Grandorama Keukens trefpunt voor service en as»! 'Een plat stukje kan hier altijd!' Keukens half geld Lïmimum mum UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND deurloo Genoeg creatieve cursussen ouderen intermeubel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Let op onze kerstaanbieding Hele familie werkt mee aan inrichting en opbouw zaak a Verwijs Cursus tekenen en schilderen TAXATIESBEMIDDEUNC HANSE HANSE dé krant van schouwen - duiveland! Kaaswinkel van Men no Often op andere toer NIEUWSBODE EXTRA Haringvlietplein 4 Zierikzee. Tel. 01110-12946 Zie onze advertentie elders in deze krant. WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND DEZE EDITIE BESTAAT UIT 28 PAGINA'S ZIERIKZEE - Met de opening van een filiaal van Grandorama aan het Haringvlietplein in Zierikzee, lijkt het daar een handelscentrum voor woningin richting geworden. Met de kreet 'eindelijk open werd vorige week het einde van wekenlang hard werken aangekondigd en kon de spiksplinternieuwe speciaalzaak van Rick en Christina van Zanten in gebruik worden genomen. ,,Ja, het was oorspronkelijk de bedoeling dat de zaak in mei al open zou gaan", verhaalt de energieke en vriendelijke Rick. „Maar door een groot aantal bureaucratische en ambtelijke formaliteiten is met een vertraging van een half jaar de zaak nu toch einde lijk open. Al dat wachten was natuurlijk niet echt fijn, ter wijl bovendien een groot aan tal reeds ingekochte zaken er gens moesten worden opgesla gen", aldus Rick, die zich door deze tegenslag kennelijk niet van de wijs liet brengen. Gelukkig wist hij zich, behal ve door zijn hoogzwangere vrouw Christina, verder ge steund door een groot aantal familieleden. En deze steun werd zowel in morele als in praktische zin gegeven. Toen Rick begin november bij de oplevering van het gebouw de sleutels in handen kreeg, moest in enkele weken de gehe le zaak nog worden ingericht. Gelukkig staken vijf weken lang diverse broers, grootou ders en andere familieleden daadwerkelijk de handen uit de mouwen, waarbij vaak dag en nacht en met man een macht werd doorgewerkt. Samenwerking De inrichting van een keu kenspeciaalzaak is feitelijk nogal bewerkelijk, omdat ei genlijk een aantal keukens na genoeg volledig dienen te wor den ingericht. Behalve het te gelwerk en de aanleg van elek tra, voor onder meer verlich ting in de kastjes en de afzuig kappen, werden door Rick sommige keukens zelfs op de waterleiding aangesloten. Het feit dat hij al jaren werkzaam was als keukenmonteur kwam hem hierbij uitstekend van pas. De samenwerking met een aan tal andere middenstanders was daarbij overigens voortreffe lijk. Zo zijn de meeste van de gebruikte tegels afkomstig van het op een steenworp afstand gelegen tegelcentrum van van Geesbergen, terwijl de even eens naast de deur gelegen meubelzaak Deurloo het een en ander aan eetkamer, en ander kleinmeubilair ter beschik king stelde, dat uiteraard ook te koop is. Buurman Praxis was behulpzaam bij het ter be schikking stellen van divers gereedschap. „Wat dat betreft vormt onze keukenspeciaal zaak nu feitelijk een welkome aanvulling op deze bestaande zaken rond het Haringvliet plein," aldus Rick. „Het moet wel heel raar lopen, indien een klant op zoek naar meubilair, vloerbedekking, keukens en tegelwerk op het Haringvlietplein nu niet meer kan slagen, want completer kan het haast niet en alles zit vlak bij elkaar." Resultaat Het resultaat van alle inspan ningen mag er dan ook inder daad zijn. Op twee verdiepin gen zijn maar liefst veertig keukens te vinden in de meest uiteenlopende soorten, stijlen en maten. Indien de klant een wandeling maakt over het in totaal ruim 400 vierkante me ter grote vloeroppervlak, waant hij zich ten gevolge van de handige opstelling dan weer in een bistro, dan weer in een Oud-Hollandse keuken om zich vervolgens ineens weer in een super moderne of in een uiterst klassieke omgeving te wanen. Alle keukens zijn rijkelijk ge decoreerd met bloemstukjes, potjes, pannetjes, kannetjes, kaarsen enzovoorts. Alles is er aan gedaan, om de keukens een 'levende' indruk te geven, com pleet met eettafels en zithoek - jes waar de klant tezamen met de verkoper het een en ander kan doornemen. „Tegenwoor dig moet de moderne keuken ook uiterlijk een attractieve waarde hebben, en een plaats zijn waar het fijn vertoeven is. De moderne keuken heeft de laatste jaren ook steeds meer een woonfunctie gekregen, ter wijl anderzijds het onderhoud en het gebruik ook gebruikers vriendelijk en functioneel moet zijn" aldus een trotse Rick. Overigens heeft hij zich met betrekking tot zijn assorti ment naar zijn zeggen op de „duurdere goedkope en op de goedkopere duurdere keukens richt." De klant kan daarbij verder kiezen uit verschillende typen van koken als traditio neel gas of elektrisch, maar ook keramisch of het zoge naamde inductiekoken. Grandorama Bewust heeft Rick verder voor de Grandorama keukencollec tie gekozen. Grandorama is Het nieuwe pand. van Grandorama Keukens aan het Haringvlietplein 7b in Zierikzee. (Foto Joop van Houdt). een franchise organisatie van Europa's grootste keukenfabri kant Wellmann. Doordat de keukens rechtstreeks van de fabrikant komen en dit bedrijf al ruim 30 jaar ervaring heeft, biedt dit de klant nu eenmaal bepaalde garanties en een rui me keuze, terwijl de prijs uiterst redelijk is. „De klant krijgt maar liefst vijf jaar ga rantie, terwijl wij tot het eind van het jaar nu zelf stunten met het feit, dat de montage en installatie bij aanschaf tot 1 ja nuari geheel gratis is," aldus Rick. „Bovendien werken wij met folders waarin ook alle prijzen duidelijk vermeld staan. Sa men met de klant worden hun wensen besproken, en is een prijsopgave, die meestal wordt samengesteld onder een gezel lig bakje koffie, ook altijd vrij blijvend. Daarbij wordt alles geheel op de wensen van de klant afgesteld. En die klant kan daarbij rekenen op een wa terdichte garantie en op echt vakmanschap". Verder is het ook niet zo, dat Rick alleen maar complete keukens in richt. „Nee, wat dat betreft hebben wij onder meer een ei gen reparatiedienst, die inge schakeld kan worden ook als de desbetreffende klant zijn keuken niet bij ons heeft ge kocht. Verder bouwen wij op wens ook bepaalde zaken in bestaan de, niet door ons geleverde, in stallaties. Op dit terrein kun nen wij de klant ook een rede lijk assortiment aan apparaten bieden," aldus Rick, die uiter aard hoopt in de toekomst vele klanten op Schouwen-Duive- land en ver daarbuiten zal mo gen helpen. ZIERIKZEE - De activiteiten en cursussen die het Sociaal Kultureel Werk De Lichtboei aan biedt sluit goed aan bij de wensen van ouderen. Ook het cursus geld is in overeenstemming met het budget waar over ouderen beschikken. Deze conclusie trekt De Licht boei uit de resultaten van een mini-enquête, die werd gehou den tijdens het Seniorenfesti val in oktober in sporthal On derdak. Meer dan honderd, veelal oudere bezoekers vulden de enquête in, bij de informa tiestand van de Stichting Leger des Heils Welzijn- en Gezond heidszorg. Uit de antwoorden blijkt dat 69 procent van de invullers op de hoogte is van het cursusaan bod van De Lichtboei. Toch neemt 74 procent niet deel aan een van de cursussen. Drieën veertig procent van de mensen vindt dat er voldoende aanbod van cursussen voor ouderen is, maar tevens is 53 procent van mening dat er cursussen moe ten komen die speciaal zijn ge richt op ouderen. Het grootste deel van de men sen die de mini-enquête invul den (32 procent) is van mening dat honderd gulden een accep tabel bedrag is als cursusgeld voor tien lessen van twee uur. Meer dan de helft (58 procent) blijkt niet op de hoogte te zijn Versbakkerij Verwijs 0AGEUJKS VERS BROOD EN BANKET HARINGVLIETPLEIN 6 ak 430-XG ZIERIKZEE TEL 01110-12224 MOL 1 A ryV* J301 jc zierikzee van het sociaal cultureel nood fonds van de gemeente, waar uit mensen met een minimum inkomen een financiële bijdra ge kunnen krijgen voor onder meer deelname aan cursussen. Advertentie Kuipersweg 23-25 Middelburg De Roterij 9-11 Burgh-Haamslede 01180-26649 O De \0 zorgzame verhuizers w sinds 1886! Advertentie GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens is bezig zijn 47e filiaal op te bouwen in Oud-Beyerland. Tijdens deze bouw hebben we een te gekke voorverkoopactie! Een groot aantal keukenmerken bieden wij voor de helft van de door de leverancier aanbevolen advies prijs aan. Buiten deze half geld actie hebben wij ook diverse andere merken keukens en apparaten die wij tegen onge lofelijke stuntprijzen aanbie den. Neem gerust uw offertes mee en wij garanderen u echt de allerlaagste prijs. Kom snel écht geld verdienen! VRIJDAG-KOOPAVOND) OUD-BEYERLAND BURG de VRIES BROEKMANLAAN 2 01860-21066 01722-5564 Advertentie Versbakkerij BESTEL TIJDIG VOOR DE KERSTDAGEN weihnachtstollen kerstkransen kersttaarten kerstgebak gebak ZIERIKZEE - Schildersclub alle gelegenheid om te oefenen Perspectief start dinsdag 10 en onder deskundige begeleiding, donderdag 12 januari weer met Onderwerpen als techniek, een teken- en schildercursus in kleurmengen en perspectief Zierikzee. komen aan de orde. Er is nog plaats voor enkele enthousias- De eerste twee avonden kun- te tekenaars en schilders, nen de cursisten tekenen met De cursussen worden gehouden potlood en pastelkrijt. Verder in het UVV-gebouw aan Kerk- wordt veel tijd en aandacht be- hof Noordzijde in Zierikzee en steed aan het schilderen met wel van 19.30-22.00 uur. Voor olieverf. Door middel van op- meer informatie en/of opgave: drachten krijgen de cursisten 01110-14358. Advertentie ij_ Ing. A. J. Hanse J. Langkemper MAKELAARS O. G. Makelaardij O.G en Assurantiën Haamstede Zierikzee Ring 19 Haringvlietplein 8 4328 AE Burgh-Haamstede 4301 XG Zierikzee Telefoon Oil 15-3424 ffi* Telefoon 01110-14275 Fax 01115-3707 Fax 0II10-17484 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een Q kwartaalabonnement 49,50 3 kwartaalabonnement met autom. afschr. 47,00 jaarabonnement a 187,00 Qjaarbonnement met autom. afschr. a 177,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gi ronummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar i—Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. rrt Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee 141 N ZIERIKZEE - „Een goed contact met de klanten en een prima kwaliteit zijn denk ik wel het belangrijk ste in een speciaalzaak als dit," zegt kaasboer Men- no Otten. Deze week opende hij zijn kaaswinkel op de Dam opnieuw na een kortdurende verbouwing. Na ongeveer zeven jaar op deze locatie gedraaid te hebben werd het tijd voor een koersverandering. Voordat hij zijn winkel op de Dam begon was Otten kaas boer aan huis: „Ik had ver schillende wijken in Vlissin- gen. Goes en Middelburg. Maar ik wilde op een gegeven mo ment toch graag een vaste stek en toen dit pand te koop kwam heb ik de stap gewaagd. Op de ze manier zijn er toch wat meer mogelijkheden, met name in een uitgebreid assortiment. Ik heb denk ik wel een paar hon derd soorten kaas in huis." Vroeger was op dit adres de hoedenzaak van Henning ge vestigd, hetgeen nog te zien is op de winkelruit, de naam is in het glas aangebracht. Otten: „Ik vond het niet echt noodza kelijk om het er af te halen, ik vind het wel leuk staan." De verbouwing is niet ingrij pend geweest, maar heeft wel een subtiele verandering in de winkel teweeg gebracht: er is meer kaas in de winkel uit gestald en het oogt ruimer doordat de wanden wit geschil derd zijn. Een belangrijkere verandering betreft echter het inkoopbeleid van deZierikzee- se kaasboer. Otten: „De hele kaasbranche, veel andere bran ches trouwens ook, moet gaan inspelen op het feit dat de men sen op de kleintjes gaan letten. Maar daarnaast moet je als specialist zorgen dat je alle soorten kaas in huis hebt van een goede kwaliteit, dat is ge woon je kracht. Om aan die aantrekkelijke prijzen tege moet te komen koop ik nu via een coöperatie in, Weydeland." Eieren Samen met Weydeland wordt een assortiment samengesteld en kan er wekelijks actie ge voerd worden. De voordeeltjes worden aangekondigd op een bord buiten de winkel en ook in de winkel is te zien welke aanbiedingen er te koop zijn. De acties gelden voor zowel Hollandse als buitenlandse kaas en ook de vleeswaren zul len met regelmaat voordeliger zijn. Sinds kort zijn in de win kel van Otten ook diverse soor ten noten en mixen te koop. Otten: „Deze week krijgt men bij aankoop van twee ons cas hewnoten twee ons pinda's gra tis. Vaste actie voorlopig is de zeer lage prijs voor tien schar releieren bij aankoop van kaas naar keuze. Het maakt daarbij niet uit of je nu een kilo of een paar ons koopt, want ik wil niet dat iemand die bijvoor beeld alleen is dwingen een ki lo kads te kopen om voor het voordeel in aanmerking te ko men. Maar het allerbelangrijk ste vind ik de kwaliteit. Wat ik verkoop, daar moet ik te allen tijde achter kunnen staan." Voordeel van een speciaalzaak is het nauwe contact met de klanten vindt Otten: „Ik heb in de loop der jaren een vaste klantenkring opgebouwd. De ze bestaat uit zowel bewoners van het eiland als toeristen. Ik zou nooit in een supermarkt willen staan, het is gewoon heel gezellig om op deze ma nier te werken." Wie graag iets meer over kaas wil weten kan uiteraard altijd met vragen terecht bij de speci alist. Otten: „De kwaliteit van kaas hangt heel nauw samen met het voedsel van de koe. En natuurlijk bepaalt dat weer de prijs. Iedereen kent wel de graskaas, met zijn specifieke smaak, die wordt veroorzaakt door het feit dat de koe gras eet. De pittige smaak van boeren kaas wordt veroorzaakt door het feit dat deze van rauwe melk wprdt gemaakt. Menno Otten met een stukje' kaas. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1