Peter Lefèvre sleept ZHV/Delta Sport met zeventien treffers naar de winst Dartclubs zetten nieuw record neer in 24-uurs marathon WIK verliest in de slotfase van Yerseke Matthé Pipping keert terug bij Delta Sport SKNWK wint oefenpartij tegen Tholense Boys Frank Verborgh: ''Ik mis creativiteit bij de spelers 'Het was absoluut de moeite waard YERSEKE - In een leuke wedstrijd'met een goed spelend WIK behaalde Yerseke in de laatste minuut alsnog een 4-3 overwinning. 0e oefenpartij tussen de zaterdag vierdeklasser en derdeklasser had geen overwinnaar verdiend. „Een 3-3 uitslag had leuker geweest, Ik vond het voor de kerstdagen een prima oefenpartij", aldus Joosse. Met enige jaloerse blikken had WIK-trainer Kees Joosse naar de wisselbank van Yersekfe zit ten kijken. Yerseke beschikte over vijftien spelers terwijl Joosse met precies elf spelers was afgereisd naar de mossel plaats Yerseke. Misverstand WIK bood met die elf spelers toch voldoende tegenstand, wat zeker in de eerste twintig minuten een levendige wed strijd opleverde. Binnen acht minuten scoorde Yerseke, maar in dezelfde minuut was het Le on Hendrikse die voor de ge lijkmaker zorgde. In de 20e mi nuut werd het 2-1, maar door goed werk -van Gerrie van de Hoek kreeg Elmar Verhage een leeg doel voor zich en scoorde 2-2. Een misverstand in de 42e minuut tussen de keeper en verdediger van Yerseke leverde een voorsprong op voor WIK nadat Leon Hendrikse simpel 2-3 kon scoren. In de tweede helft bleef het een pittig potje waarbij Yerseke meer grip kreeg op het midden veld. Halverwege de tweede helft passeerde een speler van Yerseke Han van der Sande. Van dér Sande pleegde obstruc tie met zijn hand en de speler uit Yerseke liet zich vallen in het zestienmetergebied. Een te rechte strafschop die door kee per Krijn Hendrikse niet ge houden kon worden. In de laat ste minuut werd een hoge bal door een WIK-verdediger half weggeschoten. Yerseke benutte de plotselinge kans en kreeg alsnog de 4-3 overwinning in de schoot geworpen. Robin Vrij weer terug THOLEN - SKNWK-speler Robin Vrij heeft zijn schorsing van vier wedstrijden gewraakt met een knap doelpunt tegen zaterdag derdeklasser Tholen se Boys. De blonde speler uit Nieuwerkerk scoorde het tweede doelpunt in de wedstrijd. SKNWK won met 2-3 nadat het in de 64e minuut al op 0-3 voor sprong stond. Trainer Piet Diepenhorst zag een goed spelend SKNWK dat al in de eerste minuten twee ri ante kansen kreeg. De beste kans was voor Michel Flik- weert die zijn schot via de knie van keeper Hans Mabelius ach ter zag gaan. In de 18e minuut was het Peter van der Cingel die op de linkervleugel twee te genstanders op het verkeerde beep zette en. de bal afspeelde naar Martijn Neele. Deze draaide handig om zijn tegen stander heen en scoorde 0-1. Afslachting i Het zou 0-1 blijven tot de rust. Ondanks de kansen van Michel Flikweert, Wilco de Valk en de twee knappe reddingen van keeper Leon Quik. In de twee de helft scoorde Robin Vrij in de 60e minuut zijn eerste tref fer weer nadat hij een langdu rige schorsing had uitgezeten. Kees-Jan van Nieuwenhuize stuurde Wilco de Valk de diep te in en die bediende Robin Vrij op maat: 0-2. Vier minuten later was het al 0-3 nadat Kees- Jan van Nieuwenhuize de bal in het net schopte. Tholense Boys leek rijp voor een afslachting, maar had ge luk bij schoten van Michel Flikweert, Wilco de Valk en Kees-Jan van Nieuwenhuize. Tien minuten voor het eindsig naal schampte een schot van Tholense Boys, vanaf de zestienmeterlijn, via een SKNWK-speler in het doel: 1-3. In de 88e minuut bleef de bal te lang hangen voor het doel van Leon Quik en Tholense Boys maakte het verlies nog watj minder pijnlijk (2-3). MAANDAG 19 DECEMBER 1994 NR 25691 ,,Ze denken dat ze vooral last gaan krijgen van hun nek en schouders", vertelt Adrie van Oeveren van het Rode Kruis Zierikzee. „We kunnen blessu res koelen. We kunnen masse ren en eventueel wat oefenin gen doen. Maar ik denk dat ze elkaar er wel doorheen sle pen." Speler Gary Robinson is minder bescheiden. „Zonder het Rode Kruis hadden we het nooit gered", zegt hij achteraf. De marathon begon in een wat gespannen sfeer. „We zien er best tegen op. Je weet toch niet precies wat je moet verwach ten", legt Etienne van Haren uit. Maar na twee uur spelen zat de stemming er goed in. „De zenuwen worden steeds minder. Maar het is wel ver moeiend. Je probeert zeker in de eerste uren veel punten bin nen te halen", aldus Regina Koster. En na twaalf uur spe len kon de stemming niet meer kapot. Hoewel er toen al be hoorlijk wat pijn werd gele den. „We zijn warm gegooid. De uren gaan verschrikkelijk snel. En we zijn weer op sche ma", zegt de speelster enthou siast. De eindstreep werd uiteinde lijk gehaald. En het officiële record verbroken. „Ik ben blij dat het er door is. En dat we hebben volgehouden. Ondanks alle blessures", laat Jacco de Jonge weten. „Als we het re cord niet hadden verbroken? Dan zou ik er ook zo over den ken. Want we hebben er voor geknokt. En dat is eigenlijk het leukste." Wedstrijdverloop Aantal legs: 14.00 uur-15.00 uur: 27 legs; 15.00-16.00: 29; 16.00-17.00; 33; 17.00-18.00: 32; 18.00-19.00: 33; 19.00-20.00: 32; 20.00-21.00: 32; 21.00-22.00: 34; 22.00-23.00: 32; 23.00-24.00: 35; 24.00-01.00: 33; 01.00-02.00: 35; 02.00-03.00: 31; 03.00-04.00: 37; 0.400-05.00: 32; 05.00-06.00: 31; 06.00-07.00: 34; 07.00-08.00: 35; 08.00-09.00: 34; 09.00-10.00: 32; 10.00-11.00: 29: 11.00-12.00: 34; 12.00-13.00: 36; 13.00-14.00: 33. Ron Flipse (links) ontwijkt Aalsmeer-speler Ruud Zwetsloot. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - „Ik ben niet tevreden. Als ploeg heeft Delta Sport gefaald. Het was Peter Lefèvre die de wed strijd won. Nee, niet de ploeg. Het samenspel was zoek. Zodra Peter zoveel scoort, dan gaat de ploeg anders spelen. Ik mis creativiteit bij de spelers en we hebben te weinig goede individuele verdedigers", waren de opmerkingen van trainer Frank Verborgh. Delta Sport won met 30-23 van het derde team van Aalsmeer. Pe ter Lefèvre scoorde zeventien doelpunten. Peter Lefèvre voelde zich ge prikkeld voor aanvang van de wedstrijd. „De spelersgroep had Verborgh te kennen gege ven dat ze mij vorige week heb ben gemist tegen Avanti. Ze pleitten voor een basisplaats. Toen zei hij in de kleedkamer tegen mij 'Oké bewijs maar dat je niet gemist kan worden'. Ik zei toen dat hij een mooie was" vertelt Lefèvre. „Ik was wel blij dat ik gelijk in de basis stond. Ik had onlangs te ken nen gegeven dat ik meer wilde spelen." Uit vorm „Dat klopt", gaf Verborgh de wensen van Lefèvre toe. „Peter kan je niet missen en vanmid dag wint hij de wedstrijd. Hij was met de spelers Erwin Schaalje en Jean-Marie Toubia- na goed aan het spelen. De rest was zwak. Jacco Vleeshouwer is uit vorm, Bert de Vos was ziek en Erik Lijbers werd con stant opgevangen", vertelt de trainer uit Antwerpen. Aan voerder Francois Verrijzer heeft geen moeite met de hoofdrol van Lefèvre. „Je moet niet vergeten dat we Lefèvre wel aan moeten spelen. Als Pe ter ze er dan ingooit is dat toch ^prima. Het zal mij een zorg zijn Wwie de doelpunten maakt", al dus Verrijzer. Jean-Marie Tou- biane was dezelfde mening toe gedaan: „We hebben afgelopen zes jaar op die manier ge speeld. Ik weet niet of onze groep rijp is om dat systeem te veranderen." „Ik begrijp die ideeën van de jongens wel. Ik wil gewoon een team opbouwen waarbij we ook zonder Lefèvre kunnen spelen. Dit heeft tijd nodig", aldus Verborgh die toegeeft dat hij ook het tweede seizoen waarschijnlijk bij Delta Sport zal blijven. „De reis vah drie keer per week uit Antwerpen valt mij zwaar. Het is toch vijf tig minuten rijden, maar het plezier bij die jongens maakt veel goed." Honderdvijfenzeventig toe schouwers hadden de moeite genomen om de wedstrijd in de landelijke divisie tegen het derde team van Aalsmeer te be zoeken. Daar zagen ze een ont ketende Peter Lefèvre en een slecht leidend koppel scheids rechters. De arbiters Van Doorn en Verboom gaven in de wedstrijd vijftien straf wor pen. Keurden vijf echte treffers af en deelden drie gele kaarten uit waarvan één aan Frank Verborgh. Vier keer mocht een speler twee strafminuten ont vangen waarvan Lefèvre twee keer de bank mocht opzoeken. Na tien minuten spelen nam Delta Sport duidelijk het ini tiatief. De 4-1 was verdiend te gen het matige Aalsmeer 3. Toen Piet Bos in het doel mocht om de strafworp te keren en dat ook deed waren het Lijbers en Flipse die de stand op 6-1 brachten. Aalsmeer kwam daarna wat beter in de wedstrijd en ver zuimde langszij te komen doo.r gemiste strafworpen en kwam niet langs de goed keepende Paul Mulder. Na een kwartier spelen waren het toch Joop Verbeek, Wouter Oor, Ruud Zwetsloot en Erik van Velzen die de stand voor Aalsmeer weer wat dragelijker maakten. Lefèvre ging intus sen door met scoren. Erwin Schaalje mocht voor de rust twee treffers aantekenen, maar Lefèvre was goed voor de ande re vijf doelpunten. De 13-10 ruststand was niet rustgevend voor Verborgh. „Ze moeten doorgaan en ze platgooien", riep hij langs de zijlijn. In de tweede helft bouwde Del ta Sport al weer snel een voor sprong op tot 16-13 en 17-14. „Op zo'n moment is het belang rijk dat je een voorsprong op bouwt. We weten hoe de laatste vijf minuten van Delta Sport in elkaar zitten", was het com mentaar van Verborgh achter af. De voorsprong werd ook verder uitgebouwd en na twin tig minuten in de tweede helft stond het 23-18. Het publiek zag een aardig Delta Sport spe len met Lefèvre in de hoofdrol. De bijrollen waren voor Jean- Marie Toubiana en Tbmmie Verwest. Lefèvre toonde zijn kunsten door harde schoten en schitterende boogballetjes waarmee hij het publiek even op de banken kreeg. Het ap plaus na afloop was dan ook gemeend van de toeschouwers. Lefèvre zorgde voor een een mans show maar kan dat abso luut niet zonder de hulp van zijn clubgenoten. „Je moet ge woon ballen. Niet te hoge ver wachtingen scheppen. Kijken waar je eindigt in deze tweede divisie", aldus Lefèvre. ,,Ik ben toch gaan twijfelen of wij de kampioenstitel kunnen pakken. Als ik de ploeg van daag zie spelen heb ik toch mijn vraagtekens", blijft Ver borgh de zaak kritisch bekij ken. „Als je met deze ploeg promoveert naar de eerste divi sie, dan moeten er toch spelers bijkomen." ZHV/Delta Sport - Trif- ty/Aalsmeer 3 30-23 (13-10). Doelpunten ZHV/Delta Sport: Peter Lefèvre (17), Erwin Schaalje (4), Tommie Verwest (3), Ron Flipse (2), Erik Lijbers (1), Jean-Marie Toubiana (1), Franqois Verrijzer (1) en Bert de Vos (1). Aalsmeer 3: Wouter Oor (5), Erik van Velzen (5), Joop Verbeek (5). Erik Kooy (3), Ruud Zwetsloot (2), Marcel Stevens (2), Richard Kok (1). Scheidsrechters: Van Doorn en Verboom. Toeschouwers: 175. Heren 2e divisie C Trifty/Aals. 3-Hellas 2 19-17 Avanti-Snelwiek 14-14 ZHV/Delia Sp.-Trifty/Aals. 3 30-23 Helioform/T.-Atomium 13-18 Nooijens/lnte.-Hellas 2 23-10 DWS-Fides/Westl. 29-25 Avanti 7 Atomium 7 Snelwiek 7 ZHV/Delt. Sp. 7 Trifty/Aals. 3 7 Nooijens/lnte. 7 DWS 7 Fides/Westl. 7 Helioform/'T. 7 Hellas 2 7 5 1 1 11 122 - 111 5 0 2 10 150 - 136 4 2 1 10 131 - 119 4 l 2 9 177 - 148 3 2 2 8 133 - 138 3 1 3 7 143 - 124 3 0 4 6 140 - 137 3 0 4 6 163 - 168 1 1 5 3 103 - 142 0 0 7 0 104 - 143 Keeper gaat in januari trainen ZIERIKZEE - Het is vrijwel zeker dat Matthé Pip ping op 3 januari 1995 de training hervat bij hand balvereniging ZHV/Delta Sport. „Ik moet nog een paar dingen regelen voor ik definitief ja zeg", was het voorzichtige antwoord van de oud-Delta Sport keeper. Gisteren, zondagmiddag, na de wedstrijd tegen Aalsmeer 3 vond het eerste gesprek plaats tussen Matthé Pipping, voor zitter Aart Walraven en trainer Frank Verborgh. Aan een tafel tje in restaurant Onderdak werden voorlopige afspraken gemaakt. Kritiek Pipping haakte vorig seizoen af met een knieblessure en uit te ook kritiek op het bestuur. „Je mag altijd kritiek geven, maar dat was niet de reden dat ik stopte. De knieblessure en mijn werk gaven de doorslag om als keeper te stoppen. Ik mis nu toch weer de spanning en het handbalspelletje", aldus Pipping. De keeper, die tijdens de vette jaren van Delta Sport de promotie en degradatie meemaakte in de eredivisie, zegt dat hij op privé-gebied nog wat moet regelen. De huidige keeper Paul Mulder is blij met de terugkeer van Pipping. „Nu kunnen we met zijn drieën knokken voor een plaats. Ik schuw concurrentie niet, het is alleen goed voor de ploeg", aldus Mulder. Trainer Frank Verborgh houdt zich aanbevolen tot de terugkeer van Pipping. „Ik heb vandaag voor het eerst kennis gemaakt met hem. Hij moet in ieder ge val op nul beginnen", bleef Ver borgh aan de voorzichtige kant. „Natuurlijk moet ik bij nul beginnen. Ik zal opnieuw moeten bewijzen wat ik waard ben", was ook Pipping van me ning. gewoon te gaan gooien. Daarna gaan we wel touwtrekken. Des noods maken we er een Zeeuws record van", luidt het commen taar. De organisatie van de mara thon zelf was in ieder geval wel in orde. Beide clubs waren ver tegenwoordigd door twee teams. Elk team bestond uit twee mensen. En deze acht per sonen moesten gezamenlijk het record zien te verbreken. Dat record staat op 748 legs in 24 uur. Een leg wordt pas behaald wanneer er precies 501 punten gegooid zijn. ,,Ik heb ze gezegd dat ze 32 legs per uur moeten halen. Maar dat is ruim. Want als dat inderdaad lukt, zitten ze 20 legs boven het vereiste aantal", geeft Etienne van Ha ren aan het begin van de uit puttingsslag te kennen. En daarmee waren de darters er nog niet. Want ook onderling werd er nog om de punten ge streden. Naast het aantal legs werden ook de hoogste score en de hoogste uitworp genoteerd. „Die onderlinge competitie is niet zo van belang. We zijn hier eigenlijk als vrienden onder el kaar. Maar we hebben het inge steld om de spirit er in te hou den. Want je moet die 24 uur toch door zien te komen." Een vol etmaal darten bleek geen makkelijke klus. Meer dan vijf minuteft pauze in één uur werd de spelers niet ge gund. En het inzetten van wis selspelers is volgens de regle menten verboden. Dus veel rust kregen de deelnemers niet. Om grote problemen te voorkomen waren dan ook de nodige maatregelen getroffen. Zo was het drinken van alcohol verboden. En medewerkers van het Rode Kruis waren voortdurend paraat. Het is vrijwel zeker dat Matthé Pipping op 3 januari de training hervat bij Delta Sport. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Rode ogen en pijnlijke ledematen. Vermoeid, maar vooral ook erg trots. De Graanbeurs en de Krabbendijkse Polar Bears hielden een 24-uurs dart marathon. Met als doel het record in het Guiness Book te breken. En met succes. De teams behaalden 37 legs meer dan nodig was. „Dit was absoluut de moeite waard. En zeker voor herhaling vatbaar", is de reactie van Regina Koster na af loop. Het Guiness Book of Records weigerde mee te werken aan de poging het bestaande dart record te breken. „Ja, daar zijn we erg boos over", vertelt de als official aanwezige Etienne van Haren. „Er is veel bedrog geweest. Maar wij spelen alles volgens de officiële regels. En nu lijden we eigenlijk onder de slechte." Ook over de houding van de Nederlandse Dart Fede ratie is hij niet echt te spreken. „De interesse ontbreekt een beetje. Terwijl zo'n marathon toch ook promotie is voor de sport." Toch besloten beide dartclubs hun plannen door te zetten. „We weten eigenlijk nog maaj- sinds kort waar we aan toe zijn. Dus het was wat kort dag. Daarom hebben wij besloten De dartclubs De Graanbeurs en de Karbbendijkse Polar Bears gooiden 37 legs meer dan het be staande Nederlandse record. (Foto: Marijke Folkertsma). i 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9