e*0'ij47f Kerstwonderland in Gran Dorado Expositie voor Kerstmis bij —PËSSH: ]von der Heijden Kerstexpositie van Zeeuwse Kunstkring 51 Nieuwe klachtenregeling bij politie in Zeeland De mooiste kleurplaten in de prijzen F-pupillen SV Renesse Kunsthandel Sterkenburo schiwerijt^rvane^oi ssi ZHV/Delta Sport in het nieuw t cirr E-pupillen van SV Renesse Ook tweede Nieuwjaars kerstavond receptie disco-bussen in het stadhuis Zendmachtiging voor Radio Zuid-Holland In Vleeshal in Middelburg Politie in Rotterdam heeft tiplijn I Vl««t'9J*t tJ I Zitfik»» C SSSS I Sporthuis Zierikzee heeft nieuwe tenues geschonken aan de oudste jeugd, de jongens adspiranten A, van handbalvereniging ZHV/Delta Sport. Bovenste rij van links naar rechts: Jacco van- de Zande, Gideon Bergmans, Bob van Lint, Lennert de Graaf, Guido de Graaf en coach Chris Heinsmann. Onderste rij van links naar rechts: Maurice Ravia, Leon van de Sande, Michael van Katwijk, Wilco Vermeule, Remy Berrevoets en Marinjo de Looze. Alle bekende merken demonstratie gereed! Gezond bruinen: veiliger dan de zon goed voor spier- en rugklachten bevordert de bloedsomloop heerlijk ontspannend 'Zierikzee Havenpark 5 iDirksiand Schelpenpad 26 Tel 01110 16202 hel 01877 1236 MIDDELBURG - De Politie Zeeland heeft een nieu we klachtenregeling. De klachtenregeling biedt bur gers de kans hun ontevredenheid te uiten over het optreden van of contact met de politie. Het doel er van is de relatie met de burger te verbeteren. Boven dien kan de politie lering trekken uit de klachten en daar waar nodig veranderingen aanbrengen in de or ganisatie. Mensen die een klacht hebben over de politie moeten dit schriftelijk kenbaar maken bij de burgemeester van de ge meente waarin de gebeurtenis plaatsvond. In eerste instantie wordt de klacht door een zoge naamde klachtbemiddelaar be handeld. Klachtbemiddelaars zijn in alle districten en dien sten aangesteld. Wanneer de burger in overleg met de klachtbemiddelaar tot een oplossing komt eindigt de behandeling. Wanneer deze be middeling geen uitkomst biedt, wordt de klacht verder behandeld door de korpsbe heerder, voor Zeeland is dat de burgemeester van Middelburg, mr. Chr. G. J. Rutten. Hij laat een formeel onderzoek uitvoe ren en zich adviseren door de onafhankelijke Commissie voor politieklachten. Wanneer ook de behandeling van de korpsbeheerder niet tot het ge wenste resultaat leidt, kan men een beroep doen op de Na tionale Ombudsman. Wanneer het vermoeden bestaat dat de politieambtenaar een straf baar feit heeft gepleegd, be handelt de officier van justitie de klacht. De Politie Zeeland voldoet met de klachtenregeling aan de nieuwe Politiewet. Volgens de ze wet moet elke politieregio een dergelijke regeling heb ben. In Zeeland had ieder korps tot dusver een eigen re geling, met alle verschillen van dien. Bij de samenstelling van de regeling is gebruik gemaakt van de kennis die elders reeds was opgedaan met de klachten regeling. ZIERIKZEE - Na gedegen voorbereiding heeft de Stich ting Regionale Omroep Zuid- Holland een zendmachtiging voor regionale etherradio aan gevraagd bij het Commissari aat voor de Media te Hilver sum. Tevens heeft zij bij deze instantie een verzoek tot etherreclame ingediend. Radio Zuid-Holland is ont staan uit een initiatief (sinds 26-2-1993) in de regio Zuid- Holland Zuid en stelt zich ten doel het verzorgen van een re gionaal omroepprogramma voor de Provincie Zuid- Holland nieuwe stijl, dus na het ontstaan van de Provincie Rotterdam en de Provincie Haaglanden. Over deze aanvraag zijn onder meer de zestig gemeenten, die straks deel zullen uitmaken van de nieuwe Provincie Zuid- Holland ingelicht. Tévens de regiobesturen Zuid-Holland Noord. Zuid-Holland Oost en Zuid-Holland Zuid, de provin cie Zuid-Holland, de Staatsse cretaris van Cultuur drs. A. Nuis, do ROOS, de Mediaraad en alle mediadeskundigen uit de Tweede Kamer der Staten- Gencraal. De winnaars van dc kleurwedstrijd, een actie van DrieSterrenshop. werden afgelopen vrijdag in het Geschenkenhuis in Scharendijke in het zonnetje gezet. Van links naar rechts: Alicia van Don gen (7 jaar) uit Scharendijke won een spel van Eddy Emmer. De jongste van het stel, de vierjarige Imke Wandel uit Scharendijke, won met haar kleurplaat een Teddy spel. Daarnaast, op haar knieën, zit de vijfjarige Joyce van der Weelen, evrneens uit Scharendijke. Debbie van Grunsven (9 jaar) uit Brouwershaven ging met een junior-monopoly spel naar huis. De enige jongen die een prijs won, de zes-jarige Martin Stoel uit Burgh-Haamstede, staal niet op de foto. Naast dc spelletjes kre gen de kinderen nog een fikse lolly mee naar huis. Foto Marijke Folkertsma). WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA Advertentie De E-pupillen van SportverenigingRenesse worden gespon sord door Verseput Modes in Renesse. De trainers en begeleiders van deze pupillen zijn L. Hart en L. Davidse. RENESSE - Wegens het succes van de nachtbussen in Renesse gaat de Stichting Horeca Re nesse ook dit jaar nachtbussen laten rijden op de avond van tweede kerstdag. Traditiegetrouw rijdt de nacht bus ook weer in de oudejaars nacht. De horeca in Renesse hoopt op die manier haar steentje bij te dragen aan de (verkeers)veiligheid op Schou- wen-Duiveland. Op deze ma nier hoeft niemand bang te zijn voor alcoholcontroles. ZIERIKZEE - Ter gelegenheid van de jaarwisseling houdt de gemeente Zierikzee maandag 2 januari een Nieuwjaarsrecep tie in de Vierschaar van het stadhuis. Inwoners van Zierikzee en ver tegenwoordigers van plaatse lijke bedrijven, vestigingen en organisaties kunnen op deze avond de leden van het ge meentebestuur van Zierikzee het beste wensen voor 1995. De receptie is van 20.00 tot 22.00 uur. De F-pupillen van Sportvereniging Renesse worden gespon sord door Verseput Modes in Renesse. Zij worden begeleid door B. van der Bos en R. Poll. De trainer van de F-pupillen is H. vc(n der Assem. dat moment moest het rond zijn. Alles is uitgewerkt en de benodigde spullen besteld. Sneeuwprinses Het resultaat mag gezien wor den: bij de vijver staat een kerstman in een arreslee en een paar rendieren erbij en een eindje verderop een giganti sche open haard. Veel objecten in de decors bewegen, zoals een slapende kerstman waar de buik op en neer gaat en eentje die haardhout aan het zagen is. In de haard brandt een gezellig (namaak)vuurtje. Antoinette: Vooral voor kin deren is het heel leuk, we heb ben er hekjes voor moeten zet ten en bordjes erbij 'niet aanra ken', want ze willen aan de sneeuw voelen of de kerstman nen aanraken. Hier bij het sneeuwtafereel met de ijsberen staan ze soms met open mond te kijken." Dit decor straalt dan ook een sprookjesachtige sfeer uit, blikvanger is een sneeuwprinses op een rendier. Daar tegenover hangen, door Antoinette zelf gemaakte enge len, in de lucht. Heel sfeervol is ook de kerst stal met levensgrote poppen van de Dirkslandse kunstena res Clarine Bemelmans. Antoi nette: „Vorig jaar hadden we die ook al, maar toen stond hij buiten. Dat was niet zo'n succes vanwege het weer." Marleen Stuurman, medewerkster PR en Communicatie is ook zeer tevreden over het geheel. Mar leen: „We doen het in de eerste plaats voor de gasten, vandaar dat we het ook 's nachts opge bouwd hebben. Dan heeft het echt een verrassingseffect. Maar daarnaast is het Kerst- wonderland bedoeld voor ie dereen die tijdens de weken rond kerst eens een kijkje wil komen nemen." Ook de winkels en de Horeca hebben op het sfeervolle decor ingespeeld. In verschillende restaurants worden kerstdi ners geserveerd. Familieres taurant Plat du Jour heeft op beide kerstdagen een kerstme nu, evenals Steakhouse Le Boeuf. In Ristorante Pizza Pasta kan een kerstmenu in Italiaanse sfeer verzorgd wor den. Zowel in Visrestaurant Neptune als in restaurant Café Caribe kan men a la carte dine ren. In alle restaurants zijn aparte menu's voor kinderen te bestellen. Een bijzonder hoogtepunt in de december feestmaand van Gran Dorado is de Silvester- party. Dit feest wordt gehou den op de laatste dag van 1994. De avond begint om 19.30 uur met een buffet en een op de achtergrond spelende muziek groep. Om twaalf uur 's nachts wordt er een feestelijke show en vuurwerk gepresenteerd door het Port Zélande Team. De hele avond is er speciaal voor de kleintjes, op het witte podium van Gran Place, een kinderspeelhoek. Ijsbaan Het hoeft niet te vriezen om te kunnen schaatsen bij Port Zé- lande. Wel moet het kouder zijn dan twaalf graden om de kunstijsbaan goed bruikbaar te maken. De kans dat er ge schaatst kan worden is de ko mende dagen dus zeker aanwe zig. Ook de Kerstman zelf zal tijdens de komende weken op Gran Dorado aanwezig zijn. Vooral voor de kinderen leuk om eens een praatje te maken met deze, in Nederland nog niet zo ingeburgerde, figuur. In Port Zélande is ook een Kerst man die een mooi kerstverhaal verteld. Wie wil reserveren voor één van de Kerstdiners wordt gead viseerd om hier niet al te lang mee te wachten. Voor iedereen is het de moeite waard om eens een kijkje te komen nemen in de sfeervolle Gran Place. MIDDELBURG - Van 24 december tot en met 8 ja nuari is in de Vleeshal in Middelburg een Kerstexpo sitie van de Zeeuwse Kunstkring. Daarbij is werk te zien van veertien Zeeuwse kunstenaars, waaronder een aantal uit Schouwen-Duiveland. Gastex- posant is de Belgische kunste nares Jenny Verplanke. De Zeeuwse Kunstkring is een vereniging van beeldend kun stenaars, die werd opgericht in 1958. De vereniging zet zich in voor de ontwikkeling van de beeldende kunst, in het bijzon der in de provincie Zeeland. Ook behartigt men de belan gen van de kunstenaars. De kunstenaars wiens werk op de expositie is te zien zijn Miems van Citters uit Burgh- Haamstede, Leen van Duiven- dijk, Saskia Eggink-Du Burck uit Zierikzee, Hansje den Hol lander, Els Hollebrandse, Jan Jongschaap uit Zierikzee, Juul Kortekaas, Margreet Leijdek ker, Renée Mink, Gerda Rut- ters, Rein Schregardus uit Zie rikzee, Fransje van der Swan- van de Heijm en Anneke Schenk. Gastexposante Jenny Verplan ke uit Brugge studeerde aan de stedelijke academie voor scho ne kunsten in Brugge. Zij kreeg voor haar werk vele prij zen, selecties en eervolle ver meldingen en presenteerde haar werk via 24 tentoonstel lingen. De Kerstexpositie van de Zeeuwse Kunstkring wordt op vrijdag 23 december offi cieel geopend door de Middel burgse wethouder van cultuur J. van Dijk-Sturm. Vanaf 24 de cember is de expositie dage lijks te bezichtigen van 11.00 tot 17.00 uur. ROTTERDAM - De politie van Rotterdam-Rijnmond heeft met ingang van 12 december een regionale tiplijn in ge bruik genomen. Het nummer is 010-4241000. Tegelijkertijd zijn op 23 plaat sen in of vlakbij winkelcentra in Rotterdam Chiedam, Vlaar- dingen, Maassluis, Ridder kerk, Spijkenisse, Hellevoet- sluis en Rozenburg in totaal ruim 100 opvallende borden ge plaatst met het opschrift: „Uw informatie draagt bij tot een veiliger stad. Bel de tiplijn." Het gaat om een initiatief van het Roof Coördinatieteam (RCT) van de politie Rotterdam-Rijnmond. Het geheel wordt ondersteund door het Geïntegreerd Veilig heidsbeleid van de gemeente Rotterdam en het Bureau Com municatie van de politie. Eén van de vele kerstdecors in Gran Place van Grandorado. Deze levensgrote Kerstman vertelt voor de kinderen een kerstverhaal. (Foto: Joop van Houdt). OUDDORP - Ook dit jaar is de Gran Place, het over dekte centrum van Gran Dorado Port Zélande, weer omgetoverd tot een kerstlandschap. Een hele nacht werkten ongeveer dertig vrijwilligers van het re creatiepark tot de vroege uurtjes door om een gezel lige sfeer te creëren voor jong en oud. Gelijk bij binnenkomst trekt een levensgrote sneeuwpop de aandacht. Creatief medewerk ster Antoinette de Jonge is zelf enthousiast over het resultaat van de maandenlange plan ning en noeste "arbeid. Antoi nette: „Het is nu de tweede keer dat we het Kerstwonder land opbouwen en vorig jaar was het een groot succes. In april zijn we al begonnen; met het oprichten van een kerst werkgroep. Deze bestond uit acht personen van verschillen de afdelingen, zoals de techni sche dienst en vanuit de hore ca. Eén keer in de maand kwamen we bij elkaar om te bespreken wat we deze keer zouden doen. Uiteindelijk hebben we een draaiboek gemaakt en dit op iedere afdeling gedeponeerd. Op één december werd de werkgroep opgeheven en vanaf Rotterdam. Een ander bijzon- I XV* I IwU lui I Vi W I VJ IV I "Vw I I KJ V* voorstellend een duinland- Heel erg mooi vindt Sterken- burg het schilderij van de Belg P. Mathieu. Het toont een pol derlandschap in impressio nistische stijl. Sterkenburg: „Eigenlijk is het een postim- pressionistische schilder. Hij is wel impressionistisch blijven schilderen maar het kleurge bruik is veranderd. Binnen de ze stijl vallen de luministen. Deze manier van schilderen valt op door de moderne lichte, zilverachtige uitstraling." Havengezichten Een meesterwerkje vindt Ster kenburg het havengezicht van Een schilderij van W. J. Dingemans: interieur van een smederij. Dingemans heeft veel afbeeldin- Evert Moll, daterend uit 1905. gen gemaakt van de werkende mens. (Foto: Joop van Houdt). Heel apart is ook de tekening in Oost-Indische inkt van A. J. Zwart. Het stelt de ramp voor, maar niet zeker is of het in Zee land is. Sterkenburg: „Het is heel apart in zijn eenvoud, zijn triestheid. Ik vind het heel in drukwekkend, er spreekt een bepaalde desolaatheid uit." Vrolijk en zonnig daarentegen is een olieverf schilderijtje van Hendrik Hemmes, voorstel lend een landschap in de Dor- dogne in Frankrijk. ZIERIKZEE - Bij Kunsthandel Sterkenburg- is de komende weken een zeer geva rieerd aanbod van kunstwerken te zien, en te koop. Ongeveer driekwart van de tentoongestelde stukken zijn nieuw en de rest bestaat uit werken die al langere tijd in het bezit zijn van de kunsthandelaar. De schilderijen zijn te zien van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en ook tijdens de koopavond op donderdag. Eerste kerstdag en Nieuwjaars dag is de kunsthandel gesloten. Het schilderij van W. J. Dinge mans op de foto toont het inte rieur van een smederij in Nieuwkoop en dateert hoogst waarschijnlijk van 1912. Ster kenburg: „Volgens sommigen kan het niet van die datum zijn omdat Dingemans al rond 1904 uit Nieuwkoop vertrokken is. Maar het is niet onwaarschijn lijk dat hij toch nog daar ge schilderd heeft. Deze schilder maakte veel schilderijen van de werkende mens, hij was daar zeer mee begaan." schap. Sterkenburg: „Het is bijzonder omdat er maar heel weinig olieverfschilderijen van deze schilder zijn. Hij staat be kend om de vele prachtige et sen die hij heeft gemaakt." Een klein schilderijtje dat, hoogstwaarschijnlijk, geschil-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3