Positief advies woningbouw Weegje gebied rond Eerste COMMENTAAR Dorpshuis maand later gereed Zierikzee voor behoud Bedrijfscontact Zierikzeese hoog op lijst PvdA Poortambacht krijgt snackbar Eerste aanzet secretarissen voor samenvoeging gemeenten Openbaar DONDERDAG 24 NOVEMBER 1994 NR 25677 Verwachting t/m maandag 27 nov ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ,,succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 6 graden Middagtemp. 11 graden Windkracht zuidwest 3 Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. 5 graden Middagtemp. 10 graden Windkracht noordwest 3 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. 3 graden Middagtemp. 9 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 nov. Zon op 08.16, onder 16.33 Maan op 23.41, onder 12.42 Laatste Kwartier: 26 nov. (08.05) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het is de komende dagen rustig weer in Nederland. Hoge- drukgebieden liggen tamelijk dicht bij ons land, zodat de meeste oce aanstoringen gedwongen worden richting Scandinavië te koersen. Een enkele storing slaagt er wel in om tot Nederland door te dringen, maar dankzij de hogedrukcentra heeft die dan veel van haar neer slagactiviteit verloren. De wolken velden houden wel de overhand. Het blijft 's middags met een graad of 10 eerst nog vrij zacht; na het weekeinde kan het zowel overdag als 's nachts weieens wat kouder worden. Vanavond en vannacht koelt het flink af. Kwam de tempera tuur de afgelopen nacht op veel plaatsen niet onder de 10 graden, vannacht gebeurt dat wel. De mini mumtemperatuur varieert van 8 gra den hier en daar langs de kust tot 4 plaatselijk in het binnenland. Mor gen overdag loopt het kwik op tot een graad of 10. Verder zijn er wol kenvelden; het blijft droog. De westelijke wind is in het algemeen zwak of matig, rond windkracht 3. ZIERIKZEE - De afdeling Zee land van de PvdA heeft Ineke Sturm uit Zierikzee als derde geplaatst op de conceptkandi datenlijst voor de Provinciale Statenverkiezingen die wor den gehouden op 8 maart 1995. Sturm was de afgelopen vier jaar voor het eerst actief als lid van de PvdA-statenfractie. Zij staat nu op de verkiezingslijst direct achter de huidige twee PvdA-gedeputeerden D. Brui- nooge en G. de Kok. De kandi datenlijst is samengesteld door een selectiecommissie, waarin onder andere de Brouwse bur gemeester L. N. Labruyère zit. In een toelichting op haar keu ze laat de commissie weten dat Sturm op een 'eigenwijze ver frissende manier' heeft gefunc tioneerd binnen de PvdA- statenfractie. Daarom moet zij volgens de commissie een be langrijke plaats krijgen bin nen de nieuwe fractie. Advertentie RIBBENS MAKELAARDIJ Carlstraat 1 4322 BA Scharendijke Tel 01 I 17 - 1460 De bouw van een nieuw dorpshuis plus peuterspeelzaal aan de Meester Pieter Moggestraat in Dreischor heeft ongeveer een maand vertraging opgelopen. In plaats van in december, zoals was gepland, wordt het nicuioe gebouw naar verwachting in januari 1995 in gebruik genomen. Volgens hoofd dienst gemeentewerken Brouwershaven, ing J. H. M. Beek ontstond de vertraging door de heftige en langdurige regen van enkele weken geleden. Omdat het gebouw vanwege het ontbreken van een dak toen nog niet wind- en ivatcr- dicht was, werden de materialen doornat. Hoewel door middel van verioarming werd geprobeerd om dit snel te verhelpen, bleek het toch niet mogelijk om volgens schema tijdig te beginnen met het schilderen van het houtwerk en het leggen van de vloerbedek king. Beek verwacht dat het dorpshuis en de peuterspeelzaal in januari wel in gebruik kunnen worden genomen. De bouw van een service-woningencomplex, dat ook aan het gebouw is gekoppeld, zal naar verwachting in mei 1995 gereed zijn. Niet lang daarna wordt het nieuwe complex officieel geopend. (Foto: Joop van Houdt). ,,We moeten de deur niet dicht slaan. Wij zeggen ja tegen de voortzetting van de subsidie tot de gemeentelijke herinde ling omdat met alle ja-zeggers tezamen een duidelijke stap ge zet wordt in de richting van die gemeenten die dit niet gedaan hebben. Maar wel een voor zichtig ja. Als de situatie on veranderd blijft moeten we de zaak opnieuw bekijken. Bij de ze woorden van fractievoorzit ter M. R. de Jong-van Loo (PvdA) sloten de overige frac ties zich volmondig aan. Het eilandelijk draagvlak is voor alle fracties van groot be lang. Drie van de zes eilande- lijke gemeenten, Duiveland, Brouwershaven en Wester- schouwen, hebben reeds be kend gemaakt de bijdrage met ingang van 1 april 1995 stop te zetten. Zierikzee nam als laatste ge meente een besluit over het toe kennen van een bijdrage van 3,50 gulden per inwoner aan de Stichting Stimulering Werkge legenheid Zeeland Noord, kort weg Bedrijfscontact Zeeland Noord genoemd. Het betrof hier een principe-uitspraak. Nee zeggen tegen deze bijdrage zou betekenen dat het Bedrijfs contact per 1 april 1995 op houdt te bestaan. Burgemeestermr. J. J. P. M. As- selbergs meldde een brief te hebben ontvangen van gedepu teerde D. J. P. Bruinooge waar in deze zich bijzonder veront rust toont over de ontwikkelin gen betreffende Bedrijfscon tact Zeeland Noord. De provin cie heeft twee ton subsidie ver leend aan het project. Bruinooge is bang dat dit straks voor niets is geweest. Hij heeft alle portefeuillehou ders economische zaken uitge nodigd voor een gesprek op 12 december. .Asselbergs is, mede naar aan leiding van de brief en overleg met Bruinooge, ,,vrij optimis tisch" over het resultaat van dit gesprek. ,,Het kan volgens hem reden zijn voor de gemeen ten die nu nee hebben gezegd hun standpunt te heroverwe gen. Een Bedrijfscontact in af geslankte vorm, dat zich alleen richt op acquisitie, behoort vol gens Asselbergs tot de moge lijkheden. Hij blijft optimis tisch over het voortbestaan van het bureau. ,,Dat ben ik van nature. Je moet nooit opgeven, maar blijven vechten. Zolang dat tenminste verantwoord is." Commissie bestuurszaken Zierikzee ZIERIKZEE - De secretarissen van de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland hebben een eerste aanzet opgesteld van het plan van aanpak van de gemeente lijke herindeling. Dinsdag 29 november komt deze aanzet ter sprake in de commissie bestuurszaken van de gemeente Zierikzee. Volgens gemeentesecretaris M. J. Walraven van Zierikzee is er tussen de zes eilandelijke se cretarissen afgesproken de rou te pas in te zetten wanneer op 1 januari 1995 duidelijk is dat andere varianten dan één ge meente, geen reële optie is. In de aanzet worden punten gefor muleerd, waaraan de colleges van burgemeester en wethou ders aandacht moeten schen ken, bij samenvoeging van de gemeenten. „Het gaat om het pro memorie in beeld brengen van bepaalde zaken. Pas na de vergadering van burgemees ters, wethouders en secretaris sen op 12 januari, zal het duide lijk zijn of de routing van de se cretarissen gefiatteerd wordt", aldus Walraven. De leden van de commissie wordt tevens advies gevraagd betreffende verlenging van de vergunning tot afwijking van het verplichte sluitingsuur. Met deze vergunning kunnen de zeven horeca-exploitanten, aan wie ontheffing verleend wordt, hun bedrijf tot 4.00 uur in de morgen open houden. Daarnaast wil het college van burgemeester en wethouders de mening van de commissie weten over diverse verordenin gen, waaronder de nieuwe in spraakverordening. Hierin worden regels gesteld met be trekking tot de wijze waarop ingezetenen en belanghebben den bij de voorbereiding van het gemeentelijk beleid wor den betrokken. In het kader van de nieuwe Gemeentewet moet deze nieuwe verordening vóór 1 januari 1995 vastgesteld worden. De commissievergadering be stuurszaken wordt dinsdag 29 november gehouden in de raad zaal van het stadhuis in Zierik zee. Aanvang: 19.30 uur. ZIERIKZEE - De leden van de gemeenteraad van Zierikzee spraken zich dinsdagavond unaniem uit voor continuering van het Bedrijfscontact Zeeland Noord. Wanneer echter de gemeenten Duiveland, Brouwers haven, en Westerschouwen bij het standpunt blijven de subsidiekraan met ingang van 1 april 1995 dicht te draaien, ontstaat er een heel andere situatie en moet de zaak opnieuw bekeken worden. van de herziening van het be stemmingsplan Buitengebied moet de gemeente nieuw be leid ontwikkelen voor vijf deelgebieden die deel uitma ken van de kernrandzone. Een van deze gebieden is dat tussen het Eerste Weegje, de Laan van Saint Hilaire en de Westhavendijk, waarbij een strook langs de West Haven- dijk gereserveerd wordt voor groenstructuur. Met de lei draad van de provincie in de hand kunnen in de rest van dit dit gebied volgens de heer H. C. de Vries van het stedebouw kundig bureau stedelijke re creatieve functies ingepast worden. Maar ook woning bouw in een parkachtige struc tuur is mogelijk om het gebied op deze wijze aan te laten slui ten op Poortambacht. Vol „Het gebied heeft verschillen de potenties, van zowel land schappelijke als stedelijke aard. De stad is vol; daar kan niets meer bij. Dus moeten we ruimte elders zoeken en in dit gebied kan dat. Wanneer we de potenties van het gebied bekij ken in samenhang met het Streekplan van de provincie en het maatschappelijk en sociaal belang van de stad, kom ik op niets anders uit dan deze moge lijkheid." De heer J. Th. M. van der Veer (D66) drukte de gevoelens van de commissieleden misschien wel het beste uit: „Die woning bouw valt rauw op het dak. We weten niet eens over welk type woningen het gaat. Ik kan le ven met deze opzet, maar dan wel met hét voorbehoud dat we over de nadere invulling van het gebied nog komen te spre ken wanneer deze aan de orde is." De overige commissieleden gingen hierin met Van der Veer mee. De commissie gaf ook groen licht voor de bouw van een snackbar aan de Grevelingen- straat, op de plaats waar nu reeds een houten friettent staat. De eigenaar van het be drijf, de heer S. J. Duinhouwer, had hiertoe een verzoek inge diend. Hij maakte gisteren duidelijk dat het niet om een cafetaria gaat, zoals in de stuk ken stond vermeld. De snack bar is in strijd met het bestem mingsplan. De commissieleden zagen echter geen aanleiding een procedure tot wijziging van het bestemmingsplan te gen te houden. Besluiten van gemeentebestu ren zijn openbaar. Ze gaan alle inwoners van die gemeente aan en bovendien worden ambtenaren en bestuurders be taald door de gemeenschap. De openbaarheid van hun beslui ten en de vergaderingen die tot die besluiten leiden is vastge legd in de wet. Verplaatsen we ons naar zo'n vergadering. In dit geval de raadscommissie algemene en besUiurlijke zaken van de ge meente Westerschouioen. Het gaat over extra politiemensen vanwege het asielzoekerscen trum. Voorzitter H. Tees heeft een opmerking die hiermee verband houdt. ,,Maar die maak ik wel bij agendapunt elf." Hé..? Vreemd. De agenda telt maar tien punten. Na punt tien hamert Tees af en wenst ieder een een prettige avond. Papie ren worden opgeborgen, jassen worden gepakt. Iedereen ver laat de zaal. Althans, dat lijkt zo. Pas op de gang wordt dui delijk dat publiek en pers in derdaad zijn vertrokken, maar dat de commissieleden zijn achter gebleven. ..De commis sie vergadert zeker in beslo tenheid verder," concludeert de gemeentebode. Dit voorbeeld betreft Wester schouwen, maar die gemeente is hierin volstrekt niet uniek. Integendeel: het 'de deur uit kijkenvan publiek en pers is gemeengoed in alle Schouwen- Duivelandse gemeenten. Dat burgemeester en wethou ders graag zelf uitmaken wan neer een onderwerp wereld kundig wordt gemaakt, valt al niet te rechtvaardigen. Maar dat ook de politieke partijen zich bezondigen aan vergade ren in beslotenheid, is ronduit verwerpelijk-. Want in feite houden de volksvertenwoordi- gers hiermee hun eigen kiezers voor het lapje. A. vd N. De vertrouwde houten keet aan de Grevelingenstraat maakt binnenkort plaats voor een heuse snackbar. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Ik ben sprakeloos", zei mevrouw Kloet toen zij door wethouder L. J. van Gastel, voorzitter van de commissie ruimtelijke ontwikkeling, om een reactie werd gevraagd. Zojuist had zij gehoord dat de commissieleden akkoord gingen met de notitie Kernrandzone Zierikzee. Hierin wordt in het gebied aan het Eerste Weegje, waar zij een camping wil, op termijn woningbouw niet uitgesloten. De plannen tot woning bouw in dit gebied kwamen enkele jaren geleden voor het eerst ter sprake. De commissie ruimtelijke ont wikkeling werd gisteren om advies gevraagd over de notitie Kernrandzone Zierikzee, die door het stedebouwkundig bu reau Rothuizen van Doorn 't Hooft ontwikkeld is. De kern randzone is de zone waarin de overgang van de stad naar het platteland plaatsvindt en waar de karakteristiek wordt be paald door een typische men ging van stedelijke en landelij ke activiteiten. In het kader

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3