'C V/AML COVi,,, IK HES NOG&6JO NOOOAÓG&SAAT OPZCA.V&Z 1 REEDS VANAF 9 DECEMBER BIJ ONS TE HUUR!! SCARLETT ïEfwSBMHEi My» t Scarlett O'Hara en Rhett Butler, het liefdespaar dat alle harten ter we reld sneller deed slaan De mega- produktie SCARLETT, naar de ge lijknamige roman van Alexandra Ripley, sluit precies aan op de suc cesfilm van weleer, en dat is geme ten van begin tot eind. De draad wordt opgepakt waar 'gejaagd door de Wind' stopte. Scarlett probeert haar leven weer op te bouwen Haar grote liefde, Rhett butler, wil echter van haar scheiden. Hij weet met zijn gevoelens voor Scarlett geen raad. Scarlett draagt echter een geheim met zich mee Een geweldige speelfilm waarin je je zalig kunt laten meeslepen door de ontmoetingen, het geluk en de te genslagen van de beide hoofdrol spelers joanne Whalley-Kilmer en Timothy dalton. Brielle Middelharnis Ouddorp Renesse Zierikzee Ruggeplein 22 Kerkepad 9 Nofdijkseweg 6 Lange Reke 2 Lange Nobelstraat 14 Tel. 01810-14116 Tel. 01870 - 86030 Tel. 01878 - 3374 Tel. 01116 -2124 Tel. 01110 - 15369 Zaterdag 7 januari Ouddorp IVN-wandeling. Vanaf bezoe kerscentrum De Punt. 14.00 uur. Stellendam Nieuwjaarsconcert Fanfare De Hoop. Gymzaal Haegse Huus. 19.30 uur. Advertentie naar, Westdijk 29 - Middelharnis Sommelsdijk Disco kinderen 8 tot 12 jaar. Wijkgebouw De Zwaluw. 19.30- 22.30 uur. Woensdag 11 januari Sommelsdijk Knutselmiddag. Wijkgebouw De Zwaluw. 14.00-15.30 uur. Vrijdag 13 januari Goedereede Officiële overdracht brand weerauto's. Gemeentehuis. 19.00 uur. WEKELIJKS PROGRAMMA DAAR HOORT U MEER VAN" KABEL: 100.8 Mhz - ETHER: 104.9 Mhz Uitzendingen van Radio Flakkee: 24 uur per dag Naast de reguliere (gesproken) programma's zendt Radio Flakkee de gehele dag en nacht non-stop muziekprogram ma's uit, afgestemd op elk dag- of nachtdeel; tijdens het werk, maaltijd, late avonduren of nacht: Radio Flakkee stemt op de luisteraar af. Donderdag 29 december (10.00-18.00 uur): Vandaag is het Radio „De Zoete Inval" voor medewerkers van Radio Flakkee. Een terugblik op '94, maar in het bij zonder de (radio)plannen voor '95 zullen worden onthuld. Voor luisteraars die mee hebben gedaan aan de kerstkaar tenactie is het vandaag extra spannend. De prijswinnaars zullen vandaag worden bekend gemaakt. Vrijdag 30 december (12.00-00.00 uur): Vandaag zijn onze sportverslaggevers rechtstreeks bij de slotdag van de Championsleague (het officieuze zaalvoet balkampioenschap voor de voetbalclubs van Goeree- Overflakkee). Zaterdag 31 december (09.00-10.00 uur): In „Flakkeespecialiteiten" spreekt Jan Lodder met de heer Sala, geboren en getogen in Oude-Tonge. De heer Sala ver ruilde het Flakkeese land voor Voome en Putten, alwaar hij het ambt van burgemeester van Brielle bekleedt. En dan: (10.00-18.00 uur). Hier volgt een waarschuwing! Radio Flakkee presenteert vandaag een prijzenfestijn. Tot 18.00 uur de jaarlijkse donateursdag. Waarom dan een waarschuwing? Wel, als u donateur bent van Radio Flakkee en uw telefoon gaat tussen 10.00 en 18.00 uur, u neemt ver volgens op met uw eigen naam, dan is dit voor u fataal. Aan de andere zijde van de lijn hoort u dan: „jammer, maar u had de telefoon op moeten nemen met de kreet: „Radio Flakkee, daar hoort u meer van". Leg deze kreet op 31 december naast uw telefoon. En, oh ja, u wilt gebeld worden, maar u bent geen donateur? Belt u dan zelf even onze studio: 01877-3738. Want, het zou ook nog tot de mogelijkheden behoren dat u vandaag als 1500e do nateur wordt ingeschreven. In dit geval kunt u uw koffers wel pakken. Vergeet het dus niet vandaag: neem de telefoon op en zeg: Radio Flakkee, daar hoort u meer van! Zeer belangrijk! ZIERIKZEE - 'Het is een scho ne dag geweest'. Deze succes volle film van de Zeeuws- Vlaamse regisseur Jos de Put ter wordt donderdag 29 decem ber door de IKO^ uitgezonden op televisie. Jos de Putter legde het laatste oogstjaar vast van zijn ouders op hun boerderij in het Zeeuws-Vlaamse Axel. De eer ste beelden zijn die van zijn va der op de vroege ochtend van nieuwjaarsdag. Nooit gehaast Tijdens het ontbijt en de eerste sigaret luistert hij naar het nieuws. Daarna wacht het werk: de koeien moeten gemol ken. De film eindigt op oud jaar, in een besneeuwd land schap. In het ritme, dat het be staan van zijn ouders ken merkt toont De Putter het le ven op het boerenbedrijf. Rou tineus .en secuur, maar nooit gehaast verrichten zijn vader en moeder hun arbeid. Hij deed dit vanuit het gevoel dat beelden zouden verdwijnen die hem dierbaar waren. Boeren „Mijn overgrootouders, groot ouders en ouders waren boe ren. De ene generatie volgde de andere op. Mijn vader groeide op als zoon van een hereboer. Aan het eind van zijn actieve bestaan heeft hij nog een een mansbedrijf over, zonder op volging. Dat verhaal betreft veel boeren van zijn generatie. Het traditionele type boer, waartoe mijn vader behoort, zal spoedig uitgestorven zijn. Daarom heb ik mijn ouders in 1992 een jaar lang gevolgd, tij dens hun laatste oogstjaar." De film is te zien via Neder land 1, van 21.07 tot 22.17 uur. geen en het progesteron. An ders dan vroeger bevat de pil nog maar heel weinig hormo nen. De laagst gedoseerde pil heeft zelfs nog maar 20 micro gram oestrogeen. „De pil van nu is lichter, veiliger, heeft minder bijwerkingen en kan zonder bezwaar ook na het 35ste levensjaar tot aan de overgang worden gebruikt", zegt dokter Van der Waals. Daarbij geldt dan het advies: hoe lichter de pil, hoe beter voor de gezondheid. Juist voor de wat oudere vrou wen is de pil de meest aange wezen vorm van anticonceptie. Want door pilgebruik wordt ook de menstruatie weer regel matig omdat het hormonale evenwicht zich min of meer herstelt. De pil is ook geschikt voor vrouwen die al vroeg last hebben van overgangsver schijnselen zoals opvliegers, nachtelijk zweten en een droge re vagina, waardoor het vrijen pijnlijk wordt. Deze klachten ontstaan doordat de eierstok ken minder van het oestrogene hormoon gaan produceren. Vol gens dokter Van der Waals kan de lichte pil deze klachten goed onderdrukken waardoor de vrouw zich een stuk plezieriger voelt. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Als u op oude jaarsavond thuis blijft en familie, vrienden en ken nissen op bezoek krijgt, dan maakt u met vleeswa ren verrassend lekkere hapjes voor bij de oudejaars- borrel. De slager heeft een groot assortiment verse vleeswaren waaruit u kunt kiezen, zoals gekookte of rauwe ham, fricandeau, cervelaatworst, salami, ros bief, rookvlees en rollade. Sinds 15 november is Zeeland een nieuwe biersoort rijker, het Zeeuws Vlegelbier, een eerlijk bier van eigen bodem. De eerste fles werd op die dag aangeboden aan de gedeputeerde voor landbouw en economische zaken, de heer Daan Bruinooge. Zeeuwse boeren die aangesloten zijn bij de Stich ting Zeeuwse Vlegel telen op een milieuvriendelijke wijze brouwgerst voor dit heerlijke volmout- bier. Boer en brouwer hebben elkaar in dit bier gevonden. Voor brouwerij De Halve Maan in Hulst is het Zeeuws Vlegelbier een welkome aanvulling op het reeds bestaande assortiment bieren, zoals de Zceuwsche Witte en Dobbele Java. Sinds kort is in dc brouioerij een nieuwe bottelarij geïnstal leerd die nu op volle toeren draait bij de produktie van het Zeeuws Vlegelbier. Inmiddels is het Zeeuws Vlegelbier te koop bij een twintigtal zelfstandige slijterijen, levens middelen- en horecabedrijven in Zeeland. Dc consumenten zijn positief over de smaak van dit am bachtelijk gebrouwen bier van hoge gisting. Door te kiezen voor produkten uit de milieuvriende lijke landbouw draagt u een steentje bij aan een beter milieu. (Foto: Stichting Zeeuwse Vlegel). Van al deze vleeswaren bereidt u gemakkelijk en snel de lek kerste hapjes. Om u alvast ideeën aan te reiken volgen hier enkele lekkere recepten. Abrikozen Voor circa vijftien stuks heeft u nodig: 200 gram ham, één blik abrikozen (nettogewicht 400 gram), 2 takjes verse basili cum, 50 gram hazelnoten, 2 eet lepels Yogonaise, 100 gram ma gere kwark, zout en peper. Laat de abrikozen in een zeef uitlekken. Knip de basilicum blaadjes boven een kopje fijn. Houd 15 hazelnoten achter voor garnering en maal de rest in de keukenmachine fijn. Snijd 25 gram ham in dunne reepjes. Voeg de rest van de ham en de helft van de basili cum aan de gemalen noten toe en meng de Yogonaise en kwark erdoor. Breng het meng sel op smaak met zout en pe per. Doe het geheel over in een spuitzak. Dep de abrikozen droog met keukenpapier. Vul de abrikozen met de hammous se, leg ze op een schaal en gar neer deze met reepjes ham, ba silicum en hazelnoten. Een hapje dat ook heel goed in de smaak valt bij kinderen. Plockworstrolletje Voorcirca 10 stuks snijdt men 2 plakken oude kaas, 1 worteltje en 2 zoetzure augurken in klei ne stukjes. Meng in een kom 3 eetlepels sandwichspread met kaas, wortel en augurk. Spreid vervolgens 10 plakjes plock- worst (of cervelaatworst of sa lami circa 15 gram) uit en best rijk ze met het sand- wichspreadmengsel. Rol de plakjes tenslotte op en serveer ze met een takje peterselie. Hamrolletje Voor ongeveer 10 stuks: pureer het vruchtvlees van één avoca do in de keukenmachine. Meng daar 4 druppels citroensap en 1 bakje roomkaas met kruiden (circa 150 gram) doorheen. Breng het op smaak met chili poeder en zout. Doe de avoca docrème over in een spuitzak en laat het mengsel ongeveer een half uur opstijven in de koelkast. Rol vervolgens 10 plakjes achterham (of desge wenst een andere vleeswaar) op en spuit deze vol met avoca docrème. Salami-sandwich Snipper voor circa 15 stuks één augurk heel fijn. Was 8 kerstto maatjes en snijd ze in plakjes. Snijd één salami-worst (250 gram) in circa 30 dunne plak jes. Bestrijk 15 plakjes royaal met 150 gram huzarensalade. Strooi de fijngesneden augurk erover en gameer ze met part jes tomaat. De rest van de plakjes salami erop leggen en in elke 'salami-sandwich' een cocktailprikker steken. Hamhartjes Voor ongeveer 20 stuks: laat een half blikje mandarijnpart jes (nettogewicht ongeveer 3 ons) in een zeef uitlekken. Steek met een (hartjes) uit steekvormpje van circa 4 centi meter uit 5 plakken achterham 200 gram) hartjes. Verdeel een bakje selderijsalade over de hamhartjes en garneer ze met een partje mandarijn. Strooi vervolgens één eetlepel ge roosterd sesamzaad over de hamhartjes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9