Leerlingen RSG brengen 5000,- bijeen voor waterproject India Levende kerststal De Punt Inbrekersgilde actief in de regio - BERICHT AAN ONS SOORT MENSEN - Afsluiting 125-jarig bestaan van de school Glühwein in de herberg Ernstig gewond door messteek Te veel lawaai Doorgereden na aanrijding in Zierikzee Frontale botsing Auto in brand Inbraak in Nieuwerkerk Vlissingse overleden na val in portiek ••-sneeuw onzeker-STOP-golfclub Schouwen bijna feest-STOP-nog maar 21 leden-STOP- oftewel 7 stellen, 1 buurman, 2 buurvrouwen, 1 collega, 1 kunstenaar, 1 veearts en tekstschrijver-STOP- LAAT ALLES VALLEN-STOP-BEL NU! Fakkeltocht Asielzoekers Indonesië nieuwsbodeH DINSDAG 27 DECEMBER 1994 NR 25695 3 Ter gelegenheid van het jubileum werd aan alle leerlingen een milieuvriendelijke jubileumbeker uitgereikt. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Ze wasten auto's, stofzuigden het huis, stuurden streepjescodes van tamponverpakkingen op om vijf gulden op de girorekening te krijgen of ze gaven gewoon vijf gulden van hun zakgeld om er vanaf te zijn. De leerlingen van de Regionale Scholengemeenschap Professor Zeeman in Zierikzee waren de afge lopen weken op verschillende manieren bezig met de actie 'n Knaak voor 'n taak. Een actie waarhij men via het verrichten van kleine karweitjes geld bijeen bracht voor een Simavi-waterpompenproject in India. „Eerst kwam het binnen druppelen, daarna begon het binnen te stromen", aldus leerkracht R. Haze, die de actie coördineerde. Dat resulteerde in een totaalbedrag van 5020 gulden. Ruim 1600 gulden meer dan het streefbedrag (van 3400 gulden) dat de RSG zich ten doel had gesteld, uitgaande van een opbrengst van twee knaken per leerling. De opbrengst van de actie werd vrijdag, tijdens de eindejaars- viering in de aula van de school, door middel van een 'watercheque' overhandigd aan Simavi-medewerkster Monica Heikoop. Zij liet blijken dat de opbrengst alle verwachtingen overtrof. ,,De creativiteit van de RSG-leerlingenen leer krachten is bijzonder groot." Er werd onder meer een veiling georganiseerd van Frank Zappa-attributen. Van de op brengst wordt 3400 gulden be steed voor het boren van een negentig meter diep gat, waar in een waterpomp en opslagvat wordt bevestigd in het Indiase dorp Palmaner. Door het extra bedrag van 1600 gulden kan Si- mavi ook een gedeelte van een zelfde project in het dorp Udui- yapatti Kalathureedin bekosti gen. In totaal omvat het water pompenproject twintig dorpen in India. Via elke waterpomp kan de watervoorziening in een dorp voor tien a vijftien jaar worden veilig gesteld. Via de Simavi-collecte die in maart op Schouwen-Duiveland wordt gehouden wordt verder meege werkt aan het Simavi-project. De eindejaarsviering, waarbij de opbrengst bekend werd ge maakt, vormde tevens de laat ste fase van de feestelijkheden rondom het 125-jarig bestaan van de school. Daarbij kregen allé RSG-leerlingen een mi lieuvriendelijke jubileumbe ker om te gebruiken in de aula. ,,In plaats van de plastic koffie- en theebekertjes in de automaten die ons al jaren een doorn in het oog zijn vanwege de verspilling van grondstof fen en energie", aldus leer kracht F. Beekman. Het idee voor de milieuvriendelijke be kers was afkomstig van athe neumleerlinge Jolien van de Graaff. Zij speelde daarmee in op on derwijs dat op de RSG wordt gegeven als resultaat van een D66-kamermotie voor meer natuur- en milieueducatie op scholen. NME-coördinator Beekman besteedt twee taaku- ren aan initiatieven om leerlin gen en personeel meer milieu bewust te maken. Zo wordt nu in elk lokaal het oude papier apart gehouden en wordt elek triciteit bespaard door meer TL-lampen toe te passen. Vrij dag werd daar het gebruik van duurzame bekers in de aula aan toegevoegd. De eindejaarbijeenkomst in de aula, waarmee het schooljubi- leum werd afgesloten, werd grotendeels ingevuld door de RSG-leerlingen zelf. Onder lei ding van muziekleraar Bram de Wolf werd een jubileumkoor gevormd, bestaande uit 125 leerlingen uit 4 Havo en brug klas IB. Met solozang van Rob- bin Gilijamse, Anne Greet van Donk, Judith van 't Loo en He len de Oude vertolkten zij I want to know what love is van Foreigner en We are family van Sister Sledge. Het gedicht van Rutger Kopland, Water bij dag en nacht werd voorgedragen door Juanita Bom en Freek, Grooteboer liet op zijn elektri sche gitaar een moderne versie van een studie van Carcassi ho ren. Rachel Perquin vroeg aan dacht voor het werk van Am nesty International. De jubileumviering werd afge sloten door rector R. Soesman. Hij memoreerde dat het oproe pen van de geschiedenis in het kader van een jubileum in vloed kan hebben op de toe komst. „Op eelfenegatieve ma nier wanneer dïe_ herinnerin gen een blokkade oproepen waarin je blijft steken. Op een goede manier wanneer je leert van het verleden. Volgens Soes man is men op de jubilerende RSG vol vertrouwen bezig met de toekomst. „We proberen een bijdrage te leveren aan de op bouw van een leefbare en men selijke samenleving. Onder meer door ondanks kommer en kwel constructief bezig te blij ven met de wereld om ons heen." Een wereld die volgens de rector tegenwoordig heel di rect aanwezig is in de school. „Via het waterpompproject hebben jullie aangetoond bij die wereld betrokken te zijn", betrokken te zijn." ZIERIKZEE - Gisteren, tweede kerstdag, was bij kinderboerderij De Punt in Zierikzee een levende kerststal te zien. Evenals vorig jaar, toen het tableau vi- vant voor de eerste keer werd opgevoerd, bleek er een grote publieke belangstel ling voor te zijn. Ondanks het gure weer bezoch ten maandagmiddag ruim drie honderd mensen kinderboer derij De Punt. Gezien de koude zal niemand zich hebben ver baasd dat het kindje Jezus in de halfopen stal werd verbeeld door middel van een plastic pop. Voor het overige was alles in de kerststal echt. Maria met Josef, de drie konin gen, herders en engelen boden een sfeervolle aanblik. Van zelfsprekend waren ook enkele vaste bewoners van de kinder boerderij in en om de kerststal aanwezig. Terwijl de geiten zich buiten te goed deden aan de kerstbomen, stonden de ezel en het Chinese hangbuikzwijn in de kerststal. Rondom de kribbe werd luit- en gitaarmu ziek gespeeld. Herberg Op het terrein van De Punt be vond zich ook 'de herberg'. In de aangenaam verwarmde ruimte kon men terecht voor een kop koffie, warme chocola demelk en Glühwein. De oplet tende bezoeker van deze her berg werd ook hier herinnerd aan een kerst-gedachte, hoewel nu niet in scène gezet. Verstoten De chemo-box onder een tafel bleek het tijdelijke onderko men te zijn van een pasgeboren Chinees hangbuikzwijntje dat door zijn moeder was versto ten. Het hevig spartelende beestje, zo klein als een puppy, werd echter liefdevol de fles ge geven door een medewerkster van de kinderboerderij. Zes leden van het evenemen tenteam De Punt, een onder deel van de vereniging De Punt, en een aantal vrijwilli gers maakten de levende kerststal dit jaar tot een attrac tief gebeuren voor jong en oud. ZIERIKZEE - Tijdens de kerstdagen was het inbre kersgilde weer actief op Schouwen-Duiveland. Daaraan voorafgaand, in de nacht van donderdag op vrijdag, werd ingebroken in de kerk aan de Lange Reke in Renesse. Er wordt niets vermist. Wel werden in de kerk enkele vernielingen aangericht. Een 59-jarige inwoner van Haam stede deed aangifte. In een slij terij annex fietsenwinkel aan de Kerkstraat in Burgh werd in de nacht van donderdag op vrijdag geprobeerd in te bre ken. De twee daders, waarvan geen nauwkeurig signalement bekend is, werden overlopen door een buurtbewoner waar na zij vluchtten. Een 44-jarige inwoner van Burgh deed aangifte. In die zelfde nacht werd ingebroken in een groothandel in diep- vriesprodukten op de Roterij in Haamstede. De 38-jarige ei genaar van de groothandel deed aangifte van diefstal van een onbekend geldbedrag, en kele kerstpakketten, kleding en diepvriesprodukten. Vrij dagmiddag werd ingebroken in de auto van een 20-jarige Duit se toeriste. Ontvreemd werd een geschenkenmand met bier flesjes. De auto stond gepar keerd op een parkeerterrein aan de Rampweg in Renesse. Man buiten levensgevaar GOES - Zaterdagavond werd een 33-jarige man uit Goes door zijn even oude vriendin met een keuken mes in de buik gestoken. De situatie van de man is stabiel. Hij verkeert niet langer in levensgevaar. De Goesenaar werd zaterdag avond zwaar gewond overge bracht naar het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes. Het ge beurde allemaal in het huis in Goes dat door verdachte en slachtoffer samen werd be woond. De vriendin van de man werd direct na het gebeur de aangehouden door de poli tie en zij heeft inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. Zij vertelde de politie dat er binnen de relatie problemen waren ontstaan. De spanning binnen de relatie was zodanig opgelopen dat de vrouw de man toen hij in bed lag één keer in de buik stak. De vrouw is vandaag, dinsdag, voorgeleid aan de Officier van Justitie en de Rechter-Com- missaris in Middelburg. ZIERIKZEE - Naar aanleiding van klachten over geluidsover last heeft de politie op eerste kerstdag geluidsapparatuur in beslag genomen. Een 39-jarige inwoner van Zie rikzee was de veroorzaker van de geluidsoverlast en na klach ten van omwonenden vereerde de politie hem met een bezoek. De Zierikzeeënaar werd aange houden en een deel van zijn ge luidsapparatuur werd door de politie in beslag-genomen. ZIERIKZEE - Bij de politie werd aangifte gedaan van doorrijden na een aanrijding. De aanrijding deed zich voor in de nacht van zaterdag op zon dag op de Varremarkt in Zie rikzee. Een 30-jarige inwoner van Zie rikzee deed aangifte. Zijn auto liep door de aanrijding naar schatting 600 gulden schade op. De veroorzaker van de schade is doorgereden. ZONNEMAIRE - Twee auto's raakten vrijdagavond bescha digd bij een frontale botsing. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde op de Dijk van Bommenede bij Zon- nemaire. Een 45-jarige inwoner van Scharendijke zou volgens de politie geen voorrang heb ben verleend aan een hem tege moetkomende 33-jarige inwo ner van Arnemuiden in zijn auto. De inwoner, vaan Scha rendijke bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. Hij blies 425 ug/1. De man kreeg een dagvaarding uitgereikt en zal te zich te zijner tijd voor de rechter voor zijn gedrag moe ten verantwoorden. ZIERIKZEE - De vrijwillige brandweer Zierikzee moest vanmorgen, dinsdagmorgen, in aktie komen vanwege een autobrand op de Zeelandbrug. De brandweer was snel ter plaatse en had de brand snel onder controle. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en de schade aan de auto bleef beperkt. Wel moest de auto - op naam van een bedrijf uit Hellevoetsluis - worden weggesleept. Het verkeer op de Zeelandbrug ondervond nau welijks hinder van de auto- brand. NIEUWERKERK - Een 71- jarige inwoner van Nieuwer kerk deed bij de politie aangif te van inbraak in zijn woning. Tijdens het kerstweekeinde werd ingebroken in de woning in Nieuwerkerk. De dieven ver schaften zich toegang tot de woning door een raam open te breken. De schade is nog onbe kend. VLISSINGEN - De 53-jarige mevrouw W. Förster is in de nacht van vrijdag op zaterdag overleden aan haar verwondi- gen na een val in een portiek aan de Schaepmanstraat in Vlissingen. Sectie in het Gerechtelijk La boratorium in Rijswijk heeft uitgewezen dat de vrouw is overleden ten gevolge van de val. Aanvankelijk vermoedde de politie een misdrijf. De 38- jarige stadsgenoot van de vrouw is zaterdag vrijgelaten. Hij was aangehouden omdat hij een niet-logische verklaring aflegde tijdens het buurtonder zoek van de politie. Advertentie I 1 Driehonderd kinderen kwamen kijken bij de levende kerststal in de Zierikzeese kinderboerderij. (Foto: Joop van Houdt). (Eén spontane daad kan geen kwaad. 01115-3564 of 01115-2362 verwachtirtq t/m zaterdag 31 dec. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht zuid 6 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht zuidwest 6 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 28 dec. Zon op 08.48 onder 16.30 Maan op 03.44, onder 13.24 29 dec. Zon op 08.48, onder 16.31 Maan op 05.02, onder 14.05 Nieuwe Maan: 1 jan. (11.57) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het is morgen een bewolk te en natte dag; vooral vannacht en morgenochtend regent het van tijd tot tijd flink. Het is ook zacht; zowel de minimum- als de maximumtem peratuur schommelen rond 10 gra den. De zuidwestenwind neemt vooral overdag toe tot vrij krachtig, windkracht 5, aan de kust en op het IJsselmeer tot krachtig of hard, kracht 6 tot 7. Ook donderdag is het nog bewolkt, winderig en nat. Het is dan opnieuw zacht, want de thermo meters wijzen nog steeds een graad of 10 aan. Vanaf vrijdag verandert het weer. Trekken storingen eerst van tijd tot tijd over het land, tegen het week einde blijven ze wat meer op afstand. De neerslag valt dan in de vorm van buien, zodat de periodes met droog weer langer worden. Het wordt gelei delijk ook weer wat kouder; de mid- dagtemperatuur ligt dan rond 7 gra den. EINDHOVEN - In Eindhoven is op kerstavond voor het derde achtereenvolgende jaar een fakkeloptocht tegen racisme gehouden. De organisatoren konden het exacte aantal deel nemers niet schatten, maar vol gens een woordvoerder ging het om duizenden mensen en overtrof de opkomst alle ver wachtingen. KLAZIENAVEEN - De 75 asiel zoekers uit Klazienaveen en Nieuw-Dordrecht die zaterdag avond in hongerstaking zijn ge gaan, zetten hun actie voort. De vluchtelingen protesteren tegen de kwaliteit van het eten en het feit dat de recreatiezaal 's avonds om tien uur in plaats van twaalf uur dicht gaat. HILVERSUM - PvdA-minister Pronk van ontwikkelingssa menwerking vindt dat Neder land de onafhankelijkheids dag van Indonesië op 17 augus tus moet erkennen, wanneer deze voormalige Nederlandse kolonie in 1995 de vijftigste verjaardag van. de onafhanke lijkheid viert. ZIERIKZEESCHEiU Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzea. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51.00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnemenls-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3