MEVO verliest het hoofd en aansluiting bij koploper Gedreven WEA/MEVO dwingt VVS'92 in zinderende wedstrijd tot een vijfsetter Zierikzee koploper af na matige vertoning Bruse Boys na winst koploper in 3e klas Zonnemaire verliest met 10-1 van Cortgene ,Dit ivas stukje promotie voor de volleybalsport Tumultueus slot van topper ZSC verliest ruim van koploper Wolfaartsdijk MAANDAG 5 DECEMBER 1994 NR 25683 Gerrit van Splunter (links) en Ralph Koper juichten om het gescoorde punt. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - „Ik denk dat het publiek vanavond de grote winnaar is geweest. Het was een hele mooie wed strijd, een stukje promotie voor het volleybal. En ik heb er geen moeite mee als we op zo'n manier verlie zen". Trainer Ton Baas toonde zich ondanks het verlies tegen tweede divisionist VVS'92 zeer tevreden over de inzet en de prestaties van zijn ploeg. WEA/MEVO'80 dwong in de bekerwedstrijd de Vlissingse volleybal vereniging tot een vijfsetter. Uiteindelijk ging de vijfde en beslissende set met 12-15 naar VVS'92. WEA/MEVÖ ging voor een goedgevulde publieke tribune van sporthal Onderdak in Zie- rikzee voortvarend van start. In no time stond het 6-2 in het voordeel van de Zierikzeeë- naars. De Vlissingers moesten het antwoord schuldig blijven op de snoeiharde sprongservi- ce van Gerrit van Splunder. Even leek de eerste set een makkie te worden voor de Zie- rikzeesé ploeg en brak lichte paniek uit in de Vlissingse ge lederen. Tot twee keer toe riep de coach van WS'92 zijn ploeg via een time-out bijeen. „En dat was voor ons een teken dat ze nog niet goed in hun spél za ten", becommentarieert Baas. Na de tweede time-out begon de Vlissingse ploeg terug te vechten en dat wierp zijn vruchten af. Nadat de stand was gelijkgetrokken werd door de Vlissingse ploeg de jacht ge opend op winst in de eerste set. MEVO vocht terug, maar kon niet voorkomen dat VVS uit liep naar 9-14. Er werd gevoch- ■_ten voor elk punt-en MEVO kwam terug tot 11-14. Gerrit van Splunder verspeelde ech ter zijn service en daarop kon de Vlissingse ploeg de eerste set winnend afsluiten: 11-15. Ook in de tweede set speelde Gerrit van Splunder een be langrijke rol en werd veel goed werk verricht door Ralph Ko per. WEA/MEVO liet zich door het verlies van de eerste set niet uit het veld slaan en hield in de tweede set het gas erop. ,,We moesten ze constant onder druk houden. Voorkomen dat ze echt in hun spelritme kwa men", aldus coach Tbn Baas. Die opzet lukte want via een aantal fraaie smashes liep de Zierikzeese ploeg uit naar 8-2. VVS gaf zich nog niet gewon nen en wikt terug te komen. Bij de stand 10-5 in het voor deel van MEVO liep Ralph Ko per bij een aanval een blessure op. Hij werd door zijn ploegge noten onmiddellijk afgevoerd naar de kleedkamers. Achteraf bleek dat hij voor zes weken uitgeschakeld is. Een gevoelig verlies constateerde Baas ach teraf. „Als Ralph niet gebles seerd was geraakt had het wei eens anders af kunnen lopen", aldus Baas. „Maar doordat hij wegviel ontbrak het een beetje aan lengte in de ploeg". Ondanks het wegvallen van Koper wist WEA/MEVÖ de tweede set met een 15-12 winst af te sluiten, tot groot enthou siasme van de fans op de pu blieke tribune. „Ik denk .dat die tweede set voor ons de beste uit de wedstrijd was", stelt Baas. „Het liep echt heel goed. Er werden praktisch geen fouten gemaakt". De der de set zag er heel anders uit. De fut leek er een beetje uit bij MEVO. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, maar op gege ven moment verloor de Zierik zeese ploeg de grip op de set. MEVO kwam niet verder dan vier punten terwijl de Vlis singse ploeg de gelegenheid kreeg om door te stomen naar 4-13 en uiteindelijk de set met 4-15 binnen te halen. Weggevertje „De derde set was echt een weggevertje", stelde Tbn Baas na afloop. „We slaagden er toen niet in om de druk op de ketel te houden en zo'n derde set is toch vaak een sleutelset". Na de derde set werden de Zierik zeese manschappen streng toe gesproken door Ton Baas en dat bleef niet zonder resultaat. De strijd ging gelijk op, waar bij MEVO steeds minstens een punt voorsprong hield, Frus trerend voor de Vlissingse ploeg waren de subtiele balle tjes waarmee Reginald Weber herhaaldelijk het blok van de Vlissingers wist te verschal ken. WEA/MEVO liep uit tot 13-9. VVS'92 wist nog wel terug te komen tot 13-11 maar dolf uit eindelijk het onderspit met 15- 11. Een vijfde set moest de be slissing gaan brengen. In eer ste instantie zag het er naar uit dat de score tot het laatst toe gelijk op zou lopen. Ieder punt werd zwaar bevochten en de Vlissingse ploeg kreeg geen centimeter cadeau van WEA/ MEVO. Tot 10-14 ging het nog gelijk op. Vervolgens liep VVS echter uit tot 14-10 en leek het pleit beslecht. WEA/MEVO wist nog terug te komen tot 12- 14 maar moest in de slotfase vandie vijfde set toch zijn meerdere erkennen in de Vlis singse ploeg: 12-15. Trainer Tbn Baas toonde zich na afloop vol vertrouwen in de toekomst van de ploeg. „Als we blijven spelen zoals we van avond gespeeld hebben kunnen we zeker nog wel een paar plaatsen klimmen", aldus Baas. „Voor hetzelfde geld hadden wij de wedstrijd gewonnen want zo'n vijfde set is toch al tijd een beetje een loterij. Maar het was gewoon een hele mooie pot .volleybal en daar gaat het toch om". ZIERIKZEE - Wat op papier een topper moest zijn, werd een tobber. Zeker voor MEVO. De ploeg stond na twee keer 45 minuten spelen met lege handen en slechts negen spelers in het veld. In de laatste minuut kreeg Clement van Splun der een rode kaart wegens een opmerking die hij tijdens een opstootje naar het hoofd van scheidsrechter J. Marinissen slingerde. Dick van Splunder had toen ook reeds de kleedkamer opgezocht, omdat hij van mening was zijn tweede gele kaart gekregen te hebben. Dat bleek later niet het geval te zijn. Marinissen was echter het overzicht kwijt en had moeite zijn administratie op orde te brengen. Koploper Wemeldinge trok met e^n 0-2 overwinning aan het langste eind in een wed strijd die niet in aanmerking kwam voor de schoonheids prijs. „Het ontbrak deze wed strijd aan scherpte. Wanneer je de kansen afmaakt dan win je zo'n wedstrijd. Het is triest dat het zo af moest lopen, met een gele en rode kaart. Dat mag niet", aldus MEVO-trainer Ge rard Olijhoek. Twee minuten voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter J. Marinissen sloeg de vlam in de pan. De irritaties bij de MEVO-spelers over het slechte optreden van Marinissen be reikten een uitbarsting toen deze floot voor een overtreding Johan Heikamp ontwijkt een tackle van een Wemeldinge-speler. (Foto: Marijke Folkertsma). van aanvoerder Peter van der Linde. Marinissen reageerde op een schreeuw van een van de spelers van Wemeldinge, die door Van der Linde naar de grond gewerkt was en trok di rect de gele kaart voor de aan voerder van MEVO. Volgens de thuisploeg en veel toeschouwers kon Marinissen het voorval echter nooit heb ben gezien omdat hij met zijn rug naar de twee spelers stond. Een opstootje was het gevolg, waarbij snel handelen van Olijhoek kon voorkomen dat Clement van Splunder de scheidsrechter aanviel. Mari nissen deelde driftig kaarten uit, maar aan wie hij dat deed wist eigenlijk niemand. Afgaand op de waarneming was er na twee keer 45 minuten spelen aan MEVO-zijde geel voor Erik Wijsman, Johan Hei- kapip, Peter van der Linde, Dick van Splunder (2x) en Cle ment van Splunder, die tevens rood zag van Marinissen. Die wist niet wat hij hoorde. En ook Olijhoek niet, want hij had om erger te voorkomen juist Van Splunder uit het veld ge haald. Johan Heikamp trok het boetekleed aan en meldde zich na de wedstrijd als de schuldige bij Marinissen, die daarop zijn administratie wij zigde. Warrig Olijhoek was niet te spreken over het gedrag van zijn spe lers. „Je moet je altijd kunnen beheersen. De scheidsrechter floot wel warrig, maar hij mist de kansen niet. En daarnaast, wat denk je als er spelers zijn die zo tegen je tekeer gaan." Hij legde de schuld van het ver lies geheel bij zijn eigen spe lers. Deze haddeiynet name in de eerste helft een overwicht, maar wisten de kansen niet in doelpunten om te zetten. We meldinge deed dat wel in de ne gentiende minuut. Het was de eerste keer dat de bezoekers ge vaarlijk waren voor het doel van Sander Kloos. Maar voor Ron Dagevos was die ene keer voldoende. Met een fraai schot passeerde hij Kloos. Een kwartier later mocht Dick van Splunder vanaf de elfme- terstip de ploegen weer op ge lijke hoogte brengen. René Dekker was daarvoor in het strafschopgebied gevloerd, na dat hij eerst twee man gepas seerd was. Van Splunder zag zijn inzet echter links naast het doel verdwijnen. De tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien als de eerste. ME VO had het initiatief in han den, maar wist het overwicht niet in doelpunten om te zet ten. Twee minuten voor tijd was het Jan Ridderhof die een vrije trap goed afrondde met het hoofd en MEVO de genade klap toediende (0-2). „Het is zonde", zei Olijhoek na afloop van de wedstrijd. „Je hebt het beste van het spel en je verliest. Met iets meer agressie en geluk pak je twee punten. Maar je komt achter in de eer ste helft en wordt het spel on verzorgd. Wemeldinge had niet de intentie om te scoren en bleef voor het eigen doel han gen. Dan wordt het moeilijk om te scoren. We hadden ge woon de kansen moeten afma ken en dan win je met drie doelpunten verschil." MEVO-Wemcldinge 0-2 (0-1). 19. Ron Dagevos (0-1). 88. Jan Ridderhof (0-2). Gele kaarten: Dick van Splunder (2), Erik Wijsman, Peter van der Linde en Johan Heikamp (allen ME VO), Erik Timmerman en Nor- bert de Mol (beiden Wemeldin ge). Rood: Johan Heikamp (MEVO). Scheidsrechter: J. Ma rinissen uit Heinkenszand. Tbeschouwers 40. Frans Kommer scoort weer HOOFDPLAAT - „We hebben toch een puntje laten liggen. Al mag je achteraf blij zijn dat je met die strafschop vijf minuten voor tijd niet verliest", mop perde Jan Meulmeester nog een beetje na. Zijn ploeg, Zierikzee, behaalde in de uitwedstrijd tegen middenmoter Hoofdplaat een 1-1 gelijkspel. Door de winst van Luc(or'88 op Zeeland Sport ziet Zierikzee de ploeg van Kees Hagesteijn weer aan de leiding gaan. Jan Meulmeester uitte kritiek op zijn ploeg. „Het had met de rust al beslist moeten zijn. We verzuimden om de kansen te benutten en dan vraag je er om", aldus de trainer uit Se- rooskerke. Hij zag na een kwartier spel, waarin Zierikzee eigenlijk niets te vertellen had, Frans Kommer attent reageren op een terugspringend schot. Kommer bracht Zierikzee met zijn harde schot op een op dat moment onverdiende voor sprong. Daarna kreeg Zierik zee het spel in handen en via Marco van Oeveren, Patrick Roggeband en Serge Berre- voets had de Zierikzeese for matie al voor rust in veilige ha ven moeten zijn. De scherpte en doeltreffendheid ontbrak ech ter. Na rust kwam Hoofdplaat via een frommelgoal van Serge de Ruijser op 1-1. Tben vijf minu ten voor tijd Peter van de Lin de een persoonlijk duel verloor kreeg Zierikzee na een ver meende overtreding van kee per Wim Lafeber een straf schop tegen. Lafeber, die bij de ze actie geel kreeg, stopte de elfmeter trap van Peter Ver- cruijsse. Zo ontsnapte Zierikzee in de slotfase aan de derde neder laag van het seizoen. „Al met al een matige vertoning van on ze kant", besloot trainer Jan Meulmeester. Een lichtpuntje toch nog want tien minuten voor tijd maakte spits Jan- Leen Boot zijn rentree. Onverdiende overwinning op Bevelanders KAMPERLAND - „Nee, het was niet verdiend. Het was slecht van onze kant", antwoordde Bruse Boys trainer Theo Moerland op de vraag of de 1-2 overwin ning van zijn ploeg tegen Bevelanders terecht was. Desalniettemin, door de zevende overwinning van het seizoen, en het verlies van Oostkapelle tegen Ar- nemuiden, gaat Bruse Boys op doelsaldo aan de lei ding in de derde klas. Bruse Boys startte de wed strijd tegen de hekkesluiter voortvarend. Al na drie minu ten spel stond de 0-1 op het sco rebord. Het was Jakkoo Brou wer die met zijn eerste treffer van het seizoen de Bruse ploeg op voorsprong zette. Daarna controleerde Bruse Boys, met Tonnie van den Ber ge weer op de laatste man posi tie, bepaalde tijd de wedstrijd. Het was echter Bevelanders dat scoorde. Uit een simpele aanval kon Kees de Haze 1-1 scoren. „Het was een schot van 25 meter. Het was een rotbal, maar Muller loste hem. Omdat de rest stond te kijken kreeg hij de kans om nog twee keer te schieten," omschreef Moerland de tegentreffer. Daarna hield Jacob Muller zijn ploeg overeind door oog in oog met een Bevelanders-aanvaller het persoonlijke duel te win nen. Op slag van rust leek na slecht uitverdedigen van Ralph van de Ouden Bevelanders op voorsprong te komen, maar voor een leeg goal werd overge schoten. Het eerste kwartier na rust drong Bevelanders niet echt aan, maar daarna werd de thuisploeg, geïnspireerd door het misschien behalen van de eerste seizoensoverwinning, toch dreigender. Mede door goed verdedigend werk van Ralph van de Ouden bleef Bru se Boys overeind. Het was Jacob van den Berge die, na goed werk van Willem Webers en Eric Bleiji, Bruse Boys op de 1-2 zette. Daarna be landde een schot van Peter Wil- lemse nog op de paal en werd een treffer van Bevelanders te recht wegens hands geannu leerd. Bruse Boys staat dus na twaalf competitiewedstrijden aan de leiding. „Ik zag het liever na 22 wedstrijden", reageerde Theo Moerland nuchter. KORTGENE - „Zij staan op de tweede plaats en wij onderaan in de competitie. We wisten van tevoren dat we zwakker waren. Maar ik had niet verwacht dat we met zulke cijfers zouden verliezen", aldus aanvoerder Piet Stouten. Tijdens de uit-wedstrijd in Kortgene moest het voetbalelf tal van Zonnemaire het met 10- 1 afleggen tegen Cortgene. De thuisploeg had een duidelijke overmacht tegenover de ploeg van Piet Stouten, die door schorsing en ziekte onvolledig in het yeld trad. Dat was vooral te merken in de tweede helft, toen ook Rutger Eijskoot van wege een blessure in de eerste helft werd vervangen door Cees de Bree. Ronald Menten kwam in het veld in de plaats van Wim Geluk. In de eerste helft werd het 4-0 voor Cortge ne. Twee doelpunten kwamen tot stand op een voor Zonne maire ongelukkige wijze, door van richting veranderde bal len. In de tweede helft was het overwicht van Cortgene nog duidelijker. Het enige licht puntje voor Zonnemaire was de goal waardoor Sebastiaan van Leersum de eer redde. De treffer ontstond na een door braak van Peter 't Hart en Van Leersum. WOLPHAARTSDIJK - ZSC ging roemloos ten onder tegen een goed spelend Wolfaartsdijk. „Die mannen zijn gewoon verder dan ons", gaf trainer Kees Kom mer ruiterlijk toe. Maar het was niet alleen de ver dienste van de thuisploeg dat deze met een ruime overwinning (4-0) de kleedkamer opzocht. Door het verlies van Spui tegen SVD (8-3) heeft Wolfaartsdijk de leiding in de 2e klas afdeling Zeeland overgeno men. ZSC speelde een slechte partij. De persoonlijke duels werden verloren en in de dekking liet de ploeg nog al eens een steekje vallen. Tbch was het ZSC dat al na vijf minuten op voorsprong kon komen. De inzet van Jacco Heiboer trof echter geen doel. De thuisploeg wist in de eerste helft keeper Johan van der Horst twee keer te verschal ken. „Ze lieten de tegenstander komen. Er werd niet kort ge noeg gedekt en dan wordt de druk op het doel erg groot", al dus Kommer. De tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien. De thuisploeg kreeg te veel ruimte, hetgeen resulteerde in nog eens twee doelpunten. „Thuis speelden we nog 0-0 tegen deze ploeg. Maar dat was in het begin van de competitie. Nu zijn ze ver der dan ons. Ze staan niet voor niets op de eerste plaats", al dus Korhmer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9