Jan-Leen Boot brengt Zierikzee weer aan de koppositie 4e klasse Spelers uit Zaïre dragen oplossing voor Renesse aan Duel der mondige trainers Olijhoek en Van der Velde eindigt onbeslist Zierikzee brengt hekkesluiter Steen nog verder in de problemen Tennissers winnen EK Clinge met lege handen naar huis gestuurd Brouwershaven en MEVO komen niet tot scoren MAANDAG 12 DECEMBER 1994 NR 25687 ZIERIKZEE - Na tien minuten spelen in de confrontatie tussen Zierikzee en Steen gaf aanvoerder Marco van Oeveren te kennen dat hij niet verder kon spelen wegens een hamstring blessure. Een blik op de reserve bank leerde Zierikzee-trainer Jan Meulmeester al snel dat Jan-Leen Boot de meest logische keuze was 0111 Van Oeveren te vervangen als diepe spits. Boot, die nog niet honderd procent fit was, stelde hij zijn trainer niet teleur. Met twee treffers en één assist was Boot na afloop van het door zijn ploeg met 5-2 gewonnen duel de grote man binnen de roodzwarte Zierikzee formatie. Bescheidenheid siert echter de mens, want Boot zelf wilde na afloop van het duel niets weten van de uitdrukking 'Man van de wedstrijd'. Ik ben ruim zes weken uit de roulatie geweest wegens een knieblessure. Vori ge week heb ik tien minuten gespeeld tegen Hoofdplaat, maar nauwelijks tegen een bal getrapt. Het was eigenlijk ook niet de bedoeling dat ik van middag zou spelen. Vergeet niet dat ik zes jaar geleden door een zelfde soort kniebles sure niet heb kunnen spelen. Ik heb met de trainer dan ook af gesproken dat ik alleen zou spelen als de nood aan de man zou komen. Op het moment dat BROUWERSHAVEN - Nul nul, over en uit. Zo zou de samenvatting van de wed strijd tussen Brouwershaven en het bezoekende MEVO kunnen luiden. Beide ploegen wisten niet echt goed raad met de straffe wind die over het sportpark Onder de Molen te keer ging en spreidden maar met vlagen redelijk voethal ten toon. Slechte omstandigheden dus in een wedstrijd die alleen het laatste half uur kenmerken van een echte derby vertoonde. De beste kansen waren voor de thuisploeg maar gescoord werd er niet. Tot zeventien minuten na rust kon de wedstrijd omschreven worden als een gezapig partij tje. Toen echter maakte Kees Kraaijenbrink een overtreding op MEVO speler Clement van Splunder en werd de sfeer bin nen en buiten de lijnen wat grimmiger. Kraaijenbrink ach tervolgde bij een MEVO uit braak Van Splunder en raakte hem van achteren. Langs de zij lijn sprong MEVO trainer Ge rard Olijhoek woedend op uit zijn dugout. ,,Het zijn altijd de zelfden. Altijd Kraaijenbrink. Het is zo'n boef. Dat is gewoon rood", gilde de geëmotioneerde trainer het veld in. Brouwers haven trainer Leen van der Vel de kon de opmerking van de MEVO trainer absoluut niet waarderen. ,,Dat is toch niet normaal hoe die man rea geert", toonde de Sommels- dijkse trainer zijn irritatie over Olijhoeks reactie. Doodschop De overtreder, Kees Kraaijen brink, ontving bij deze. actie een gele kaart van de tot op dat moment goed leidende scheids rechter Wintermans. Kraaijen brink kreeg na afloop de kans om zich te verdedigen. ,,Ik raakte hem natuurlijk wel. Maar geloof het of niet, het was echt niet opzettelijk. Ik stak ook direct mijn handen om hoog. En als ik hem wil raken doe ik het wel anders. Dan geef ik hem wel een doodschop", vertelde de hard werkende spe ler. Clement van Splunder raakte bij deze actie dusdanig geblesseerd dat hij gewisseld moest worden. Friso de Jonge werd zijn vervanger. Kraaijenbrink was na afloop toch te spreken over het resul taat. ,,Het is goed dat je niet verliest. Zo behoudt je in ieder geval de aansluiting". Ook ME VO speler Ruud Dekker ging met een goed gevoel de kleed kamer in. ,,Of ik tevreden ben met een punt. Ja, in principe waren we daar vooraf tevreden mee. Het werd wel een echte derby op het eind. We treffen het wel met de scheidsrechters de laatste tijd", gaf Dekker de leiding een sneer. Brouwershaven aanvoerder Leo Nouwen was de juiste me ning over de scheidsrechter toe bedeeld. „Over de hele wed strijd gezien floot hij niet slecht. Op het eind van de tweede helft was het wat war- je er dan in moet kun je alleen maar je best doen. Het ging me in de eerste helft niet gemak kelijk af. In de tweede helft heb ik lekker gespeeld. Dat ik dan ook nog twee keer scoor is voor mij, alsmede voor de ploeg, mooi meegenomen. Maar daar sta ik toch voor of niet dan? Agressief De ploeg van trainer Jan Meul meester draaide in de eerste helft voor geen meter. Passes kwamen niet aan en het tempo lag te laag. De bezieling om een wedstrijd tegen de rode lan taarndrager van de zondag vierde klas KNVB te winnen was bij Zierikzee niet geheel aanwezig. De redding van De Bodt bleek echter uitstel van executie want de tweede helft was nau welijks twee minuten oud toen Jan-Leen Boot van zich liet spreken. Op aangeven van linksachter Barry Hage kopte Boot de bal buiten bereik van doelman De Bodt tegen de paal. De rebound was echter weer voor Boot: 1-1. De vreugde was echter van kor te duur want één minuut na de gelijkmaker stond het 1-2 door Guino Vink. Drie minuten la ter moest een dubieus toege kende strafschop er aan te pas komen (scheidsrechter Cop- pens had als één van de weini gen een handsbal van Alex de Clerk geconstateerd) om Zie rikzee naast Steen te krijgen. Wim Overweel liet zich het bui tenkansje niet ontnemen en zorgde voor 2-2. De ploeg uit Sint Jansteen was door dit voorval zichtbaar aan geslagen en toen Jan-Leen Boot zeven minuten later 3-2 liet aantekenen v/as het defini tief over voor de mannen van Van de Boogaert. Acht minuten voor tijd kopte de ingevallen A- junior Jarno Vermeulen, na een voorzet van Jan-Leen Boot, de stand verder uit naar 4-2. Patrick Roggeband kon na een fout van keeper De Bodt de ge flatteerde 5-2 eindstand op het scorebord kon schieten. De ploeg uit Sint Jansteen, ge steund door de harde wind schuin in de rug, begon fel en agressief aan het duel. In de 14e minuut resulteerde dat in een schot van Eric Merckx dat via de buitenkant van de paal naast het doel van Zierikzee verdween. Zierikzee was ge waarschuwd. Maar Zierikzee bleef volharden in het te lage tempo waarbij met name het nonchalante spel in de verdedi ging en op het middenveld op viel. Verder dan een kans voor Jan-Leen Boot in de 19e mi nuut, die een goed keepende Theo de Bodt op zijn weg vond kwam de thuisploeg echter niet. Misverstand Gezien het spelpeil van de thuisploeg was het daarom ook niet verwonderlijk dat de be zoekers uit Zeeuws-Vlaanderen in de 32e minuut de leiding na men. Een misverstand tussen Raymond Massop en Barry Ha- ge, na een inworp van Marco Otjens was voor Eric Merckx voldoende om Wim Lafeber met een gelift balletje te ver schalken: 0-1. Raymond Mas sop miste even later de kans op de gelijkmaker toen hij oog in oog met Steendoelman Theo de Bodt verscheen. Een katachti ge reactie van De Bodt voor kwam echter de Zierikzeese ge lijkmaker. Zierikzee - Steen: 5-2 (0-1). 32.Eric Merckx 0-1. 47. Jan- Leen Boot 1-1. 48. Guino Vink 1-2. 51. Wim Overweel 2-2 (strafschop). 58. Jan-Leen Boot 3-2. 82. Jarno Vermeulen 4-2. 88. Patrick Roggeband 5-2. Ge le kaarten. Edwin Hofman en Carlo Nagtegaal (beiden Steen, allebei wegens commentaar op de leiding). Scheidsrechter: J. Coppens uit Sint-Annaland. Toeschouwers: 200. TEL AVIV (ANP) - De Neder landse tennissers hebben zon dag in Tel Aviv de Europese ti tel veroverd. Het team versloeg in de finale Israël met 2-0. Door deze winst promoveert Oranje naar de eer ste divisie. De Nederlanders stelden de winst in de enkelpartijen al veilig. Fernon Wibier versloeg Eyal Ran met 6-3 6-2. Rogier Wassen was met 6-2 6-1 duide lijk te sterk voor Eyal Erlich. Het dubbelspel werd niet meer afgewerkt. Jan-Leen Boot viert zijn rentree na een vervelende knieblessure met twee doelpunten. (Foto: Joop van Houdt). Kees Kraaijenbrink (links) in duel met MEVO-speler Jan Heijkamp. (Foto: Joop van Houdt). rig. Als wij wat zeiden floot hij voor MEVO en andersom. Het spel van ons was in ieder geval beter dan vorige week. Toen speelden we als drollen. Toch ben ik nu niet echt fevreden. We kregen de betere kansen". En dat klopt. Voor rust kreeg Brouwershaven, gesteund door de meewind, via Peter van Mourik en Martin Quist aardi ge kansen. Na een half uur werd MEVO voor de eerste keer gevaarlijk. Remco van der Wekken, in buitenspelpositie, schoof alleen voor keeper John van Mourik, de bal langs de voor hem verkeerde kant van de paal. Drie minuten voor rust had Brouwershaven de score moeten openen. Een schot van Remy Lievense werd gekeerd door Sander Kloos. Peter van Mourik schoot in de rebound, daar waar hij had moeten scoren, over. Brouwers haven maakte de eerste helft te weinig gebruik van het wind- voordeel. Schoten van afstand hadden zeker tot meer resul taat geleid. Gevaarlijk Direct na de warme thee kreeg MEVO wat kansjes. Een schot van afstand van Dick van Splunder en een inzet van Eric Wijsman werden door John van Mourik gestopt. Naarmate de tweede helft vorderde werd Brouwershaven gevaarlijker. Peter van Mourik had echter zijn dag niet. Eerst oog in oog met Sander Kloos, daarna op aangeven van Edwin van Oeve ren en tenslotte op een lange bal van John Jonker zag Brouws topscorer zijn actie niet met een doelpunt be kroond. Toen Remy Lievense op korte afstand van het ME VO doel de bal nog aan wilde nemen in plaats van direct te koppen was het compleet dui delijk. Gescoord zou er toch niet meer worden. Ook in de slotfase niet, toen de thuis ploeg via Arjan Kraaijenbrink en Andre Goudswaard nog maals dicht bij een treffer was. Brouwershaven - MEVO 0-0 (0- 0). Bijzonderheden: Gele kaar ten voor Kees Kraaijenbrink (Brouwershaven) en Dick van Splunder (MEVO), beide we gens een fikse overtreding. Scheidsrechter: L. Wintermans uit Dussen/Hank. Tbeschou- wers: 40. Kees Verweel scoort de openingstreffer tegen Clinge. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - De hand en het schouderklopje van aanvoerder Mischa van den Hoek bij de nieuwe Renesse-speler Gregoire Nzekama Monongo was sprekend. Niet alleen de 2-1 overwinning op Clinge was reden voor vreugde maar de hon derdvijftig toeschouwers zagen op sportpark De Laone in Renesse ineens een kleurrijk elftal. Drie spelers uit het Asielzoe kerscentrum in Burgh- Haamstede waren aan de selec tie van Renesse toegevoegd. ,,Er waren vier spelers. Die hebben we afgelopen dinsdag uitgeprobeerd in een oefen wedstrijd tegen Dirksland (6-1) op Goeree-Overflakkee. Daar zijn er drie van over gebleven. Wij zijn blij met deze spelers. We hebben veel geschorste en geblesseerde spelers. Op deze manier kunnen wij onze perso nele problemen oplossen", ver telt aanvoerde Mischa van den Hoek. Technisch De drie spelers luisteren naar de namen Gregoire Nzekama Monongo (29) uit Zaïre, Bavan- gu Batamene (17) uit Zaire en Manuel Concalves Kenyadia (25) uit Angola. „Een aantal spelers uit onze groep praten Frans dus we kunnen redelijk communiceren met de jon gens", laat de verzorger Hans Canters van Renesse weten. Gregoire Nzekama Monongo kreeg meteen een basisplaats met rugnummer zeven. Een op vallende technische speler die een goed schot in de benen heeft. Bavangu Batamene, roepnaam Papi, mocht in de 35e minuut invallen voor Kees Verwcel die bij een ongelukki ge sliding geblesseerd raakte. Kees Verweel had tien minuten eerder Renesse op een 1-0 voor sprong gebracht nadat een schot van Leon Bakker via de kruising terug kaatste. In de rebound had Verweel de hoek voor het uitzoeken. Daarna kreeg Clinge nog twee kansen om de gelijkmaker te scoren. De ploeg uit Zeeuwsch- Vlaanderen speelde met de wind in de rug en zag spits Ivan Hoefnagels de ideale kop- kans langs het doel koppen. Drie minuten voor de rust red de keeper Jeroen Verboom, die zeer alert moest zijn op de ver raderlijke wind, de gelijkma ker. De actie leverde wel een blessure op, maar Verboom herstelde vrij snel. In de tweede helft maakte Re nesse niet echt gebruik van de harde wind. Clinge herinnerde zeker nog de 8-2 overwinning thuis en hoopte Renesse in de tweede helft wel té laten strui- len. Op het middenveld bleef Clinge de baas maar er was geen doorkomen aan bij de ver dediging van Renesse. Mischa van den Hoek groeide uit tot de beste speler van Renesse en Ar jan van der Stolpe, Jan Pleune en Robert-Jan Canters speelde een goede partij. Arjan Stolpe en Leon Bakker mochten als nog meespelen nadat zij door de tuchtcommissie waren ge schorst. Zij tekende beroep aan en dat werd gehonoreerd. Het beroep van Petef Boutersc werd niet geaccepteerd. Hij mag zes wedstrijden niet meespelen. Verzachten In de 60e minuut ging een scherp draaiend schot van Nze kama Mononga net langs. Een minuut later stond Bavanga Batomene wel aan de basis van de 2-0. Een corner van Clement Rijnberg kaatste via de boven- ligger het veld in. Batomene legde de bal keurig in de voe ten van Leon Bakker die de bal in het doel schoot. Zowel Clin ge als Renesse kreeg hierna een kans om te scoren. Peter Messe- maker mocht in de laatste tien minuten het veld ruimen voor Manuel Concalves Kenyadia. Twee minuten voor het eindsig naal van de goed fluitend scheidsrechter René Boot uit Souburg, mocht de invaller Boudewijn van Craenendonk het leed van Clinge verzachten (2-1). „We hebben toen in Clinge ver loren via vier buitenspeldoel- punten. Vandaag hebben ze weinig kansen gehad. Twee punten pakken voor de win terstop is lekker. In het begin van het seizoen hebben we te hoog gegrepen. Het is een nieu we klas en je moet als ploeg toch wennen in die zondag eer ste klas afdeling", vertelt Mi scha van den Hoek. Renesse - Clinge 2-1 (1-0). 20. Kees Verwcel 1-0. 61. Leon Bak ker 2-0. 88. Boudewijn van Craenendonk 2-1. Gele kaar ten: 51. Peter Messenmaker (Renesse), niet voldoende af stand bij een vrije trap. 53. Robert-Jan Canters (Renesse), overtreding. Canters krijgt zijn vierde gele kaart en is dus volgende wed strijd geschorst. Scheidsrech ter: René Boot uit Souburg. Tbcschouwers: 150.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9