Elmar Verhage verspeelt winst door in eigen doel te schieten Bruse Boys nadert koploper Oostkapelle op één punt Renesse deelt een tik uit aan Domburg Leon Quik na vijftien minuten in derby WIK-SKNWK van het veld gestuurd Zonnemaire nog steeds zonder een winstpartij Monsterzege Ouwerkerk Herstel voor Duiveland Badminton Zierikzee Jan Witte houdt Tonnie van den Berge op de bank r- MAANDAG 28 NOVEMBER 1994 NR 25679 Van den Hoek scoort twee keer DOMBURG - Renesse heeft zondagmiddag Dom burg een gevoelige klap toe gebracht. Een te gespan nen Domburg verloor in eigen huis met 0-2. Zij pak ken nu naast de periodetitel en bovendien zijn ze geen koploper meer in de zondag eerste klas afde ling. Robur speelde 0-0 tegen IJzen- dijke en sleepte da armee de pe riodetitel binnen en bovendien zijn ze nu trotse koploper. Re nesse deed wat onmogelijk werd geacht. ,,De jongens had den vandaag veel inzet en dan kan je een wedstrijd winnen", vertelde Ed van Lent. Misschien ligt de overwinning wel aan een andere situatie. Vo rige week was het gatenkaas in de verdediging toen ze een 2-0 voorsprong weggaven aan Hon- tenisse. Mischa van den Hoek werd nu laatste man en Peter Bouterse werd op rechtsbuiten geposteerd. Met Robert-Jan Canters op het middenveld en Leon Bakker in de spits ging er veel meer dreiging van Renesse uit. Bovendien speelde Renesse op zekerheid en was het Jeroen Verboom die met een paar prachtige acties zijn doel schoon hield. Er stonden nog maar vier mi nuten op de speelklok toen Mi scha van den Hoek vanaf de zestienmeterlijn een vrije trap in het doel schoot. Daaraan vooraf ging een prima actie van Peter Bouterse die keurig naar binnen draaide maar werd neergelegd voor het straf schopgebied. Vonnis Domburg kon niet zijn eigen spel spelen en liep steeds ach ter de feiten aan. In de tweede helft werd aanvaller Ton van Iersel ingezet door Domburg. Robert-Jan Canters werd zijn directe tegenstander. Eenmaal wist hij een ideale kans te creë ren maar Jeroen Verboom stond op de goede plaats. In de 75e minuut mocht Mischa van den Hoek het definitieve von nis vellen vanaf de elfmeter- stip. Leon Bakker was vlak daarvoor, oog in oog met de keeper, door de sluitpost neer gehaald. Renesse bleef ook in het laatste kwartier stand hou den. Jurgen Frank viel gebles seerd uit en werd vervangen door Arjan Visser. Peter Messe- maker mocht in de slotfase Marco de Feiter vervangen. HEINKENSZAND - Precies op de helft van de com petitie heeft Zonnemaire nog geen wedstrijd gewon nen in de derde klas zondag afdeling. ,,Het zou fijn zijn als we eens een keer winnen", was de mening van Piet Stouten. Zonnemaire verloor met 5-1 van Luctor'88 5. Er komen steeds meer donkere wolken boven het team van trainer Cor van Aken. Slechts twee punten vergaarde hij met zijn ploeg na elf wedstrijden. Die werden verdiend door twee keer gelijk te spelen. Piet Stou ten: ,,We krijgen kans op kans om doelpunten te maken. Al leen, ze gaan er niet in. We ge ven de moed nóg niet op. Oké we staan onderaan, maar we moeten over twee weken tegen Kwadendamme 2." De wedstrijd in Heinkenszand begon een half uur te laat om dat de scheidsrechter niet kwam opdagen. Een scheids rechter uit Heinkenszand nam de honneurs waar. ,,Aan die man heeft het niet gelegen. Hij fluit prima." Binnen een half uur spelen had Zonnemaire- keeper Erwin van der Wekken al vier keer de gang naar het net gemaakt. In het begin van de tweede helft kopte Jan Kaspers een vrije trap van John Kommer in het doel (4-1). In de slotfase maakte Arjan van Leersum een overtreding in het zestienme tergebied. De scheidsrechter gaf een strafschop en keeper Erwin van der Wekken was kansloos (5-1). Vijf goals voor Joeri Pankoiv OUWERKERK - Op eigen terrein liet het eerste elf tal van Ouwerkerk er in het treffen met Kwaden damme 2 geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. De ploeg van trainer Jaap Goud won erg over tuigend met 12-1. „Voetbal blijft een idioot spel- letje. Die gasten winnen van Cortgene. Daar speelden wij gelijk tegen", vertelde Goud. Voor zo'n honderd toeschou wers kwam Ouwerkerk na vijf minuten door een treffer van Joeri Pankow op 1-0. Voor rust vergrootte de thuisploeg de score naar 6-0. Erwin van der Maas scoorde.2-0, Joeri Pan kow 3-0, Michel Schoenmakei's 4-0 en Joeri Pankow 5-0. De mooiste treffer kwam van Wou ter van Marie. Van Marle zette de aanval zelf op, liep door en kopte de bal achter de keeper van Kwadendamme. Concessies Na rust ging het doelpunten- festijn verder. Erwin van der Maas scoorde 7-0 en via treffers van Joeri Pankow, Jacky Ren ters en twee keer Michel Schoenmakers liep Ouwerkerk uit naar 11-0. Tben kreeg Kwa dendamme na een handsbal in het strafschop een penalty en scoorde 11-1. Daarna waren het Erwin van der Maas en Joeri Pankow die de eindstand op 13- 1 bepaalden. ,,Het blijft moeilijk om met zulke uitslagen op de training geloofwaardig over te komen. Maar ik doe geen concessies. Ze pakken het nu goed op. Als ze dat nu niet doen, doen ze dat in de tweede klas ook niet", blik te trainer Jaap Goud alvast vooruit op het bijna zekere kampioensfeestje. André van de Berge scoort twee keer OOSTERLAND - De blamage van vorige week is naar de achtergrond verschoven. Duiveland versloeg op Oosterlandse bodem het laaggeklasseerde Nieuwland met 5-3. De ploeg van Jaap van Huizen boekte daarmee de vijfde zege van het seizoen. Door die zege eindigt Duive land als vijfde in de eindstand om de eerste periode met drie punten achterstand op koplo per Wemeldinge. Op zich geen slecht resultaat voor de nieuw komer in de eerste klas. In de wedstrijd tegen Nieuw land kwam Duiveland voor rust op een 1-0 voorsprong toen René van der Werf wist te sco ren. Tben na rust Joop West dorp uit een corner 2-0 maakte leek de wedstrijd beslist. Leek, want twee fouten in de Duive- land-defensie stelden de bezoe kers uit Nieuw St. Joosland in staat om twintig minuten voor tijd weer op 2-2 te staan. Die vreugde was echter van korte duur. Eerst André van de Berge, en daarna tweede-elftal speler Jajvevic, brachten Dui veland weer op een 4-2 voor sprong. André van de Berge zorgde met zijn tweede treffer voor de 5-2. Een eigen goal van aanvoerder Adrie de Jonge, nadat keeper Sjaak Verhoek twijfelde of de bal die vanaf De Jonges dij been teruggespeeld werd ge pakt mocht worden, betekende de 5-3 in een doelpuntrijke wedstrijd waarin Duiveland met goed spel zich herstelde van de nederlaag tegen Brou wershaven. Jan Witte speelde naar beho ren op de laatste man positie. ,,Het ging weer wel lekker. Ik hoop van wel", antwoordde Witte op de vraag of hij nu een vaste plek heeft veroverd. Ze ker van een plaats lijkt ook Jo- han Benard. Na een, zoals het hele team matige eerste helft waarin Middelburg via Marco Apers en Rob Jeras aardige kansen kreeg en vrijwel gelijk waardig was aan de bezoekers, klom Benard weer op naar het niveau waarvoor hij op die plaats staat. Ondanks de op het oog simpele overwinning was trainer Theo Moerland toch niet helemaal tevreden. ,,De eerste helft speelden we te geïsoleerd. Er was zeker sprake van onder schatting. Ik heb het de hele week geroepen". Moerland zal de komende week wederom te horen zijn. Onderschatting van de tegenstander, met de uit wedstrijd tegen rode-lantaarn drager Bevelanders in het ver schiet, lijkt de komende week de gevaarlijkste tegenstander van Bruse Boys. Middelburg - Bruse Boys 0-4 (0- 1). 31. Marco Apers (e.d.) 0-1. 46. Jacob van den Berge 0-2. 58. Ja cob van den Berge 0-3. 67. Eric Bleiji 0-4. Bijzonderheden: geen. Scheidsrechter: de heer De Bie uit Sprang-Capelle. Tbe- schouwers: 85. Z1ERIKZEE - het eerste team van badmintonclub Zierikzee heeft overtuigend met 8-0 ge wonnen van Stcnge 2. In Sport hal Onderdak won het tcarn al le enkel- en dubbelspelen. Ook Zierikzee 2 was in de win ning mood. Zij versloegen op eigen bodem Den Ossacrt 3 met 6-2. Uitslagen Zicrikzccsc teams: Zierikzee 1 - Stenge 2 8- 0. Zierikzee 2 - Den Ossaert 6-2. Sinar 1 - Zierikzee 3 7-1. Zierik zee 4 - Tbrneuzen 4 3-5. Groot Sas 2 - Zierikzee 4 6-2. Pluump- je 3 - Zierikzee 6 4-4. Zierikzee 7 - Rillandia 2 2-6. Marathon 7 - Zierikzee 9 8-0. De Bruines slechte pass werd opgevangen door Joost Rotte die de bal direct passte op Theo Wittenberg die uiteindelijk Eric van de Sande in staat stel de om diagonaal de 2-1 binnen te schieten. Strafschopfase De ploeg uit Nieuwerkerk leek geklopt. Dat het uiteindelijk 2- 3 werd had de thuisploeg in grote mate aan zich zelf te wij ten. Joost Rotte en de ingeval len Marco Ganzeman kregen nog mogelijkheden om de voorsprong yerder uit te brei den. Beiden faalden echter in de af werking, bovendien wuifde scheidsrechter Kobman een 'strafschop weg. Leon Hendrik- se werd door twee SKNWK- verdedigers binnen de beruch te lijnen onderuit gelopen. Elf minuten voor tijd viel dan onverwachts de gelijkmaker. Aan de linkerzijde van het veld brak Martijn Neele uit en zette de bal laag voor richting WIK- doel. Een aarzeling tussen Krijn Hendrikse en zijn verde diger Edwin Ganzeman was voor SKNWK-aanvaller Wilco de Valk voldoende om de bal hoog en droog achter Hendrik- se te schieten: 2-2. Hiermee was het leed echter nog niet geleden voor de thuisploeg want vier minuten voor tijd, mocht Er win Theunisse aan de rechter zijde van het strafschopgebied, een vrije trap nemen. De inzet van Theunisse leek een gemakkelijke prooi te wor den voor Krijn Hendrikse. Wa re het niet dat Elmar Verhage in een poging om de bal op te ruimen, deze achter zijn eigen doelman schoot: 2-3. Een ge lukkige overwinning dus voor de ploeg uit Nieuwerkerk, doch wel eentje die er voor zorgt dat de ploeg van Piet Die penhorst in de bovenste regio nen mee blijft draaien, terwijl de thuisploeg door dit verlies gevaarlijk dicht in de buurt van de onderste plaatsen dreigt te komen. WIK - SKNWK: 2-3 (0-0). 54. Mark de Haan 0-1. 54. Erik-Jan Kort 1-1. 64. Eric van de Sande 2-1. 79. Wilco de Valk 2-2. 86. El mar Verhage (e.d\) 2-3. Gele kaarten: Tonny Schietekatte, Erwin Theunisse (beiden SKNWK), Han van de Sande en Edwin Ganzeman (beiden WIK). Rode kaart: Leon Quik (SKNWK). Scheidsrechter: Ko Kooman uit Goes. Toeschou wers: 170. over keeper Remco van Wijn- gaarde in de verste hoek. De 0- 3 was er weer één van een uit zonderlijk gehalte. Keeper van Wijngaarde leek door uit te ko men een goed opgezette Bruse aanval te onderbreken maar plaatste de bal in de voeten van de 30-jarige spits. Vanaf veer tig meter bedacht de goaltjes- dief zich niet en krulde de bal in het lege doel. Toen halverwege de tweede helft na een gestrand schot van Johan Benard Eric Bleiji de 0-4 scoorde leek Middelburg, niet opgewassen tegen de vijande lijke aanvalskracht, echt rijp voor de slacht. Verdere Bruse doelpunten, ondanks een flink aantal mogelijkheden, bleven echtelr uit. Aan de andere kant moest de bijna werkloze Jacob Muller een keer redding bren gen op een schot. Met zijn vuist tikte de doelman Rob Jeras' in zet tegen de lat. Het enige ge vaar van Middelburg zijde in het tweede bedrijf. Theo Moerland, trainer van Bruse Boys, blijft een man die durft en vol nieuwe ideeën zit. Moerland veroorloofde het zich om met Tbnnie van den Berge op de bank te beginnen. Tbn nie was er vorige week niet, heeft weinig getraind en is een beetje aan het zieken geweest. AI met al stond Jan Witte op zijn plaats want die deed het vorige week ook goed", legde de man uit Sint Annaland de verrassende keuze uit. Tbnnie van den Berge leek toch niet echt in zijn schik met de rol als wisselspeler. Met zijn invalbeurt, op rechtshalf, kon hij niet bekoren en na afloop wilde Van den Berge op de vraag of hij er geen zin meer in had om in te vallen alleen al glimlachend kwijt dat hij een beetje ziekjes was geweest. KERKWERVE - Voor de neutrale toeschouwer was het tijdens de derby tussen WIK en SKNWK genieten geblazen. Een wedstrijd niet strijd, vijf doelpunten en regelmatig acties voor beide doelen, wat wil een voetballiefhebber nog meer? De enige smet was de dubieuze rode kaart die SKNWK-doelman Leon Quik in de 15e minuut kreeg voorgetoverd, toen hij in de ogen van scheidsrechter Ko Kooman uit Goes, Wik- aanvaller Joost Rotte onderuit haalde en vroegtijdig mocht gaan douchen. Met veldspeler Jacky de Bruine in de plaats van Quik tussen de doelpalen, eindigde de enige eilandelijke derby in de vierde klas KNVB uiteindelijk in een 2-3 overwinning voor de bezoekers uit Nieuwerkerk. Zo langzamerhand moet men zich af gaan vragen of SKNWK-trainer Piet Diepen horst een gelukkige hand hpeft of dat^e pTöeg.ujt NteuVer.---, kerk gewoon onverzettelijk is want een dikke tien minuten voor tijd nog leek de wedstrijd in het voordeel van de thuis club te gaan eindigen. Tegen tien man en 2-1 voor zat de ploeg van trainer Kees Joos- se natuurlijk op rozen. Toch hadden de WIK-spelers blijk baar geen rekening gehouden met de onverzettelijkheid van de ploeg uit Nieuwerkerk. In het laatste deel van de wed strijd scoorde Wilco de Valk eerst de gelijkmaker en daarna door een eigen doelpunt van Eliriar Veïiia^ek Wam'SKNWK met enig' £élük' aan 'de winst. Groten getale Dat een derby op Schouwen- Duiveland nog steeds leeft bij de toeschouwers, bleek uit het feit dat men in groten getale op het treffen was afgekomen en niet voor niets. Beide ploegen speelden een attractieve wed strijd, waarin het tempo vrij hoog lag en het spel, met name in de eerste helft op en neer golfde. Het enige wat in de eer ste helft ontbrak waren echter de doelpunten. Joost Rotte, Erik-Jan Kort en Leon Hen drikse namens WIK en de beste speler aan SKNWK-zijde, Er win Theunisse creëerden enke le kansen. De tweede helft vergoedde ech ter veel. In de 54e minuut was het Mark de Haan, die op aan geven van Michel Flikweert een van richting veranderd schot van Patrick de Broekert langs keeper Krijn Hendrikse in het net zag belanden: 0-1. De vreugde in het Nieuwerkerkse kamp was echter van korte duur. Vanaf de aftrap was het Gerrie van den Hoek die op rechts en op maat eèn Voorzet bij de eerste paal deed belan den. Daar stond Erik-Jan Kort die de bal achter gelegenheids doelman Jacky de Bruine schoot: 1-1. WIK putte hier moed uit en tien minuten later kwam de thuisploeg op voorsprong. Slecht opbouwen van SKNWK's laatste man Ronnie de Bruine wds hier debet aan. MIDDELBURG - ,,Er zit wel voetbal in Middelburg maar van achter is het zo lek als een zeef", analyseerde spits Jacob van den Berge Bruse Boys' laatste te genstander uit de eerste eompetitiehelft. Voeg daarbij nog het ontbreken van het scorend vermogen voorin, blessureleed en schorsingen, en de positie van de provinciale hoofdstedelingen op de ranglijst is verklaard. In Middelburg won Bruse Boys, overigens na een vrij moeizame eerste helft, overtuigend met 0-4. Belangrijk Michel Flikweert (links) probeert Edwin Ganzeman te passeren. (Foto: Joop van Houdt), Door dit resultaat en de neder laag van AZVV tegen Oostka pelle staat de ploeg uit Brui- nisse nu op één punt van de nieuwe koploper in de 3e klas, Oostkapelle. Jacob van den Berge, maker van twee goals en de 'man of the match' had het na afloop wel na zijn zin. Ei genlijk heb ik drie mooie goals gemaakt vpndaag. Met die vrije trap was ik zo met Jak- koo bezig wie hem zou nemen dat ik niet op de scheidsrechter lette. Die tweede was van de rand van het strafschopgebied en die derde, die was toch wel van veertig meter?", vroeg hij zich af. Van den Berge zag in de eerste helft een subliem geno men vrije trap in de kruising belanden. Een schitterende treffer, ware het niet dat op het hele voetbalveld maar'één man oplette, de scheidsrechter. Met zijn hand in de lucht bleef hij staan en annuleerde terecht de treffer. Tonnie van den Berge was slechts invaller bij Bruse Boys. (Foto: Joop van Houdt). Van den Berges eerste tellende goal was een belangrijke. Op dat moment leidde Bruse Boys, omdat de ongelukkige Marco Apers na goed een half uur in de eerste helft een voorzet van Jakkoo Brouwer in eigen doel werkte, al met 0-1. In de eerste minuut na rust kwam John van Dijkes trap, ongeveer vanaf de middellijn, richting straf schopgebied. Vanaf de rand kopte Van den Berge de bal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9