'Op de hobbybeurs staan, daar leer je wat van h 1 Kleurrijk afscheid oudgedienden De Meij en Simons van Westerschouwse brandweer Extra voordeel met A&P knipcoupon CHS Sensatie Doorrijden na aanrijding „Nooit gedacht dat ik nog eens naast de kerstman zou zitten'' Brand in container Zierikzee Veroorzaker ongeval rijdt door op maandag, dinsdag en woensdag Belangstelling voor Bruse hobbybeurs onverminderd groot MAANDAG 12 DECEMBER 1994 NR 25687 3 Verwachting t/m vrijdag 16 dec. EN DAN ND GOED NIEUWS, VERZORGD DOOR A&P Z1ERIKZEESCH E pjl NIEUWSBODES Uitgever Drukkerij Laken man Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575 Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/2% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht noordw. 4 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 4 graden Windkracht variabel 3 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13 dec. Zon op 08.39, onder 16.24 Maan op 13.57, onder 03.52 Volle Maan: 18 dec. (03.18) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vannacht en morgen over dag is het bewolkt en het regent af en toe. De regen hoort bij een fron tale storing die vanaf de Noordzee langzaam over het land trekt. Voor de storing uit voert de stevige zuid westenwind nog steeds zachte lucht aan. Vannacht is het ongeveer 11 graden en dat blijft het tot morgen middag. Na de passage van de sto ring draait de wind geleidelijk naar het noordwesten en stroomt er kou dere lucht over onze omgeving uit. Dat is vanaf woensdag goed merk baar. De middagtemperatuur komt dan niet hoger dan ongeveer 6 gra den en 's nachts gaat het in het bin nenland vriezen. Het ziet er overi gens niet naar uit dat de koude lucht zich lang in ons land hand haaft. Tegen het weekeinde komt er opnieuw een zuidwestelijke stro ming op gang en wint de zachtere lucht opnieuw terrein. Oceaansto ringen veroorzaken dan ook weer hogere neerslagkansen. ALMELO (ANP) - Drie mannen uit Vriezenveen (19, 20 en 21 jaar oud) en een inwoner van Hengelo (19) zijn aangehouden, omdat ze uit sensatiezucht be tonblokken op wegen in Twen te hadden gelegd. Op een af stand keken ze toe welke ge vaarlijke situaties er door hun toedoen ontstonden. Automo bilisten schrokken hevig van de blokken op de rijbaan. Vaak kwamen ze tijdens het ontwij ken van de obstakels in de berm terecht. Er ontstond al leen materiële schade. RENESSE - Een geparkeerd staande auto aan de Kromme Reke in Renesse is aangere den, zonder dat de dader zich gemeld heeft. De eigenaar van de auto, een 20-jarige man uit Eindhoven, kwam gisteren terug bij zijn auto. Hij bemerkte dat deze aangereden was. De dader is •doorgereden en de oorzaak is vooralsnog onbekend. voor de inzet van de vrijwilli gers en de sfeer binnen het corps en onderstreepte het be lang van een goede onderlinge verstandhouding. Hij koppelde daar de opmer king aan vast dat het bepaald geen sinecure is om de verschil lende opleidingen te doorlopen en met goed gevolg af te ron den. ,,Daar ben je toch wel een wintertje zoet mee", aldus Tees. Wie het brandweerwerk goed wil doen, zo constatee2'de de burgemeester, steekt daar veel tijd in. ,,En dat gaat wei eens ten koste van het huiselijk leven. Maar dat kunnen jullie nu inhalen", aldus de burge meester, in de richting van De Meij en Simons. Namens de ge meente kregen de scheidende brandweerlieden beiden een wandbord aangeboden. Brandweercommandant S. L. de Feiter haakte in op de woor den van de burgemeester. ,,Ik weet zelf hoeveel tijd het alle maal kost en ik denk dat wij hier in Westerschouwen een heel goed opgeleid corps heb ben", aldus De Feiter. Hij ka rakteriseerde De Meij als een rustige man die er niet van houdt om op de voorgrond te treden, maar die wel bijzonder loyaal is. ,,Oer-degelijk en be trouwbaar", aldus De Feiter. ,,Hij was een echte pompbe diende. Ais hij aan de pomp stond wist je zeker dat er aan het andere eind van de slang water kwam". De Meij was ook verantwoor delijk voor het onderhoud van het brandweer-materiaal, een taak waar hij zich, zo bleek uit het relaas, met verve van kweet. ,,Ik hoorde je de laatste jaren weieens weemoedig op merken dat dat onderhoud vroeger leuker was. Dan kon je zelf nog knutselen aan het ma teriaal, maar dat werd met het steeds modernere materiaal steeds minder", aldus De Feij- ter. Hij memoreerde verder de keer dat De Meij bij een uitruk de wagen miste, maar gewoon bleef wachten tot men hem op kwam halen. ,,En daar deed je verder niet moeilijk over", al dus De Feijter. Aandacht Simons werd door De Feijter omschreven als een bevelvoer der die nooit boven, maar al tijd naast zijn manschappen had gestaan. ,,Een warme per soonlijkheid, iemand met veel humor die wars is van protocol len. Het organisatietalent zat in je bloed en je had ook altijd veel aandacht voor je mensen. Als er iets was ging je langs of schreef je een brief", aldus de Feijter. ,,Ik sta hier ook met een brok in mijn keel nu ik af scheid van je moet nemen". De repliek van Simons: ,,Maar vent, ik sta hier ook als een brok tegenover je". Simons en De Meij kregen van het corps een met bloemen versierde brandweerhelm. Namens de brandweervereni ging werd het woord gevoerd door H. Verberk. Hij stelde dat het niet eenvoudig was geweest om iets origineels te bedenken- voor het afscheid van het twee tal. ,,Maar we hebben enorm veel voorpret gehad bij de voorbereidingen", aldus Ver berk. Vervolgens werden De Meij en Simons toegesproken door A. Jansen en de enige vrouwelijke brandweervrij- williger A. Boerkoel. In dicht vorm passeerden de herinne ringen aan De Meij en Simons de revue. De Meij kreeg een 'on- derhoudsset' voor op het toilet aangeboden en Simons werd verrast met een uitvergrote kleurenopname van hemzelf, in Polen - geheel in stijl ge kleed - de Limbo dansend. Vervolgens was het de beurt aan W. Giliamse in diens crea tie van de Zottegemse brand weercommandant Sjef van den Aardkloot. Hij sloot zijn in on vervalst Vlaams uitgesproken conference af met 'een gevoelig chanson'. Het laatste woord was aan de scheidende brand weerlieden zelf. De Meij - een man van weinig woorden - hield het kort. Hij bedankte ie dereen voor alle attenties en aandacht en merkte op dat hij nooit had gedacht ooit nog eens naast de kerstman te zullen zit ten. Simons ging in een met hu mor doorspekte toespraak uit voerig in op zijn afscheid en de moeite die zijn collega's had den gedaan om er iets moois van te maken. ,,Ik realiseer me nu wat je een ander aandoet met dat soort toestanden", aldus Simons. Hij stelde dat hij in de dertig jaar brandweer het corps heeft zien groeien. „En.dan heb ik het niet alleen over mijn eigen om vang", aldus Simons. Hij blijft overigens actief voor het brandweercorps als admi nistrateur. ,,Ik ben door de voordeur naar buiten gegaan en ik kom door de achterdeur weer binnen", aldus Simons. 'Voor een keer voel ik me boven de manschappen verhevengrapte scheidend bevelvoerder J. Simons vrijdagavond. Hij werd samen met collega P. de 'Meij - die na 33 jaar trouwe dienst afscheid nam van het corps - opgehaald in een door brandweerlieden voortgetrok ken arrestee. De Kerstman vergezelde hen. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - De Zottegemse brandweercommandant Sjet van den Aardkloot kwam eraan te pas, de Kerstman was erbij, er werd gezongen en gedicht. Kortom: de vrijwillige brandweer van Wester schouwen had veel werk gemaakt van het afscheid vrijdag in sport- en recreatiecentrum Westerschouwen van twee oudgedienden: Piet de Meij en Jan Simons. Zij namen na respectievelijk 33 en 30 jaar trouwe dienst afscheid van het corps. Vijf paar zwaailichten en het geloei van evenzovele sirenes kondigde vrijdagavond de komst van het scheidend twee tal aan. Vergezeld van de Kerstman - die met volle baard en dik pak waarschijnlijk nog het minst last had van de kou - werd het tweetal opgehaald met een op een kar geplaatste arreslee, voortgetrokken door zo'n 20 brandweervrijwilii- gers. Met behulp van een keu kentrap konden de Meij en Si mons afdalen van hun hoge zit plaats. Burgemeester H. Tees van Wes terschouwen richtte als eerste het woord tot de twee scheiden de brandweerlieden. Hij schetste allereerst de ontwik keling van het brandweercorps van louter vuurbestrijders naar vrijwilligers die ook in aktie moeten komen bij onge lukken en calamiteiten. Hij sprak zijn bewondering uit ZIERIKZEE - Een vuilcontai ner aan de Seheldestraat in Zierikzee is gisteren volledig uitgebrand. De vuilcontainer stond op het schoolplein van 't Kofschip. In eerste instantie probeerde de politie de brand te blussen. Tbch moest de brandweer er aan te pas komen. Deze had de brand snel geblust. De contai ner brandde volledig uit. BRUINISSE - Bij een uitwijk manoeuvre op de Grevelingen- dam liep de auto van een 25- jarige vrouw uit Zierikzee, za terdagmiddag flinke schade op. De veroorzaker van het on geval reed door. De vrouw reed omstreeks 13.20 uur op de Grevelingendam richting Bruinisse toen ineens een tegenligger op haar weg helft terecht kwam. Door snel te reageren wist zij een fronta le aanrijding te voorkomen. Tbch liep haar auto behoorlijke schade op. De verooorzaker van het ongeval reed door. De politie is op zoek naar getui gen. Deze kunnen contact op nemen met het politiebureau in Zierikzee. Telefoonnummer 01110-14055. Als u maandag, dinsdag of woensdag komt winkelen bij A&P ontvangt u extra voordeel met deze knipcoupon Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u 7.00 korting op een kilopakket rundergehakt Knip snel de bon uit en ga uw voordeel halen bij A&P Wiebrens, eveneens uit Brui nisse. Zij zijn beiden bestuurslid van de Postzegelvereniging Brui nisse, de organisatie waaruit de hobbybeurs voortkwam. ,,Het begon allemaal met het 30-jarig bestaan van de postze gelvereniging. We wilden een jubileumtentoonstelling hou den, maar vonden het een beet je mager om alleen postzegel- ve/zamelingen te laten zien. Daarom vroegen we zes men sen met andere hobby's er bij om meer publiek te trekken." Dat bleek zo'n succesformule dat Huizer en Wiebrens het eve nement jaarlijks herhaalden, waarbij de hobbybeurs al spoe dig los kwam te staan van de postzegelvereniging. Het Durpsuus, waar het evenement aanvankelijk werd gehouden, bleek drie jaar geleden veel te klein om alle belangstellende hobbyisten en het publiek te herbergen. Men week uit naar de naastge legen sporthal De Vanger. Maar ook de 600 vierkante me ter grote zaal lijkt al weer te klein te worden. De organisa toren moeten daardoor noodge dwongen een aantal hobby isten, die aan het evenement willen deelnemen afwijzen. De hobbyisten komen inmiddels niet alleen van Schouwen- Duiveland, maar uit heel zuid west Nederland. ,,Het evene ment is niet meer te stoppen. We moeten er wel mee door gaan", aldus Huizer, die vrij dag met zijn medewerkers tot 's nachts bezig was om de sportzaal in gereedheid te brengen voor de hobbybeurs. Volgend jaar wordt het evene ment gehouden op zaterdag 9 december. Advertentie Het maken van poppenhuizen en poppenmeubelen was een van de tientallen hobby's, die werden w gepresenteerd tijdens de hobbybeurs Gouden Handen. (Foto: Joop van Houdt). L ELKE DAG GOED NIEUWS Tegen inlevering van deze advertentie Alleen geldig op maandag 12. dinsdag 13 en woensdag 14 december 1994 Bel voor het dichtsbijzijnde A&P filiaal: tel 02154-83333 BRUINISSE - „Mijn broer zei: Ga jij maar naar de hobbybeurs. Jij doet graag hengelen." Op die manier verklaarde de 14-jarige Dingeman de Koning uit Bruinisse zijn aanwezigheid op de hobbybeurs Gouden Handen, die zaterdag voor het elfde achtereenvolgende jaar werd gehouden in Bruinisse. Dingeman was veruit de jongste van de tachtig deelnemers, die in sporthal De Vanger aan de vele honderden bezoekers lie ten zien waarmee ze zich bezig houden in hun vrije tijd. De jeugdige Bruenaar zat achter een klein tafeltje waarop diverse hengels en andere visattributen lagen uitgestald, voorzien van keurige kaartjes. 'Vaste hen gel. Werphengel. Eerste hengel.' Zelfs de vissen die aan sommige hengels hingen, werden aangeduid: 'Schol, zandhaai.' I RUNDERGEHAKT per pakket circa 1000 gram Normaal 14.99 K V Nu slechts K dat helemaal niets op. ,,Dan baal ik wel." Maar de vangst is ook wel eens heel verrassend. Zoals driejaar geleden toen hij uit het Zijpe een 87 centimeter lange gladde haai omhoog haalde. ,,Die hebben we lekker opgegeten. Mijn vader heeft hem gebakken." Het beviel Dingeman best op de hobby beurs. ,,Het is leuk omdat men sen die ook vissen een praatje komen maken. Daar leer je wat van. Iemand vertelde dat ik vistuigjes maak met een ver keerde knoop. Nu weet ik hoe het wel moet." Ook tussen de andere hobby isten en het publiek werden de nodige contacten gelegd. On der meer doordat de hobby isten ook tijdens de beurs vol op aan het werk waren met hun muziek die door Eline Wie brens uit Bruinisse werd ge maakt op haar elektronisch or gel (ook een hobby). Voorin de zaal was een hoek ingericht waar schakers het tegen elkaar opnamen en achterin was een doe-hoek waar de jeugd zich met vermaakte met kraskaar ten, ministeckkralen en zand schilderen. De eerste stappen op weg naar een hobby. De hele dag door kwamen honderden mensen naar De Vanger om een kijkje te nemen op de hobby beurs. En ook de belangstel ling van deelnemers om zich vast voor de hobbybeurs van volgend jaar aan te melden was groot. ,,We hebben nu al mensen moe ten teleurstellen, want ook de ruimte in de sporthal is be perkt", aldus Jaap Huizer uit Bruinisse, die het evenement organiseerde samen met Lydie ,,Die eerste hengel heb ik ge kregen van mijn broer toen ik zes jaar was", legde hij uit. „Mijn broer wilde mij toen vis sen leren want ik kom uit een vissersfamilie. Mijn vader en mijn twee broers zijn Noord zeevissers en mosselvissers. Later wil ik dat ook want ik ben graag bij het water." Din geman vertelde dat hij ook nu al regelmatig gaat vissen, al leen of met zijn broer. „Dan va ren we met een oude Noordzee- kotter vanaf Neeltje Jans de Noordzee op naar één van de scheepswrakken die daar lig gen. Zo'n wrak zit soms vol ka beljauw. Die vangen we met een pilker (nepvis) of met wor men aan de hengel." De jeugdige Bruenaar vist ook vanaf de oever in het Zijpe of in de Oosterschelde. Soms levert hobby. Er werd bijvoorbeeld gekantklost, gesponnen en ge- zandschilderd. Opvallende hobby's waren het zelf kweken en opzetten van vlinders, het vervaardigen van sieraden van oud bestek, het verzamelen van vingerhoeden, en het ma ken van poppekleding. Geheel in de kerstsfeer waren de stands waar kerst-biedemeiers werden getoond, kerstkaarten werden gemaakt en kerstver sieringen werden aangeboden. In veel gevallen kon het pu bliek de voorwerpen, waarin de hobbyisten veel tijd, inzet en creativiteit investeerden, ook kopen. Het evenement werd opgeluis terd met een optreden van het Bruse Kinderkoor onder lei ding van Rianda Dalebout en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3