Het feest van Ajax Chris van Eldik is remise-koning Arabische cross-kampioene uit Marokko, Bouchra Moustaïd op Schouwen-Duiveland All-Ready verliest van Stormvogels 1 Brouwershaven verliest door gebrek aan bezieling Rachid ben Meziane en Bouchra Moustaïd mikken op WK-cross in Engeland All-Ready krijgt in Middelburg minder dan het verdient Van Vossen deelt in feestvreugde T t DONDERDAG 8 DECEMBER 1994 NR 25685 11 Schaakcompetitie Zierikzee ZIERIKZEE - Er werden slechts acht wedstrijden van de Zierikzeese schaakclub gespeeld op de elfde speelavond van de interne schaakcompetitie. Dat kwam omdat het tweede team een thuiswedstrijd moest spelen voor de Zeeuwse clubkampioenschap pen. Aangeenbrug speelde met zwart tegen Dopper. Tot en met de 23ste zet kon Dopper zich goed handhaven. Een kleine misgreep kan er tegen een spe ler als Aangeenbrug niet ge maakt worden. Dat ondervond Dopper ook. Zijn zwakke 24ste zet werd dodelijk afgestraft. Patvinder en remise-koning. Zo wordt Chris van Eldik in schakerskringen soms ge noemd. Hij deed zijn bijnaam eer aan want hij speelde weer remise en nu tegen Piet Kra mer. J. C. Dopper- J. Aangeenbrug 0-1 M. M. Krijger-J. Baris 1-0 P. van den Berg- G. van der Waarden 1-0 T. Brouwer-A. N. Kouters 1-0 C. van Eldik-P. Kramer V2-V2 J. Heiligers-J. Philippo 0-1 E. de Jonge-A. Bandsma 0-1 J. Verkerk-J. Bom V2-V2 ZOUTELANDE - Brouwershaven ging tegen Meeu wen kansloos met 8-1 ten onder. Tot de 25e minuut gingen de ploegen gelijk op (1-1). Daarna was het echter gatenkaas bij Brouwershaven en speelden de bezoekers voor Sinterklaas. Meeuwen nam de ca deautjes graag aan en behoudt aansluiting bij koplo per Wemeldinge. Toon van Tiggelhoven, die in deze wedstrijd trainer Leen van der Velde verving, miste met name bezieling van de spe lers die hij vorig jaar trainde. ,,Dan mag ik een keer mee en krijg je dit. Zonder inzet gaat het niet. Meeuwen is een leuke ploeg, maar deze overwinning is zeker niet hun verdienste. Ze kregen alle gelegenheid." De spelers van Brouwershaven Waren niet in staat dat ene stapje meer te zetten dat nodig was. Alleen in de beginfase van de wedstrijd ging het goed. Na een kwartier kwam de ploeg met 1-0 achter, maar drie minu ten later was het Peter van Mourik die Brouwershaven, weer langszij bracht. Een om zetting tussen Pieter Kristalijn en André Goudzwaard pakte goed uit. Maar dat duurde niet lang. De thuisploeg kreeg de benodigde ruimte en profiteer de "daar gfetigVan. Met een 5-1' - voorsprong zocht Meeuwen de kleedkamer op. Van Tiggelhoven had zijn spe lers in de rust niet op kunnen peppen. „Vrijwel de hele ploeg had een off-day. Er waren er slechts twee die hun normale niveau haalden. De rest zat daar ver onder. Ze moeten deze wedstrijd maar snel vergeten en aan de wedstrijd van aan staande zaterdag denken, te gen MEVO", aldus de gelegen- heidscoach, die zich „gevleid" toonde voor deze wedstrijd ge- te zijn. MUNCHEN (RTR) - De Zweed se tennisser Magnus Larsson heeft woensdag in de eerste ronde van het toernooi om de Grand Slam Cup in München van zijn landgenoot Stefan Ed- berg gewonnen (6-4 6-7 8-6). De Amerikaan Andre Agassi versloeg Thomas Muster uit Oostenrijk (6-3 7-5). Agassi's landgenoot Todd Martin scha kelde de Tsjech Karei Novacek in twee sets uit. Sergi Brugue- ra was te sterk voor Andrei Medvedev: 5-7 6-4 6-0. Bouchra Moustaïd (links) praat samen met Rachid ben Meziane over atletiek. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het gebeurt niet elke dag dat de Marokkaanse veldloopkampioene Bouchra Moustaïd logeert in het monumentale stadje Zierikzee. De 21-jarige atlete, ze wordt op vier januari 1995 22 jaar, heeft dezelfde trainer als de Delta Sport atleet Rachid ben Meziane. Mohammed Boubond is gedeeltelijk het succes achter de prestaties van Moustaïd. De atlete is op uitnodiging van atletiekvereniging Gouda in Nederland. Haar club Olympique Meknes en de atletiekfederatie van Marokko betaalden haar reis. Rachid ben Meziane is de afge lopen twee weken haar gast heer geweest. Nadat zij de Gouda-cross won logeerde zij in Middelburg en Zierikzee. Ie dere dag samen trainen in de Dominiale bossen van Wester- schouwen en een aantal snel heidstrainingen op de atletiek baan in Zierikzee. Intussen won zij ook nog een internatio nale loop in Deurne. Federatie ___Maandag .12 december reist ze_ weer terug naar Marokko. De drie weken op Schouwen- Duiveland heeft zij hoofdzake lijk gebruikt als trainings stage in voorbereiding van de vele grote internationale wed strijden. „Je moet het zien als een uitstapje. Ik bereid mij voor op een cross-circuit in Ma-, rokko. Indien je bij de beste tien atleten hoort in Marokko dan gaan er heel wat deuren voor je open. De federatie geeft je geld en faciliteiten. Boven dien stijg je in aanzien als vrouw", vertelt Bouchra Moustaïd. Rachid ben Meziane vertaalt haar verhaal. De Marokkaanse atleet die alweer tweeëneen- half jaar in Zierikzee woont spreekt vloeiend Nederlands, Frans en Arabisch. „Haar twee overwinningen in Nederland zijn op de televisie geweest in Marokko. Dat is bijzonder. In Marokko wonen dertig miljoen mensen en er is één radio en te levisiestation. Als je die media haalt dan weet heel Marokko wie je bent", legt Ben Meziane uit. Mijn verjaardag De prestaties van Bouchra Moustaïd liegen er dan ook af gelopen jaren niet om. In 1992 werd ze cross-kampioene van alle Arabisch^ sprekende lan den. In 1993 wercTze tijdens Het WK-cross in Boston 54e en af gelopen jaar werd ze tijdens de WK in Budapest 103. Op 1 maart 1995 hoopt ze zich te kwalificeren voor de WK-cross in Engeland. Dat geldt ook voor Rachid bén Meziape. „Op 25 maart zijn die cross kampioenschappen in Enge land. Dat .is precies op mijn verjaardag. De bedoeling is dat ik halver wege februari terug ga naar Marokko. Op 1 maart zijn de Marokkaanse cross-kampioen schappen. Voor Bouchra is het geen enkel probleem om zich te kwalificeren.. Ik moetfftij 'wel degelijk_voor- "béreidèn om een plaatsje naar de WK te veroveren. ;Ik ga dan' als Delta Sport atleet voor mijn geboorteland Marokko." Bouchra Moustaïd en Rachid ben Meziane denken ook al aan de Olympische Spelen in 1996 in Atlanta. „Ik heb nu op de 3000 meter een tijd van 9.27 mi nuten staan. Ik wil volgend sei zoen het Marokkaanse record van 8.54 minuten aanvallen. Daarna ga ik mijn trainingsop- bouw plannen voor de 5000 me ter op de Olympische Spelen in Atlanta", aldus Moustaïd. Voor Ben Meziane ligt een droom klaar om voor Marokko op de marathon te starten in Atlanta. Cultuur Beide Marokkaanse atleten trotseerden afgelopen weken het Zeeuwse weer. „Ik wil de ervaring opdoen in koude lan den. De tijd is te kort om te ac climatiseren in Nederland, maar ik wilde het meemaken. Bovendien moet ik wennen aan de cultuur. Ik begrijp de men sen niet zo goed hoe ze den ken", was het eerlijke ant woord van de sympathieke Moustaïd. Rachid ben Meziane: „Je moet aan het Nederlandse weer gewend raken. Ik had er ook moeite mee in het begin. Net zoals de taal. Daarom heb ik in een snel tempo Neder lands geleerd. Dat betekent een struikelblok minder." Ben Meziane studeert momenteel assurantiën. „Ik zoek altijd nieuwe uitdagingen." Ouwerkerk Zaterdag 10 december start Ra chid ben Meziane niet op de twintig kilometer wegwed strijd in Ouwerkerk. „Het is een wedstrijd van mijn club Delta Sport. Maar het past niet in mijn schema. Momenteel loop ik één wedstrijd in de twee weken. Aan de andere kant vind ik het jammer dat ik niet start. De loop in Ouwer kerk was ooit mijn eerste over winning op een wedstrijd in Nederland. Ik heb nu een uit nodiging liggen voor 18 decem ber in Reusel. Dat is een inter nationale wedstrijd waar veel tegenstand is. In Ouwerkerk loop ik waarschijnlijk hele maal alleen. Ik wil wel met de' clubkam pioenschappen van Delta Sport meedoen aan het einde van dit jaar." Via twee strafworpen hielden de ploegen elkaar in de begin fase in evenwicht (1-1). Toen echter Patrick den Dekker na 10 minuten het veld moest ver laten in verband met een knie blessure en Jeroen Lodewijk voor hem in het veld kwam, had All-Ready even wat tijd nodig om de zaken te reorgani seren. Afstand Stormvogels gaf daartoe echter geen gelegenheid en maakte gebruik van de situatie door met drie doelpunten afstand te nemen (4-1). Het was echter de ingevallen Jeroen Lodewijk die de Zierikzeese ploeg weer de goede weg wees. Via een doorloopbal van Lodewijk en een afstandsschot van Wim in 't Veld kroop All-Ready dich terbij (4-3). De inzet bij All- Ready was bijzonder goed en er werd hard voor elke bal ge vochten. Er waren ook vol doende mogelijkheden om de Stand gelijk te trekken, maar doorlopen werden gemist en schoten misten precisie. Zo kon Stormvogels op slag van rust een marge van twee doelpun ten veilig stellen. MIDDELBURG - De hoofdmacht van korfbalvereniging All-Ready moest op be zoek bij de ongeslagen koploper Stormvogels uit Westkapelle. Een bekende te genstander van de afgelopen veldcompetitie. Toen viel het krachtsverschil nog duidelijk uit in het voordeel van Stormvogels, want All-Ready kreeg twee rui me nederlagen te slikken. De Zierikzeese formatie was dus gewaarschuwd tegen deze tegenstander in Sporthal Voorborch in Middelburg. Zonder de zieke trai ner/coach Jan Quist begon All-Ready gedegen aan het karwei. Maar een 7-3 ach terstand werd in de slotfase niet meer goed gemaakt. All-Ready verloor met 11- 9. In de aanval startten Arjan Ha- ge, Patrick den Dekker, Esther Snoek en Hetty Overweel en de verdediging werd gevormd door Wim in 't Veld, Ronald Snoek, Debbie Voshart en Anne-Marie van Goudoever. wist Stormvogels uit te lopen naar een 7-3 voorsprong. All- Ready gaf echter nooit de, moed op en sloop weer dichter bij, maar dat bleek nooit vol doende om op gelijke hoogte te komen met Stormvogels. Zo eindigde de wedstrijd met 11-9 in het voordeel van Stormvo gels, dat hiermee de status van ongeslagen koploper kon vast houden. De Zierikzeese ploeg besefte in de rust echter wel dat ze hier niet kansloos was en dat Stormvogels, mede door goed verdedigingswerk,-van grootse daden werd afgehouden. Met alle vertrouwen werd dan ook de tweede helft ingegaan. Tb- gen de veldverhoudingen in Esther Snoek probeert de bal tiaar een clubgenoot te plaatsen. (Foto: Joop van Houdt). AMSTERDAM - Ajax vierde woensdag een feestje, met Tarik de Tovenaar als middelpunt. Tarik Oulida, meestal reserve bij de landskampioen, maakte beide doelpunten tegen AEK Athene: 2-0. De Zierikzeeënaar Peter van Vossen mocht de laatste vijftien minuten zijn kunsten laten zien tegen AEK Athene. Hij stond nog geen minuut op de linkervleugel toen Tarik Oulida voor 2-0 zorgde. Doelpunten All-Ready: Hetty Melissant (3), Anne-Marie van Goudoever (2), Arjan Hage (1), Wim in 't Veld (1), Jeroen Lode wijk (1) en Patrick den Dekker (1). Uitslagen promotieklasse A: Seolto-BKC 9-12; Atlas-Blauw- Wit 10-10; Stormvogels-All- Ready 11-9. Stormvogels 3-6 Blauw-Wit 2-3 Atlas 2-3 Zaamslag 2-2 All-Ready 3-2 BKC 3-2 Seolto 3-0 Het gebeurde op een dag dat de ploeg weinig fout kon doen bij de aanhang. De Amsterdamse* applausmachine werkte op vol le toeren. Ajax besloot groep D van de Champions League on geslagen. Zes duels leverden tien punten op. De totale bruto verdiensten bedragen al bijna twintig miljoen gulden. Euro pa houdt weer volop rekening met Ajax, dat zijn naam vestig de in de eerste helft van de ja ren zeventig. Ajax was in de Olympische arena in zijn element. De kam pioen was immers al verzekerd van de eerste plaats in groep D en een wedstrijd in de kwartfi nales tegen Hajduk Split. Twee duels in maart. Vooraf was Louis van Gaal de vraag gesteld of de Ajacieden zich optimaal konden opladen voor de wedstrijd, ondanks de 1,2 miljoen gulden die was te verdienen met een zege. De trainer wist nog wel een paar andere redenen: prestige, eer gevoel, het vermaken van 40.000 aanhangers. Dat lukte Ajax best aardig, vooral in de flitsende ope ningsfases van beide helften. Af en toe dreef rood-wit de combinaties te ver door, doch dat had ook een voordeel. De frivoliteit die soms ontbreekt in de machine die Ajax tegen woordig is, was volop aanwe zig. Hakballetjes, overstapjes, schijnbewegingen. Zelfs de al uitgeschakelde Grieken gingen op een gegeven moment mee doen. Ze braken net geen been. Peter van Vossen Sommige periodes gebeurde er ook heel weinig. Op die mo menten riep het publiek bij voorbeeld om Peter van Vos sen. En Louis van Gaal bracht Peter van Vossen, zoals het blijkbaar hoort op zo'n avond. Van Gaal verraste toch wel doorlhrik Oulida op te stellen. De kleine middenvelder van Marokkaanse afkomst was dinsdag in de rust van de wed strijd in 'het tweede tegen FC Utrecht gewisseld. Misschien speelt hij morgen wel, liet hulptrainer Van der Lem door schemeren. De 20-jarige jeugdinternatio- nal was basisspeler in de eerste officiële wedstrijd van het sei zoen, om de Super Cup tegen Feyenoord. Doch een blessure wierp hem ver terug. Boven dien is Edgar Davids een zeker heid op de linkshalf-plaats als hij fit is. Tank toverde in de tussentijd in het tweede, met zijn techniek van fluweel. Blijkbaar was Van Gaal weer tevreden over het niveau van zijn kunstjes. Bovendien mag Davids een blessure aan de lies laten genezen tot de win terstop. Het paste perfect in de wed strijd, dat juist Oulida de score opende. Dat gebeurde al na ze ven minuten en negentien se conden. Overmars passeerde bewaker Agorogiannis als wa re hij een oude Griek van steen en zette laag voor. Litmanen legde de bal terug op Oulida, die met zijn mindere been (het rechter) scoorde. Vooral na de pauze verkwiste Ajax een paar handen vol mo gelijkheden. Seedorf, Litma nen, Ronald de Boer, allemaal hadden ze kunnen of moeten scoren. Het publiek riep oh en ah, maar vergaf alles. Slechts een speler veranderde de score nog. Dezelfde die al eerder suc ces had: Thrik Oulida, en weer met rechts. Ajax (Ned) - AEK Athene (Gri) 2-0(1-0). 7. Oulida 1-0, 81. Ouli da 2-0. MonteiroCoroado (Por). Tbeschouwers: 40.000. Ajax 6 4 2 0 10 9-2 AC Milan 6 3 1 2 5 6-5 Austria Salzb. 6 1 3 2 5 4-6 AEK Athene 6 0 2 4 2 3-9 Indeling kwartfinales (1 en 15 maart): Bayern München - Gö- teborg, Hajduk Split - Ajax. AC Milan - Benfica, Barcelona - Paris SG. De 26-jarige Peter van Vossen speelde samen met Patrick Klui- vert de laatste vijftien minuten tegen AEK Athene. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 11