gemeente Z rikzee GEMEENTE DUIVELAND GROEN ELEKTR0NICS WATERSCHAP SCHOUWEN- DUIVELAND GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Reinigingsdienst Cy±-Z. Schouwen-Duiveland Bouwbedrijf van der Schelde nieun/j aarsreceptie Parkeren vrachtwagens Oudejaarsnacht Kerstboomverbranding Oudejaarsvuur VUURWERK? Afsteken vuurwerk Vergaderschema 1995 Aangevraagde bouwvergunning Voorgenomen vrijstelling bestemmingsplan West Besluiten Wet milieubeheer WOENSDAG 28 DECEMBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA Nieuwjaarsreceptie Ter gelegenheid van de jaarwisseling wordt maandag 2 januari 1995 een Nieuwjaarsreceptie gehouden. In woners van Zierikzee en vertegnwoordigers van plaatselijke bedrijven, verenigingen en organisaties hebben de gelegenheid om de leden van het gemeen tebestuur het beste voor 1995 te wensen. De Nieuwjaarsreceptie van de gemeente Zierikzee vindt plaats in de Vierschaar van het stadhuis en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Nieuwe reisdocumenten Vanaf 1 januari 1995 zijn er nieuwe reisdocumenten, die goed beveiligd zijn tegen fraude en misbruik. In plaats van het huidige paspoort en toeristenkaart ko men er twee nieuwe reisdocumenten op maat: een nieuw paspoort en een Europese identiteitskaart. Uw huidige paspoort of toeristenkaart blijft echter geldig tot de datum die erin vermeld staat! Paspoort Bij hgt openslaan van het nieuwe paspoort vallen vooral de fleurige tekeningen en teksten op. Hier door lijkt het paspoort, dat er overigens op het eerste gezicht als het huidige donkerrode model uitziet, een geschiedenisboek in pocketformaat. Over de pagina met persoonsgegevens wordt uit vei ligheidsoverwegingen een speciale beschermlaag aangebracht. Hierin kunnen dan ook geen wijzigin gen meer worden aangebracht. Het nieuwe paspoort is alle landen van de wereld geldig en kost 85,-. Europese identiteitskaart De Europese identiteitskaart is geldig voor veel Eu ropese landen, waaronder de populaire vakantie bestemmingen. Alleen voor verschillende landen in Oost-Europa is de nieuwe Europese identiteitskaart niet geldig. In tegenstelling tot bij het paspoort kun nen kinderen niet bijgeschreven worden op een Euro pese identiteitskaart. Zij hebben er dus zelf een no dig. Deze kaart heeft een handig formaat (lOVa bij 7V2 cm) en kost 35,-. Om verwarring te voorkomen: de be staande gemeentelijke identiteitskaart is geen reis document, maar kan alleen voor identificatie in Ne derland worden gebruikt. Aanvragen van het reisdocument U moet uw reisdocument, dat vijf jaar geldig is, per soonlijk aanvragen en afhalen bij het bureau Burger zaken in het stadhuis. U neemt hiervoor uw oude reisdocument en twee goed gelijkende identieke pas foto's van goede kwaliteit (in kleur of zwart-wit) mee. Wanneer u nog geen reisdocument heeft moet u en an der geldig identiteitsbewijs meenemen. Na ongeveer een week kunt u uw reisdocument afhalen. Bij verlies of diefstal van een reisdocument moet dit zo spoedig mogelijk worden gemeld bij de politie of het stadhuis. Meer informatie over het nieuwe reisdocument staat in de folder „Paspoort of Europese Identiteitskaart, de keus is aan u". Deze folder is verkrijgbaar bij bu reau Burgerzaken en in de informatiestandaard in de hal van het stadhuis. Vuurwerk laat rommel achter Restanten van afgestoken vuurwerk ligt vaak nog wekenlang op straat. Wij vragen uw medewerking om zoveel mogelijk de rommel op te ruimen. Hiermee wordt tevens voorkomen dat er de volgende dag allerlei „weigeraars" worden verzameld en op nieuw afgestoken. Bestemmingsplan „Poortambacht 10" Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ingevolge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend dat, met ingang van 29 december 1994 gedurende 4 weken ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, van 09.00 tot 12.00 uur voor een ie der ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 12 december 1994 vastgestelde be stemmingsplan „Poortambacht 10". Binnen deze termijn van vier weken kunnen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland., Postbus 6001, 4330 LA Middelburg schriftelijke bedenkingen worden in gebracht door: a. een belanghebbende die aantoont dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest bij de gemeente raad zijn zienswijze kenbaar te maken tegen het ontwerp-besluit; b. een ieder tegen de wijzigingen die de gemeente raad in het plan heeft aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Bouwplannen A. Aangevraagde bouwvergunningen (art. 41 Wo ningwet) - Bouw tuinprieel aan de Zandweg 18 door L. van- de Sluis; - veranderen kozijn aan de Bagijnestraat 34 door B. Hommel; - veranderen cafetaria/eetcafé aan de Melkmarkt' 13 door P. C. Meerdink. B. Ingekomen meldingen (art. 42 Woningwet) - vernieuwen raamkozijnen aan de St. Anthonies- dam 1 door A. M. L. Verkaart. C. Mededelingen (art. 42, lid 1 onder fa Woningwet) Wij hebben aan de volgende personen een medede ling gedaan, dat zij het door hen gemelde bouwwerk mogen bouwen: - plaatsen reclameborden aan de Vissersdijk 40 door Architectenburo Kort en Verton; - plaatsen tuinhuisje aan de Kreeftstraat 55 door J. A. de Looze; - plaatsen serre aan de Mauritslaan 6 door C. J. van Schelven; - maken kapdoorgang aan de Minderbroederstraat 32 door J. W. Verkaart. Tegen de gedane mededelingen (onder C) kan een ie der op grond van de Algemene wet bestuursrecht bin nen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. Te gelijkertijd kan de president van de rchtbank, Hof plein 8, 4331 CK Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Voorzichtig met vuurwerk Ieder jaar eindigt de feestvreugde rond de jaarwisse ling voor enkele tientallen mensen in het ziekenhuis. Daarvan bestaat ongeveer de helft uit kinderen. De slachtoffers lopen vaak ernstige verwondingen op, voornamelijk bestaande uit oogletsel, brandwon den of scheurwonden aan hoofd of ledematen. Dat al les is dan een gevolg van verkeerd gebruik van vuur werk. Ongeveer 6% van de gebruikers van knalvuurwerk loopt een blijvend, aanzienlijk gehoorverlies op. Alle reden dus om erg voorzichtig te zijn bij het gebruik van vuurwerk! Lees vooral de gebruiksaanwijzing, voordat u vuurwerk afsteekt. Overlast voor mensen en dieren Ieder jaar zijn er ook weer „toevallige passanten of toeschouwers" en dieren slachtoffer van vuurwerk. Laten gebruikers vooral ook aan anderen denken. Dieren kunnen rond de jaarwisseling het beste bin nen gehouden worden. Zij zijn immers erg bang van die onverwachte knallen. Tijdstip van kopen en afsteken Vuurwerk mag in de gemeente Zierikzee worden ver kocht op 29, 30 en 31 december 1994. Afsteken mag al leen op Oudjaarsdag, zaterdag 31 december, tussen 10.00 uur 's morgens en 02.00 uur 's nachts. Vuurwerk afsteken buiten deze tijden is strafbaar en kost al gauw tussen 50,- en 250,-. De politie contro leert en past een lik-op-stuk beleid toe. Wie betrapt wordt moet direct betalen. Jongeren kunnen voor een alternatieve straf bij het Halt-bureau terecht komen. Monumentenwet De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door mevrouw W. C. Bar, Oude Haven 40, Zierikzee, een aanvraag om vergunning ingevolge artikel 11, lid 2, sub a van de Monumentenwet is ingediend ten be hoeve van het wijzigen van een onderkozijn in de ach tergevel van het pand Oude Haven 40. Genoemde aanvraag met bijbehorende bescheiden ligt met ingang van 29 december a.s. gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inzage. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder zijn zienswijze tegen het verlenen van een ver gunning op grond van artikel 11 van de Monumenten wet aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, naar keuze schrifte lijk of mondeling kenbaar maken. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE Vastgestelde verordeningen (art. 139 Gemeentewet) Inspraakverordening De gemeenteraad heeft in zijn openbare vergadering van 15 december 1994 vastgesteld (als bedoeld in art. 50 van de Gemeentewet) de: - 'inspraakverordening Middenschouwen 1994'. De verordening treedt een dag na deze bekendmaking in werking. Wijziging legesverordening De gemeenteraad heeft in zijn openbare vergadering van 20 oktober 1994 vastgesteld de: - 3e wijziging van de legesverordening 1993 (goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 2 december 1994). De 3e wijziging treedt in werking op de tweede dag na bekendmaking. Beide verordeningen liggen voor eenieder kosteloos ter inzage op het gemeentehuis. Eenieder kan op ver zoek en tegen betaling van de kosten een afschrift ver krijgen van de verordeningen. 28 december 1994, Burgemeester en wethouders van Middenschouwen 5 Ring 10. 4321 AJ Kerkwerve I Telefoon 01110-16651 BEKENDMAKING Op OUDEJAARSDAG, ZATERDAG 31 DECEMBER 1994 is de vuilstortplaats aan de Hoosjesweg te Serooskerke GESLOTEN. DE DIREKTEUR NIEUWBOUW ONDERHOUD RENOVATIE KOZIJNEN RAMEN DEUREN TRAPPEN J. J. VAN DER SCHELDE PUTMEETWEG 1 4322 BT SCHARENDIJKE TEL. 01117-2164 FAX 01117-1722 ADVERTEREN IS VERKOPEN! GEMEENTE Burgemeester en wethouders delen u gaarne mede, dat op dinsdag 3 januari 1995 van 20.00 tot 21.30 uur een zal worden gehouden in het gemeentehuis. U wordt van harte uitgenodigd om bij deze gelegenheid de nieuwjaarswensen wederzijds uit te wisselen. Dit welkom geldt vanzelfsprekend eenieder. Uw komst stellen wij bijzonder op prijs. Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon 01113-1251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur In verband met aanwijzing van het Havenplateau als locatie waarop op Oudejaarsnacht het gebruikelijke vreugdevuur mag worden ontstoken, kan dit terrein tijdens de jaarwisseling niet worden benut voor het parkeren van vrachtwagens en personenauto's. Wij verzoeken hiervan goede nota te nemen. De gebruikelijke kerstboomverbranding zal worden gehouden op woensdag 4 januari 1995 om 19.00 uur op het Havenplateau. Tegen inlevering van iedere kerstboom zal een kwartje worden uitbetaald. Het is gebruikelijk dat de jaarwisseling in Bruinisse gepaard gaat met het aanleggen van een vreugdevuur. Vorig jaar is het Havenplateau aangewezen als lokatie waarop deze activiteit werd toegestaan. Ook dit jaar is het Havenplateau aangewezen als plaats, waarop het vreugdevuur kan worden ontsto ken. Er worden beschermende maatregelen genomen, o.a. door het aanbrengen van wat zand, om beschadiging te voorkomen en ervoor te zorgen dat geen oneven redige schade aan het milieu wordt toegebracht. Het verbranden van autobanden, afgewerkte olie e.d. is daarom uit den boze. De veroorzakers van even tuele schade moeten zich realiseren dat zij aanspra kelijk zullen worden gesteld voor de kosten. Wij rekenen op begrip van oud en jong! laat het leuk blijven De laatste weken kunt u regelmatig horen dat er vuurwerk wordt afgestoken. Met name ouderen en huisdieren ondervinden daarvan grote hinder. Onder andere om die reden is in het Vuurwerkbesluit het afsteken van vuurwerk beperkt tot de volgende dagen en tijden: - 31 december 1994 van 9.00 tot 24.00 uur - I januari 1995 tot 2.00 uur. Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Bruinisse is besloten dat het op de volgende tijdstippen en lokaties verboden is vuurwerk af te steken: - permanent in de directe omgeving van het bejaardenverzorgingstehuis In 't Opper - op 31 december tussen 19.00 en 20.30 uur in de directe omgeving van het gebouw: - van de Nederlandse Hervormde Kerk aan het Kerkplein - van de Gereformeerde Kerk aan de Noorddijk - van de Gereformeerde Gemeente in Nederland aan de Schoolstraat. Ook in dit verband wordt nadrukkelijk gewezen op de risico's bij het afsteken van vuurwerk. Eenieder wordt verzocht zich aan de hiervoor vermelde beperkingen te houden, zodat de overlast minimaal is. Raadsvergadering aanvang: 19.30 uur donderdag Commissie Openbare Werken aanvang: 19.30 uur dinsdag Commissie Financiën aanvang: 19.30 uur woensdag Commissie Bezwaar- en beroepschriften aanvang: 19.30 uur woensdag 26 januari 4 januari 18.30 uur woensdag 4 januari 20.30 uur 11 januari 23 februari 31 januari 1 februari 8 februari 30 maart 7 maart 9 maart donderdag 15 maart 27 april 4 april 5 april 12 april 24 mei woensdag 2 mei 3 mei 10 mei 29 juni 6 juni 7 juni 14 juni 31 augustus 15 augustus 16 augustus 16 augustus 28 september 5 september 6 september 13 septèmber 19 oktober BEGROTING - - - 26 oktober 3 oktober 4 oktober 1 1 oktober 23 november 31 oktober 2 november donderdag 8 november 21 december 28 november 29 november 13 december J.K. Deurloo - bouwgarage-hobbyruimte, Molenstraat 42. (art. 19a, lid 4 WRO) Met ingang van 29 december 1994 ligt gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage het verzoek om vrijstelling ingevolge artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het bestemmingsplan West. Dit verzoek heeft betrekking op: - realisering gebouw Open Jeugdwerk hervormde gemeente in combinatie met IJsclub Nooit Gedacht, gelegen aan de Ijsbaan. Gedurende genoemde termijn kunnen door eenieder bedenkingen tegen het voornemen vrijstelling te verlenen, worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders. Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering van 22 december 1994 o.m. de vol gende besluiten genomen: - vaststelling nieuwe verordening forensenbelas ting 1995 - aanvaarding en bestemming schenking Rabobank Oost-Duiveland - oprichting Stichting Vluchtelingen Schou wen-Duiveland - krediet opwaardering stroomvoorziening Vissershaven en herziening Verordening haven en zategelden 1992 - krediet aanpassing erfbebouwingsregeling bestemmingsplannen Bruinisse Kom en West - wijziging gemeenschappelijke regeling Overleg orgaan Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland - krediet vervanging aquaria visserijmuseum - 5e wijziging Uitkerings- en pensioen verordening wethouders. Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering van 20 december 1994 o.m. de vol gende besluiten genomen: - verleende bouwvergunningen: - C.B. Hagenbeek - bouw woning park Grevelingenhout 145 - Transportbedrijf V.O.F. G. Hanzen en Zn - bouw bedrijfsloods, Nijverheidsweg 13 (onder verlening van vrijstelling ex art. 8 van bestem mingsplan Bedrijfsterrein) - standplaatsvergunning voor 1995 aan M.C. Wauben ten Rouwelaar voor verkoop snacks en frisdranken op westkop Grevelingendam. Melding Een melding ingevolge de Wet milieubeheer is inge diend door: - Spelt Brood en Banket BV, Lange Ring 6. De melding heeft betrekking op de gewijzigde opstel ling van reeds aanwezige apparatuur. De op deze melding betrekking hebbende stukken liggen t/m 12 januari 1995 ter inzage tijdens kantoor uren ter gemeentesecretarie. Vergunningen Burgemeester en wethouders hebben onder voor waarden vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: - Bloemisterij van den Bos, Molenstraat 48 - voor een inrichting voor de verkoop van planten en tuinbenodigdheden - Transportbedrijf V.O.F. G. Hanzen en Zn. Nijverheidsweg 13 - voor een inrichting voor het exploiteren van een transportbedrijf. Ter inzage Met ingang van 29 december 1994 liggen de beschik kingen met alle relevante stukken gedurende 6 weken voor eenieder ter inzage: - tijdens kantooruren en (op verzoek) buiten kantooruren ter gemeentesecretarie. Ook wordt op verzoek een mondelinge toelichting op de stukken gegeven. Beroep Tegen deze besluit kan binnen bovengenoemde ter mijn beroep worden ingesteld. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te Den Haag. 28 december 1994. Burgemeester en wethouders van Bruinisse BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED'' De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 30 december 1994 ligt, gedurende een periode van veertien dagen, ter gemeentesecretarie (tijdens werkdagen gedurende de openstellingsuren van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage de bouwaanvraag van dhr. W. Kooijman, Rijksweg 28 te Nieuwerkerk, voor het oprichten van een paardestal, op het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland sektie G nr. 625. Daar deze bouwaanvraag geen strijdigheden vertoont met het vigerende bestemmingsplan „Buitengebied", en eveneens niet met het nieuwe bestemmingsplan „Buitengebied", is het college voornemens middels toepassing van artikel 50 lid 5 van de Woningwet de wettelijke aanhoudingsplicht te doorbreken. Gedurende de genoemde periode van veertien dagen kan een ieder schriftelijke bedenkingen inciienen te gen voornoemde anticipatieprocedure bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Duiveland. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Duiveland maken bekend, dat ingevolge het bestrijden van verwilderde duiven op grond van artikel 2.4.23 van de Algemene Plaatselijke Verordening de ophokperiode voor post duiven is vastgesteld voor het tijdvak van: zaterdag 7 januari 1995 t/m zaterdag 21 januari 1995 (m.u.v. de daarin vallende zondagen t.w. 8 en 15 janua ri) De houders van de duiven worden verzocht gedurende deze periode de dieren opgehokt te houden. Nieuwerkerk, 27 december 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, De wnd. burgemeester, G. HOKKEN De secretaris, F. C. DIELEMAN ONTWERP- LOZINGS VERGUNNING Het dagelijks bestuur van het waterschap Schou wen-Duiveland maakt bekend, gelet op het be paalde in de Algemene wet bestuursrecht, dat op 24 november 1994 een aanvraag is binnengekomen van milieutechniek Zonneveld Verhoef B.V. te Eemnes namens Mol Schuddebeurs B.V. te Schud- debeurs, voor een vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewater voor het lozen van verontreinigd grondwater afkomstig van een grondwatersanering aan de Noorddijkstraat/ Nieuwstad in de gemeente Brouwershaven op de riolering van de gemeente Brouwershaven; dat het voornemen is om de vergunning onder voorschriften te verlenen. De aanvraag, de ont- werp-vergunning en andere bijbehorende stukken liggen tot 27 januari 1995 ter inzage: - op de secretarie van het waterschap Schouwen- Duiveland, Havenpark 40 te Zierikzee, elke werkdag van 08.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur en voor andere tijdstip pen na telefonische afspraak (telefoon 01110-12551); - op de secretarie van de gemeente Brouwersha ven, Markt 2 te Brouwershaven, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur; - na 27 januari 1995 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de verleende vergunning op de aanvraag; elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur op de se cretarie van het waterschap. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stuk ken worden verkregen. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (tele foon 01110-12551) kunnen tot één week voor boven genoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de Overige aanwezigen. Gemotiveerde bezwaren tegen de opgestelde ontwerp-vergunning kunnen tot 27 januari 1995 schriftelijk bij ons bestuur worden ingebracht en dienen te worden gezonden aan het dagelijks bestuur van het waterschap, Postbus 20, 4300 AA Zierikzee. De gene die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Zierikzee, 28 december 1994 Het dagelijks bestuur voornoemd; mw. A. P. DE HAAN. DIJKGRAAF J. E. OVERZET, SECRETARIS COMPUTERS ELEKTRONICA VASTE PRUS EN 6 MAANDEN GARANTIE SCHEEPSTIMMERDIJK29 4301 LR ZIERIKZEE Tel. 01110-15301 Fax 01110-17509 Voor al uw reparaties van: SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK DELTA DISCS Voor muziek, beeld en geluid Mol 15-Zierikzee-Tel. 01110-14699

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 10