sic: Zierikzees college maakt haast met natuurpark Kaaskenswater Brouwse ANBO-afdeling niet blij met Interliner UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND fÜ Verbranden maden loopt uit de hand Vertraging heropening zwembad ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE JCerst- enNieuwjaarskaarten a 3 O 5 6 9 Inbraak kantine Diefstal uit auto Vernieling fietsen en personenauto Vrouw rijdt ram dood dé krant van schouwen - duiveland! BIBLI07"/v/» - ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 6 DECEMBER 1994 151e JAARGANG NR 25684 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 'r*1' LO drukkerij lakenman achtman bv Jannewekken 11 4301 HH -ZferJteee Telefoon 01110-16551 Eerste spa in januari de grond in Zowel mensen 'zonder als met handicap moeten straks gebruik kunnen maken van het natuurpark bij Kaaskenswater. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - De voorbereidingen voor de inrichting van het terrein tussen de Van Veënlaan én Kaaskens water als gebied voor mensen met een handicap starten al in januari. De haast is geboden in verband met de Nationale Boomfeestdag in 1995. Zierikzee is in Zeeland aangewezen als accentgemeente en het gebied bij Kaaskenswater is een uitstekende locatie om tijdens deze dag een centrale rol te vervullen. In de raads vergadering van maandag 12 december kunnen de raadsleden hun instemming met het plan tonen door de benodigde gelden, ruim drie ton, beschikbaar te stellen. Het ongeveer 5 hectare grote terrein moet een parkachtig ge bied worden met veel natuur- en educatieve waarden, dat toe gankelijk is voor mensen met een handicap, zonder dat de ge bruiksmogelijkheden voor va lide mensen niet verminderd worden. Volgens burgemeester en wethouders van Zierikzee bieden de speciale voorzienin gen mensen met een handicap de mogelijkheid om op een vrij unieke manier van het gebied gebruik te maken. Daarnaast wordt in het plan ook voorzien in onder meer een speelplaats- je, dierenweide, vissteiger, picknick-plaats en een op rolstoel aangepaste volkstuin. In verband met deze voorzie ningen schat het dagelijks be stuur van de gemeente de ge bruikswaarde hoog in. Het is van mening dat het gebied van regionaal, provinciaal en zelfs landelijk belang is. Er zouden in Nederland vrijwel geen ge bieden zijn die aan de te stellen eisen voldoen. Stiltegebied In de wandelroute door het ge bied worden verschillende the ma's, zoals water, bloemen, struiken en dieren in één wan deling aangeroerd. Voor blin den en slechtzienden wordt de wandeling op een cassetteband gezet. De wandelroute voert bezoekers geheel rond het Kaaskenswater, zonder dat zij gehinderd worden door gemo toriseerd verkeer. Omdat Kaas kenswater aangewezen is als stiltegebied loopt het.wandel pad slechts op strategisch ge kozen punten vlak langs de oe ver. Om de natuurwaarde te versterken wordt, waar moge lijk, een ecologisch beheer ge voerd. Verschillende instellingen en verenigingen, waaronder de aangrenzende volkstuinvereni ging en Brugzicht; hebben hun medewerking toegezegd. Voor het plan is subsidie aange vraagd bij vijf instanties. Vier van hen hebben inmiddels ne gatief beslist. De kosten van het plan bedragen ruim drie ton. De leden van de ZierikZeese ge meenteraad gaan maandag ook over tot het vaststellen van de nieuwe winkelsluitingsveror dening. Volgens deze verorde ning krijgen winkeliers de mo gelijkheid hun winkel te ope nen op zondag tussen 1 april en 1 oktober. Volgens de nieuwe winkelsluitingswet is het niet meer nodig om bepaalde bran ches, waarvan de winkels op zondag open mogen zijn, met naam en toenaam te noemen. Als criterium geldt nu de toe ristische aantrekkingskracht van de gemeente. Dat Zjerikzèe aan dit criterium voldoet staat volgens het college buiten kijf. Continuering- Volgens de meerderheid van het college is feitelijk slechts sprake van continuering van de huidige situatie. Er waren na melijk ook al andere winkels open dan volgens de oude win- kelsluitingsverordening toe gestaan. In de nieuwe verorde ning wordt alleen geen branche of soort winkel meer genoemd, waarvoor de vrijstelling geldt om zondag de deuren te ope nen. Wethouder P. de Rijke neemt betreffende de openstelling van de winkels op zondag een minderheidsstandpunt in. Uit principieel oogpunt kan hij zich niet met het voorstel vere nigen. De raadsvergadering wordt maandag 12 december gehou den in de raadzaal van het stadhuis. De aanvang is 19.30 uur. ZIERIKZEE - Het spelen met vuur liep voor de ver moedelijke daders, twee minderjarige jongens, zon dag danig uit de hand. In het fietsenhok van het schoolgebouw aan het Jannewekken waren zij ma den aan het verbranden toen het dak vlam vatte. Ze dachten de brand geblust te hebben, maar niets was minder waar. Zondagavond laaide het vuurtje op en moest de brandweer er aan te pas komen. Omwonenden meldden de brand zondagavond om 22.45 uur. De brandweer van Zierik zee, die met twee wagens uit rukte had het vuur snel onder controle. Volgens brandweer commandant H. J. Fierens, was het in een half uurtje gepiept. Volgens hem was er duidelijk sprake van brandstichting. Tussen de ankers en de balken van het dak waren nog resten papier zichtbaar. Volgens een woordvoerder van de politie zijn er twee minder jarige jongens die ervan wor den verdacht de brand gesticht te hebben. Deze jongens spelen regelmatig bij het schoolge bouw en hebben aan de direc teur van de Scholengemeen schap Schouwen-Duiveland, waarvan het schoolgebouw een dependance is, verklaard de brand veroorzaakt te hebben. Of deze twee jongens inder daad de brandstichters zijn kon de politie niet meedelen. Het onderzoek loopt nog. Wan neer de jongens al toegespro ken zijn door de directeur en hun ouders en de schade wordt netjes geregeld, dan is het waarschijnlijk dat de dader- tjes er met een waarschuwing van af komen, laat de woord voerder weten. De schade aan het fietsenhok bleef beperkt tot een gedeelte van het dakbeschot. (Foto: Marijke Folkertsma). Verzoek aan ZW1S-Groep om oude situatie te herstellen BROUWERSHAVEN - De afdeling Brouwershaven van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (ANBO) is niet blij met de Interliners; de snelle en meer comfortabele bussen die sinds enkele weken tussen Zierikzee en Rotter dam rijden. In een brief aan de directie van de ZWN-Groep vraagt de Brouwse ANBO om het experiment met de Interliner stop te zetten en de 'oude, voordeli ge en meer comfortabele' situatie terug te brengen. Zo lang dat niet het geval is verzoekt de ANBO de ZWN- Groep een aantal aanpassingen door te voeren die de Interli ners meer geschikt maken voor ouderen. Zo wil de ANBO-af deling dat op de Interliner het normale bustarief wordt toege past. Omdat jongeren tegen woordig niet meer de beleefd heid hebben om hun zitplaats in de bus af te staan aan oude ren, stelt men voor om in de In terliner zogenaamde senioren plaatsen te reserveren, door middel van raamstickers. Ten slotte dringt de ANBO er bij de directie op aan te bevorderen dat lijn 130 wordt hersteld op het traject Zierikzee-Rotter- dam. De ouderenbond wijst de ZWN- Groep directie op het feit dat ouderen meer dan anderen zijn aangewezen op busdiensten. Maar dat velen niet behoren tot de 'Interliner-doelgroep': de welgestelden. In haar brief om schrijft de Brouwse ANBO-af deling de vroegere sneldienst op de route Zierikzee-Rotter- dam als een situatie die 'haast te mooi was om waar te zijn'. ,,Wij waren best wel blij met de (oude) ZWN." Roet De komst van de Interliner gooide volgens de ANBO roet in het eten omdat passagiers nu herhaaldelijk geen zitplaats hebben in de andere bussen, die door de komst van de Inter liner extra worden belast. De Interliner is volgens de ANBO voor ouderen zeer onvoordelig omdat men in plaats van 12 gulden, nu 26,75 betaalt voor een dagretour Zierikzee/Rot terdam. De Interliner zou nau welijks sneller zijn en voor mensen van 1,82 meter of lan ger zouden de bussen te weinig beenruimte hebben. De Brouwse ANBO-afdeling is verder van mening dat slechts spaarzaam gebruik wordt ge maakt van de Interliners, en dan vooral door studenten die een OV-jaarkaart hebben. Vele andere passagiers vinden de voorziening te duur. ZIERIKZEE - Hoewel de plaat sing van de nieuwe machines voor zwembad Onderdak in Zierikzee volgens schema ver loopt zal de heropening later zijn dan gepland. Aangezien er onder meer ook aanpassingen nodig waren in het zwembad zelf en ten behoe ve van de plaatsing van het nieuwe machinepark diende ook het zwembad uit het bad verwijderd te worden. Daar door ontstond schade aan de zwembadvloer dóór loslatende tegels. De tegels moeten ver vangen worden en daardoor is het vullen van het bad uitge steld hetgeen ook inhoudt dat er nog niet proefgedraaid kan worden met de nieuWe installa tie. Opening Naar het zich Iaat aanzien wordt het Zierikzeese zwem bad vrijdag 16 december om 18.00 uur geopend. JEUGDSOOS Voormalige basisschool wordt vaste stek voor Kerk- werfse jeugdsoos. OPSLAG Reinigingsdienst wil tijdelijke opslag aan de Hoosjes- weg. BUITENSTALLING College b w Middenschouwen voor toestaan bui tenstalling van caravans. DAMESVOETBAL De dames van WIK boekten een verdiende, maar ook geflatteerde, overwinning op KSZ. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Niet elke verandering is een verbetering Spreekwoord Enige tijd regen HET WEER Vannacht geleidelijk meer bewol king en min. temp. omstreeks 5 graden. Overdag enige tijd regen en middagtemp. ongeveer 9 gra den. Zuidenwind, vrij krachtig 5, aan de kust en op het IJsselmeer hard tot stormachtig, 7 tot 8. ZIERIKZEE - Bij een inbraak in een kantine op het sportter rein aan de Banninklaan in Zierikzee is een geluidsbox weggenomen. Bij een andere kantine op het terrein bleef het hij een poging tot inbraak. Een 32-jarige vrouw uit Nieu- werkerk deed gisteren aangifte van de diefstal van de geluids box. De Wdafde eWaa i's'onbe kend. Een 50-jarige vrouw uit Zierikzee meldde dezelfde dag vernielingen aan en een poging tot inbraak in een andere kan tine aan de Banninklaan. Uit deze kantine zijn geen goede ren weggenomen. De schade tengevolge van de vernielingen is volgens de politie nog niet bekend. RENESSE - Alweer heeft het dievengilde zijn slag geslagen op het parkeerterrein aan de Rampweg in Renesse. Slacht offer was deze keer een 30- jarige vrouw uit Düsseldorf, wiens auto gisteren werd open gebroken. De auto van de Duitse stond ge parkeerd op een parkeerplaats aan de Rampweg. Eruit wegge nomen werden tassen met kle ding, waarde-papieren en een videocamera. De waarde van de gestolen goederen is nog niet bekend. ZIERIKZEE - Een aantal kerk gangers van de Christelijke Gereformeerde Kerk in de Ze- vengetijstraat in Zierikzee moesten zondag na de dienst te voet naar huis. Er waren twin tig fietsbanden vernield. De vernielingen werden aange richt tussen 18.00 en 19.00 uurr~ De fietsen stonden in 4e fiet senstalling van de kerk. Bij de politie hebben verschillende mensen aangifte gedaan van de vernielingen. Dat deed ook een 35-jarige vrouw uit Zierikzee. Van haar personenauto werd de bui tenspiegel vernield. De auto stond geparkeerd aan de Meel- straat in Zierikzee. De schade bedraagt ongeveer 150 gulden. SEROOSKERKE - Een half jaar oud ram is gisteren om streeks 18.00 uur op de Seroos- kerkseweg in Serooskerke doodgereden door een 29- jarige vrouw uit Zierikzee. De ram kwam plotseling de weg oplopen en kon niet meer worden ontweken door de au tomobiliste. Het schaap over leefde de klap niet. De auto ook niet. Deze werd total loss verklaard. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 49,50 kwartaalabonnement met autom.afschr. 47,00 jaarabonnement 187,00 jaarbonnement met autom.afschr. 177,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam :Dhr./mevr., adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee 4 i t K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1