Zoekplaatje SGP/RPF tegen lokale radiozender vanwege de uitzending op zondag Groothandel weer in de plus I* icvansQ In gemeente Duiveland Oliebollen uit Kerkwerve Vier auto's ontvreemd in Zierikzee en Bruinisse Zierikzee overvallen door komst asielzoekers Tweede brug krekengebied Ouwerkerk fel Flinke buit bij inbraak supermarkt Nieuwerkerk Aanrijding Nieuwe Kooiweg VRIJDAG 9 DECEMBER 1994 NR 25686 3 NIEUWERKERK - De Duivelandse SGP/RPF-fractie liet tijdens de gemeenteraadsvergadering, donder dagavond in het gemeentehuis in Nieuiverkerk, weten tegen de afgifte te zijn van een representativiteits- verklaring voor de Stichting Radio-Omroep Sehouwen-Duiveland. De stichting heeft van alle gemeenten op Sehouwen-Duiveland zo'n verklaring nodig om haar plannen voor het oprichten van een lokale radiozen der te kunnen realiseren. SGP/RPF-wethouder C. W. Flikweert liet al eerder weten om principiële redenen tegen dat initiatief te zijn. Maar de andere raadsfracties hadden geen problemen met het verzoek, zodat de verklaring vanuit de gemeente Duiveland er wel komt. Namens zijn fractie legde SGP/ RPF-raadslid L. Meer man uit dat men tegen de afgif te van de representativiteits- verklaring is omdat de op te richten lokale radio-omroep ook van plan is op zondag uit te zenden. ,,Daar zijn wij om principiële redenen tegen." De Duivelandse PvdA-fractie liet bij monde van C. J. Hillebrand weten dat men het jammer vindt dat Westerschouwen bui ten het nieuwe initiatief valt omdat men daar al een lokale radiozender heeft. ,,Wij hopen dat beide zenders in de toe komst aaneen gesmeed kunnen worden." Ondanks de 24 agendapunten nam de gemeenteraadsverga dering niet meer dan twintig minuten in beslag. De meeste voorstellen van het college van burgemeester en wethouders werden dan ook zonder com mentaar door de raad goedge keurd. Alleen J. A. van de Ber ge (SGP/RPF) had wat moeite met het voorstel om geen subsi die te verlenen voor het organi seren van de Nationale L. Meerman (SGP/RPF): „In verband met radio-uitzending op zondag om principiële rede nen tegen". Straatspeeldag. Dat evene ment zou volgens het college geen gemeentelijk belang heb ben. Maar Van de Berge herin nerde er aan dat in Nieuwer- kerk enkele jaren geleden een straatspeeldag is georgani seerd. Volgens (SGP/RPF) wet houder C. W. Flikweert is dat toen niet uitgegaan van de Stichting Kinderen Voorrang, die nu bij de gemeente aan klopte voor een financiële bij drage. „De gemeente heeft daar toen niet aan mee be taald." Tijdens de vergadering maakte waarnemend burgemeester G. Hokken bekend dat inmiddels het voorlopig koopcontract is getekend, dat betrekking heeft op de verkoop van de voormali ge burgemeestersambtswoning aan de Wethouder van Klin- kenstraat in Nieuwerkerk. De gemeente krijgt voor het huis 390.000 gulden. De raad stemde unaniem in met de verkoop. A. J. C. Melieste (PvdA) liet weten blij te zijn dat de verkoop nu alsnog is gerealiseerd. ,,De raad had dat gekoppeld aan de bouw van een nieuwe sport kantine in Ouwerkerk. Daar mee kan nu worden begonnen." Een stelling die werd bevestigd doordat de burgemeester mee deelde dat het krediet dat de raad voor deze klus beschik baar heeft gesteld is goedge keurd door het provinciaal be stuur. Twee ton daarvan komt uit de verkoop van de burge meesterswoning. Hondenbelasting Tijdens de rondvraag uitte CDA-raadslid P. van Donk zijn ongenoegen over het feit dat de controle op de hondenbelas ting in de gemeente uitsluitend werd aangekondigd via het ge meenteblad, dat huis-aan-huis werd verspreid. „Zo'n aankon diging kan met de reclamefol ders ongezien worden weg ge gooid." Van Donk sprak er ook zijn verwondering over uit dat mensen die géén hond hebben dat ook moeten melden bij de gemeente. „Wanneer je geen ra dio of geen auto koopt hoef je dat toch ook niet aan te geven." Burgemeester Hokken toonde begrip voor zijn opmerkingen en zegde toe dat de controle op de hondenbelasting voortaan anders zal worden aangekon digd. ZIERIKZEE - De sterke toeneming van de Nederlandse export zorgt ervoor, dat er in de groothandel weer volumegroei is en dat de waarde van de groothandel- somzet in 1994 met naar verwachting 3,5 procent zal stijgen. De rendementen van de groothandelsbedrijven lopen overigens nog steeds terug. Pas in 1995 zul len de bedrijfsresultaten merkbaar verbeteren. Dit betekent dat na een slecht 1993, waarin de omzet met 2,5 procent daalde en de werkgele genheid met 1 procent afnam, de groothandel weer op de weg terug is. Dit blijkt uit het 'Jaarboek Groothandel 1994', dat op 25 november 1994 is uit gebracht door het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM) te Zoeter- meer. In het Jaarboek zijn de meest recente ontwikkelingen bin nen de groothandelssector aan gegeven. Extra impulsen voor bouwmaterialen en kapitaal goederen. De snel aantrekken de bouwproduktie en de toene mende investeringen in de in frastructuur, werken positief door op de positie van de bouwmaterialengroothandel. De economische opleving biedt ook voor de belangrijke kapi- taalgoederengroothandel extra mogelijkheden. Concentratie en schaalvergroting bij de in dustrie en bij de afnemers van de groothandel, hebben ervoor gezorgd dat de noodzaak tot sa menwerking toeneemt. Samen werkingsverbanden tussen de groothandel en zijn afnemers; leiden in de praktijk tot verbe tering van de marges. Minder hoog Vergeleken met andere landen in de EU, scoort de Nederland se groothandel op het gebied van groei van omzet en werkge legenheid minder hoog dan toonaangevende handelstan den zoals Duitsland en Frank rijk. Ondanks spectaculaire groei van de groothandelsex port, is het marktaandeel vai} de Nederlandse internationale handel binnen de EU niet ver groot. KERKWERVE - Ook dit jaar wordt door de onderhouds- commissie van de Nederlandse Hervormde Kerk in Kerkwer ve weer een oliebollenactie ge-- houden. Samen met een fors aantal vrij willigers wordt op deze manier geprobeerd geld bijeen te bren gen voor de bouw van het nieu we Kerkcentrum. De eerste ploeg begint al in de loop van de avond van 30 december met oliebollen bakken. Dit jaar kunnen de bestellingen opge geven worden bij drie adres sen: familie Kooman (01110- 15372), familie Post (01110- 16703) en familie Van der Have (01110-1396) De oliebollen wor den gratis thuisbezorgd over heel Sehouwen-Duiveland. *.<y - „Wanneer ik zie wat de mensen weten, is dit geen moeilijk zoekplaatje", zei Joop van Houdt toen hij met bovenstaande foto op de redactie kwam. Het zoekplaatje van vorige week leverde 35 inzendingen op. Bijna al die mensen wisten de juiste oplossing. Joop fotografeerde de westelijke havendam van de Schelphoekhaven, de dijk waarmee voor de Watersnoodramp het water van het land werd gescheiden. Op de dam zijn de resten te zien van het gemaal dat daar tot de ramp dienst deed om het grondwater in de naburige polders op peil te houden. Sommige inzenders wisten allerlei details over de foto. Onder meer dat de bouw van het gemaal drie mil joen gulden kostte en dat het op 28 december 1951 werd geopend door de toenmalige Commissaris van de Koningin in Zeeland, jonk heer mr. A. F. C. de Casembroot. Men meldde zelfs de spreuk van Piet Bastiaanse die boven de ingang van het gemaal stond: Bij wateroverlast door stage regen, tracht ik te zijn tot Schouwens zegen'. C. J. Oosse uit Sleeuwijk, die vroeger naast het gemaal woon de, herkende op de foto de paardenbak die hij vroeger gebruikte. Ruim een jaar na de ingebruikname werd door de Watersnoodramp een gat in de dijk geslagen waarop het gemaal stond. Het overbodig geworden gebouw werd later afgebroken. De motoren zouden nog steeds dienst doen in het gemaal in Den Osse. Uit de goede inzendingen trok Joop van Houdt de kaart van mevrouw Tuinman- Kloet, Boomgaardwekken 12, Haamstede. Naar dit adres wordt volgende week een cadeaubon gestuurd. Naar aanleiding van de uitslag van het Zoekplaatje van 25 november (waarop een brug stond in het poldergebied tussen Den Osse en Brouwershaven) kwamen enkele telefoontjes en een brief binnen. Die mensen hielden vol dat op de foto de brug tussen de Ring dijk en de Kapelleweg staat en niet die aan de Dirksweg. Zij hebben gelijk. Joop van Houdt heeft het gecheckt en daarbij bleek dat de foto's van beide bruggen per ongeluk zijn verwisseld. Uit de stapel 'foute' inzendingen (die dus wel degelijk goed bleken te zijn) trok hij alsnog een winnaar: Familie Joh. de Bakker, Hogeweg 12, Scharendijke. Ook zij krijgen een cadeaubon toegestuurd. Wie weet waar het bovenstaand Zoekplaatje werd gemaqkt. kan dat per brief of kaart melden aan de redactie Zierikzeesche Nieuws bode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De oplossingen kunnen ook in de brievenbus aan het Jannewekken 11 worden gegooid. Op de enveloppe of kaart het woord Zoekplaatje melden en de inzending moet uiterlijk 14 december binnen zijn. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE/ZIERIKZEE - In Bruinisse en Zierik zee zijn de afgelopen dagen vier auto's gestolen, waarvan drie Opeis. In Bruinisse werden in de naeht van dinsdag op woensdag twee auto's gestolen. In Zierikzee gebeurde hetzelfde een dag later. In de Julianastraat in Bruinis se werd een gele Opel Kadett city, kenteken FB-88-HS, van een 45-jarige vrouw uit deze plaats ontvreemd. De auto stond afgesloteh. Een dertig jarige dorpsgenoot deed aan gifte van diefstal van en uit zijn auto; een goudkleurige Opel Manta. Deze werd gedeel telijk gestript. De voorstoelen, achterbank, het stuur en de in de auto aanwezige stereo installatie werden weggeno men. Een dag later sloegen onbeken den hun slag in Zierikzee. Van een 44-jarige inwoner van deze plaats werd zijn Opel Kadet (YB-40-VG) gestolen. De auto stond afgesloten geparkeerd aan de Haringvlietstraat. De auto werd donderdagochtend vroeg teruggevonden op een parkeerplaats aan de Vla- kestraat in Zierikzee. Uit de auto zijn enkele goederen ge stolen. Van een 43-jarige vrouw uit Zierikzee werd haar Lancia, ty pe Thema, met het kenteken SP-17-GK gestolen. De auto stond afgesloten geparkeerd aan de Breedstraat in Zierik- Eerste groep komt maandag ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee voelt zich over vallen door het Centraal orgaan Opvang Asielzoe kers (COA) door de komst van zo'n zeventig asielzoe kers naar Zierikzee. Maandag komen de eerste asiel zoekers reeds in het Huis van Nassau. Zoals deze krant gisteren meld de heeft het COA contact ge zocht met twee Zierikzeese ho tels voor de noodopvang van asielzoekers. Gisteren werd het gemeentebestuur door de heer B. Havenith van het COA op de hoogte gesteld van de plannen. Het is de bedoeling dat zo'n ze ventig asielzoekers in Zierik zee gehuisvest worden in de ho tels Monique en het Huis van Nassau. „Het COA confronteert ons met voldongen feiten. Ik heb vanmorgen nog een zeer drin gend beroep gedaan op de heer Havenith, dat ze ons de tijd ge ven tot dinsdag om ons te bera den." Deze tijd krijgt Asselbergs ech ter niet. Maandag komen de eerste asielzoekers reeds in het Huis van Nassau. Dat heeft Vincent Groen, regiomanager van het COA mevr. P. Schou wenburg van het hotel vanmor gen laten weten. Wanneer dat zo is dan speelt het COA met vuur", laat Asselbergs in een reactie hieTop weten. Dat mevrouw Schouwenburg in zee gaat met het COA heeft overigens niets te maken met het feit dat er in Zierikzee on langs een snóokercentrum is geopend, zoals gisteren gemeld werd. Veel meer stoort zij zich aan het multifunctioneel ge bouw aan de Huybertstraat. Hierdoor lopen veel horecaza ken inkomsten mis. OUWERKERK - Staatsbosbe heer wil niet alleen de brug in het krekengebied herstellen, die door vandalisme grondig werd vernield, maar ook een tweede brug realiseren in het natuurgebied bij Ouwerkerk. Dat vertelde waarnemend bur gemeester G. Hokken tijdens degemeenteraadsvergadering die donderdagavond werd ge houden ïn het gemeentehuis in Nieuwerkerk. Volgens Hokken is de instantie die het kreken- gebied beheert, Staatsbosbe heer, momenteel druk bezig om de schade die aan de brug werd aangericht te verhalen. Dat ge beurt via de verzekering van de ouders van de jongeren die de schade aanrichten. Wanneer dat is geregeld wordt de brug hersteld. Staatsbosbeheer wil ook een tweede brug realiseren die aansluit op een wandelrou te. 80 nieuwe leden en de dub gaat door! 1 dat zijn er wéér twee?)6 101115-3564 0101115-2382 voor alls InformatieMaar doe het wel sn I(vóór 1 Januari a.s Advertentie Nieuwerkerk 01114-1368 UNAstraat 10 Brouwershaven 01119-1634 Noorddijkstraat 8 TECHNISCH INSTALLATIEBURO Zierikzee 01110-13348 VERKOOP EN REPARATIE St. Domusstraat 79 Advertentie hpROEPj yJm "Ons Soofj p. nonPromo,oi w at ihans lid van Laatste Kans! 80 nieuwe leden en de dub gaat door! Bel 01115-3564 Of 01115-2362 vooi Monmfft. M«*rtfMiwfw»f snelt (vóór 1 lirmari e.«.| Scttouwe„ e °oe" Go/fc/ui, Verwachting t/m dinsdag 13 dec. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 50% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht zuidw. 6 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht zuidwest 5 Dinsdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 10 dec. Zon op 08.36, onder 16.24 Maan op 12.49, onder 00.33 11 dec. Zon op 08.37, onder 16.24 Maan op 13.11, onder 01.41 12 dec. Zon op 08.38, onder 16.24 Maan op 13.33, onder 02.47 Volle Maan: 18 dec. (03.18) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het is dit weekeinde zacht in Nederland. Aan het einde van za terdagmiddag wijzen de thermome ters ongeveer 10 graden aan en zondag waarschijnlijk nog iets meer. Het kan zo zacht worden doordat straffe zuidwestenwinden, aan de kust tot kracht 6 of 7, lucht van zui delijke breedte onze kant op blazen. Deze lucht is niet alleen zacht, ze is ook erg vochtig. Het is dit weekein de dan ook bewolkt; alleen morgen ochtend is er eerst nog kans op wat zonneschijn. Uit de aanwezige be wolking valt nu en dan wat regen; na het zich nu laat aanzien gebeurt dat morgen vooral in het noorden, zondag maakt het hele land er kans op. Voordat het geschetste weer beeld vorm krijgt, koelt het vannacht sterk af. Onder een heldere hemel en bij weinig wind daalt de tempera tuur tot iets boven nul. Vlak aan de grond komt het op veel plaatsen tot vorst. Tijdens het weekeinde zijn de nachten veel zachter; de minimum temperaturen schommelen dan rond een graad of 9. NIEUWERKERK - Inbrekers hebben in de nacht van woens dag op donderdag ingebroken in een supermarkt in Nieuwer kerk. De daders hebben de kluis gekraakt en zijn er met een aanzienlijk geldbedrag vandoor gegaan. De daders hebben zich een weg geboord door de nooduitgang van het filiaal aan de achterzij de. Binnen gekomen hebben ze de kluis op brute wijze openge broken. Bij de inbraak is een aanzienlijke hoeveelheid geld meegenomen. Het pand is voorzien van een alarminstallatie. Deze is door de daders onklaar gemaakt. Ze hebben hiertoe een gat gegra ven in het wegdek voor de su permarkt en vervolgens de elektrische bedrading doorge knipt. ROTTERDAM (ANP) - Het in financiële nood verkerende Imax-theater in Rotterdam moet blijven bestaan. Dat vindt het college van b en w van de Maasstad, dat bereid is een lening van een kwart mil joen gulden te geven. ZIERIKZEE - Op de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee botsten gisteren omstreeks 16.45 uur twee personenauto's tegen el kaar. Beide auto's raakten be schadigd. Er vielen geen ge wonden. Bij het uitrijden van een uitrit aan de Nieuwe Kooiweg ver leende een 69-jarige man uit Zierikzee geen voorrang aan de van rechts komende personen auto van een 21-jarige Rotter dammer. Een aanrijding was het gevolg, waarbij de auto van de Zierikzeeënaar schade opliep aan de rechter achterzij de. De auto van de Rotter- dammmer was aan de linker voorzijde gedeukt. ZIERlKZEESCHEfgU NIEUWSBODE®! Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187.00 Bij autom. afschr. t 177.00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17%% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3