KERSTMARKT Oosterscheldekering locatie waar provincie meer windmolens wil Bruinisse krijgt 10.000 gulden Af oo 2,98 2,99 Speerpuntlocatie in beleidsnota Windenergie Bijeenkomst over komst asielzoekers Inbraak supermarkt in Renesse Van jubilerende Rabo-bank voor speelvoorzieningen UITGEREKEND BIJ JUMBO: Jumbo is beter dan u denkt. r Inwoner van Vlissingen doodgeschoten DONDERDAG 15 DECEMBER 1994 NR 25689 3 De havendam bij de Roompotsluis op de Oosterscheldekering is een van de gebieden waar gedeputeerde staten meer windmolens willen. (Foto: Joop van Houdt). NEELTJE JANS - Het ziet er naar uit dat in de toekomst op de Oosterscheldekering nog een aantal windtur- bines zullen worden geplaatst, voor het milieuvriendelijk opwekken van elektriciteit. Dat blijkt uit de be leidsnota/streekplanuitwerking Windenergie die het college van gedeputeerde staten definitief heeft vast gesteld. De Oosterscheldekering wordt daarin genoemd als een van de speerpuntlocaties die op korte ter mijn kansen biedt voor het realiseren van een middelgroot of groot windproject. Onder een groot windpro- ject verstaat men het opzetten van vijf windmolens of meer. In de afgelopen jaren werden op de havendam van de buiten haven van Neeltje Jans reeds acht windmolens gerealiseerd. De energie die daarmee wordt opgewekt vloeit in het. elektri citeitsnet van de Deltan en vormt onderdeel van het 23 MW windvermogen dat op dit moment in Zeeland wordt op gewekt. Het provinciaal be stuur van Zeeland heeft zich echter ten doel gesteld om op den duur 250 MW windvermo gen te realiseren. Via een aan tal grote en reeds concreet ge plande projecten (die buiten Sehouweh-Duiveland liggen) wordt binnen afzienbare tijd 50 MW toegevoegd aan het hui dige, reeds gerealiseerde ver mogen. De beleidsnota Wind energie die gedeputeerde sta ten vaststelden heeft betrek-- king op het nog verder opvoe ren van de hoeveelheid door windmolens opgewekte ener gie. Wanneer de speerpuntloca- ties die in de nota worden ge noemd (onder meer Neeltje Jans) worden gebruikt voor het plaatsen van meer windmolens De Rabo-bank kwam onder meer voort uit de Raiffeisen- bank, die aan het eind van de negentiende eeuw werd opge richt door F. Raiffeisen om de boeren te verlossen van geld woekeraars. Raiffeisen ging naar de notabelen in een dorp met het verzoek hem geld te le nen tegen een lage rente. Dat stelde hem in de gelegenheid geld aan de boeren te lenen te gen redelijke condities. ,,Wij zijn blij dat we ons na 75 jaar nog steeds ten dienste van de gemeenschap kunnen stellen", aldus Luyben, die van mening was dat het cadeau aan de Bru- se gemeenschap helemaal in geest is van Raiffeisen. Namens de Bruse gemeen schap wenste burgemeester Vo gelaar de jubilerende bankin stelling een florissante toe komst toe. „Wanneer het de banken goed gaat, dan gaat het in beginsel velen goed. Het bankwezen is de thermometer van de economie en stimuleert die ook." De burgemeester noemde het verheugend en vol strekt passend bij een jubi leum dpt de Rabo-bank Oost Duiveland momenteel bezig is met een ingrijpend verbou- wingsen moderniseringsplan. Gift Hij stelde het zeer op prijs dat de bank, ondanks de kosten van zo'n plan toch met een gift wordt nog eens 20 MW toege voegd aan de totale hoeveel heid Zeeuwse windenergie. Dat betekent dat binnen een aantal jaren een totaal vermo gen aan windenergieprojecten van zo'n 90 MW gerealiseerd kan zijn. Op de havendam De nieuwe windmolens op de Oosterscheldekering zouden volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat op de haven dam bij de Roompotsluis moe ten komen. De windmolens worden opgesteld in een lijn om ze zoveel mogelijk in over eenstemming te brengen met het landschap er om heen. Op basis van de beleidsnota Wind energie is het provinciaal be leid er op gericht de geschikt heid voor windenergie van de speerpuntlocaties te waarbor gen. Kleinere projecten Naast de speerpuntlocaties kunnen volgens gs ook kleine re projecten bijdragen aan de realisering van de doelstelling van 250 MW in Zeeland. Bij het uitkienen van de locaties waar enkele windmolens kunnen worden geplaatst wordt reke ning gehouden met het karak ter en de functie van het betref fende gebied. Ook kijkt men of windmolens daar in het land schap passen en niet in strijd zijn met het bestemmingsplan. Zo zouden windmolens goed te combineren zijn met glastuin bouw en specieberging. Actief beleid Het provinciaal bestuur wil ten aanzien van windenergie een actief beleid voeren. „Wij willen er voor waken dat het windenergiebeleid blijft ste ken in een vrijblijvende op somming van goedbedoelde initiatieven." Die vrijblijvend heid wil gs voorkomen door een twee-jaarlijkse voort gangsrapportage waarin de provincie een overzicht geeft van de stand van zaken met be trekking tot de taakstelling, het overleg over de plaatsing van windmolens met de ge meenten en de coördinatie van de procedures. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee houdt woensdag 21 december een informatiebij- eenkomt voor de inwoners over de huisvesting van asiel zoekers in Zierikzee. Het Cen traal orgaan Opvang Asielzoe kers (COA) wacht „naar alle waarschijnlijkheid" met huis vesting op het resultaat van deze bijeenkomst, volgens woordvoerster Mariët U ter mark. De gemeente Zierikzee heeft door middel van een brief een dringend beroep gedaan op het COA met huisvesting van asiel zoekers te wachten alvorens de inwoners van Zierikzee geïn formeerd zijn. Bovendien moe ten er eerst de vereiste brand preventievoorzieningen zijn ge troffen in de beoogde locaties in overeenstemming met de ge meente. Wanneer er een verte genwoordiger van het COA aanwezig kan zijn, wordt inwo ners op woensdag 21 december de kans geboden hun zegje te doen. Intussen ziet het ernaar uit dat de asielzoekers slechts in één hotel, het Huis van Nassau, ge huisvest worden. Dat is ook de wens van de gemeente en om wonenden. De eigenaar van ho tel Monique, H. Koster, wilde niet reageren op berichten als zou hij zich hebben terugge trokken. RENESSE - Uit een super markt aan de Lange Reke in Renesse is afgelopen nacht een grote voorraad sigaretten en shag gestolen. De eigenaar van de super markt, een 60-jarige man uit Renesse, heeft vanmorgen aan gifte gedaan van de inbraak. De buit vertegenwoordigt een waarde van tussen de vijf- en zesduizend gulden. .dvertentie BRUINISSE - „Wij komen voort uit de plaatselijke gemeenschap en zijn er voor de plaatselijke gemeen schap. Daarom wilden we in het kader van ons 75-jarig bestaan ook iets doen voor de plaatselijke gemeen schap." In het gemeentehuis van Bruinisse overhandigde de directeur van de Rabo-bank Oost Duiveland J. Luyben dinsdag een symbolische cheque van 10.000 gulden aan de Bruse burgemeester A. Vogelaar. Het geld zal worden gebruik voor de aanleg van speelvoorzieningen voor de Bruse jeugd. Bel 01115-3564 ot 01115-2362 voor alle informatie. Maar doe het wel snelt (vóór 1 januari a.s.) Advertentie van 10.000 gulden kwahi. „In een tijd dat de gemeente- financiën onder druk worden gezet is zo'n bedrag van harte welkom. Onze dienstverlening aan de jeugdige Bruse jDurgert- jes, die wellicht uw potentiële klanten zijn, wordt er mee be vorderd." Namens de Bruse jeugd bedankte hij de bankdi recteur en de secretaris van het bestuur van de Rabo-Bank Oost Duiveland W. P. Stouten voor de gift. Deze aanbiedingen zijn geldig l/m 17 december 1994 j ELSTAR HANDAPPELEN i Nu met drie gratis zegels! I 5 kilo voor 1 99 MAGERE GEKRUIDE RUNDERROLLADE j 500 gram van 11,98 voor 1 Nu met drie gratis zegels! KERSTSTOL MET ZUIVER AMANDELSPIJS 1 700 gram van 7,98 voor Nu met drie gratis zegels! )0 00 FANTA NORMAAL OF LIGHT OF SPRITE 1,5 liter fles a ,99 2e fles halve prijs, dus 2 FLESSEN DEEP BLUE FANCY PINK ZALM dubbelbij a 48 gram van 4,29 voor Bel voor de dichlstbi|zijnde Jumbo gratis onze klantenservice. 060220161 Advertentie "Ons Soort s MenHt thans lid van Laatste Kans! tiscft iSff( .E" "us Burgemeester Vogelaar ontving een cheque van 10.000 gulden van de directeur van de Rabo-Bank Oost Duiveland J. Luyben. (Foto: Joop van Houdt) 80 nieuwe leden en de club gaat door! een "tbuiswedstrftj11 V00r velen Bel 01115-3564 ol 01115-2362 voor alle informatie. Maar doe het wel snel! (vóór 1 januari a.s.) Verwachting t/m maandag 19 dec. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 40% Min.temp. 1 graad Middagtemp. 6 graden Windkracht zuidwest 4 Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 70% Min.temp. 3 graden Middagtemp. 8 graden Windkracht zuidwest 6 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 70% Min.temp. 3 graden Middagtemp. 7 graden Windkracht west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 16 dec. Zon op 08.42, onder 16.24 Maan op 15.36, onder 06.54 Volle Maan: 18 dec. (03.18) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer verandert. Met name zondag herinnert niets meer aan de kou van vandaag. Dit komt doordat vanaf morgen oceaansto ringen kans zien om tot Nederland door te dringen. De eerste storing meldt zich in de loop van vannacht. Voor het zover is, zijn er vooral in de oostelijke helft van het land opkla ringen. De temperatuur daalt er dan ook nog tot het vriespunt. In de loop van de nacht neemt de bewolking vanuit het westen snel toe en voor het aanbreken van de dag regent het op veel plaatsen. In het oosten kan de neerslag eerst even in de vorm van natte sneeuw vallen. Mor genmiddag klaart het vanuit het westen langzaam op. De tempera tuur is dan opgelopen tot een graad of 7. Eerst waait er boven land een matige en San de kust een krachti ge zuidenwind. In de loop van de dag draait de wind naar west tot noordwest en neemt vooral langs de kust nog iets toe. De opklaringen die zich morgen later op de dag aandienen, houden ook zaterdag eerst stand. Maar nieuwe bewolking is dan al onderweg. Zondag trekken die wolken over het land. Het regent dan enige tijd en het wordt 8 gra den. HILVERSUM - RTL-mede- werkster Tineke de Nooy is woensdagavond kwaad wegge lopen uit een RTL-programma Lijn 5 waarin zij gast was. Ze was door een kijker uitgeschol den. VLISSINGEN - De 32-jarige S. Melse uit Vlissingen is woens dagavond in de Kelder manstraat in zijn woonplaats neergeschoten. Buurtbewoners hoorden rond 20.45 uur schoten. Toen ze bui ten poolshoogte gingen nemen, troffen ze de man liggend op straat aan. Reanimatie door ambulance-personeel baatte niet meer. De politie is begon nen met een uitgebreid onder zoek. Er zijn geen aanwijzin gen rond motief en dader(s). Z1ERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE®» Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur -- Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tol 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3