Scheidsrechter Piet Gabriels keurt zuiver doelpunt van Bruse Boys af Dick Advocaat doet alsnog beroep op Zierikzeeënaar Peter van Vossen SKNWK krijgt een forse tik bij SSV WIK verlaat na winst de onderste regionen Zeeuwse jeugdselectie verliest van Den Haag De 16-jarige Thennis van den Berge heeft aandeel in gelijkspel Ouwerkerk bekert verder Duel WIK 2 gestaakt ZSC delft onderspit tegen RCS Van Vossen kreeg het bericht in Zierikzee te horen 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Jacob van den Berge kopt de bal in het doel van Tholense Boys. Keeper Hans Mabelius is verslagen. De bal is de doellijn al gepasseerd voordat een speler van Tholense Boys, die achter tegen het net staat, de bal kan beroeren. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Scheidsrechter Piet Gabriels uit Sint Willibrord bood zijn excuus aan aan Bruse Boys-trainer Theo Moerland. ,,Ik heb het echt niet gezien dat de bal over de lijn ging. Het was voor mij een momentopna me Theo. Ik dacht dat de hal terugdraaide. Sorry, het zou best mogelijk zijn dat de bal over de lijn was. Ik heb het niet gezien", vertelde Gabriels eerlijk. De arbiter fluit op dat ene foutje na een voortreffelijke wed strijd. Dat ene foutje koste Bruse Boys een punt en na de competitie kan men vertellen hoe kostbaar het afgekeurde doelpunt van Jacob van den Berge zal zijn. Het duel tussen Bruse Boys en Tholense Boys eindig de in 1-1. Leon Hendrikse scoort twee keer KRABBENDIJKE - „Verdiend?, dat mag je wel zeg gen. We speelden een degelijke, goeie wedstrijd. Krabbendijke had eigenlijk niets in te brengen", vatte Kees Joosse de wedstrijd kort samen. De Mid delburger zag zijn ploeg, WIK, in en tegen Krabben dijke met 0-2 winnen. In de 80e minuut bij een stand van 1-1 kopte Jacob van den Berge uit de corner van Willem Webers de bal in het doel. Een haarzuiver doelpunt. De bal belandde minstens een meter achter de doellijn. Spelers en toeschouwers zagen het, maar scheidsrechter Piet Gabriels keek naar de grensrechter, die met zijn vlag omhoog stond, en keurde het doelpunt af. „Nee, de grensrechter had geen in vloed of mijn beslissing. Ik wist dat die man niet zuiver vlagde." Op het moment dat het doel punt geen doorgang vond ge beurde er van alles op het veld. Afgelopen maandag, in de aan loop naar Ajax - AEK Athene, antwoordde Peter van Vpssen op de vraag wat hij tegen Advo caat zal zeggen bij diens af scheid: „Ik zal hem veel succes wensen bij PSV. Als ik hem nog zie." Een uitspraak die getuigde van bescheidenheid, van realiteit misschien. Peter van Vossen, veelvuldig bankzitter bij Ajax, voelde zich niet zo zeker van zijn plaats in de selectie. Zijn twijfel bleek terecht, want Theo Moerland liep schreeu wend het veld in. De toeschou wers snauwden van alles en nog wat naar de grensrechter van Tholense Boys. Keeper Ja cob Muller moest er aan te pas komen om de toeschouwers achter de omheining te dirige ren. Gabriels had zijn handen vol om de rust te creëren bin nen de lijnen. Na afloop pro testeerde de spelers van Bruse Boys terecht bij de scheidsrech ter. Maar het was voor Gabriel- se, die zijn fout dus later toe gaf, onmogelijk om de film te rug te draaien. Ondanks de harde wind en vochtige lucht was het een donderdag kreeg hij geen uit nodiging. Voorkeur De 26-jarige Van Vossen ope reert meestal op de linkervleu gel en daarvoor had Advocaat de beschikking over Roy'én Overmars, die bij Ajax de voorkeur kregen boven de Zeeuw. Zaterdag speelde hij gewoon een helft met Ajax 2 tegen heerlijk middagje voetbal in Bruinisse. Het publiek werd op de wenken bediend door twee aanvallende ploegen. Voor Jo- han Benard begon de wedstrijd minder leuk. Na dertig secon den spelen blesseerde hij zich. De 16-jarige Theunis van den Berge mocht na vijf minuten van het beginsignaal al inval len nadat Benard hinkend de kleedkamer opzocht. De geta lenteerde A-junior zou zijn vi sitekaartje afgeven. Tholense Boys koos bij de toss voor windje mee en dat zou Bruse Boys heel wat hoofdbrekens kosten in de eerste helft. Nadat keeper Jacob Muller al had ge- Haarlem, in plaats van met Oranje te trainen in Noord- wijk. Tussen Advocaat en Van Vossen groeide een mooie relatie, die in feite ontstond op 14 oktober 1992. Nederland balanceerde op een regenachtige avond in Rotterdam tegen Polen op de rand van vroegtijdige uitscha keling voor het WK. Waar de vedetten Bergkamp en Van Basten tal van kansen misten, werkte Van Vossen een achter stand van 2-0 weg. merkt dat de afstandschoten levensgevaarlijk waren, kreeg hij de vrije trap in de 11e mi nuut niet onder controle. De vrije trap, vanaf 25 meter, gleed door de handen van Mul ler het doel in (0-1). „Muller ging niet helemaal vrijuit. Dat soort schoten op kniehoogte moet je hebben. Hij zat in de goede hoek", beoordeelde Moerland de mislukte redding. Na drie minuten was het Robin Ruitenbeek, die speelde voor de niet fitte Jakko Brouwer, die zijn gevaarlijk schot net over het doel zag gaan. Steeds beter kwam ook de 16-jarig Theunis van den Berge in de Een paar maanden later scoor de hij weer twee maal, nu tegen Turkije-uit: 1-3. En wat te den ken van de gebeurtenissen op 28 april 1993, toen Nederland bij een achterstand van 2-1 op Wembley tegen de Engelsen een strafschop te nemen kreeg. Vijf minuten voor tijd. Van Vossen eiste de bal op en schoot beheerst raak. Zestien interlands Op de Zierikzeeënaar kon Ad vocaat altijd rekenen. De spe ler struikelde wel eens over zijn techniek, maar bracht vuur in de ploeg en was altijd enthousiast. Hij kwam tot nog toe uit in zestien interlands, waarin hij zeven maal scoorde. Van Vossen kreeg zijn kans als nog omdat "Ihument te veel last ondervond van een spierbles sure in het bovenbeen. De Feye- noorder liep de kwetsuur vori ge week op in de competitie wedstrijd tegen Vitesse (0-3). Daarna heeft hij niet meer ge traind. De medische staf van de KNVB nam zaterdag in overleg met Advocaat en Thument de beslis sing om het herstel van de bles sure niet nog een paar dagen aan te kijken. „Zoals het er nu uitziet, kan hij woensdag niet spelen", zei Advocaat. „Daar om doe ik geen beroep meer op hem." De Haagse bondscoach had za terdag tijdens de tweede trai ning in Noordwijk opnieuw slechts acht veldspelers tot zijn beschikking. Youri Mulder en Pierre van Hooijdonk, die vrij dagavond nog met hun club hadden gespeeld, trainden op hun eerste dag in de badplaats aangepast. Ze kregen wat rust. Maandag komen de internatio nals opnieuw in Noordwijk bijeen. Met de laatkomers uit hel buitenland (Roy, Jonk, Winter) en Van Vossen heeft Advocaat dan eindelijk een voltallige spelersgroep onder zijn hoede. wedstrijd. Een schot uit een on mogelijk hoek ging net buiten kant paal in het zijnet. De wind speelde Bruse Boys par ten. Maar aanvallend liet Bru se Boys via Willem Webers, Erik Bleiji en Jacob van den Berge toch wat kansje onbe nut. Erik Bleiji In de tweede helft kreeg Bruse Boys de wind in de rug. De grensrechter die bij elke aan val van Bruse Boys met zijn vlag omhoog stond werd reso luut genegeerd door de scheids rechter. Met eerste een schot van Jacob van den Berge net langs en een vrije trap die door keeper Hans Mabelius net over getikt werd was het Erik Bleiji die in de 65e minuut voor 1-1 zorgde. De verdiensten lag ech ter bij Theunis van den Berge. De lange bal die door de wind naar de achterlijn werd gestuwd werd door knap werk van Theunis van den Berge nog binnengehouden. De prachtig pass werd door Bleiji afge rond. Tholense Boys kwam zel den meer in de aanval. Met man en macht probeerde men Bruse Boys af te stoppen. Scho ten van Willem Webers en Peter Willemse, die overigens een matige wedstrijd speelde, gin gen rakelings langs het doel. In de 80e minuut had de kopbal van Jacob van den Berge de winnende goal moeten zijn, maar scheidsrechter Gabriels zag het anders. „Die bal was echt een meter over de doel lijn", vertelt Theunis van den Berge. De broer van Harold van den Berge maakte niet eens de indruk erg vermoeid te zijn. „Dit is de derde keer dat ik mee mag doen. Ik heb ook al een keer meegetraind. Nee, ik denk dat ik bij de A-junioren blijft." „Theunis heeft goed werk geleverd vanmiddag. Hij is snel en durft te gaan", com plimenteert Moerland zijn jongste voetbaltalent. „Ik ben niet ongelukkig van middag. Ik heb na zes wedstrij den weer eens een goed Bruse Boys zien spelen. Bruse Boys - Tholense Boys 1-1 (0-1). 11. Johan Schot 0-1. 65. Erik Bleiji 1-1. Bijzonderhe den: in de 80e minuut keurde de scheidsrechter een haarzui- vere goal af van Jacob ven den Berge. Scheidsrechter: Piet Ga briels uit Sint Willibrord. Toe schouwers: 110. - OUWERKERK - Ouwerkerk heeft de zondag 2e klas afde- lingsploeg Noormannen uit Westkapelle uit de beker ge wipt. De mannen van trainer Jaap Goud wonnen op eigen veld met 7-0. „Het is toch een verrassing zo'n uitslag. Je denkt dat is een 2e klas afdelingsploeg dus we zul len het moeilijk krijgen. Maar dat is absoluut niet waar. We hebben ze vrij simpel van het veld getikt. Nu weten we hoe we er voor staan. Dus goed",liet Jaap Goud weten. Erwin van der Maas, Jacky Kenters en Joeri Pankow zorg de voor de 3-0 ruststand. In de tweede helft scoorde Erwin van der Maas twee keer en Mi chel Schoenmaekers en Joeri Pankow tekende voor 6-0 en 7- 0. KERKWERVE - Het voctbalducl uit dc zater dag tweede klas C afde ling tussen WIK 2 en SS V'65 2 is door scheids rechter H. J. van Rooten gestaakt. Met nog vijftien minu ten op de speelklok bij een stand van 1-2 vond de arbiter het niet verant woord om nog verder te laten spelen. Aanleiding was een opstootje waar bij WIK-speler Jan-Kees Noordijke een klap in het gezicht kreeg. De drie toeschouwers aan de zijlijn liepen het veld in en dat was voor de scheidsrechter reden om het duel te staken. „Het enige jammere is dat je geen vijf keer scoort. Maar misschien is dat aan de andere kant ook maar weer goed. An ders gaan ze zo met het hoofd in de wolken lopen", ging de trainer verder. De eerste helft, met windvoor- deel, zette WIK tegenstander Krabbendijke op eigen helft vast. Al na acht minuten stond de 0-1 op het scorebord. Elmar Verhage passeerde twee tegen standers, haalde de achterlijn, en verzond een voorzet. De meegekomen Leon Hendrikse hoefde de bal maar in te kop pen. Een schitterende goal. Betrouwbaar Daarna kreeg Leon Hendrikse, de man van de wedstrijd, nog een grote kans. Nu ontbrak de juiste afwerking. Een keer werd Krabbendijke voor rust gevaarlijk. Krijn Hendrikse Na een kwartier spelen maakte Ronnie de Bruin tijdens het uitverdedigen in het zestien metergebied een fout, leed bal verlies en SSV'65 scoorde 1-0. „Ze waren nog niet bij het doel geweest. De Bruin verspeelde veel te gemakkelijk de bal", al dus Diepenhorst. Erwin Theu- nisse bracht SKNWK in de 25e minuut weer op gelijke hoogte (M>. Daarna ontstonden legio kan sen. Erwin Theunisse schoot tegen de paal en het schot van Peter van der Cingel ging net langs het doel. In de 35e mi nuut legde Mark den Haan on nodig een SSV'65 speler neer in het zestienmetergebied. Strafschop besliste de scheids rechter. Keeper Leon Quik was kansloos bij de elfmetertrap (2- 1). Plotseling In de tweede helft was het SKNWK die twintig minuten Een leuke wedstrijd met in de eerste helft twee gelijkopgaan- de ploegen met veel balbezit op het middenveld. In de twin tigste minuut een goede kans voor Zeeland maar bij de één tegen één-situatie kwam de Den Haag-keeper er als win naar uit. In de laatste vijf mi nuten in de eerste helft drie goede kansen voor Den Haag, maar door slordig, afwerken bleef het 0-0. In de rust had de afdelingstrai ner Jan van Loon zijn spelers goed scherp gekregen en start te Zeeland sterk. In de 47e mi nuut kon Zeeland de score ope nen door Gaza Ambiti (RCS). De vreugde was maar van kor te duur, een speler van Den Haag werd in het strafschopge bied naar beneden getrokken, dus een strafschop voor Den Haag. Wilco Filius (Dauwen- daele) die deze wedstrijd het doel mocht verdedigen, koos voor de verkeerde hoek (I-I). Na dit doelpunt ging Den Haag goed door en in de 54e minuut werd een voorzet goed inge kopt (2-1). Zeeland zette alles op alles, maar was slordig in de afwer king. In de 60e minuut een af standsschot dat simpel over de te ver voor zijn doel staande Zeeland-keeper in het doel be landde (3-1). Zeeland kwam goed terug in de 70e minuut via een goede combinatie en een doelpunt van Menni Read (RCS): 3-2. bleek een betrouwbare sluit post. Ook in de tweede helft bleek WIK oppermachtig. Krabben dijke benutte het wind voor deel verkeerd en dat werd dus een nadeel. Te lange ballen konden de defensie uit Kerk- werve niet verontrusten. Goe de rugdekking, en één keer een redding van Krijn Hendrikse, voorkwam een Krabbendijks feestje. Toen twintig minuten na rust WIK 0-2 scoorde was de wed strijd helemaal gespeeld. Iden tiek aan de eerste treffer haal de opnieuw Elmar Verhage de achterlijn. Erik-Jan Kort legde de bal terug op Leon Hendrik se die keeper Flip van Noorden voor de tweede keer liet vissen. „We hebben een moeilijke tijd gehad. Gelukkig hebben we de twee wedstrijden die we moes ten winnen gewonnen. We ne men nu tenminste wat afstand van de onderste ploegen", be sloot Kees Joosse. lang het doel van SSV'65 bestookte met schoten. Wilco de Valk kon twee keer achter elkaar zijn actie oog in oog met de'keeper niet afmaken. Erwin Theunisse zag zijn schot via de paal terug kaatsen in het veld. Tegen de verhouding in was het wel plotseling 3-1 na een lange trap en balverlies van Ronnie de Bruin. „Het is ongelooflijk. Wat er ook gebeurde, de bal wilde maar niet in het doel." In de laatste tien minuten was SKNWK opgebrand. SSV'65 scoorde nog drie keer waaron der een vrijetrap die dwars door de muur in het doel be landde. Voor keeper Leon Quik wordt het een lange win terstop. De doelman van SKNWK is door de tuchtcom- missie voor twee wedstrijden geschorst na de rode kaart in het duel tegen WIK. De twee eerste wedstrijden na de win terstop, 21 januari, zal Ronnie Jansson het doel moeten verde digen. De laatste tien minuten waren er nog vier goede kansen voor Zeeland maar de verdiende ge lijkmaker zat er niet in. SCHARENDIJKE - Het stan daardelftal van voetbalvereni ging ZSC heeft dc oefenwed strijd tegen dc A-junioren van RCS uit Oost-Souburg met 1-5 verloren. Na één minuut spelen kon ZSC-keeper Johan van der Horst de gang naar het net al maken. Een verdedigingsfout van Jan Meganch en Michel van de Vaate. ZSC was vanaf dat moment gewaarschuwd en kwam goed in de wedstrijd. Niels van de Moezel zag zijn in zet gestopt door de RCS-keeper en Michel van de Vaate zag zijn afstandschot op de paal belan den. Net voor rust maakte RCS gebruik van verwarring bij ZSC-spelers die dachten dat de scheidsrechter zou fluiten voor een overtreding (0-2). In de tweede helft, met ZSC-keeper Erik Smits op het doel, was RCS de betere ploeg en scoorde 0-3 en 0-4. Niels van de Moezel maakte in de slotminuten 1-4 na een prima actie van Jacco Heijboer. RCS zorgde voor de eindstand 1-5. Peter van Vossen in actie tijdens zijn zestiende interland tegen Tsjechië. (Foto: Joop van Houdt). NOORDWIJK (ANP) - Wat was het afscheid van Dick Advocaat geweest zonder Peter van Vossen? De bondscoach riep de 26-jarige Zierikzeeënaar zondagavond op voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Luxemburg, na het wegvallen van de geblesseerde Taument. Deze wedstrijd wordt woensdag 14 december in De Kuip in Rotterdam gespeeld. Peter van Vossen hoorde het bericht toen hij afgelopen weekend een bezoek van drie dagen aflegde in Zierikzee. DELFT - De Zeeuwse jeugdvoetbalselectie onder de vijftien jaar heeft in Delft met 3-2 verloren van de selectie Den Haag. Voor Schouwen-Duiveland waren Martin Kristalijn, Ruben van der Have en Youri Vo gelzang, allen van de B-junioren van Zierikzee, ac tief in de Zeeuwse selectie. Quik voor twee duels geschorst GOES - SKNWK heeft van SSV'65 op sportpark Het Schenge in Goes een forse tik gekregen. De 6-1 ne derlaag voor de Nieuwerkerkers was volgens trainer Piet Diepenhorst onnodig. „Puur op persoonlijke fouten."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8