Veel deelnemers dressuurconcours Hippisch Centrum de Grevelingen Gerard Olijhoek: 'Ik probeer hij MEVO meer dingen te doen dan normaal nodig is' Springgroep Delta Sport actief op twee wedstrijden Moeilijke taak voor juryleden Winst voor reserves Delta Sport MEVO kan in de cruciale wedstrijd tegen Meeuwen periodetitej pakken NK-kwalificatie in Venlo VRIJDAG 25 NOVEMBER 1994 NR 25678 13 den: ,,Ik zie het niet als een persoonlijk succes. Ik probeer bij MEVO meer dingen te doen dat normaal nodig is. Afgelo pen zaterdag komt er een lei der van de F-pupillen naar mij toe met de mededeling dat zij kampioen zijn geworden. Nou, dat vind ik leuk. Kijk, bij ME VO moet 'niks, maar een succes je boeken is wel leuk. Ik heb nu veertien spelers. Wat ik ook leuk vind is dat een Wilco Ver wijs bij de selectie is gekomen. Oké, we hebben mazzel dat het goed gaat. Dan trek je al snel ler spelers aan. MEVO blijft een typische vereniging. Je wordt wel eens teleurgesteld, maar ik heb het reuze naar mijn zin." Belangrijk „Is de ploeg rijp voor de vierde klasse?" „Wat is rijp en niet rijp. Met deze ploeg heb ik veel mogelijkheden. Ik denk dat je dat pas kan beoordelen als het zover is. Ik zou wel in mijn nop jes zijn. Echt, bij mij leeft het wel en ik heb het vermoeden dat de spelers het ook door krijgen", vertelt Gerard Olij- hoek aan de vooravond van de belangrijke wedstrijd tegen Meeuwen. Marc van Dijke zal zaterdag middag langs de zijlijn toe moeten kijken. De speler uit Nieuwerkerk is geblesseerd aan zijn knie. De rest van de se lectie is fit. Ook René Dekker is weer speelklaar. Olijhoek wil nog geen definitieve opstel ling geven. Eén speler is zeker van zijn zaak. Keeper Sander Kloos, de grote aanwinst bij MEVO, zal het doel verdedigen. De ClOS-student heeft in ne gen duels elf keer de gang naar het net moeten maken. Zater dagmiddag zal hij zijn kwali teiten opnieuw moeten tonen. Voor MEVO is het zeer belang rijk dat hij de nul vast houdt. Aanvang 14.30 uur. Vermoedelijke opstelling ME VO: Sander Kloos (keeper), Re né Dekkex*, Rudi Dekker, Jo- han Heikamp, Jan Heikamp, Peter van der Linde, Patrick Renger, Friso de Jonge, Cle ment van Splunder, Dick van Splunder, Kees Verwest. Wis sels: Remco van der Wekken, Wilco Verwijs en Kees de Ruij- ter. Belangrijk duel Zaterdagmiddag is op het sportpark De Vospit in Kerk- werve de derby tussen WIK en SKNWK in de zaterdag vierde klas KNVB. In de eerste klas afdeling speelt Duiveland thuis tegen Nieuwland en DFS ontvangt Heinkenszand. Brou wershaven en ZSC spelen een uitwedstrijd tegen respectieve lijk VCK (Koudekerke) en Borssele. Bruse Boys, zaterdag derde klas KNVB, gaat op be zoek bij rode lantarendrager Middelburg. Zondag 27 novem ber moet Renese op bezoek bij de koploper in de eerste klas, Domburg. Zonnemaire moet naar Heinkenszand voor een wedstrijd tegen Luctor'88 5. Dreischor gaat op bezoek bij Robur 2 en Ouwerkerk ont vangt Kwadendamme 2. Topscorerslijst KNVB Jacob van den Berge, Bru 10 Robin Vrij, SKNWK 9 Joost Rotte, WIK 8 Martijn Neele, SKNWK 7 Eric Bleiji, Bru 6 Wilco de Valk, SKNWK 6 Willem Webers, Bru 5 Serge Berrevoets, Z'zee 4 5 spelers met drie goals 3 spelers met 2 goals 9 spelers met 1 goal Topscorerslijst afdeling Erwin van der Maas, Ouw. 21 Serge van den Bos, Drei. 12 Joeri Pankow, Ouw. 12 Peter van Mourik, Brouw. 10 Leon Bakker, Renesse 6 Mischa van den Hoek, Ren. 6 Luciën Vroegh, Drei. 6 Eric Begemann, Ouw. 5 René van der Werf, Duiv. 5 11 spelers met 4 goals 6 spelers met 3 goals 20 spelers met 2 goals 14 spelers met 1 goal. Oranjezon, 120. B6 paarden: Anjo Brijs, Hamamda v. d. L. PPC SD, 128; 2. Heieen Spuij, Inca PPC SD, 123; 3. Ellen van Loon, Iselle Striene Ruiters, 121; 3. Sandra v. d. Hoof, Ryan SéRos, 121. L10 paarden: 1. In ge de Dreu, Hichery Séris, 127; 2. Marieke Willemstein, Hilpe- ra Scheldestad, 125; 3. Peter van Gilst, Ilona Séros, 123; 4. Gerard de Ruiter, Jaunty Boy Schouwse Ruiters, 121; 5. San dra Hofland, Heijden PPC SD, 120. L14 paarden: Sandra De- nisse, Fernando Pr. Auvergne, 123; 1. Connie Bom, Gillia Striene Ruiters, 123; 3. Gerard de Ruiter, Donne Lies Schouw se Ruiters, 117. Ml pony's: 1. Suzanne Reine- man, Billy Eendrachtruiters, 113. M paarden: 1. Coby Vial, Irman Rijgershof, 126. M2 paarden: 1. Coby Vial. Irman Reijgershof, 121. Z1 paarden: 1. Monique Oldenburg, Wladimir PPC SD, 188; 2. Janneke Melis sant, Wolomda PPC SD, 181. Z2 paarden: 1. Eppo Roovers, Gentleman Paardebloem, 195; 2. Eppo Roovers, Galaxy Paar debloem, 188; 3. Nicolette Kraay, Daniël Oud-Beijerland, 185; 4. Esther Tuinman, Eros PPC SD, 184. Uitslagen wedstrijd Sasrui- ters: B6 pony's: Leonard den Boer, Cindy Schouwse Ruiters, 123. B6 paarden: Liesbeth de Jong, Isha Sasruiters, 122; 2. Diana de Jong, Lundy Sasrui ters, 121. L10 pony's: 1. Char lotte Poortvliet, Dorina Sas ruiters, 118; .1. Marieke Heij- boer, Rijan Schouwse Ruiters, 118. L14 pony's: Henriëtte v. d. Ree, Charlie Brown Oranje R., 116. L10 paarden: 1. Marjan de Nooijer, Hephaitos Gouwe Rei- jers, 127; 2. Jeffrey Heijstek, Herona Palensteijnruiters, 126; 3. Marian Jumelet, Albert H Sasruiters, 126; 4. Carola Paau- we, Identiek Z.-Beveland, 124; 5. Aty Vermeulen, Gemma Ka- neruiters, 124. L14 paarden: Martie Louise Gelok, Impera tor Oranjezon, 125; 2. Laurice Boonman, Isidoor Schouwse Ruiters, 120; 3. Monique v. d. Wekken, Bellina Schouwse Ruiters, 115. M18 pony's: 1. Jo- landa Bevelander, Sheild W. Schouwen, 118. M18 paarden: 1. Miranda Weijermans, Djuck Scheldestad, 128; 2. Jaap Dane, Solo Native Oranje Ruiters, 126; 3. Arianne Hanse, Inumci- ble Schouwse Ruiters, 123; 4. Carin v. d. Velde, Hestia Gou we Reijers, 120. M22 paarden: 1. Marko v. d. Plasse, Gigolo Z.- Beveland, 120. Z23 pony's: Ali ne Baas. Chery Oranje Ruiters, 168. Z23 paarden: 1. Mieke Roo vers, Eveliene Paardebloem, 186; 2. Vivian v.van Tiel- Dingemanse, Bodyguard Z.- Beveland, 184. Z29 paarden: 1. Eppo Roovers, Eron Paarde bloem, 188. De springgroep van Delta Sport. ZIERIKZEE - De springgroep van gymnastiekvereniging Delta Sport heeft op springwedstrijden Zeeland/Brabant en Venlo/Blerick wisselende successen ge boekt. Op de eerste wedstrijd behaalde de groep van trainer Foort de Roo vol doende punten om naar niveau 2 te promoveren. In de tweede wedstrijd, in Ven lo/Blerick, wist de groep zich niet te plaatsen voor de Neder landse kampioenschappen. In de eerste wedstrijd heeft de springgroep van Delta Sport deelgenomen aan de regionale springwedstrijden Zeeland/ Brabant. Zij kwam uit met een jeugdploeg meisjes tot 16 jaar, en een damesploeg op de on derdelen minitrampoline, mi- nitrampoline/paard en lange mat. Indien de ploeg meer dan zes tien punten zou scoren wordt de groep bij een volgende wed strijd een niveau hoger ge plaatst. Delta Sport scoorde op het onderdeel minitrampoline exact 16.0 punten en promo veert dus naar niveau 2. Uitslagen Zeeland/Brabant: Dames niveau 3 mini- tramp/paard; 1. Volharding, 15.2 punten. 2. Delta Sport, 15.1 punten. 3. Kwiek, 14.3 punten. Dames niveau 3 minitrampoli ne; 1. Volharding, 16.8 punten. 2. Olympia, 16.1 punten. 3. Del ta Sport. 16.0 punten. Dames niveau 3 lange mat; 1. Volhar ding, 16.1 punten. 2. Thor. 16.0 punten. 3. Delta Sport, 15.3 punten. Meisjes 16 jaar niveau 3 minitrampoline; 1. WIK, 15.6 punten 2. Delta Sport, 15.3 punten. 3. Thor, 14.9 punten. Meisjes 16 jaar niveau 1 lange mat; 1. Delta Sport, 11.3 pun ten. Meisjes 16 jaar niveau 2 minitranp/paard; 1. Volhar ding, 16.2 punten. 2. Delta Sport, 14.2 punten. 3. WIK, 14.7 punten. Tijdens de wedstrijd in Ven lo/Blerick, die meetelde als plaatsingswedstrijd van Zuid- Nederland voor de Nederland se kampioenschappen behaal de Delta Sport een vierde plaats bij minitrampoline jeugd. Op de lange mat behaal den de meisjes van zestien jaar een vijfde plaats met 13.1 pun ten. Op de minitramp/paard kregen zij 12.6 punten wat ook goed was voor een vijfde klas sering. Alleen de eerste plaats gaf recht op deelname aan de Nederlandse kampioenschap pen groepsspringen. Uitslagen Venlo/Blcrick: Mi nitrampoline jeugd; 1. Swenti- bold, Sittard, 16.1 punten. 2. Wilhelmina, Bocholtz, 15.4 punten. 3. Excelsior, Zetten, 15.1 punten. 4 Delta Sport, Zie- rikzee, 14.7 punten. Lange mat jeugd: 1. Jan van Weert, Weert, 15.4 punten. 2. RKSV Linnc, Linne, 14.3 punten. 3. Excelsi or, Zetten, 14.1 punten. 4. Spar ta, Venlo, 13.5 punten. 5. Delta Sport. Zierikzce, 13.1 punten. Minitramp/paard jeugd: 1. Wil helmina, Bocholtz, 15.2 pun ten. 2. Excelsior, Zetten, 14.6 punten. 3. Juventa, Margrata, 13.8 punten. 4. Prins Hendrik, Landgraaf, 13.1 punten. 5. Del ta Sport, Zierikzee, 12.6 pun ten. ZIERIKZEE - Het tweede he renteam van handbalvereni ging ZHV/Delta Sport heeft koploper ETC uit Rotterdam, in de afdelingscompetitie, met 18-12 verslagen. In de eerste helft ontspon zich een spannende wedstrijd. Doordat de verdediging van Delta Sport goed werk ver richtte werd er met 10-10 ge rust. In de tweede helft domi neerde Delta Sport de wed strijd. Dit resulteerde in een verdiende overwinning. Doel puntenmakers ZHV/Delta Sport: Tbmmie Verwest (8), Ro bert Smaling (4)*Jan Groenen dijk (3), Ferdinand Thiery (2) en Lars van Zwieten (1). „Als we zaterdag winnen moet Wemeldinge met minimaal drie doelpunten verschil win nen van Nieuwdorp", rekent Olijhoek uit. „Het is spannend om de periodetitel. Wemeldin ge, Meeuwen en MEVO hebben nu twaalf punten. Alleen ons» doelgemiddelde is beter dan van Wemeldinge. Wint Meeu wen dan zijn zij periodekampi oen. Ook heeft SPS nog een kansje als beide duels in een gelijkspel eindigen." Aanvallen Olijhoek blijft er echter nuch ter onder. De hele rekenpartij hoeft van hem niet. „Luister, wij moeten uit gaan van eigen kracht. Tegen Meeuwen wordt het een open wedstrijd. Zij wil len ook winnen. Goed dan krijg je twee aanvallende ploe gen. Dat moet een mooie wed strijd worden. Wat voor mij het belangrijkste is, is dat ik mijn jongens voldoende kan motive ren. Ik heb het idee dat het gaat leven binnen de groep. Ze hebben door dat er een prijs valt te verdienen. Ze praten er steeds over en ik probeer de be levenis aan te wakkeren." Als zaterdagmiddag MEVO de periodetitel binnen haalt zal dat zeker een persoonlijk suc ces zijn voor trainer Gerard Olijhoek. De oefenmeester uit Zierikzee is aan zijn tweede seizoen bezig bij MEVO. Een compliment aan de trainer is op z'n plaats omdat de spelers groep van MEVO niet altijd even makkelijk hanteerbaar is. Olijhoek heeft met veel praten een eenheid van de groep ge maakt en met zijn voetbalken nis heeft hij in negen duels een prima resultaat neergezet. Olijhoek blijft toch beschei- Arianne Hanse behaalde met Invincible 123 punten. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Als MEVO zaterdagmiddag op sportpark Den Hogen Blok een overwinning boekt op Meeu wen uit Zoutelande, staat het al met één been in de zaterdag vierde, klasse KNVB. De eerste periodetitel in de eerste klas afdeling is dan voor trainer Gerard Olijhoek en zijn selectie van veertien spelers. Natuur lijk moeten er aan het einde van de competitie nog twee promotiewedstrijden worden gespeeld. Maar ME VO heeft de laatste maanden aangetoond een sterk elftal te bezitten. Sander Kloos heeft in negen wedstrijden elf keer de gang naar het net moeten maken. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Veel publiek op het terrein van Hippisch Centrum de Grevelingen in Bruinisse, waar een groot dressuurconcours was georganiseerd door de Sas ruiters. Combinaties traden met wisselend succes voor het voetlicht. Het zwaar tepunt lag bij de paarden. Vooral in de hogere klassen misten we bij de pony's een sterk deelnemersveld. Juryleden W. Pijpers en de heer en mevrouw Bos hadden geen geringe taak de verschil lende prestaties naar waarde te schatten. Eén van de beste resultaten werd behaald door Mieke Roo- ver die aan de nogal massaal aandoende merrie Eveliene een grote mate van lichtvoetig heid wist te ontlokken, wat haar in de Z-klasse een fraaie score opleverde. Ook de beide Sas-amazones Tjarda v. d. Wal met Homdsom en Marian Ju melet met haar nieuwe paard Albert H behaalden een winst punt. De beide amazones wa ren dan ook zeer goed op dreef. Bekoren Bij de pony's was het Vooral Leonard den Boer met Cindy van de Schouwse Ruiters, die de jury kon bekoren. Hij lever de de beste prestatie, hoewel ook de proef van Jolanda Beve lander met Sheila van Weste lijk Schouwen er mocht zijn. Heel fraai was de mooi uitge balanceerde proef van Miranda Weijermans met Djuck, op de voet gevolgd door Jaap Dane met Solo Nati.ve. Veel waardering ook voor het optreden van Marjan de Nooi- Anjo Brijs reed haar met veel lef naar een hoge score en het clubkampioenschap. Ook Ba- bette van de. Zande met haar nieuwe pony Gondy was weer goed op dreef. Haar proeven oogden heel evenwichtig met een fraaie middendraf. Een be lofte voor de toekomst. Sandra Hofland met haar paard Heij den bewees duidelijk na een langdurige en pijnlijke blessu re weer helemaal terug te zijn in de wedstrijdscene. Haar proef leverde haar een winst punt op en het clubkampioen schap in de klasse L. De wissel- beker in de klasse M ging na ar Heieen Spuij met de hengst Zhivago. Zeker het vermelden waard is ook de prestatie van Peter van Gilst met zijn mooie merrie Ilona. Uitslagen PPC SD B6 pony's: 1. Evita Rekkers, 122 pnt., Edele Hoefjes. L10 po ny's: Babette v. d. Zande, Gon- die Schouwse Ruiters, 129; 2. Josien van Dis, Goeijke Oran jezon, 121. L14 pony's: 1. Babet te v. d. Zande, Gondie Schouwr se Ruiters, 133; 2. Anja van Ooien, Kanjer, 128; 3. Angeli- que Sinken, Pr. Auvergne, 125; 4. Josien van Dis, Goeijke jer met een mooi bewegende Hephaitos en van Marie Louise Gelok en Imperator. PPC SD Tijdens het drukbezette dres suurconcours, georganiseerd door Paarden- en Ponyclub Schouwen-Duiveland op het terrein van Hippisch Centrum de Grevelingen, werden tevens de clubkampioenschappen ver reden. Een jaarlijks terugke rend evenement. Monique Ol denburg stevende met haar Wladimir recht op een over winning af die haar in de Z- klasse de eerste plaats en de wisselbeker opleverde. De klasse Z was ditmaal zo sterk vertegenwoordigd dat er een extra jury aan te pas moest komen. Mevrouw Den Exter kon bijzondere waardering op brengen voor het optreden in de Z2 rubriek van Eppo Roo vers. De imposante schimmel Grevelingen Gentleman toon de weer eens aan nog lang niet aan het einde van zijn kunnen te zijn. In de klasse B-paarden was het de mooie Belisar-merrie Ha- manda van de Lan^eweg, die met kop en schouders boven de andere deelnemers uitstak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 13