Opwaardering stroomvoorziening in Vissershaven van Bruinisse 'Voor leefbaarheid van dorp is het dorpshuis een kostbaar bezit' op maandag, dinsdag en woensdag Dodelijk ongeval Vlissingen zierikzeeschefsfï nieuwsbodeIs Verlichting ontvreemd Bevestiging dominee Van de Pol Bijeenkomst asielzoekers LdH verkoopt twee panden Veer vaart weer normaal Agenda raadsvergadering Bruinisse MAANDAG 19 DECEMBER 1994 NR 25691 3 Verwachting t/m vrijdag 23 dec. Advertentie Als u maandag, dinsdag of woensdag komt winkelen bij A&P ontvangt u extra voor deel. U ontvangt maar liefst 3.00 korting op een kilo kippebouten. Wees er dus snel bij en haal dat voordeel bij A&P KIPPEBOUTEN kilo Normaal 6.99 Nu slechts Alleen geldig op: maandag 19, dinsdag 20 en woensdag 21 december 1994 Bel voor het dichtsbijzijnde A&P filiaal: tel. 02154-83333. ELKE DAG GOED NIEUWS WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht west 4 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. -1 graad Mid.temp. 3 graden Windkracht noord 3 Vrijdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. -2 graden Mid.temp. 2 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 20 dec. Zon op 08.45, onder 16.25 Maan op 19.15, onder 09.51 Laatste Kwartier: 25 dec. (20.07) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vanavond en vannacht is het nog helder en koud; de tempe ratuur kan in het oosten van het land nog tot aan het vriespunt da len. Maar in de loop van vannacht wordt het eerste teken van de veran dering merkbaar: de zuidenwind trekt aan. Verder drijven morgen ochtend vanuit het westen steeds meer wolken ons land binnen en in de loop van de middag of avond volgt de regen. De zuidwestenwind is boven land matig tot vrij krachtig, 4 of 5 beaufort, langs de kust en rond het JJsselmeer is hij krachtig tot hard, windkracht 6 tot 7. Het wordt morgenmiddag ongeveer 7 graden. Het weer verandert doordat de rol. van het hogedrukgebied dat dagenlang ons weer bepaalde, is uitgespeeld. Oceaanstoringen krij gen nu meer invloed op het west- Europese weer. Zowel zaterdag als zondag, en ook de dagen daarna, trekken wolken- en regengebieden van tijd tot tijd over ons land. En hoewel gisteren de meteorologische winter is begonnen, doet het winde rig weer eerder denken aan de herfst dan aan de winter. De maxi mumtemperaturen onderstrepen dat: de komende dagen wordt het 's middags een graad of 9. VLISSINGEN - De 37-jarige E. D. Rijckborst uit Koudekerke is zondagavond overleden aan de verwondingen die hij opliep bij een eenzijdig ongeval in de Badhuisstraat in Vlissingen. De man reed omstreeks 22.45 uur in zijn personenauto over de Badhuisstraat in de richting van de Koudekerkseweg. In een scherpe bocht naar links verloor hij vermoedelijk de macht over het stuur en kwam in aanraking met een ver- keerspaal. Vervolgens botste hij frontaal tegen een boom. Het slachtoffer werd in zorg wekkende toestand overge bracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Daar overleed hij later aan zijn verwondingen. De auto werd geheel vernield. Er waren geen andere inzitten den. De politie is op zoek naar getuigen van het ongeval. Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nou weiand Kantoor Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag iOt 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. naar 20 ampère. Met het karwei is een investering van 8500,- gemoeid. Aquarium Verder komt tijdens de ge meenteraadsvergadering aan de orde het voorstel van het college om 10.000,- uit te trek ken voor vervanging van een aquarium in het Visserijmu seum. Sinds enige tijd vertoont een aquarium lekkage. ,,Mede gelet op de leeftijd van de hui dige aquariumbakken - ruim 15 jaar - zijn de bestaande bak ken afgeschreven en niet meer te repareren", aldus het colle ge- „Om voor het Visserijmuseum weer een bruikbare en pu blieksvriendelijke attractie aan te kunnen bieden is ver vanging nodig". Daarbij wordt er vanuit gegaan dat de buiten dienst van de gemeente Brui nisse hand- en spandiensten verleent in de vorm van de pro- duktie van een stalen onder frame. Op de agenda van de gemeente raadsvergadering verder het voorstel van het college om de schenking van de jubilerende Rabo-bank Oost-Duiveland aan te wenden voor plaatsing van nieuwe speelvoorzienin- gen voor de jeugd en wel op verschillende locaties. Volgens het college voldoen de huidige voorzieningen niet en zijn ze ook niet evenredig over het dorp verspreid. In het kader van de viering van het 75-jarig bestaan heeft de bank de ge meente Bruinisse een bedrag van 10.000,- geschonken. Ook aan de orde komt het voor stel van het college om in te stemmen met het oprichten van de Stichting Opvang Vluchtelingen Schouwen- Duiveland. Deze stichting moet zich gaan bezig houden met onder meer de huisvesting van asielzoekers. Het is de be doeling dat de stichting in ie der geval tot 1 januari 1997 blijft bestaan. Na de gemeente lijke herindeling wil men dan opnieuw bekijken of de stich ting moet blijven voortbe staan. BRUINISSE - Uit de tuin van een woning aan de Mee krapstraat in Bruinisse is in de nacht van vrijdag op zater dag een snoer met kerstver lichting gestolen. Een 61-jarige inwoner van Bruinisse deed aangifte van de diefstal bij de politie. Bij de diefstal werd tevens een denne- boom beschadigd, waarin de verlichting was opgehangen. ZIERIKZEE - Ds. G. van de Pol uit Nigtevecht wordtzondag 22 januari in de morgendienst aan de Hervormde Gemeente- Zierikzee verbonden, 's Mid dags is er een intreedienst. De bevestiging van Van de Pol wordt uitgevoerd door ds. P. L. de Jong uit Rotterdam. De morgendienst begint om 11.00 uur. De intreedienst begint om 14.30 uur. Na afloop van de in treedienst is er een bijeen komst voor genodigden om na der kennis te maken met de nieuwe dominee. ZIERIKZEE - Het gemeentebe stuur van Zierikzee houdt woensdag 21 december een in formatiebijeenkomst over de tijdelijke opvang van asielzoe kers in Zierikzee. De bijeen komst wordt gehouden in de trouwzaal van het stadhuis en begint om 19.30 uur. Op de bijeenkomst geeft een vertegenwoordiger van het Centraal orgaan Opvang Asiel zoekers (COA) informatie over de opvang van asielzoekers. Ook het gemeentebestuur is aanwezig. Daarnaast zijn de politie, de Intergemeentelijke Sociale Dienst en Amnesty In ternational uitgenodigd. Bij de gemeente is nog steeds niet of ficieel bekend dat de eigenaar van hotel Monique aan de Drie koningenlaan, zich heeft terug getrokken. Monique is samen met het Huis van Nassau aan de Lange Nobelstraat door het COA benaderd voor de tijdelij ke opvang van in totaal onge veer 65 asielzoekers. ZIERIKZEE - Het korps Zie rikzee van het Leger des Heils verkoopt twee van haar gebou wen, en niet drie zoals in de Nieuwsbode van vrijdag stond vermeld. De verkoop betreft de gebou wen in de Poststraat waarin respectievelijk Saljy's Booth- iek en De Lichtboei zijn geves tigd. Het gebouw aan de Oude Haven 1, waarin Booths Bazar is gevestigd wil het Leger des Heils ook verlaten. Maar dit gebouw is niet te koop omdat het korps het huurt van de Rooms Katholieke Kerk in Zie rikzee. De verkoopplannen voor de beide gebouwen in de Post straat vloeien voort uit de ver huizing van het buurt- en club huiswerk in januari vanuit De Lichtboei naar het Multifuncti oneel Centrum (MFC) aan de De Huybertstraat. Het buurt- en clubhuiswerk is een zelfstandige organisatie die onder de stichting Leger des Heils Welzijn- en Gezond heidszorg valt. Het kerkge nootschap Leger des Heils heeft in Zierikzee kerkelijke .activiteiten, een noodopvang en twee winkels. Nu de huurinkomsten van het buurt- en club huis werk weg vallen, wil het korps al die ac tiviteiten onder één dak bren gen. Men is op zoek naar een gebouw waarin dit mogelijk is. VLISSINGEN5 - Het veer Vlissingen-Breskens vaart vanaf vrijdag 23 december weer volgens de normale dienstregeling. De tijdelijke vaart was ingevoerd na de vei ligheidsmaatregelen voor de enkeldekker Prinses Margriet. De Prinses Margriet wordt in gezet ter vervanging van de Ko ningin Beatrix. Deze veerboot is in reparatie. De overzetcapa- citeit van de Prinses Margriet werd beperkt tot 600 passa giers en alleen ongeladen vrachtverkeer. Om met name het bietentransport niet te du peren werd de dienstregeling tijdelijk aangepast. Vanaf vrij dag vertrekt de laatste boot vanaf Vlissingen om 23.50 en vanaf Breskens om 0.20 uur. Wethouder Ketting (geheel links) hijst met hulp van Sanny Geelhoed de oude gemeentevlag in top. (Foto: Marijke Folkertsma). Tijdens de Bruse Visserijdagen wordt ook druk gebruik gemaakt van de stroomvoorziening op het havenplateau. (Foto: Marijke Fol kertsma). BRUINISSE - Als het aan het college van B W van Bruinisse ligt wordt de stroomvoorziening in de Vis sershaven van Bruinisse opgewaardeerd. Daarmee wordt ingespeeld op de wensen van de gebruikers van de haven. De kwestie komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering van donderdag 22 december. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Ten behoeve van de vissers vaartuigen is in de Vissersha ven in Bruinisse een aantal ja ren geleden een stroomvoorzie ning aangelegd. De gebruikers van de haven hebben aan de ge meente gevraagd of de capaci teit van die voorziening ver groot kan worden. Aangezien bij het ontwerp indertijd een zekere overcapaciteit is inge bouwd kan volgens het college aan dit verzoek worden tege moet gekomen. Het is de be doeling dat elke aansluiting opgewaardeerd wordt van 17 ZONNEMAIRE - Met het hijsen van de oude gemeentevlag van Zonnemaire opende wethouder M. P. Ketting-Koopman vrijdag officieel het vernieuwde dorpshuis in Zonnemaire. Van februari tot en met augustus van dit jaar hadden bouwvakkers bezit genomen van het onderkomen. Zij maakten de grote zaal over de gehele lengte twee meter breder en voegden een bar en keuken aan het gebouw toe. De aanpassing van het dorpshuis in Zonnemaire is een onderdeel van de herziening centrumgebied. De kosten ervan be droegen ruim zeven ton. De verrassing was groot toen wethouder Ketting de antieke vlag in top hees. Velen hadden de vlag nog nooit gezien en vroegen zich af welke bedoe ling achter deze openingshan deling stond. Zij werden uit de droom geholpén door gemeen tesecretaris A. P. G. van der Sluijs. Hij is het die enkele ja ren geleden de vlag in het ge meentehuis vond en deze koesterde tot het moment aan gebroken was om ze te onthul len. Voor Van der Sluijs was dat de heropening van het dorpshuis. Ruimtegebrek De aanpassing van het dorps huis was noodzakelijk in ver band met ruimtegebrek. Het definitieve plan werd exact twee jaar geleden gepresen teerd. Het duurde toen nog ruim een jaar voordat de finan ciering rond was. Daarna ging het sneller. In februari werd ge start met de werkzaamheden en zes maanden later konden de verenigingen die gebruik maken van het gebouw weer naar binnen. De vaste gebruikers hebben on getwijfeld even in hun ogen ge wreven. Het dorpshuis heeft een ware metamorfose onder gaan. De grote zaal is over de gehele lengte twee meter ver breed, het podium is groter en alles is van een fris kleurtje voorzien. Maar wat nog belang rijker is; het dorpshuis werd uitgebreid met een bar en keu ken. Het is zelfs zo groot ge worden dat het volgens wet houder Ketting helemaal niet erg is, dat er twee klokken ca deau zijn gedaan. ,,Voor allebei is wel een plekje te vinden", zei zij vrijdag. Beheerster Sanny Geelhoed voelt zich prima thuis in haar dorpshuis. Gedurende zes maanden was zij vervanger van de bode in het gemeente huis in Brouwershaven. Dat beviel haar zo goed, dat bij haar soms de gedachten rezen, het helemaal niet erg te vinden wanneer zij die functie kon blijven uitoefenen. Nu is zij echter heel blij haar oude werk weer terug te hebben. Volgens haar werkt het allemaal veel prettiger dan vroeger. Boven dien kan zij nu de gebruikers ontvangen in een onderkomen dat voldoet aan alle eisen die zij daaraan mogen stellen. ,,En dat is belangrijk. Want het dorpshuis speelt toch een be langrijke rol in het dorp. De in woners kunnen nergens anders naar toe", aldus Sanny. Spreekuur Ook wethouder Ketting wees op het belang van het dorps huis voor de inwoners van Zon nemaire. Volgens haar is het voor de leefbaarheid van het dorp een belangrijk bezit. Dit komt des te meer tot uitdruk king in het feit dat er in het dorpshuis een mini-postagent schap is gevestigd, dat dage lijks anderhalf uur geopend is en dat dokter M. W. Audier op donderdag wekelijks spreek uur houdt in een apart vertrek van het gebouw. De inwoners zelf konden 's avonds een kijkje nemen in hun dorpshuis. Muziekvereni ging Nut en Uitspanping, fre quente gebruiker van het dorpshuis, trakteerde de aan wezigen in de vroege avond uren op een kort concert. Later op de avond zorgde het Ensem ble Alteklein voor de vrolijke noot. De vlag was toen inmid dels weer gestreken door Van der Sluijs en veilig tussen de motteballen in een doos opge borgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3