Anthon de Bruijn: 'Degenen die pijn willen lijden zijn nog uitschieters' Hockeydames Schouwen-Duiveland verliezen van het Tilburgse Shot Achttal damclub Zierikzee succesvol 'Atletiek moet geen kinderspeelplaats worden' Dick Advocaat trainer PSV Deurloo wint bij Pikgat 'Dat ze overtredingen uitlokkenis niet leuk' VRIJDAG 25 NOVEMBER 1994 NR 25678 11 Anthon de Bruijn (59) stopt in maart na neventien jaar als trainerscoördinator bij atletiekvereniging Delta Sport. (Foto: Joop van Houdt). OUWERKERK - Anthon de Bruijn (59) inspecteur bij de waterpolitie in Dordrecht neemt op acht december afscheid van zijn werk. Niet zo vreemd als mensen op die leeftijd stoppen met werken. De Bruijn, woonach tig- in Ouwerkerk, heeft ook te kennen gegeven te stoppen als trainerscoördinator van atletiekvereniging Delta Sport. „Ik heb veel energie in de atletiek gestoken dat ik het nu tijd vind dat andere personen die taak moeten gaan vervullen", licht De Bruijn zijn besluit toe. ZIERIKZEE - Het was een drukke speelweek van het achttal van damvereniging Zierikzee, maar wel succesvol. Eerst won men thuis met 10-6 van 's-Gra- venpolder 4 en daarop won men met dezelfde cijfers de inhaalwedstrijd bij Aagtekerke. Na vier ronden staat Zierikzee nu derde met zes punten. Negentien jaar vervult hij die functie al. Als het aan hem had gelegen was hij een paar jaar geleden al gestopt. Maar pro blemen binnen de trainings groep noodzaakten hem de taak nog wat langer te vervul len. Maar liefst 39 jaar is hij ac tief binnen de atletiekkringen. Hij begon bij Scheldesport in Terneuzen. Toen hij verhuisde naar Bruinisse kreeg hij het erelidmaatschap mee van de Terneuzense atletiekvereni ging- Bij Delta Sport ontplooidfcrhij zijn activiteiten. Werd trainer en bracht Jacolies van Gastel naar de top van Nederland. ,,Gilze-Rijen had ons al ge waarschuwd voor het spel van Shot. Het was trouwens op zich niet eens zo erg. Alleen gaat dat in de laatste minuten toch irriteren", leggen Saskia van Velthoven en Vivian Bij de Vaate hun ergernis uit. Want ook Vivian Bij de Vaate moest tijdens het spelen een paar keer slikken. ,,Ik kreeg drie keer een stick tussen mijn be nen geduwd. En dat zie je dan niet aankomen. Dat is wel ver velend", geeft de speelster te kennen. Saskia van Velthoven vult haar aan. ,,Ik vind het wel jammer dat de scheidsrechter dan niet ingrijpt. Dat zouden ze eigen- Was jaren actief om de kunst- stofatletiekaccommodatie te realiseren. Tien jaar geleden werd hij door Delta Sport als erelid benoemd. Momenteel is hij het brein achter de nieuw bouw van een clubhuis op sportpark Bannink. Toch, buiten Zeeland is De Bruijn niet alleen bekend als docent van vaarbewijzen maar ook docent van de tientallen JAL-cursussen. Honderden jeugdatletiektrainers leidde hij op. Onlangs kwam hij met een nieuw plan. ,,Hoe kan je de jeugd vasthouden bij de at-le- tieksport? Die vraag stelden we onlangs tijdens een bij een- lijk wel moeten doen. Maar ge lukkig waren ze ook niet par tijdig. Want dat is nog erger." Over de oorzaak van het uitda gende spel van de tegenstander zijn beide dames het eens. „Dat is toch hun fanatisme. Ze zijn enorm fel. Wij gaan meer voor een derde plaats ofzo." De kwaliteit van de Shot- speelsters staat voor de HSD- dames buiten kijf. ,,Ze hebben veel techniek. En ze zijn snel. Je moet er echt met z'n tweeën staan, wil je wat kunnen doen", typeert Karen Koopen het spel van het Tilburgse team. Gonneke Arkenbout is het daar mee eens. ,,Het zijn goede speelsters. Het is een komst van de Zeeuwse atle- tiektrainers. We hebben toen een brief opgesteld om de blok- meerkampen voor C- en D-ju- nioren in te voeren (12 tot en met 15 jaar). Alle twintig trai ners waren er van overtuigd dat het idee van de blokmeer- kampen zonder meer een kans moest hebben. Ik hoor ouders te vaak mopperen dat ze zo lang met hun kind op pad zijn. Op de JAlrCursus hoor ik trai ners altijd klagen dat het een eeuwige strijd is om kinderen vast te houden in de vereni ging. Daarom hebben we een ver zoek ingediend tijdens de tech- studententeam. Ik denk dat ze hun meisjes overal vandaan ha len. Maar het was een erg leuke pot. Alleen hadden wij best dat puntje willen hebben. Want zij staan tweede en wij derde. Dus dat was wel mooi geweest", al dus Gonneke Arkenbout. Rechtervleugel De twee teams lieten op sport park Bannink een mooie wed strijd zien. In de eerste tien mi nuten van de wedstrijd was het de tegenstander die het spel be paalde. Shot zette er direct vaart achter. Al in de vijfde mi nuut deed de eerste reële kans nische vergadering van de KNAU-Zeeland. Ik heb begre pen dat onze brief niet het ge wenste resultaat heeft opgele verd. Alleen Atletica in Vlis- singen houdt een blokmeer- kamp in 1995. Bovendien doen ze dat nog in oude stijl. Dat heeft mij teleurgesteld. Ik begrijp niet dat Zeeuwse verenigingen zich in allerlei kronkels draaien om kinderen vast te houden. Een blokmeer- kamp neemt slechts drie uur in beslag. Dan kunnen ze aan lo pen, verspringen, hoogsprin gen of een werpnümmer deel nemen. Het is misschien geen onwil van de Zeeuwse vereni- zich voor dit team voor. Een goed geplaatste voorzet werd opgepikt. Maar de Shot speelster schoot rakelings, langs het doel. De speelsters van Shot bleken goed op elkaar te zijn ingespeeld. Ze wisten el kaar steeds opnieuw te vinden en speelden onderling een soe pel spel. Vooral over de rechter vleugel werden er herhaalde lijk kansen gecreëerd. Maar het afmaken lukte niet. Gonneke Arkenbout en Karen Koopen verrichtten een aantal mooie reddingen. En ook de meisjes A-keepster Ingeborg Geluk bleek alert. ,,Zij is in valster. Maar dat doet ze hart stikke goed. Dat is echt fijn als je op een goede keepster kan terugvallen. Want keepen is niet iets wat iedereen maar kan", becomplimenteert Gon neke Arkenbout het spel van Ingeborg Geluk. Strafcorners Na een minuut of twaalf pikte HSD het tempo van de tegen stander op. Een drietal straf corners na een kwartier spelen leverde mooie momenten op. Bij de tweede strafcorner pak te Annie Gerretsen aan. Het lukte HSD de bal voorbij de keepster te krijgen. Maar een Shot-speelster greep op het laatste moment in. Vanaf dat moment wisselden de twee teams hun aanvallen af. Maar het geluk lag aan de kant van het Tilburgse team. Want in de'-40e minuut scoorden deze dames met een strafcorner het enige doelpunt van de wed strijd. ,,Dat ging precies vol gens het boekje. Daar hebben we twee jaar op geoefend", la ten een paar wisselspelers van Shot trots weten. Ook in de tweede helft bleven de dames elkaar onverminderd uitdagen. Veel van de aanvallen van HSD liepen stuk op de keepster van Shot. ,,Dat doet ze goed. Ze laat zich gewoon vallen. Dan word je automatisch voorzich tig". logt assistent-coach Nas Huisson uit. ..Maar je moet dat wel durven natuurlijk." gingen, maar er had meer op die vergadering besproken kunnen worden. Nu wordt een wens van twintig trainers te snel met een mededeling afge daan", aldus De Bruijn. De Bruijn wil aangeven dat de baanatletiek het moeilijk heeft. Verdrongen door de vele loopevenementen. ,,Het cyclus bewegen zal altijd doorgaan. Maar hoe zit een vereniging in elkaar? Heb je uitstekende jeugdtrainers? Bij Delta Sport heb ik in de laatste 35 jaar pie ken en dalen gezien. Vanaf 15- jarige leeftijd zie je het beken de verloop. Dan gaat de pijn werken omdat er moet worden getraind. Bij een teamsport kan je dat nog weieens verbloe men. Bij een individuele sport ligt dat anders. Ik weet dat de mentaliteit verandert. Dege nen die nog pijn willen lijden horen bij de uitschieters. Raar, maar het hoort bij deze tijd. Dit soort zaken heeft mij aan het denken gezet. Je kan het ook van een andere kant bekij ken. Je moet met de Zeeuwse ver enigingen bijvoorbeeld een hord'ennummer op het wed- strijdprogramma zetten. Ja, gewoon atleten op lagere hor- dens laten springen. Of laat ze eens met kogels stoten die min der zwaar zijn. Wanneer wor den er nu in Zeeland records verbroken? Ik zou graag zien dat de wedstrijdcommissie van Delta Sport het eens uit zou proberen. Het gaat niet om een record, maar om je bezig te houden met atletiek." Baanatletiek De Bruijn erkent dat de KNAU de baanatletiek naar de achter grond heeft gebracht. Te breed- schalig en overvolle wedstrijd kalender. Bovendien wordt de baanatletiek niet goed ver kocht. „Slechter wordt het niet. Tot kinderen van 12 jaar staan we er goed voor. Maar daarna moet het geen kin derspeelplaats worden." De Bruijn zal niet verloren gaan voor de atletiek. Hij blijft nog docent van de JAL-cursus sen. „Misschien geef ik over een jaar wel weer mond jesmaat training. Ach, zo af en toe specialisatie-training." HSD blikte, ondanks het ver-, lies, tevreden terug. „Het ging lekker vandaag. Het gaat ook steeds beter op kunstgras. En ik vind het echt leuk", vertelt Vivian Bij de Vaate. „Vorige keer moesten we op gras spelen en dat viel best tegen." Saskia van Velthoven: „Ik denk dat het ook veel fijner is om naar te kijken." HSD - Shot 0-1 (0-0). 40. Natas- ja van Asselt 0-1. Scheidsrech ter: Frank Streng en Janet Beek. Toeschouwers: 25. EINDHOVEN (ANP) - Dick Advocaat wordt de nieuwe trainer van PSV. Guus Hid- dink volgt hem op als bonds coach. De Achterhoeker treedt 1 ja nuari in dienst van de KNVB. Hij heeft donderdag het con tract getekend. Eveneens don derdag tekenden in Eindhoven PSV en Advocaat hun overeen komst. De Hagenaar tekende voor tweeëneenhalf jaar. KERKWERVE - Ad Deurloo heeft met twee grote botten de viswedstrijd van hengelsport vereniging De Krabbe uit Burgh-Haamstede gewonnen. Bij het Pikgat aan de Prom- melsluis bij Kerkwerve waren de twee grote botten goed voor 1765 gram. Ben Nelisse ving drie botten, maar die waren een stuk kleiner en lieten de weegschaal niet verder komen dan 1730 gram. Zevenentwintig deelnemers kwamen met hen- geluitrusting naar de wed strijd. Uitslag: 1. Ad DourloO, 1765 gr. 2. Ben Nelisse, 1730 gr. 3. Anton Deurloo, 1695 gr. 4. Dries van der Bijl, 1520 gr. 5. Anneke van der Bijl, 1130 gr. 6. Elma Deurloo, 1060 gr. 7. Peter van der Splunter, 1030 gr. 8. Jan Hart, 800 gr. 9. Maris van der Welle, 730 gr. 10. Arno Kenters, 615 gr. Tegen 's-Gravenpolder begon men moeizaam want John Ho nig kreeg in het middenspel een dam tegen en kon gelijk opgeven. Zierikzee kwam ech ter op voorsprong door goede winstpunten van nestor A. J. Flikweert en Aart Walraven. Na een reeks gelijke spelen stelde Chris van der Wielen de winst veilig door zijn partij-' winst uit een overmachtseind spel. Zierikzee-'s-Gravenpolder 4 gedetailleerd: M. J. Walraven-P. Versluis 2-0 C. v.d. Wielen-C. Korstanje 2-0 M. v.d. Wielem-L. Boogert 1-1 S. Douw-J. Baaijens 1-1 J. M. Honig-W. de Leeuw 0-2 J. de Wild-E. Boogert 1-1 C. L. Boot-J. Zegers 1-1 A. J. Flikweert-M. Boogert 2-0 Basketbal Het herenteam van basketbal vereniging MEVO'80 speelt za terdag 26 november een compe- titiewedstrijd tegen Souburg 2 in sporthal Onderdak. Aan vang 18.30 uur. Biljarten Zondag 27 november wordt het vierde snookerkwalificatie toernooi in de Graanbeurs ge speeld. Op zondag 18 december wordt dan het hoofdtoernooi gespeeld. Het toernooi start om 11.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Duivensport Zaterdag 26 november houdt postduivenvereniging Gevleu gelde Vrienden een tentoon stelling in het clublokaal aan het Kerkhof NZ in Zierikzee. Verdeeld over vier klassen worden er 200 duiven gekeurd. De deuren voor leden en bezoe kers staan vanaf 15.00 uur tot 17.30 uur en van 19.00 uur tot 23.00 uur open. Golfen Zondag 27 november wordt op de 18-holes golfbaan Grevelin-- genhout in Bruinisse een vier- stokken wedstrijd gespeeld voor alle categorieën. Aanvang om 10.00 uur. Handbal Het eerste herenteam van handbalvereniging ZHV/Delta Sport heeft aanstaand week end geen competitieverplich tingen. Trainer Frank Ver- borgh heeft op zaterdag 26 no vember een oefenwedstrijd te gen het Belgische team Ran- sart in Charleroi gepland. Aan vang 19.30 uur. Programma ZHV/Delta Sport teams zater dag 26 november: JAA Atomi- um - Delta Sport in Rotterdam om 12.45 uur. JAB DWS - Delta Sport in Schiedam om 12.00 uur. Welpen-toemooi in Rotter dam: Olympus - Delta Sport. DES - Delta Sport. Roda - Del ta Sport. Delta Sport - GSC. Hengelsport Hengelsportvereniging Drei- schor houdt vrijdag 25 novem ber haar jaarlijkse vergade ring in het dorpshuis aan de Sportweg 1 in Sirjansland. Tij dens de vergadering worden de prijzen uitgereikt aan de kam pioenen. Aanvang 20.00 uur. Hockey Het eerste herenteam van HSD speelt zondag 27 november op sportpark Bannink tegen Mid delburg. Aanvang 14.30 uur. Programma HSD-teams zater dag 26 november; jongens HSD A Etten-Leur. Olympia B - HSD B. HSD D - Mistral D. Meisjes Zwart Wit A3 - HSD A. HSD E - Goes E. Zondag 27 no vember: heren HSD - Goes. HSD 2 - Vlissingen 2. Vetera nen HSD - Middelburg. Dames Olympia - HSD. Breda 8 - HSD 2. Tegen het altijd lastige Aagte kerke kwam Zierikzee door winstpartijen van Rinus van der Wielen en, Aart Walraven op voorsprong. Na enkele remise- partijen verloor Jaap Huigens in een hekstellingpartijSjaak Douw wimpelde in de slotpar- tij een remise-aanbod af en won zelfs nog. Zo werd het een 6-10 zege voor Zierikzee en dat resultaat was tegen Aagteker ke nog niet dikwijls behaald. Aagtekerke-Zierikzee gede tailleerd: D. Bosselaer-J. de Wild 1-1 M. Provoost-S. Douw 0-2 F. Blaas-J. Huigens 2-0 A. den Hollander-J. Honig 1-1 A. Provoost-M. J. Walraven 0-2 J. A. Maranus-C. L. Boot 1-1 M. de Smit-C. v.d. Wielen 1-1 A. Francke-M. v.d. Wielen 0-2 Badminton Het programma van de Zierik- zeese badmintonteams die uit komen in de districtcompetitie Zeeland. Astroïden 1 - Zierik zee 1 (27/11). DOK 2 - Zierikzee 2 (26/11). Marathon 5 - Zierik zee 4 (27/11). Zierikzee 4 - Groot Sas 2 (1/12). Marathon 3 - Zie rikzee 5 (27/11). Zierikzee 5 - Terneuzen 5 (1/12). Rillandia 3 - Zierikzee 6 (1/12). Stenge 3 - Zierikzee 7 (25/11). Zierikzee 7 - Kats 2 (1/12). Zierikzee 8 - Tter- neuzen 8 (1/12). Kegelen De Zierikzeese Kegelbond houdt op vrijdag 25 november in het kegelhuis aan de Haring- vlietstraat in Zierikzee de wed strijden om de H. J. Doeleman beker. De wedstrijden worden gehouden vanaf 13.30 uur tot 16.00 uur en 19.30 uur tot 22.30 uur. Klaverjassen Vrijdagavond 25 november worden er twee wedstrijden ge speeld in de Zierikzeese kla- verjascompetitie. Delta Sport - Zierikzee in de kantine van de handbalvereniging op sport park Bannink in Zierikzee. Werkplaats - RWS in de kanti ne Zuidhoek aan de Haven straat in Zierikzee. Beide wed strijden beginnen om 20.00 uur. Korfbal De hoofdmacht van korfbal vereniging All-Ready speelt zaterdag 26 november de twee de zaalkorfbalcompetitie- wedstrijd. In sporthal Onder dak ontvangen zij Zaamslag. Aanvang 13.50 uur. Programma All-Ready-teams: All-Ready 1 - Zaamslag om 13.50 uur. All- Ready 2 - TOP 3 om 12.40 uur. Swift 6 - All-Ready 3 in Mid delburg om 20.50 uur. All- Ready A - Animo A om 11.30 uur. Luctor B - All-Ready B in Tbrneuzen om 13.35 uur. All- Ready C - Zuidwesters C om 10.30 uur. Volleybal Het herenteam van volleybal vereniging WE A/MEVO'80 speelt zaterdag 26 november in sporthal Onderdak tegen Set Up uit Prinsenbeek. Aanvang 16.00 uur. Het herenteam Kwiek gaat vrijdag 25 novem ber op bezoek bij Schollevaar. Aanvang 20.00 uur. Damesteam Kwiek moet zaterdag 26 no vember op bezoek bij de koplo per Alcom/Capelle 2. Aanvang 14.15 uur. Het damesteam WEA/MEVO'80 speelt vrijdag 25 november in sporthal On derdak tegen koploper RVC/Libanon in de tweede klasse D. Aanvang 21.15 uur. Zwemmen Zondag 27 november neemt een ploeg van zwemvereniging On derdak deel aan de Necker- mancompetitie in het zwem bad van Kapelle. Deelnemende teams zijn: Bevelanders, Dol- fijn'92, Onderdak, Stormvo gels, Zeelandia. AnneMarie Roda (links) in duel met een speelster van het Tilburgse Shot. (Foto: Marijke Fol- kertsma). ZIERIKZEE - „Wij hockeyen om lekker te kunnen spelen. De tegenstander gaat echt voor het kampioenschap. Dat is het verschil", verwoordt Saskia van Veltho ven de aard van beide teams. De HSD-dames speelden een dynamische wed strijd tegen de Tilburgse club Shot. Maar verloren de wedstrijd met 0-1. „Ik vind het niet erg dat we verloren hebben. Maar dat ze overtredingen uitlokten is niet leuk." ZIERIKZEE - In het laatste weekend van november is er voor de sportliefhebbers op Schouwen-Duive land weer veel te beleven. Een volledig voetbalpro gramma (zie donderdageditie), volleybal, korfbal, hockey en basketbal zijn de standaard programma's. Ook is er de strijd om de H. J. Doeleman beker in het kegelhuis in Zierikzee en kunnen de duivenliefheb- bers naar de tentoonstelling van De Gevleugelde Vrienden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 11