Creatief parkeren op rotonde Onafhankelijk voorzitter aan hoofd stuurgroep herindeling Horeca-cursus voor werkzoekenden Kerstmarkt met een omvangrijke kerstman Hulp toeristen succesvol biljartcentrum zierikzee Raadsleden Zierikzee moeten met billen bloot Protest tegen sluiting van Zeeuwse NS-stations f trf tvt IIw nieuwe bed is zo flexibel als de natuur. Hamaso -intermezzo 't lange uus Tiengemeten mag verkocht aan de staat DONDERDAG 1 DECEMBER 1994 NR 25681 3 £2918' Op het eerste gezicht leek het net of de bestuurder van de auto geparkeerd had om even snel een bezoek af te leggen bij een van de bewoners van de Lange Blokweg. zo keurig stond de auto op de rand van de middenberm van de rotonde bij Zierikzee. De werke lijkheid was anders. Het ongeluk gebeurde gistermiddag, woensdag. De bestuurder van de auto - een 23-jarige man uit Nieuwerkerk - reed over de Nieuwe Kooiweg, komende uit de richting Zierikzee. De bestuurder moest naar eigen zeggen uitwijken voor een auto die verzuimde hem voorrang te verlenen. Bij de uitwijkmanoeuvre kwam de auto van de Nieuwerkerker op, de middenberm terecht. Er moest een takelbedrijf aan te pas komen om de auto uit de middenberm te krijgen. De auto liep geen schade op en de bestuurder kwam met de schrik vrij. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Wanneer er een stuurgroep ingesteld wordt die de gemeentelijke herindeling op Schou- wen-Duiveland voorbereidt moet deze voorgezeten worden door een onafhankelijk persoon. Dit voor stel werd dinsdag positief ontvangen door de frac tievoorzitters van de, Zierikzeese raad, tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken. eigen ambtenaren. Volgens hem een zaak die de gemeente raad goed in het oog dient te houden. De heer J. J. Geleijnse (VVD) zag deze uitspraak lie ver iets genuanceerd. Hij bena drukte tevens de belangen van de ambtenaren in de andere ge meenten.' „Als werkgever ben je echter in eerste instantie ver antwoordelijk voor je eigen mensen", liet Asselbergs we ten. „Maar de belangen van on ze ambtenaren zijn toch dezelf de als de belangen van de amb tenaren van de andere gemeen ten. We zijn dan één gemeente Schouwen-Duiveland en moe ten kijken naar oplossingen die door alle medewerkers ge dragen worden. De zaak ligt gevoelig, zowel voor onze eigen mensen als voor anderen", De commissieleden bogen zich dinsdag over de door de eilan- delijke gemeentesecretarissen opgestelde eerste aanzet van het plan van aanpak van de ge meentelijke herindeling. Dit plan wordt 12 januari gepre senteerd. In het plan wordt voorgesteld een stuurgroep in te stellen die de herindeling coördineert. De heer W. F. Sprengelmeijer (SGP/RPF/ GPV) wees op het belang van een onpartijdig voorzitter. Dit om te voorkomen dat er achter af problemen ontstaan bij de besluitvorming. De commissie stond positief tegenover dit voorstel. Burgemeester mr. J. J. P. M. As selbergs wees de.commissiele den in het kader van de herin deling op de belangen van de J. J. Geleijnse: ,,De belangen van onze ambtenaren zijn de zelfde als die van ambtenaren van andere gemeenten". luidde de repliek van Geleijn se. De commissie ging akkoord met de verlenging van de ver gunningen tot afwijking van het verplichte sluitingsuur. Ze ven horecagelegenheden in Zie rikzee zijn in het bezit van een ontheffing. Hierdoor kunnen deze tot 4.00 uur open blijven. Andere zaken moeten om 2.00 uur dicht zijn. Alleen de heren C. Legemaate (CDA) en W. F. Sprengelmeijer (SGP/RPF/GPV) waren tegen een ontheffing. Volgens beide fractiegenoten moet het slui tingsuur op 24.00 uur gesteld worden, met een uitloop naar 2.00 uur. Sprengelmeijer advi seerde bovendien de bedrijven op zondag de gehele dag te slui ten. Voor een discussie over het sluitingsuur was het dinsdag avond echter niet de juiste tijd, volgens Asselbergs. „Uit be stuurlijk oogpunt is het niet bevorderlijk vier weken voor het einde van het jaar verande ring in het beleid aan te bren gen. We zitten aan het beleid vast en dat weet u ook." Om de zelfde reden kan Asselbergs ook niet overgaan tot sluiting op zondag. „Zou u het dan wil len?", wilde De Jong weten. Asselbergs: „Nee. Ik kan dat niet voor een ander uitmaken. Dat is ieders eigen verantwoor delijkheid." GOES - Het Regionaal Bureau Onderwijs (RBO) verzorgt in samenwerking met het bureau Arbeidsvoorziening een cursus voor mensen die werk zoeken in de horeca, maar daar niet voor opgeleid zijn. De cursus bestaat uit twaalf cursusavon den. De eerste cursusavond staat gepland voor dinsdag avond 17 januari 1995. De cursus wordt gegeven in Au- berge Maritime aan de Nieuwe Haven in Zierikzee. Naast de lesavonden doet men praktijk ervaring op in de vorm van een stage. Bij de cursus komt de na druk te liggen op de functie van de gastheer of gastvrouw. Voor de cursist betekent dat het leren omgaan met klanten, het zich eigen maken van klantvriendelijk gedrag, het aanbieden van mogelijkheden en opnemen van bestellingen, het serveren van drank en etenswaren en het afrekenen. Volgens Joan de Quartel van het RBO is de kennis en vaar digheid die nodig is voor. het uitoefenen van een goed gast heer- of gastvrouwschap van toenemend belang in de hore ca. De sfeer Men probeert zich te onder scheiden door bijvoorbeeld cu linaire produkten, maar daar naast is het vooral de sfeer die een zaak ademt heel belang rijk. Die sfeer wordt in hoge mate bepaald door de gastheer of gastvrouw. In dorpshuis Ouwerkerk OUWEKKERK - In het dorpshuis in Cfuwerkerk wordt zaterdag 17 december een kerstmarkt gehou den, waarbij de Kerstman persoonlijk aanwezig is. De kerstfiguur is zelfs bereid om zeer persoonlijke gegevens aan de openbaarheid prijs te geven. Zo kan iedere bezoeker een gokje doen naar de maat van zijn omvangrijke buik. Tij dens het evenement wordt be kend gemaakt hoe dik de kerstman is en wie dat heeft geraden. Tijdens de kerstmarkt staan in het dorpshuis ongeveer tien stands waarin veelal plaatse lijke bedrijven artikelen te koop aanbieden die aansluiten op het kerstfeest. Voor de kin deren zijn er spelletjes als Klaartje Kip, touwtje trek, bussen gooien en sjoelen. Het evenement is van 13.00 tot 18.00 uur. Het wordt georgani seerd door de sportvereniging Ouwerkerk en de opbrengst is bestemd voor de inrichting van de nieuwe sportkantine die bij het sportveld gebouwd gaat worden. Vanaf 20.00 uur wordt in het dorpshuis een dansavond ge houden waarbij de muziek wordt verzorgd door het duo Fifty Fifty uit Nijmegen. Tij dens dat evenement wordt ook een loterij gehouden. RENESSE - De dit toeristisch seizoen voor het eerst aangebo den slachtofferhulp aan toe risten heeft aan de verwachtin gen voldaan. Dat werd gezegd tijdens de dinsdag gehouden najaarsledenvergadering van VVV Schouwse Kust. Vrijwilliger de heer Goud zwaard stelde in een korte toe lichting op het reilen en zeilen van de slachtofferhulp dat in het afgelopen toeristisch sei zoen ongeveer 100 slachtoffers met raad en daad terzijde zijn gestaan. Volgens Goudzwaard werd overwegend positief ge reageerd op de slachtofferhulp. Hij wist verder te melden dat er plannen zijn om ook op Wal cheren met slachtofferhulp aan toeristen van start te gaan. Bij slachtofferhulp aan toeristen maakt men vooral gebruik van de diensten van vrijwilligers. Advertentie krijtkwijt? n o oker p ooi geopend v.a. vrijdag 2 december 1994 meelstraat 30 zierikzee Opgave nevenfuncties verplicht ZIERIKZEE - Alle raadsleden van Zierikzee moeten in januari opgave hebben gedaan van hun neven functies. Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee deed dinsdag een dringend beroep op de fractievoorzitters dat de leden van de gemeenteraad aan deze verplichting voldoen. Vorig jaar hebben niet alle raadsleden dit gedaan. Daaronder bevon den zich ook de drie wethouders. Volgens Asselbergs is de opga ve van de nevenfuncties in 1994 moeizaam tot stand gekomen. Hij deed dinsdagavond daarom tijdens de commissievergade ring bestuurszaken een beroep op de fractievoorzitters ervoor te zorgen dat de leden van de raad aan hun verplichting in het kader van de Gemeentewet voldoen. Dan kunnen burgers die dat willen kennis nemen van de bezigheden van de volksvertegenwoordigers. Mevrouw M. R. de Jong-van Loo (PvdA)en de heer W. F. Sprengelmeijer (SGP/GPV/RPF) gaven als ver klaring van het niet nakomen van de verplichting dat er net verkiezingen geweest waren. Hierbij hadden de kandidaten hun nevenfuncties op moeten geven. „Ik vond het zeer amb telijk om dit kort daarna nog eens te doen. Maar we willen best open zijn. Het stelt ten slotte niets voor", aldus De Jong. De heer J. B. Katerberg (D66) was „verheugd" over het feit dat zijn fractie als enige aan de verplichting had voldaan. Hij vond het met name jammer dat de drie wethouders geen opga ve van hun nevenfuncties heb ben gedaan. ,,Ik vind dat knul lig. Het is gewoon een kwestie van even voldoen aan een for mele verplichting. Nou, doe dat dan", sprak hij vermanend. Asselbergs verdedigde zijn wethouders, die volgens hem al in een ander kader opgave doen van hun nevenfuncties. Maar ook zij gaan straks met de billen bloot* Afgesproken werd dat in januari de voorge drukte formulieren, een advies van de heer C. Legemaate (CDA) dat overgenomen werd door de commissie, worden in geleverd. September 1995 niet haalbaar UTRECHT (ANP) - Een groep Zeeuwen heeft woens dag bij de Nederlandse Spoorwegen in Utrecht een schriftelijk protest, voorzien van ongeveer tiendui zend handtekeningen, afgeleverd tegen het sluiten van vier kleine stations in Zeeland. De NS zijn van plan meer trei nen te laten rijden naar Mid delburg, waarbij Rilland-Bath, Krabbendijke, Kapelle-Bieze- linge en Arnemuiden niet meer worden aangedaan. Afhankelijk van het reizigers- aanbod zouden op dat traject bussen of taxi's ingeschakeld worden. De actievoerders zien dat niet zitten, zo bleek in Utrecht. „Er kunnen in de bus geen fietsen mee, de bus moet dwars door de dorpen gaan rij den, met alle gevolgen van dien. Scholieren en ouderen moeten een keer extra over stappen", zei actievoerder D. Knook. „Zo'n plan met bussen en taxi's werkt misschien in een grote stad, maar in Zeeland niet." De grootste angst van de actie voerders is het langzaamaan geheel verdwijnen van open baar vervoer op het Zeeuwse platteland. „Het gaat om een proef van een half jaar. Als die proef niet bevalt, vervalt de bus ook en hebben we niets meer", vreest Knook. Betrokken Netwerk-directeur Zuid van de NS, W. Walraven, nam de hand tekeningen woensdag in ont vangst. Hij beloofde de delega tie bij de uitwerking van de plannen rekening te houden met de opvatting van de Zeeuwse bevolking. Knook en zijn medestanders worden daarbij in elk geval actief be trokken, is woensdag overeen gekomen. Datum De datum van 1 september 1995 voor het invoeren van het ge wijzigd Zeeuws net wordt ove rigens naar alle waarschijn lijkheid niet gehaald. Advertentie uw hypotheek, de kunst is een hypotheek zo te benaderen dat deze resulteert In een gunstige rendements constructie. Neem dan een vakkundig adviseur in de arm! Bel Ribbens Stadhouders, 01 117-1460 RIBBENS STADHOUDERS ASSURANTIËN Carlstraat 1 4322 BA Scharendijke Tel 01 I 17 - 1460 Advertentie Natuurlijk slaapt u beter! Op basis van deze gedachte ontwikkelde Hamaso het Intermezzo systeem: met gebruik van uitsluitend natuurlijke materialen. Het is een uitgekiend slaapsysteem, bestaande uit bodem en matras. Doordat de bodem een draagvlak vormt met maar tiefst 50 steunpunten, ondersteunt Intermezzo uw lichaam perfect U33 binnenhuisadviseurs havenpark 28 zierikzee 0111013727 Verwachting t/m maandag 27 nov. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp, 3 graden Middagtemp. 7 graden Windkracht zuidwest 4 Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 6 gr aden Middagtemp. 9 graden Windkracht zuidwest 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 8 graden Middagtemp. 9 graden Windkracht west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 2 dec. Zon op 08.26, onder 16.28 Maan op 07.29, onder 16.18 Nieuwe Maan: 3 dec. (00.55) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Nog een dag houden we hetzelfde rustige en droge weer beeld. Vannacht klaart het hier en daar op en kan zich mist vormen. De temperatuur loopt uiteen van 4 graden vlak aan zee tot min 1 graad plaatselijk in het binnenland. Vrij dag overdag zijn er wolkenvelden en vooral 's middags laat de zon zich af en toe zien. De zuidoosten wind is overwegend matig van kracht. Zaterdag tekent zich een verandering af. Het hogedrukge- bied, dat vrijdag nog veel invloed heeft op het weer, trekt weg in de richting van Oost-Europa. Boven onze omgeving draait de wind naar het zuidwesten. Oceaanstoringen komen in de buurt waardoor in de loop van het weekeinde de regen kans flink toeneemt. Met de zuid westenwind komt ook zachtere lucht naar onze omgeving: zondag en maandag is de middagtemperatuur ongeveer 9 graden. Overigens lijkt het wisselvallige weer niet lang aan te houden want na het weekeinde bouwt zich een nieuw hogedrukge- bied op boven West-Europa. ZUID-BEIJERLAND (ANP) - Verzekeringsmaatschappij AMEV zal de plannen van het rijk om van Tiengemeten een natuurgebied te maken niet dwarsbomen. Maar de belangen van de acht pachters van de zevenhonderd hectare landbouwgrond op dit eiland in het Haringvliet moe ten wel goed behartigd zijn, voordat de verzekeraar bereid is de grond te verkopen. Dat zei J. ten Kate, directeur van de AMEV, dinsdag tijdens een voorlichtingsavond van de provincie Zuid-Holland in Zuid-Beijerland. Daar sprak de provincie met betrokkenen over de plannen van Tiengeme ten een moeras te maken. Volgens gedeputeerde Blok zal er geen sprake zijn van beëin diging van het boerenbedrijf op vrijwillige basis. „Want u bent geen eigenaar van de grond, maar pachter." Z1ERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODEÜ! Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17%% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3