Hond richt bloedbad aan onder schapen in Ellemeet 1 Gemeente Westerschouwen laat Stichting Jeugd precies weten wat zij verwacht O 0 11 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 72 ft- De Zeelandbrug Kritiek op functioneren van de stichting Schade circa f 4000,- 3 ONAFHANKELIJK 5 6 Hobbybeurs Bruinisse Diefstal kleding- DINER-CHEQUES M0NDRAG0N CADEAU dé krant van schouwen-duiveland! Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE 32,50 21,00 5 DECEMBER SURPRISEMENU voor Het jaar uit onbeperkt slibtong.. RESTAURANT Weg naar de Val 10 Telefoon 01110-13208 4301 RM Zierikzee U kunt nog reserveren voor de kerstbrunch en voor het kerstdiner. I DONDERDAG 1 DECEMBER 1994 151e JAARGANG NR 25681 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCNE COURANT 1797-1889 Het jongerencentrum Big S in Haamstede is een van de jongerenorganisaties waarvoor de Stich ting Jeugd zich inzet. De foto werd gemaakt tijdens de carnavalviering in februari van dit jaar. (Fo to: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE/ZIERIKZEE - De gemeente Westerschouwen gaat aan de Stichting Jeugd precies duidelijk maken wat zij van de stichting verwacht op het gebied van ondersteuning en stimulering van jeugdactiviteiten in haar ge meente. Westerschouwen subsidieert de stichting jaarlijks met 25.000 gulden. Alle politieke raadsfracties zijn echter van mening dat de manier waarop de stichting functioneert niet voldoende aansluit op de behoefte. Na overleg met jeugdwerker J. Elenbaas is besloten die behoefte heel duidelijk aan te geven. In de vergadering van het algemeen bestu<w van de Stichting Jeugd werd woens dagavond nieuwe organisatiestructuur besproken. Een werkwijze waarmee dui delijker kan worden gemaakt welke activiteiten de stichting onderneemt in de regio. De Stichting Jeugd is een in stelling die zich bezig houdt met de begeleiding van jeugd- en jongerenwerk. Ze draait op subsidie van vijf (van de zes) gemeenten op SchouwenDuive- land. Vorig jaar besloot Duive- land de subsidie aan de stich ting te beëindigen. Het ge meentebestuur vond dat de ac tiviteiten die de stichting in Duiveland ontplooide niet in verhouding stond met het hoge subsidiebedrag dat men daar voor betaalde. Tijdens 'de begrotingsbehande ling in Westerschouwen in no vember werd ook daar door al le politieke fracties twijfel uit gesproken over het functione ren van de stichting. Naar aan leiding daarvan nam PvdA- wethouder G. J. W. van der Salm contact op met jeugdwer ker J. Elenbaas van de Stich ting Jeugd. Naar aanleiding van dat gesprek besloot de ge meente ook de hand in eigen boezem te steken. „Wij moeten ons actiever opstellen, zodat de Stichting Jeugd beter weet wat we van haar verwachten", al dus de wethouder. Het dagelijks bestuur van Wes terschouwen wil dat doen via de nota Jeugd- en Jongerenbe leid, waaraan momenteel wordt gewerkt. „Daarbij wil len we de jongeren direct be trekken." Om dat te bereiken worden uit de gemeentelijke kaartenbak de namen van een aantal jongeren gehaald, die vervolgens worden benaderd vooreen interview. „Wij willen weten welke wensen er bij hen leven ten aanzien van activitei ten voor jongeren." Ook de jon geren die als vrijwilliger actief zijn in jeugdorganisaties als Big en het CJV worden on dervraagd. En de gemeente neemt ook contact op met de basisscholen. De gegevens die daaruit naar voren komen worden verwerkt in de nota Jeugd- en'Jongeren beleid. „Via die nota kunnen we aan de Stichting Jeugd pre cies laten weten welke activi- - teiten gewenst zijn en onder steuning nodig hebben." Wan neer op basis van deze gerichte vragen nog geen beter resul taat wordt bereikt, zal ook Westerschouwen zich volgens Van der Salm beraden over voortzetting van de jaarlijkse subsidie aan de Stichting Jeugd. Tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van de Stich ting Jeugd, woensdagavond in De Driehoek in Zierikzee, werd gediscussieerd over een nieuwe organisatiestructuur. Een werkwijze waarmee de initia tieven van de Stichting Jeugd duidelijker naar voren komen. Ook zouden de jeugdclubs en organisaties door de nieuwe werkwijze een grotere betrok kenheid krijgen met de Stich ting Jeugd. Het plan voor de nieuwe orga nisatiestructuur omvat de oprichting van een sectie kin derwerk, jeugdwerk, jongeren werk en cursuswerk. Vier groepjes mensen, die zich bezig houden met uitvoerend werk, bijvoorbeeld het organiseren van een roefeldag of straat speeldag. Een sectie wordt ge vormd door jeugdwerker J. Elenbaas, één lid van het hui dige algemeen bestuur van de stichting en vrijwilligers van de organisatie waarop het pro ject van toepassing is. Deze vrijwilligers maken alleen ge- durende de duur van het pro ject deel uit van de sectie. De nieuwe organisatievorm houdt in dat het algemeen be stuur voortaan niet meer hoeft te bestaan uit vertegenwoordi gers van alle organisaties in de regio die activiteiten hebben voor jeugd of jongeren. Er blij ven vier mensen over die elk het hoofd vormen van een sec tie. Zij hebben een coördine rende taak en zetten, zich in voor het oppakken van nieuwe initiatieven van een bepaald deel van het werk van de Stich ting Jeugd. Tijdens de vergadering rea geerde een meerderheid van het algemeen bestuur voorzich tig positief op het plan voor de ze nieuwe bestuursvorm. Men bracht daarbij naar voren dat de nieuwe manier van werken concreet moet zijn en niet vaag. vervolg pagina 2 ELLEMEET - Twee schapen dood, en veertien later noodgedwongen afgemaakt. Dat was de trieste balans die schapenhouder A. W. Geelhoed uit Ellemeet gistermorgen, woensdag, opmaakte. De politie vermoedt dat de schapen aangevallen zijn door een loslopende hond. Uitgedrukt in geld bedraagt de schade volgens Geelhoed zo'n 4000,-. Geelhoed heeft een kudde van zo'n negentig schapen. „Deze zestien liepen apart in een wei en die was helemaal afge schermd met speciaal schapen gaas", vertelt Geelhoed. „Kijk, als schapen in een wei lopen die afgeschermd is met een Een paar van de terwonde schapen. Zij moesten later noodgedwongen afgemaakt worden. (Foto: Joop van Houdt). schrikdraad, daar kruipt een hond zo doorheen. Maar deze moet over het gaas heen gesprongen zijn. Anders kan het niet". Opgejaagd Geelhoed ontdekte woensdag morgen hetgeen zich in de nacht van dinsdag op woens dag in de schapenwei had af gespeeld. „Ik heb het wel eer der meegemaakt dat schapen opgejaagd en aangevallen wer den door honden, maar zoiets als dit heb ik nog nooit meege maakt", aldus Geelhoed. Scha pen kunnen zich volgens hem nauwelijks verdedigen tegen aanvallen van een hond. Door vermoeidheid worden ze uit eindelijk een makkelijke prooi. Door de aanvallen van de hond of door de honden in het nauw gedreven belandden twee scha pen van Geelhoed in de sloot en verdronken. De andere veer tien schapen werden door de hond zodanig toegetakeld dat er maar één ding op zat en dat was de dieren af te laten ma ken. „Ik heb nog nooit zoiets gezien", aldus Geelhoed. „De veehandelaar die de kadavers kwam halen wist ook niet wat hij zag. De koppen van de scha pen waren helemaal ver minkt". Niet te voorkomen Volgens de schapenhouder is het nauwelijks mogelijk om dit soort schapenleed te voor komen. „Ik snap er niets van en ik weet ook niet wat ik nu nog zou kunnen doen voor de veiligheid van mijn schapen", aldus Geelhoed. Hem rest niets anders dan af te wachten of de politie erin slaagt te achterha len welke hond - en derhalve zijn baas - verantwoordelijk is voor het bloedbad. Als de dader gevonden wordt zal hij zeker proberen de scKsr- de op hem of haar te verhalen. De eigenaar van een hond' is wettelijk aansprakelijk voor de schade die door zijn of haar hond wordt aangericht. „Maar als de dader niet gevonden wordt zit ik met een schade post van 4000,-", aldus Geel hoed. De politie is bezig met een onderzoek. Vooralsnog heeft dat nog niet geleid tot opsporing van de dader. Dieren beschermen is mensen beschaven. Mr. C. Bake Wolkenvelden HET WEER Vannacht enkele opklaringen en kans op mist. Minimumtemp. 4 graden. Overdag wolkenvelden, la ter ook hier en daar zon en droog. Middag temp. ±6 graden. Wind zuidoost tot zuid, kracht 3, langs de kust mogelijk vrij krachtig, 5. De Stuurgroep Herindeling Schouwen-Duiveland moet een onafhankelijke voorzitter krijgen. PROMOTIE De stichting Streek-WV wil samen met de onderne mers promotie maken voor Schouwen-Duiveland. TEKORT De regiopolitie Oosterscheldebekken heeft een tekort van 4,5 ton. DUIVEN Adrie Romijn, lid van PV Gevleugelde Vrienden, won met zijn duiven veertien prijzen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's HILVERSUM - De Consumen tenbond heeft de buik vol van het Keurmerkinstituut. In het Vara-programma Kassa heeft voorzitter Westendorp van de bond woensdag bekendge maakt alle formele banden met dit instituut meteen te ver breken. Het optreden van di recteur Van Laanen van het in stituut in een wasmiddelenre clame is de bond in het ver keerde keelgat geschoten. BRUINISSE - Zaterdag 10 de cember wordt in Bruinisse voor de elfde keer de hobby- beurs Gouden Handen gehou den. Ruim tachtig hobbyisten uit heel zuid-west Nederland nemen deel. De beurs vindt plaats in sportzaal De Vanger. De deelnemende hobbyisten en verzamelaars komen uit Brui nisse en wijde omgeving om hun verzamelingen, werkstuk ken of andere vrijetijdsbeste ding aan het publiek te tonen. Belangstellenden kunnen er te recht voor uitleg en inlichtin gen over de hobby's van de deelnemers. In de zaal is voor de jeugd een speciaal Doe-hoekje ingericht. Er staan onder meer een aantal schaakborden en er wordt een wedstrijd gehouden voor de jeugd voor het ontwerpen van een postzegel. Om elf uur treedt het Bruse Kinderkoor op. De beurs is open van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis. ZIERIKZEE - Drié personen zijn maandagmiddag aange houden nadat zij in verschil lende kledingzaken in Zierik zee proletarisch hadden gewin keld. De waarde van de kle ding was 2.500 gulden. De drie daders, een 41-jarige man en een 27-jarige vrouw uit Burgh en een 23-jarige man uit Roermond, werden tijdens een verkeerscontrole door de poli tie aangehouden. In de auto trof de politie een grote hoe veelheid nieuwe kleding aan. Na onderzoek bleek deze kle ding van diefstal afkomstig te zijn. Het drietal is ingesloten voor onderzoek. De auto en de kleding zijn in beslag geno men. Advertentie van RESTAURANT een gewaardeerd en origineel Oude Haven 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 12670 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 49,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. 47,00 □jaarabonnement a 187,00 □jaarbonnementmetautom.afschr. a 177,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee z i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1