lekkere stoot! Brouwershaven wil molen Aeolus ook in de stichting Goemanszorg Schouwen-Duivelandse hulpverleners moeten een eigen duikteam krijgen' Schade bij aanrijdingen biljartcentrum zierikzee Serviceclubs zetten zich in voor Landbouwmuseum Doorrijden na aanrijding: Burgemeester bij ingebruikname nieuwe brandweerauto: 4 i MAANDAG 28 NOVEMBER 1994 NR 25679 Verwachting t/m vrijdag 2 dec. ZlERIKZEESCHEEl NIEUWSBODE IB Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/a% B.T.W. Advertentie WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht zuidoost 3 Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 5 graden Windkracht zuido. 4 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 5 graden Windkracht zuido. 4 ZON- EN MAANSTANDEN 29 nov. Zon op 08.22, onder 16.30 Maan op 03.28, onder 14.20 Nieuwe Maan: 3 dec. (03.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er komt een einde aan het zeer zachte weer. De temperatuur daalt; deze week kan het 's nachts plaatselijk licht vriezen. Verder blijft het droog en komt er meer zon. Ko mende nacht wordt het nog niet zo koud. Op plaatsen waar het flink op klaart daalt de minimumtempera tuur tot 3 graden. Daarbij kan een enkele mistbank ontstaan. Ook blijft het hier en daar bewolkt. In dat ge val wordt het niet kouder dan een graad of 7. Morgen komt in de och tenduren plaatselijk nog een mist bank voor, verder wisselen zon en wolken elkaar af. Het blijft overal droog en er staat nauwelijks wind. Het is minder zacht dan vandaag; de middagtemperatuur ligt rond 8 graden. Oorzaak van het rustige weer is een krachtig hogedrukge- bied. De kern ervan komt boven Zuid-Scandinavië terecht. Hierdoor draait de wind in onze omgeving naar het zuidoosten en stroomt kou dere en drogere lucht naar Neder land. Dit betekent het einde van een lange periode met bijzonder zacht weer. OUDEWATER - G. Koffeman (46) is voorzitter van de Organi satie ter Verbetering van de Binnenvisserij (OVB) gewor den. KERKWERVE/NOORDGOU- WE - Twee auto's raakten za terdagochtend licht bescha digd bij een aanrijding in Kerkwerve. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde op de kruising Brieskerkestraat/ Beatrixstraat. Volgens de poli tie zou "een 36-jarige inwoner van Serooskerke verzuimd hebben voorrang, te verlenen aan een 50-jarige inwoner van Kerkwerve. Eveneneens zaterdagochtend botsten twee auto's op elkaar op de kruising Dr. Wort- manstraat/Heereweg in Noordgouwe. Een 40-jarige vrouw zou volgens de politie geen vrije doorgang hebben verleend aan een met zijn auto van rechts komende 21-jarige man uit Noordgouwe. Beide auto's werden licht bescha digd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. s o o kei ilj Leden van de Junior Kamer plantten zelf de bomen en struiken, die zij voor Goemanszorg konden kopen via een rommelmarkt/veiling die 4000 gulden opbracht. (Foto: Joop van Houdt). geopend v.a. vrijdag 2 december 1994 meelstraat 30 zierikzee stelde dat de taak voor de vrij willige brandweerkorpsen door de jaren heen steeds zwaarder is geworden. „De brandweer moet het hoofd kunnen bieden aan calamitei ten en daarbij bepaalt de factor tijd over leven en dood", aldus Vogelaar. Hij stelde dat de regio Bruinis- se er een is met hoge risico's. Als risico-factoren noemde hij de onmiddelijke nabijheid van de N59, de Grevelingen en re creatieproject Aquadelta. „Want dat is toch een dorp bij een dorp", aldus Vogelaar. Hij kenschetste het nieuwe voer tuig van de Brüse vrijwillige brandweer als een kwalitatief hoogwaardig voertuig en stak een pluim op de hoed van de vrijwillige brandweer van Bruinisse met de opmerking dat het hier een bijzonder ac tief korps betreft. Vogelaar sprak tot slot de wens uit dat het nieuwe voertuig alleen voor oefeningen zal hoeven te worden ingezet. Namens de brandweervereni ging werd het woord gevoerd door S. Steketee. Hij beschreef in geuren en kleuren wat er al lemaal bij de keuze van het nieuwe blusvoertuig was ko men kijken. Hij stelde dat er door de brandweerlieden die de koop begeleidden heel wat reizen gemaakt zijn, maar dat het allemaal zeker de moeite waartl is geweest. ,,Het is een hele goede keus", aldus Steke tee. ,,Het rijgedrag van de wa gen is erg goed en bij de óp- bouw is ook veel zorg besteed aan de veiligheid". Paraat L. Sandée van de regionale brandweer stelde in zijn toe spraak dat de vrijwillige brandweer van Bruinisse met de komst van de nieuwe wagen weer voortreffelijk is uitge rust. Hij noemde enkele novi teiten waarmee de nieuwe wa gen is uitgerust en die tot doel hebben het werk van de vrij willige brandweer aangena mer, makkelijker en sneller te maken. Eén van de snufjes waar Sandée op doelde is het laddersysteem waarmee de wa gen is uitgerust. Met een druk op de knop zakt de ladder naar beneden in plaats van dat brandweerlieden op de auto moeten klimmen om van bo venaf de ladder los tè maken en te laten zakken. Niet zonder chauvinisme stel de Sandée vast dat van alle hulpverleners de brandweer er in het algemeen het snelst bij is. „Voor de brandweer geldt een opkomsttijd van acht mi nuten, terwijl voor ambulance en politie een opkomsttijd van vijftien minuten al moeilijk haalbaar is", aldus Sandée. Hij benadrukte in dat verband het belang van de vrijwilligheid van de brandweerlieden. San dée sprak tot slot de hoop uit dat er volgend jaar weer een feestelijke bijeenkomst in Bruinisse wordt gehouden en wel ter gelegenheid van de nog te bouwen nieuwe brandweer garage. Namens chassis-leverancier MAN uit Goes werd het woord gevoerd door de heer Maljaars. Hij zei bijzonder blij te zijn dat de keuze van de Bruse brand weer op een MAN is gevallen. „Maar eigenlijk vind ik het geen goed voertuig voor de brandweer. Je moet er eigen lijk veel vaker mee rijden", al dus Maljaars. T. Ketting, voor zitter van de plaatselijke Rode Kruis-afdeling feliciteerde de brandweer met de nieuwe aan winst. Hij ging verder in op de samenwerking tussen de vrij willige brandweer en het Rode Kruis, een samenwerking die volgens Ketting al sinds 1967 bestaat. „Tben werden er al ge zamenlijke oefeningen gehou den", aldus Ketting. Namens het korps Duiveland feliciteerde H. van der Maas zijn Bruse collega's met het nieuwe blusvoertuig. Felicita ties ook van de zijde van het korps Wemeldinge dat kort ge leden eveneens een nieuw brandblusvoertuig in gebruik kon nemen. „Het rijdt als een trein", wist commandant J. Ha- verhoek te melden. Het nieuwe brandblusvoertuig - weegt twaalf ton en is voorzien van een 232 pk sterke diesel motor. Men heeft verder de be schikking over een watertank van 2500 liter, een pneumatisch tot een lengte van viereneen- halve meter uitschuifbare lichtmast en een geluidsinstal latie. Dat laatste maakt het mogelijk dat de brandweerwa gen bij calamiteiten ook ge bruikt kan worden om bewo ners van een bepaald gebied te Waarschuwen. Het nieuwe voertuig vervangt een brand weerwagen van zeventienen- eenhalf jaar oud. Dat voertuig is nu - geheel verzorgd door de Bruse brandbestrijders zelf - omgebouwd tot hulpverle ningsvoertuig. Met de aanschaf van het nieuwe voertuig was een kleine vier ton gemoeid. DREISCHOR - Een 40-jarige inwoonster van Dreischor deed bij de politie aangifte van doorrijden na een aanrijding. Zij parkeerde donderdag 24 no vember haar auto op de Ring in Dreischor. Toen zij vrijdagoch tend weer bij haar auto kwam bleek er een grote deuk in het rechtervoorportier te zitten. De exacte omvang van de scha de is bij de politie niet bekend. Burgemeester A. Vogelaar bezig met het doorknippen van het lint. Op de voorgrond de jongste brandiveermande bijna 2-jarige Mare Bij de Vaate, het geheel in stijl uitgedoste zoontje van één van de chauffeurs van de Bruse vrijwillige brandweer. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Als het aan het college van burgemeester en wethouders van Bruinisse ligt komt er op Schouwen-Duiveland een speciaal duikteam. Dat bleek uit de toespraak van burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse ter gelegenheid van de ingebruikname van het nieuwe brandblusvoertuig van het vrijwillige brandweerkorps van Bruinisse afgelopen zaterdag. Vogelaar zei overtuigd te zijn van de noodzaak van de komst van een dergelijk team en kondigde aan een en ander in regionaal verband aan te zullen kaarten. Kort geleden verdronk een vrouw uit Zierikzee in het wa ter van de Vissershaven in Bruinisse toen de auto waarin zij zat te water raakte. Een duikteam uit Goes kwam de Bruse brandweer te hulp, maar de hulp kwam te laat. Het duikteam kon niet veel meer doen dan het stoffelijk over schot uit de auto halen en as sisteren bij het uit het water ta kelen van de auto. Afstand Vogelaar benadrukte in zijn toespraak dat zijn hartekreet geen kritiek op het duikteam in kwestie behelst maar con stateerde wel dat de afstand die afgelegd moest worden tus sen standplaats en plek des on- heils in dit geval te groot was geweest. „Het is ook niet de eerste keer dat de brandweer van Bruinisse te maken krijgt met verdrinkingsgevallen", al dus Vogelaar. De Bruse burgemeester bena drukte in zijn toespraak verder het belang van goed materiaal voor de brandweer. „De veilig heid van de dorpsgemeenschap is de inzet", aldus Vogelaar. Hij DREISCHOR - „Wij spelen serieus met de gedachte om de korenmolen Aeolus ook onder te brengen in de stichting Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg." Dat zei de voorzitter van deze stichting en burge meester van Brouwershaven, L. N. Labruyère zaterdag in de museumboerderij Goemanszorg in Dreischor. Volgens Labruyère is de betrokkenheid van vrijwilligers bij een monument veel groter wanneer het wordt beheerd door een stichting, dan wanneer het eigendom is van de gemeente. „Goemanszorg en de Aeolus staan bovendien vlak bij elkaar. Daardoor wordt dat effect nog versterkt." Labruyère zei dit nadat hij op nieuw werd geconfronteerd met de inzet van vrijwilligers voor Goemanszorg, in dit geval de Junior Kamer Schouwen-Duiveland. Advertentie sen de bezoekers van het Streek- en Landbouwmuseum straks naar het parkeerterrein achter de monumentale boer derij kunnen rijden. De Junior Kamer bracht het geld voor de aankoop van de bomen bijeen via een rommel markt en veiling die zij tijdens de Vlasdag in Dreischor hiel den op het terrein van Goe manszorg. Ook de serviceclub De Kiwanis liet zich niet onbe tuigd. De afgelopen weken was een aantal leden op zaterdag in de weer om oude plavuizen uit de boerderij cementvrij te ma ken, zodat ze opnieuw ge bruikt kunnen worden. M. K. Romeijn uit Ouwerkerk vertel de dat de gezamenlijke service clubs op Schouwen-Duiveland een 'interserviceplan' ontwik kelen. Een plan waarmee men in 1995 gezamenlijk actie gaat voeren om de stichting Streek- en Landbouwmuseum Goe manszorg financieel te steu nen. Zoals bekend is de stichting op gericht om de monumentale boerderij Goemanszorg te res taureren en verbouwen, zodat ze geschikt wordt als onderko men voor het Streek- en Land bouwmuseum. De serviceclubs die dat initiatief financieel willen steunen via hun 'inter serviceplan' zijn de Rotary, de Lions, de damesserviceclub So- roptimisten, de Junior Kamer, de Kiwanis, de Round Table en de damesserviceclub in oprich ting Lady Cirkel. De stichting draait op bijdragen van dona teurs en subsidies van de ge meenten op Schouwen-Duive land en het provinciaal be stuur. Ambitieus project „Tben we de boerderij Goe manszorg aankochten als nieuw onderkomen voor het museum hadden we sterk het gevoel dat we dit moesten doen. Maar tegelijkertijd wis ten we dat het een groot en am bitieus project was voor de om geving. Daarom is het fan tastisch om zoveel samenwer king en inzet van vrijwilligers te ervaren bij het project", al dus Labruyère. De korte plech tigheid waarbij de Junior Ka mer haar bijdrage aan het pro ject overdroeg werd gehouden in de 'mooie kamer' van de boerderij, die momenteel is te rug gebracht tot haar kale oor sprong. Het is de bedoeling dat de restauratie van de boerderij in 1995 wordt voltooid. Leden van deze serviceclub bo den Labruyère een symboli sche cheque aan van vierdui zend gulden. Geld dat zij besteedden voor de aankoop van tien lindebomen en 280 bruine beukstruiken. Junior kamerlid Raymund Pessers overhandigde de cheque dan ook met bemodderde laarzen aan de voeten. Samen met ne gen andere leden van de servi ceclub was hij een groot gedeel te van de dag bezig met het in de grond zetten van deze strui ken en bomen. De bomen en struiken vormen straks de af scheiding tussen het boerderij- erf en de naastgelegen huizen. A&P start elke week met drastisch laag geprijsde aanbiedingen Alleen geldig op maandag, dinsdag en woensdag. Ze heten Prijs-Pnmeurs en volgens ons moet u er snel Dij zijn. ROYALTY TOMATENPUREE blik 70 gram NU 10 BLIKJES VOOR LUPACK COCK TAILWORSTJES 400 gram van 179 MONA YOKIDRINK diverse smaken, literpak van 189 ZUURKOOL pakje 500 gram ELKE DAG GOED NIEUWS En een dubbele haag waartus- A&P Services 8.V. tel 02154-83333. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3