Bruse bui Nieuwe postzegels over vrije tijd PI Modernisering kerncentrale Borssele mogelijk duurder Varkens verbrand Contracten moeten voor nieuwjaar getekend zijn Celstraf voor doodsteken van vriendin Drukbezocht kerstconcert Ars Musica in Vierschaar Kerstpicknick ambtenaren VRIJDAG 23 DECEMBER 1994 NR 25694 7 FOTO JOOP VAN HOUDT DEN HAAG (ANP) - De modernisering van de kerncentrale In Borssele valt 22,5 miljoen gulden duurder uit als niet vóór 1 januari alle contracten rond de mo dernisering getekend zijn. Het elektriciteitsbedrijf EPZ, eigenaar en exploitant van de centrale heeft dat donderdag in Den Haag tegenover de Raad van State verklaard tijdens een zitting over de installatie. Tegenstanders van kernenergie in Den Haag hebben om een uitspraak van de Raad van Sta te gevraagd in een nieuwe po ging de centrale gesloten te krijgen. Natuur Milieu, Greenpeace, de Vereniging Milieudefensie en de actiegroep Leefbaar Zee land willen modernisering te genhouden. Als die niet door gaat, moet de kerncentrale bin nen een jaar sluiten, aldus de tegenstanders. Het kabinet heeft, met steun van de meerderheid van de Tweede Kamer, besloten de mo dernisering van Borssele toe te staan. Het sluitingsjaar blijft 2004 in plaats van 2007. Er komt een bijdrage van 70 mil joen gulden. Koeling In totaal kost de aanpassing 467 miljoen gulden. De centra le krijgt hiervoor meerdere noodvoorzieningen, zoals extra koeling en een reserveregel- zaal, en meer brandbeveiliging alsmede - via nieuwe gebou wen - betere bescherming tegen explosies of ongelukken met vliegtuigen. Het hele bouwpro gramma moet in 1997 gereed zijn. Volgens de advocaat van de EPZ, mr. Koeman, maakt het modificatieprogramma de kerncentrale„tot. een uitzonder lijk veilig bedrijf. Hij zag geen enkele reden om nu, na alle de batten in het parlement, de dis cussie nog eens over te doen. Om de eis tot onmiddellijke sluiting kracht bij te zetten blokkeerden actievoerders van Greenpeace afgelopen maan dag het toegangshek tot de kerncentrale. Rond het mid daguur hief Greenpeace de blokkade op omdat de be drijfsbrandweer kans had ge zien een ander hek te openen. De actie stuitte op onbegrip bij het personeel van de centrale en bij burgemeester Mandos van Borsele. De Electriciteits Produktiemaatschappij Zuid- Nederland diende een schade claim van enkele tonnen in. ZIERIKZEE Kerstpakketten gezocht Clubhuis De Lichtboei en het korps Zierikzee van het Leger des Heils zijn op zoek naar Kerstpakketten. Ieder jaar worden door De Lichtboei en het Leger des Heils kerstpak ketten verstrekt aan mensen die op het bestaansminimum leven en een dergelijk pakket zeer goed kunnen gebruiken. De Lichtboei en het Leger des Heils roepen daarom bedrijven en instellingen op overtollige kerstpakketten ter beschik king te stellen. Men weet er een goede bestemming voor. Voor meer informatie kan men te recht bij De Lichtboei: 01110- 17483. Benoeming D. Groenendijk uit Zierikzee is per 1 januari benoemd tot adjunct-directeur van Legal and Business Consultants Be drijfsadviseurs BV (LBC) in Goes. Een adviesbureau op het gebied van juridische en zake lijke dienstverlening aan be drijven en instellingen. Groe nendijk is vanaf de oprichting in 1984 verbonden aan het be drijf. Hij is verantwoordelijk voor de interne, financiële or ganisatie van LBC en verzorgt het management van een aan tal vennootschappen en LBC- relaties. BURGH-HAAMSTEDE Klaverjastoernooi Op initiatief van de Klaverjas- vereniging Burgh-Haarnstede wordt zaterdag 21 januari in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede een twaalf- uurs klaverjastoernooi gehou den. Het evenement is van 10.00 tot 22.00 uur en de prijs uitreiking is gepland om 23.00 uur. Aan het evenement is ook een verloting met prijzen ge koppeld. Belangstellenden kunnen zich tot en met zater dag 14 januari voor deelname aan het toernooi aanmelden via telefoonnummer 01115- 3628. RENESSE Bejaardensoos De bejaardensoos in Renesse (Dokan) hield dinsdagmiddag een kerstviering in een stem mig versierd dorpshuis. Na het welkomstwoord door mevrouw L. van de Houten-Fonteine werd eerst een kerstliturgie doorgenomen. De leden van het damescomité lazen teksten die werden afgewisseld met sa menzang. Omdat ds. D. Stap door ziekte verhinderd was, hield J. Lemson een meditatie. Na de pauze met koffie en kerstgebak werd door me vrouw Rieteco. een kerstver haal voorgelezen. Verder wer den door verschillende dames van de soos gedichten voorge dragen. De sfeervolle bijeen komst werd afgesloten met een uitstekend verzorgde brood maaltijd. Met ruim dertig kinderen die een postzegel ontwierpen was de Bruse postzegelvereniging best tevreden. De postzegelvereniging organiseerde naar aanleiding van de Hobbybeurs een ontwerpwedstrijd onder de schooljeugd. Het thema was vrijetijdsbesteding. De jury bestond uit Eddy Schild, Lydie Wiebrens en Jaap Huizer. De eerste prijs werd behaald door Marinda Kole met een zegel over het Bruse KinderkoorJoni Sintemaartensdijk werd tweede met Help de natuur; Ivo Munter derde met een zegel over volleybal; Ju dith van Zetten vierde met het Wapen van Bru; als plaats waar je de vrije tijd prima door kunt brengen; Maurice Haay (badminton) en Richarfl Krijger crossmotorstonden gezamenlijk op de vijfde plaats. Voorzitter J. Huizer overhandigde de prijzen aan de jeugdi ge ontwerpers (Foto: Marijke Folkertsma). DORDRECHT (ANP) - Officier van justitie De Boer heeft don derdag voor de rechtbank in Dordrecht twee jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen J.V. (30) uit Zwijndrccht. De man zou in september van dit jaar zijn vriendin met een mes hebben gestoken. V. dn zijn 38-jarige vriendin, beiden verslaafd aan alcohol, woonden toen vier maanden samen. Tben de man op 18 sep tember dronken thuis kwam bij zijn eveneens dronken part ner, ontstond een woordenwis seling. Tot 31 december Burgh-Haamstede Expositie keramiek van Teja van Hoften en schilderijen van Leontien Hooy. Galerie 't Zuuddek. Dinsdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot 1 januari Burgh Kerstshow bij Galerie Borsboom van Christi- aan Keulemans en Stijn Eysbroek. Openings tijden: 10 december 11.00-17.00 uur, 11 decem ber 12.00-16.00 uur, 17 december 11.00-17.00 uur, 18 december 12.00-16.00 uur, 24 december 11.00-17.00 uur, 26 december 12.00-16.00 uur, 27 tot en met 31 december 11.00-17.00 uur. Tot en met zaterdag 7 januari Burgh-Haamstede Acryl- en olieverfschilderijen Nanda van Veelen-van der Vliet. Bewaerschole. Maan dag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur, behalve tweede kerstdag. Tot en met zondag 8 januari Renesse Expositie engelen en kerst- en winterblik- ken. Museum De Blikvanger. Dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, zondag 18 december, 26 december en 8 januari van 10.00 tot 15.00 uur. Met vocaal ensemble Quod Libel ZIERIKZEE - Het onlangs in de Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee gehouden kerstconcert van Ars Musica trok veel belangstelling. Uitvoerenden wa ren het Vocaal Ensemble Quod Libet onder leiding van Willie Bil, harpiste Lenie de Mey, fluitiste Tru- die Gunst, gitarist Dik de Koning en sopranen Sas- kia Gerritsen en Mary Chilton-van Hees. Zij brachten een programma waarin de intieme, ijle sfeer van het kerstgebeuren tot uit drukking kwam, door de keuze van zowel de instrumenten als de muziek. Sluitstuk van de avond was de liederencyclus A ceremony of carols' voor koor, harp en solisten van Benjamin Britten. Het concert werd geopend met een vroege compositie van G. F. Handel, de sonate in H-mol, uitgevoerd op dwarsfluit en gi taar. Trudie Gunst blok hierbij uit door een mooie toon en Dik de Koning door zijn fijne tou ché, hetgeen ook tot uitdruk king kwam in het volgende werk voor sologitaar, de Passa- caglia van S. L. Weiss. Vrou wenkoor Quod Libet zong aan sluitend Puer Natus in Bethle hem en Joseph en Mary, beide van R. Vaughan Williams. Het fluit/gitaarduo vervolgde met de Sonate in A-dur van Bach. Laatste nummer voor de pauze was Fantasia voor harp van L. Spohr. Na de pauze klonk het Féte des Oiseaux, vertolkt door fluit en gitaar. Sopraan Saskia Gerritsen zong hierna I got flowers, ook weer van Vaughan Williams, gevolgd door J. W. Peterson's Son of Ma ry- HELDEN (ANP) - Bij een brand in een varkensfokkerij in de Heidense buurtschap Eg- chel zijn donderdag 300 biggen en 30 zeugen door verstikking om het leven gekomen. In de fokkerij aan de Jaco- bu'sstraat brak rond zeven uur 's morgens een uitslaande brand uit. De trandweer van Helden wist het vuur vrij snel te blussen, maar zij kon de die ren niet meer redden. Geen mensen Het vuur is ontstaan in een warmtewisselaar. Het isolatie materiaal vatte vlam. Tijdens de brand waren geen mensen in de fokkerij aanwezig. Wie kent niet dc moppen die over hen gemaakt worden. Alsof het een ander soort mensen betreft. Ambtenaren verschillen ech ter in geen enkel opzicht van anderen en ook zij stellen zo nu en dan een aardigheidje op prijs. Een kerstpakket hoort daar bij, al lopen dc meningen daarover ongetwijfeld uiteen. Voor de Zierik- zeesc ambtenaren is het te hopen dat hel dit jaar een warme kerst wordt. Dan kunnen ze tenminste lekker de vrije natuur in met een goed gevulde picknickmand. Even de dagelijkse beslomme ringen vergeten en in plaats van tussen vier muren, tussen de bo men zitten; kerstbomen wel te verstaan. En dan maar frisse lucht snuiven, dal is gezond. Mocht dit er niet van komen dan nog gaan zij een gezonde kerst tegemoet. Want als dc schijn niet bedriegt staat cr bij de ambtenaren vis op tafel tijdens de kerst dagen. (Foto: Joop van Houdt). mm

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7