De vreugde van Rijkaard en het verdriet van Van Vossen Vijfentwintig jeugdteams spelen iedere maand volleybaltoernooien in Zeeland Ouwerkerk blijft leider in 3e klas Jongens- en meisjesteam WEA/MEVO'80 nemen deel in district Zeeland Ik ben er kapot van dat ik er juist nu niet was De Splinters kampioen Zierikzeese Kegelbond Tenniscompetitie Onderdak William van de Maas vervangt Erik Timmer Wedstrijden Zierikzee afgelast DONDERDAG 24 NOVEMBER 1994 NR 25677 9 1 In sporthal Onderdak kwamen een jongens- en een meisjesteam uit voor volleybalvereniging WEA/MEVO'80. (Foto: Marijke Fol- kertsma). ZIERIKZEE - „Volleybal is echt gaaf. Het is heel inspannend. En de sfeer is gezellig. Je doet het echt met z'n allen", vertellen Marieke van Doorn (13) en Marleen van der Graaff (14) over hun sport. In sporthal On derdak kwamen vijfentwintig aspirantenteams hijeen om onderling hun krachten te meten. Ook de Zierik- zeese vereniging WEA/MEVO '80 was met twee teams van de partij. „We zouden wel willen dat we dit vaker hadden", geven de twee speelsters enthousiast te kennen. nog een behoorlijke klus. Want het eerste meisjesteam van Morres bleek een gelijkwaardi ge tegenstander te zijn. Voorsprong Na een aanvankelijke 2-7 ach terstand wist MEVO 2 terug te komen tot een 8-8 gelijke stand. En vervolgens bij te blij ven tot een 13-13 gelijke stand. Maar een goede smash van Se- bastiaan Nederhoed werd uit gegeven. En Morres wist de laatste twee punten te pakken. In de tweede set gingen de twee teams gelijk op. Met steeds een kleine voorsprong in het voor deel van MEVO 2. Maar het lukte de Morres-meisjes door wat kleine misverstanden de service in handen te krijgen. En zij maakten de set met een goede service af. ,,Ik doe het nog niet zo lang. Ik denk anderhalve maand", ver telt MEVO-speler Marcel van Unen (14). ,,Maar ik vind het wel erg leuk om te volleybal len." Sebastiaan Nederhoed (14) heeft na zo'n vijf jaar spe len al meer ervaring opgedaan. Hij speelt nu zowel met de jon gens A als met de jongens B mee. ,,Met de jongens A speel je puur om te winnen. Dat is ook goed. Daar leer je veel van. Bij deze competitie speel je ook wel om te winnen. Maar hier zit ook nog wat gezelligs achter", verwoordt hij zijn me ning over deze dag. Het treffen van de vijfentwin tig teams, uit het district Zee land, was geen eenmalige ge beurtenis. Eén keer in de maand wordt er een dergelijke dag georganiseerd. En dat in totaal zeven keer. ,,Het is dus eigenlijk niet echt een toer nooi", licht de trainer/coach van de jongens B, Marcel Schiettekatte, de aard van deze dag toe. ,,Het is meer een competitie-toernooi. Het gaat uiteindelijk dan ook om dè Uit slagen van alle zeven speélda-, gen." Organisatie Over het waarom van deze op zet kan Marcel Schiettekatte kort zijn. „Het probleem met de jeugdcompetitie is toch de organisatie. Het regelen van vervoer enzo. Een paar jaar ge leden is men daarom hiermee begonnen. Want één keer in de maand rijden is makkelijker op te brengen dan één keer in de week." Maar dat het voor sommige deelnemers wel va ker mag plaatsvinden blijkt duidelijk uit de reacties van Marieke en Marleen. „Ja, dat is echt jammer. Eén keer in de maand is eigenlijk veel te weinig. Vrijdagavond is er ook nog wel recreatiecompe titie. Dat is met ouderen. Maar dat is voor ons toch minder leuk", lichten ze hun uitspraak toe. Ook de coach had liever een wekelijkse competitie ge zien. „Wedstrijden zijn juist het leukst. Want dan kun je in de praktijk brengen wat je bij de trainingen leert. Maar dit is wel een goede tussenoplos sing", aldus Marcel Schiette katte. Wedstrijden De verschillende volleybal teams speelden op deze dag drie wedstrijden. Waarbij alle wedstrijden beperkt bleven tot twee sets. Het meisjesteam MEVO 1 won de eerste wed strijd overtuigend. Tegen Bok behaalde de Zierikzeese ploeg een 2-0 overwinning. De twee de wedstrijd tegen Schelde was een waar gevecht. Na het bin nenhalen van de eerste set brak er een spannende tweede set aan. Na een aanvankelijke 10- 13 achterstand wist MEVO 1 te rug te komen tot een 13-13 gelij ke stand. Maar door een servi- cefout pakte Schelde alsnog de tweede set. De derde wedstrijd resulteerde in een duidelijke overwinning voor de tegen stander. VVS '92 versloeg ME VO 1 met 2-0. Het jongensteam MEVO 2 wist uit twee van de drie wedstrij den een overwinning te slepen. De eerste wedstrijd was tegen WR. Met een 15-0 eindstand pakte MEVO 2 overtuigend de eerste set. De tweede set kwam wat moeilijker op gang. Door het uitproberen van een andere opstelling hield het team de spanning er in. Maar halverwe ge de tweede set werd het ver trouwen in elkaar hervonden. En met gemak haalde MEVO 2 de laatste punten binnen. De wedstrijd tegen Schelde 3 bleek geen probleem. De Zie rikzeese ploeg boekte een 2-0 overwinning. Maar aan de der de tegenstander had MEVO 2 Poule E Morres 1 Morres 2 MEVO 2 De Sterre VVR De Kikkers Schelde 3 IJVC Poule F Morres 5 Morres 4 Mytilus VVS '92 Philippine Voorw. 2 Schelde 2 Atlas Poule G Morres 6 VVS '92 Voorw. 1 Savok MEVO 1 Morres 3 BOK Schelde 1 Dynamo 5 10 5 9 5 8 5 5 5 10 5 7 5 10 5 9 TRIEST - Ajax heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. Door de overwinning (2-0) in Triëst op AC Milan zijn de Amsterdammers in groep D onbereikbaar geworden voor de overige deelne mers. Voor Ajax scoorden Litmanen en Baresi. De laatste deed dat in eigen doel. In de kwartfinales ontmoet Ajax de nummer twee uit groep C, waarin Benfica en Hadjuk Split zich woensdag verzekerden van een plaats bij de laatste acht. Benfica won woensdag het onderlinge duel met 2-1 en leidt met acht pun ten. Hajduk werd met zes pun ten onbereikbaar voor Steaua Bukarest en Anderlecht, die woensdag op 1-1 uitkwamen. Zelfs achter het grootste voet- balgeluk schuilt een traan van verdriet. Frank Rijkaard, ova tioneel bejubeld door zijn „ou de" Milan-supporters, legde een arm van troost om de schouder van Peter van Vossen. De Zeeuw was de enige Ajaci'ed die steun nodig had na de ver nedering vah Milan (2-0) in de Champions League. Hij was al lang gewisseld, toen Ajax een historische voetbalavond ver zorgde in Triëst. Van Vossen gaf vervanger Ka- nu niet eens een hand, dook de tunnel in en vloekte in de kleedkamer. Maar hij keerde wel terug voor de festiviteiten met de supporters op het veld. Net als de Feyenoord-aanhang onlangs in Bremen moesten de fans in hun vak blijven en smeekten ze rriet luid gezang Peter van Vossen: ..De wissel was terecht. Ik was te gespannen." (Foto: Joop vati Houdt). om de terugkeer van hun hel den. De Ajacieden, ze laten zich wel eens godenzonen noemen, wil len de Europese kroon overne men van Milan. Volgens trai ner Van Gaal is dat pas gelukt als een Europa Cup is gewon nen. Kleedkamer De Amsterdammers hebben de leeftijd, ze zijn jong, en de kwaliteit. De ploeg, mits niet leeggekocht in de komende tijd, kan nog groeien. Het Italiaanse publiek was aanvankelijk doodstil na de voltrekking van het definitieve vonnis, het laatste, verlossende fluitsignaal van scheidsrechter Mikkelsen. De houding veran derde toen Rijkaard, vooraf geëerd met een plaquette, bijna schuchter het volk bedankte. De tifosi gaven zich gewonnen, voor Ajax. Van Vossen dan: „Ik zat in de kleedkamer. Die was verder helemaal leeg. Dat is zo raar. Later zat ik in de bus. Weer he lemaal alleen. Voorzitter Van Praag kwam binnen. Hij zei dat ik nergens over in moest zitten. Zoiets vergeet je nooit meer." Al na 35 minuten haalde trai ner Louis van Gaal linksbuiten Van Vossen naar de kant. Hij speelde ongelukkig, kon de bal niet vasthouden. In tegenstel ling tot bijvoorbeeld Ronald de Boer, die als middenvoor ge weldig voetbalde. Juist van de ze wedstrijd had Van Vossen zich zoveel voorgesteld. Trekkend aan een sigaretje, in de staart van het vliegtuig, toonde hij zich de grote sport man. „Als ik trainer was ge weest, had ik hetzelfde gedaan. De wissel was terecht. Ik was te gespannen. Mijn sterkste kwaliteit is juist dat ik er sta als het nodig is. Dat gevoel leeft sterk bij me. Voor het eerst is dat niet gelukt. Vijf, zes wedstrijden had ik O ver mars uitstekend vervangen. Vandaag was ik zelfs verkozen boven hem. De concurrentie is zo 'groot bij ons. Ik ben er ka pot van, dat ik er juist nu niet was. Verdomme." Krachten Edgar -Davids deelde gerust een beuk uit aan Marcel De- sailly, de Franse beul van Mi lan. Litmanen bezorgde Ajax een overdosis zelfvertrouwen door al na ruim twee minuten te scoren. Natuurlijk was Ajax al Euro pese top. Dat vonden de trainer en de spelers in ieder geval. Maar aanvoerder Danny Blind merkte na afloop op dat de ne derlaag met 2-0 tegen Parma van twee jaar geleden vaak in herinnering was gebracht. „Dat wij toen vier vaste krach ten misten, kreeg minder aan dacht Ajax gaat op 1 en 15 maart in de slag met Hajduk Split. Eerst uit, net als vorig seizoen. Tben verloor Ajax met 1-0, om thuis met 6-0 toe te slaan. Bij Van Gaal zullen de aanbie dingen nu wel bij bosjes wor den bezorgd, veronderstelden de Italiaanse volgers. Maar Van Gaal staat nog anderhalf jaar onder contract bij Ajax en zei die zeker uit te dienen. Want de „periode-Ajax" is mis schien wel echt begonnen nu. Groep D: AC Milan (Ita) - Ajax (Ned) 0-2 (0-1). 2. Litmanen 0-1, 66. Baresi e.d. 0-2. Scheidsrech ter: Mikkelsen (Den). Tbe- schouwers: 33.000. Gele kaart: Baresi (AC Milan). Ajax 5 3 2 0 8 7-2 Salzburg 5 13 15 4-5 AC Milan 5 2 1 2 3 5-5 AEK Athene 5 0 2 3 2 3-7 (AC Milan twee punten in min dering) Programma 7 december: Salz burg- AC Milan en Ajax-AEK Athene. Radja degradeert naar poule B ZIERIKZEE - Kegelclub De Splinters is in het kegel huis aan de Haringvlietstraat in Zierikzee kam pioen geworden van de Zierikzeese Kegelbond. In een spannende competitie behaalde De Splinters in zes wedstrijden twaalf punten. Club X kwam tot tien punten en werd tweede voor Sans Souci. een wedstrijdgemiddelde van 1533 hout. Alle leden van de dertien ke gelclubs, verdeeld in poule A en poule B, werpten mee. Er moesten tien ballen op baan één en tien ballen op baan twee worden gegooid. De beste tien werpers van de club telden mee voor het totaal. Kegelclub Radja werd laatste in poule A en moet dus degra deren naar poule B. VOP werd eerste in poule B en mag dus in de nieuwe competitie uitko men in poule A. ZIERIKZEE - Het duo Dool/Pijl heeft tijdens de in- doortenniscompetitie in sporthal Onderdak met 4-2 gewonnen van Bottema/Van Ditmarsch. Van Gel der/Mulders was in het herendubhel het betere duo dan Lagendijk/Pieters (5-1). Eindstand poule A De Splinters 12 1533 Club X 10 1508 Sans Souci 8 1454 Baanbrekers 6 1453 Treffers 4 1412 Herovema 2 1384 Radja 0 1330 Poule B VOP 10 1322 Plankhouders 8 1293 VOC 4 1242 Ostran 4 1271 Unité 2 1266 TOG 2 1237 In dé tenniscompetitie onder leiding van tennisleraar Theo Gorsse had Hoare/Salamons geen kind aan Schenk/Kramer (6-0). De partij tussen Schön- berger/Van de Vet en Van Urk/Janse was wel spannend met 4-2 voor Schönberger/Van der Vet. In het damesdubbel won Van Geesbergeh van De Drie Moria nen met 5-3. Westenschouwen versloeg Scharendijke 2 met 7-1 en Mannetjesputters won afge tekend met 8-0 van Wilgente nen. Stand damesdubbelcompeti- tie: 1. Mannetjesputters, 8 pnt. 2. Scharendijke 1. 7 pnt. 3. Wes tenschouwen, 7 pnt. 4. Wilgen tenen, 5 pnt. 5. Matchpoint, 3 pnt. 6. Brouw, 3 pnt. 7. Zierik zee, 1 pnt. 8. Scharendijke 2. 0 pnt. Herenteams: 1. Salo- mons/Hoare, 4 pnt. 2. Mulders/ Van Gelder, 4 pnt..3. Dool/Pijl, 4 pnt. 4. Schenk/Kramers, 2 pnt. 5. Schönberger/Van dei- Vet, 2 pnt. 6. Van Urk/Janse, 0 pnt. 7. Botterma/Van Dir- marsch, 0 pnt. 8. Pieters/La- gendijk, 0 pnt. ZIERIKZEE - In de badminton-districtscompetitie Zeeland heeft het tweede team van badmintonvere niging Zierikzee met 7-1 gewonnen van Netwerk 2. De inbreng van vervanger William van de Maas is merkbaar nadat Erik Timmer al lange tijd gebles seerd is. Het derde Zierikzeese team moet nu steeds met vervangers spelen, nadat Van de Maas een plaats is opgeschoven. Ook is er in team 8 een mutatie. Carel Doodkorte is verhuisd van team 9 naar team 8. Peter Vrij en Michiel Koopen zijn. nu de twee nieuwe heren in team 9. Uitslagen: Zierikzee» 1 Mara thon 2 5-3. Zierikzee 2 - Net werk 2 7-1. DOK - Zierikzee,3 4- 4. Zierikzee 4 - Astroïden 5 6-2. Zierikzee 5 - Astroïden 12 5-3. Stenge 4 - Zierikzee 6 1-7. Zie rikzee 7 - Den Ossaert 4 5-3. Si- nar 2 - Zierikzee 8 0-8. Zierik zee 9 - Sjuttel 3 2-6. OUWERKERK - Het standaardteam van voetbal vereniging Ouwerkerk had de handen vol aan de re serves. De 2-5 overwinning van Ouwerkerk 1 was ze ker geen handjeklap vooraf. Ouwerkerk blijft leider in de 3e klas zondag afdeling. Trainer Jaap Goud traint zowel Ouwerkerk 1 als Ouwerkerk 2. Voor aanvang van de wedstrijd sprak hij de jongens toe. „het was een ideale gelegenheid om iedereen te spreken. Niet ieder een komt op de training", ver telt Goud na afloop. Ouwerkerk 2 nam verrassend in de 10e minuut, via Peter Hil- lebrand, een 1-0 voorsprong. Dankzij keeper Pascal .Dale- ln Memoriam Gisteren, woensdagmorgen, is Joost van der Hulle op 67- jarige leeftijd in zijn woning aan een hartaanval overleden. Joost van der Hulle was van 1966 tot 1973 en van 1984 tot he den bestuurslid van voetbal vereniging Zierikzee. Joost van der Hulle genoot veel bekend heid in voet ba Ik ringen. Vanaf 1987 beheerde hij de kantine op sportpark Den Hogen Blok. De laatste jaren was hij ook pen ningmeester van de voetbal vereniging. In de jaren zestig en zeventig was Van der Hulle niet alleen actief als bestuurs lid, maar verzorgde hij ook het clubblad. Tévens was hij elftal leider van verschillende Zie rikzeese ploegen. Afgelopen dinsdagavond maakte Joost van der Hulle zijn laatste bestuursvergadering mee bij voetbalvereniging Zierikzee. De voetbalfanaat Van der Hul le wordt maandag 28 november om 11.00 uur gecremeerd in Middelburg. bout bleef het 1-0 tot de rust. In de tweede helft moest Peter Öezemer al snel geblesseerd het veld verlaten. De Ouwer- kerk-2 speler gaf daarmee de ommekeer in de wedstrijd aan. In de 60e minuut was het Wou ter van der Marie die de gelijk maker scoorde. Al snel was het 1-2 via het hoofd van Joeri Pankow en twee minuten later scoorde Joeri Pankow uit de corner van Michael Dalebout (1-3). Via Gert-Jan Kunst kwam Ouwer kerk 2 nog terug. Een strak hard schot verschalkte Pascal Dalebout (2-3). In de 75e mi nuut was het verdediger Oli vier Verwest die via een kopbal de voorsprong weer vergrootte (2-4). Tien minuten voor het eindsignaal maakte Michael Dalebout de laatste treffer (2- 5). ZIERIKZEE - Zaterdag 26 cn zondag 27 november zijn alle activiteiten van voetbalvereni ging Zierikzee afgelast. Door het overlijden van pen ningmeester Joost van der Hul le hebben de KNVB in Zeist en de afdeling Zeeland toestem ming gegeven om de wedstrij den van de jeugd- en senioren- teams uit het wedstrijdpro gramma te halen. Ook de ge plande ledenvergadering van voetbalvereniging Zierikzee op maandag 28 november is voor onbepaalde tijd uitgesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9