Zierikzee legt door winst de basis voor mooi vervolg na de winterstop Bavangu Batomene helpt Renesse verder bekeren in Ouwerkerk Duiveland blijft in de bekerstrijd via MEVO 2 Jan Leen Boot: ,Door dit soort wedstrijden te winnen word je kampioen Judotoernooi in Goes De reserves van Ouwerkerk met 0-6 verslagen Badminton Zierikzee Matige wedstrijd op Den Hogen Blok ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MIDDELBURG - „Het was slecht jongens. Deze wedstrijd moeten we maar gauw vergeten", sprak Zierik- zee-trainer Jan Meulmeester spelers Jan-Leen Boot en Serge Berrevoets voor de kleedkamer toe. Meul- meester moet van binnen, al liet hij daar weinig van merken, toch intens gelukkig zijn geweest. De 1-2 over winning in het inhaalduel tegen Zcclandia uit Middelburg en het 1-1 gelijkspel van Axel tegen Philippine zorgen ervoor dat zijn ploeg rustig kan gaan overwinteren. Met drie punten voorsprong op de concurrentie, Luctor'88, Walcheren en Axel. Wim Lafeber behoedde zijn ploeg voor de gelijkmaker. (Foto: Joop van Houdt). De winterstop. Het klinkt voor Zierikzee bijna als een tover woord. De rood-zwarte brigade is aan rust toe. Rust die de ploeg wel erg hard kan gebrui ken. In de wedstrijd tegen Zee land ia speelde de ploeg onder haar kunnen, heel erg ver zelfs. En eigenlijk is dat ook niet ver wonderlijk. Serge Berrevoets die verre van fit startte, Jan- Leen Boot die speelde, maar ei genlijk liever aan de kant bleef en Frans Kommer die pas tij dens de warming-up besloot opi toch maar mee te doen. Met daarbij Marco van Oeveren, Pe ter van Bevercn en Michel Win kels nog eens geblesseerd op de tribune en het moge duidelijk zijn dat het laatste fluitsignaal van scheidsrechter De Noier, tevens sein 'winterstop', als muziek in de Zierikzeese oren klonk. Pezenhapper ,,Da's lang geleden. Drie pun ten Voor met de winterstop. Als we nu nog eens compleet ra ken. Dan maken we het af. Door dit soort wedstrijden te winnen word je kampioen. Nu mag het niet meer fout gaan", blikte spits Jan-Leen Boot al vast vooruit. Boot was er weer. Lang, erg lang zat hij in de tang bij bewaker en schaduw Johan Looise. „Het was eigenlijk de eerste keer deze competitie dat ik een pezenhapper tegen kwam", beschreef de aanvaller zijn opponent. Toch kon Looise niet voorkomen dat Jan-Leen Boot achttien minuten voor tijd de beslissende treffer scoorde voor Zierikzee. Een voor Zierikzee wel erg be vrijdende treffer. Voor Robbert Roggeband viel er een belang rijk aandeel te noteren in de 1- 2. Hij was het die een vrije trap de doelmond inbracht en daar na na een scrimmage de bal bij Jan-Leen Boot bezorgde. „Die vrije trap was eigenlijk voor de tweede paal bestemd. Ach ja, lekker zo. Slecht voetballen en toch winnen", liet de 19-jarige speler bij het verlaten van het veld los. Slecht voetballen en toch win nen. Het geluk van de koplo per. In de eerste minuten van de wedstrijd kwam Zierikzee er niet aan te pas. Zeelandia, met acht punten uit de laatste vier wedstrijden de ploeg in vorm, startte fel. Nadat het de tegenstander even had laten uitrazen sloeg Zierikzee bij de eerste de beste aanval keihard toe. Uit een corner van Wim Overweel kwam de bal via via bij Serge Berrevoets die droog uithaalde en keeper Arjan van de Reijt kansloos liet. Twee mi nuten later weerhield Wim La feber Zeelandia van de gelijk maker toen hij met één vuist adequaat reageerde op een schot van Michel Carol. Daarna ging het snel bergaf waarts met het niveau. En het verschil tussen de koploper en de nummer tien op de ranglijst was niet of nauwelijks te zien. Werkvoetbal aan beide zijden, mislukte combinaties en geen uitgespeelde kansen. Voor de ondanks de regenachtige weersomstandigheden toch in redelijk getale opgekomen toe schouwers viel er weinig te be leven. Het doelpunt van Zee landia, negen minuten voor rust, kwam dan ook als het wa re uit de lucht vallen. Een voor zet van Marco van Bellen ging voorbij aan de Zierikzee defen sie en stelde Michel Carol in staat om bij de tweede paal ge heel vrij binnen te tikken. De tweede helft lag de amuse mentswaarde nog lager. En floot scheidsrechter De Noier in de eerste helft goed, de twee de helft ging hij mee in het ni veau van de spelers. Wisselval lig leek hij zijn eigen wedstrijd te gaan fluiten. Geen enkel commentaar' duldend eiste hij een hoofdrol op voor zichzelf. Lichtpuntje na rust bij Zierik zee was de voor Serge Berre- voéts ingevallen Jarno Ver meulen. „Die heeft flair. Hij vraagt om de bal en durft te gaan", complimenteerde Meul meester de jongeling. Met en kele leuke acties zorgde Ver meulen voor nog wat leven in de brouwerij. Dat Zierikzee daarna via uitgerekend een frommelgoal de volle winst pakte was eigenlijk illustratief voor de hele wedstrijd. Zierikzee deed ook nog eens goede zaken in de strijd om de tweede periode. Jan Meul meester had daar zo zijn eigen gedachte over. „Met deze stand moeten we niet meer naar een periodetitel gaan kijken", ver woordde hij zijn verwachtin gen voor na de winterstop. Zeelandia - Zierikzee 1-2 (1-1). 8. Serge Berrevoets 0-1. 36. Mi chel Carol 1-1. 72. Jan-Leen Boot 1-2. Gele kaarten voor Raymond Massop en Patrick Roggeband van Zierikzee en voor Mark Schreuders en Mar tin Maranus van Zeelandia. Scheidsrechter: L. J. F. A. de Noier uit Putte. Toeschouwers: 200. GOÈS - Door Wim Geelhoed werd een judo-toernooi gehou den in Goes. Er waren onge veer 200 judoka's uit Zeeland en Brabant vertegenwoordigd. Ook leerlingen van Schouwen- Duiveland waren aanwezig voor deelname aan dit jaar lijks toernooi. De talentvolle Laurens Vael, Leonardo Geel hoed, Henk de Vlieger en Mar tin Olree behaalden een eerste plaats. Prijswinnaars judotoernooi te Goes, die afkomstig zijn van Schouwen-Duiveland: Eerste prijs: Laurens Vael; Leonardo Geelhoed; Henk de Vlieger; Martin Olree; Michel v. d. Zan- de; Lennart Goudswaard; Jea- nique v. Iwaarden; Rosanne Holwerda; Marijn Verkam man; Carlo Wissekerke, Aart Bolle. Tweede prijs: Adriaan Otte; Wibo Molenaar; Jerry d. Haan; Sebastian Ritterbex; Ri co v. Dongen, Marian van Don gen. Derde prijs: Bonny Bo- gaart; Marion Bogaart; Jeroen Krello; Mattheo Moerland; Sjaak v. d. Werf; Evelien Star- reveld; Sabina Huneman; Jac- co de Ronde; Pieter v. d. Laan; Jeroen v. d. Meyde. OUWERKERK - „We hebben in de eerste helft laten zien dat we goed bij de les waren en komen dan verdiend op een 0-3 voorsprong. Na de rust heb ik de jon gens alleen nog maar opdracht gegeven om de bal het werk te laten doen en dat het seóren niet meer de hoofdzaak was", aldus trainer Ed van Lent. Renesse had weinig moeite met de reserves van voetbalvereniging Ouwerkerk. De bekerwed strijd in de zondag afdeling werd uiteindelijk met 0-6 gewonnen. „We moeten vanmiddag wel en kele basisspelers missen zoals Peter Bouterse (geschorst) en Peter Messemaker. Dat wil niet zeggen dat we nu verzwakt zijn. We hebben gelukkig een grote selectie en dan is het mo gelijk een en ander op te van gen. De hoofdzaak van de be kerwedstrijd tegen Ouwerkerk 2 is dat we de wedstrijd niet hebben onderschat." Verplichting Ouwerkerk 2 kwam ook ver zwakt in het veld. „We missen de complete verdediging en moeten flink inpassen", aldus laatste man Olivier Verwest. Harm de Vrieze, Eugène Totté en Gert-Jan Kunst hadden an dere verplichtingen en zodoen de moesten onder andere Mi chel van Bentum van het derde team en Paul Dalebout uit de jeugd opdraven. Jaap Goud, trainer van Ouwerkerk 2, was dan ook niet gerust op de af loop. Zoals al vooraf een beetje te verwachten was, speelde de wedstrijd zich voornamelijk af op de helft van Ouwerkerk 2. Renesse bepaalde het spel en Ouwerkerk 2 loerde op de counter. In de twintigste mi nuut kwam Renesse op voor sprong nadat Clement Rijn berg en Eric van Geesbergen al dicht bij de openingstreffer waren geweest. Uit een corner van Clement Rijnberg kopte de vrijstaande Mischa van den Hoek de bal goed in de hoek: 0- 1. Na die voorsprong ging Renes se goed door en een kwartier later was het 0-2. De verdedi ging werd simpel uitgespeeld en uiteindelijk was het Kees Verweel die met een diagonaal schot keeper William van de Maas verschalkte. Na die goal kwam Ouwerkerk er even uit en kreeg zelfs nog een goede mogelijkheid om een treffer te laten aantekenen, maar Ron Romeijn wachtte te lang -met schieten en zodoende ging de eerste echte kans verloren. Gregoire Nzekoma Monongo uit Zaïre, maar spelend voor Renesse, zette een een-twee op met Clement Rijnberg, maar zijn schot werd net geblokt door een verdediger van Ouwerkerk. In de volgende af geslagen aanval was het wel raak. Asielzoeker Bavangu Ba tomene ontving, de bal op de twintigmeterlijri. Met een on houdbaar schot verraste hij keeper William van de Maas van Ouwerkerk: 0-3. Michel van Bentum, normaal derde elftal-speler van Ouwer kerk, lichtte een tipje van de sluier op wat trainer Jaap Goud had gezegd in de rust. „We moeten meer de aanval zoeken en daarnaast meer pro beren balbezit te houden, met name zuiniger spelen. Ik vond zelf dat we de eerste helft goed partij boden aan het hoger spe lende Renesse, maar je ziet ook wat Jaap Goud nog zei, dat ze tactisch toch beter dan ons voetballen", aldus Van Ben tum. Michel van Bentum, die altijd honderd procent inzet toont, gaf vlak na rust een goe de voorzet op Ron Romeijn. Spits Ron Romeijn zag zijn in zet net naast het doel van kee per Jeroen Verboom gaan. Kees Verweel rechtsblijft Ouiverkerk-speler Hillebrand voor. (Foto: Marijke Folkertsma). Renesse miste de kansen echter niet en in de 65e minuut was het Mischa van den Hoek die zijn tweede treffer noteerde. Uit een afgeslagen aanval ont ving hij de bal op twintig me ter van het doel en vervolgens haalde hij vernietigend uit: 0-4. Vijf minuten later werd een schot van Clement Rijnberg van Renesse ternauwernood tot corner verwerkt door kee per William van de Maas. Peter Moerland scoorde een paar mi nuten later nadat Wilco Hoo- gerhuis de bal had terug gelegd (0-5). Vlak voor tijd waren er nog twee goede mogelijkheden om de eer te redden voor de thuis ploeg. Eerst was het invaller Arjan Lemsom die te lang wachtte met schieten en vervol gens was het Pascal Dalebout die oog in oog met keeper Je roen Verboom van Renesse, ra kelings langs het doel schoot. In de laatste minuut werd het bekerverlies nog groter voor Ouwerkerk, nadat keeper Wil liam van de Maas van Ouwer kerk verkeerd zijn doel uit kwam op een corner van Renes se. Bavangu Batomene reageer de alert op de kopbal van Mi scha van den Hoek die niet goed verwerkt wrd door de ver dediging van Ouwerkerk en schoot de eindstand op 0-6. Ouwerkerk 2 - Renesse 1 0-6 (0- 3). 20. Mischa van den Hoek 0-1. 35. Kees Verweel 0-2. 40. Bavan gu Batomene 0-3. 65. Mischa van den Hoek 0-4. 70. Peter Moerland 0-5. 90. Bavangu Ba tomene 0-6. Scheidsrechter: J. Capello. Tbeschouwers: 30. ZIERIKZEE - Het eerste team van badmintonclub Zierikzee heeft de wedstrijd in de le klas A tegen Terncuzen met 5-3 ver loren. Het tweede jeugdige Zierikzee se team deed het beter in de 2e klas D van Zeeland. Zij won nen overtuigend met 2-6 van Schepnet 1. Uitslagen: Terneu- zen 3 - Zierikzee 1 5-3. Schepnet - Zierikzee 2 2-6. Zierikzee 3 - Astroïden 6 5-3. Den Ossaert 2 - Zierikzee 4 1-7. Wissenkerke - Zierikzee 5 5-3. Zierikzee 6 - Netwerk 3 1-7. Terneuzen 6 - Zierikzee 7 5-3. Avanti 10 - Zie rikzee 8 2-6. Zierikzee 9 - Koli brie 3 0-8! Een spelmoment tussen Duiveland en MEVO 2. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - ,,De eerste helft hebben we de kansen niet afgemaakt. Na de rust kwam MEVO zelden op onze helft, De. 1-3 zege was dan ook verdiend", was het commentaar van Duiveland-trainer Jaap van Huizen. Het bekerduel in de zater dag afdelingsklas op sportpark Den Hogen Blok was een matige wedstrijd. Een koude wind en een hand vol toeschouwers waren een paar ingrediënten die bijvoor baat al niet spectaculair waren voor een hevige bekerstrijd. Duiveland, vorig jaar nog fina list in de zaterdagbeker, wist dat zij MEVO 2 simpel kon ver slaan. Toch was Van Huizen er voor aanvang van de wedstrijd niet gerust op. „Met bekervoet bal weet je het nooit en we moeten maar kijken wat het vanmiddag wordt." Counter Duiveland maakte een flitsen de start en na vijf minuten ging een kopbal van Joop West dorp net langs het doel. René van de Werf dolde met zijn di recte tegenstander en ging keer op-keer er langs. Na tien minu ten spelen moest John Reynen van MEVO een kopbal van Joost Westdorp van de lijn ha len. MEVO kwam nauwelijks aan aanvallen toe en loerde slechts op een counter. MEVO-keeper Jan van de Lin de wist zijn doel nog steeds schoon te houden. Na twintig minuten spelen nam de druk van Duiveland iets af en MEVO kon even qp adem komen. Een kwartier lang gebeurde er ei genlijk niets bijzonders totdat MEVO een corner mocht ne men in de 35e minuut. De bal werd goed teruggelegd op de vrijstaande Peter Hendrikse van MEVO. die met een ge plaatst schot keeper Sjaak Ver hoek van Duiveland wilde ver rassen. De inzet werd echter van de lijn gehaald door verde diger Jan Stouten. De bal be landde echter in de voeten van MEVO-speler Arco Schot, die het leer ineens met een halve volley achter keeper Sjaak Ver hoek schoot (1-0). Duiveland bleef het kopje er bij houden na die achterstand. René van de Werf passeerde zijn directe tegenstander en legde de bal goed terug op de vrijstaande Bert Nuyens. Deze zag zijn inzet gekeerd door de goed keepende Jan van de Lin de van MEVO. Vlak voor rust werd toch nog de gelijkmaker geproduceerd. Een knullige verdedigingsfout van MEVO en linkerspits Josef Jajcevic kon gemakkelijk de bal voor geven. John Reynen kopte de bal nog weg, maar precies voor de voeten van Bert Nuyens die met een droge knal de gelijk maker binnenschoot. In de tweede helft hetzelfde beeld. Duiveland continue in de aanval en MEVO verdedi gend en loerend op de counter. Het was dan ook niet frappant dat pas na ruim twintig minu ten in de tweede helft Duive land op een 1-2 voorsprong kwam en ook nog eens uit een afgeslagen aanval. De bal be landde in de voeten van Joop Westdorp die door een wirwar van spelers de bal binnen schoot: 1-2. MEVO had de moed opgegeven en vijf minuten la ter was de wedstrijd dan ook gespeeld, nadat de verdediging van MEVO opnieuw in de fout ging. René van de Werf profi teerde en bepaalde gemakke lijk de eindstand op 1-3 door de bal voor een leeg doel simpel binnen te schuiven. MEVO- speler Jacco Klink moest in de laatste minuut met een enkel blessure het veld verlaten. MEVO 2 - Duiveland 1-3 (1-1). 35. Arco Schot 1-0. 45. Bert Nuyens 1-1. 65. Joop Westdorp 1-2. 70. René van de Werf 1-3. Scheidsrechter: P. Geense uit Goes. Tbeschouwers: 20.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8