r w gemeente Z nj rikzee KERSTKOOPAVOND EuROPflTum GEMEENTE DUIVEIAND £LL\aMS Topklasse voor de prijs van een middenklasser. Echte Sinterklaas kado's Westerschomen GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN idjflÉs Geschiedenis van Bruinisse Kolkenzuigen Glas in glasbak Aangevraagde bouwvergunningen Wet milieubeheer RADIO T.V. VIDEO DECEMBER KADOTIPS: vrijdag 18/11, 25/11, 2/12, 9/12, 16/12 en 23/12 tot 21.00 uur WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA Commissies De commissie Bestuurszaken vergadert dinsdag 29 november om 19.30 uur in de raadzaal van het stad huis over het verzoek van 7 horeca-exploitanten om ook volgend jaar tot 04.00 uur in plaats van 02.00 uur open te mogen zijn. Het betreft Brogum, 't Sloepje, de Egelantier, Vanity, de Vlinder, de Gekroonde Sui kerbiet en Old Dutch. Overige agendapunten zijn de opgaaf van nevenfunc ties van de raadsleden, de eerste aanzet van het plan van aanpak van de gemeentelijke herindeling, het aanpassen van diverse verordeningen aan de Alge mene Wet Bestuursrecht, de inspraakverordening, wijziging van de verordening gemeentelijke identi teitskaart, uitkerings- en pensioenverordening van wethouders en de wet waardering onroerende zaken. Iedere burger kan een commissievergadering bijwo nen. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in de leeskamer in het stad huis. U kunt de stukken tijdens kantooruren inzien na afspraak met de secretaris van de commissie. Voor deze commissie is dit de heer P. J. Verkaart. Voor het bezoeken van de vergadering hoeft u zich niet van te voren aan te melden. Voorafgaand aan het behandelen van een agendapunt krijgt u de gelegen heid het woord te voeren. Daarna heeft u in twee ter mijnen de gelegenheid met de raadsleden mee te spreken. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit betreft de agenda's voorafgaande aan de vergadering en de verslagen achteraf. Voor één raadscommissie kost dit 13,25 en voor alle raadscommissies 52,- per jaar. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u u abonneren bij de afdeling Interne Zaken in het stadhuis. Tijdelijke wegafsluiting In verband met de uitvoering van herbestatingswer- ken in de Regenboogfstraat is deze weg van 28 no vember tot en met 16 december hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk, afgesloten voor alle verkeer. De afsluiting duurt zoveel korter als mogelijk of zo veel langer als noodzakelijk en wordt vroegtijdig aangegeven met omleidingsborden. Sociaal Cultureel Noodfonds Inwoners van Zierikzee die een besteedbaar inkomen op minimum niveau of iets meer hebben en een zelf standige huishouding voeren kunnen in aanmerking komen voor bijdragen ingevolge het sociaal cultureel noodfonds. Deze regeling heeft de bedoeling inwoners met een krappe beurs financieel te ondersteunen voor uitga ven als: cursusgelden van algemeen erkende instellingen voor onderwijs en vorming; abonnementen op bibliotheek, schouwburg, mu seumjaarkaart, zwembad e.d.; kosten van schoolreisjes; uitstapjes en activiteiten van ouderenorganisa- ties; contributies voor sportverenigingen e.d. Deze regeling vergoedt de hiervoor gemaakte kosten voor 75%, geldt voor alle gezinsleden zonder eigen in komsten en bedraagt maximaal 100,- per gezinslid per jaar. Twee voorbeelden over hoe deze regeling werkt: A. Een alleenstaande moeder met twee kinderen die jaarlijks ca. 450,- uitgeeft aan bovengenoemde abonnementen, contributies e.d., ontvangt van de gemeente 75% van 450,- (maar max. 100,- p.p. per jaar) dus 300,- terug. B. Een vader, moeder en twee kinderen met een uit gave van ca. 600,- per jaar ontvangen samen 75% van 600,- (maar max. 4 x 100,-) is 400,- terug. Bij een inkomen boven bijstandsniveau wordt een ei gen draagkracht aanwezig geacht. Folders en aanvraag formulieren zijn verkrijgbaar in het stadhuis (het folderrek in de hal) en bij de Inter gemeentelijke Sociale Dienst, Oude Haven 54 te Zie rikzee. Bouwaanvraag Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat door maatschap de Boer- Quist, Boerenweg 10, Zierikzee, een bouwaanvraag is ingediend voor het bouwen van een landbouwschuur, plaatselijk bekend Boerenweg 10. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen meldingen op grond van artikel 8.41 Wet milieubeheer zijn ingekomen van: 1. de heer M. Flohil, voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieube heer op de inrichting op het adres Kadeweg 16 te Zierikzee; 2. de heer S. den Boer, voor het van toepassing wor den van het Besluit akkerbouwbedrijven milieu beheer op de inrichting op het adres Straalweg 6 te Zierikzee; 3. de heer A. van Mourik, voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven mi lieubeheer op de inrichting op het adres Lange Slikweg 2 te Zierikzee; 4. de heer W. H. Bouma, voor het uitbreiden of wijzi gen van een horecabedrijf dan wel het veranderen van de werking daarvan op grond van het Besluit horecabedrijven milieubeheer voor de inrichting op het adres Appelmarkt 29c te Zierikzee. Informatie over genoemde melding kunt u verkrij gen bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeen tesecretarie te Zierikzee (tel. 01110-13151). Bouw tuinprieel/kas De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer E. Saman, Mauritslaan 29, Zierikzee, een melding bouwvoornemen is ingediend voor het plaatsen van een tuinprieel/kas, plaatselijk bekend Mauritslaan 29, kadastraal bekend gemeente Zierik zee, sectie G nr. 597. Genoemde melding is in strijd met de eerste partiële herziening van het bestemmingsplan „Kaaskenswa- ter". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan de ingediende melding medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschrif ten van het bestemmingsplan. In verband met het voorgaande liggen de op voor noemde melding bouwvoornemen betrekking heb bende bescheiden met ingang van 24 november a.s. gedurende twee weken voor een ieder ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inzage. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder zijn bedenkingen tegen het ver lenen van een vrijstelling aan het college van burge meester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zie rikzee, schriftelijk kenbaar maken. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONU/JENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE Clarks Active Am 'speciaal ontworpen voor maximaal comfort door schokdemping vóór en achter. Grote keus aan modellen, één keus kwaliteit Pnjs Hfl. 189,95 loopkJaar, af dealer. I activa 99 Maak een "proefrit" bij uw Clarks dealer! Ci arks. Instappen en Wegwezen. Zierikzee, tel. 01110-12488 Middelharnis, tel. 01870-84778 REGELMATIG ADVERTEREN IS OMZET VERGROTEN! VRAAG NAAR ONZE AOVERTENTIE-TARIEVEN 01110-16551 Paddinstoft Bear Pieter Konijn „Non-Non" konijntjes in hangmat RECREATIEGEMEENTE WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschou- wen, maken gelet op a-tikel 8.41 van de Wet milieubeheer bekend datzij de volgende meldin gen ingevolge de Wet mlieubeheer hebben ont vangen van: -A. W. Jonker, Dapperweg ,15 te Burgh- Haamstede voor het in werking hebben van een akkerbouwbedrijf; - W. P. Smallegange, Colesweg 3 te Burgh- Haamstede voor het in werking hebben van een akkerbouwbedrijf; - M. H. Slaager, Bouwménsweg 10 te Burgh- Haamstede voor het in werking hebben van een akkerboiuwbedrijf; - M. A. Kristelijn, Kuijerdauseweg 7 te Noord- welle voor het in werkng hebben van een akkerbouwbedrijf; - C. P. Boot, Roterij 30a ie Burgh-Haamstede voor het in werking hebten van een herstelin richting voor motorvoerturen. De bovenstaander meldirgen liggen van 24 november 1994 gedurenos twee weken van 09.00 tot 12.00 uur en van fc.OO tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis,afdeling Milieu. BOUWAANVRAGEli (artikel 41 van de Woningwet) - R. Streng, uitbreiden wonhg Grevelingenlaan 44 te Burgh-Haamstede; - W. Nieborg, uitbreiden pension Laöne 6 te Renesse; - Camping Oase, bouw sarilairgebouw Roe- iandsweg 8 te Renesse; - G. Dedden, veranderen zomerwoning Hogeweg 88 te Burgh-Haamstede; - Europatuin Braber, bouw tünhuisje Hoogen- boomlaan 7a, Bongerd 34 te Fenesse; - C. v. Winden, bouw woning tVissewekken te Burgh-Haamstede; - A. v. d. Broek, uitbreiden woihg Noordstraat 23 te Burgh-Haamstede, BEKENDMAKINGEN WONINGWET Burgemeester en wethouders van Duivéand maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet, betend dat bij hen de volgende aanvragen c.q. melding^ zijn inge diend: W. P. Flik weert, voor het oprichter^ dakkapel Rijksweg 26a te Nieuwerkerk; PM. Pieper, voor het veranderen voorgeel winkel Molenweg 19 te Oosterland; V.O.F. de Driesprong, voor het bouwen vn een op slagruimte Groenendaal 3 te Oosterland Y. T. Wandel, veranderen woning Weststhat 16 te Nieuwerkerk. 1 Nieuwerkerk, 22 november 1994 WET MILIEUBEHEER 1 Burgemeester en wethouders van Duivelanamaken ingevolge de artikelen 8.1 en 13.10 van de WetMilieu- beheer bekend dat bij hen is binnengekomen en aan vraag ingevolge de Wet Milieubeheer voor een 'ergun- ning van de heer J. J. Folmer, Plataanstraa 32 te Nieuwerkerk. De aanvraag betreft het in verking hebben van een pluimveestal op het perceeikada- straal bekend gemeente Duiveland, sectie G nr! 92 en 93, plaatselijk bekend Stolpweg 6 te Nieuwerkrk. Zij zijn voornemens om positief op de aanvraagte be schikken, onder het stellen van voorschriften ir be scherming van het milieu en voor de omgeving^lier- toe is de vergunning in ontwerp vastgesteld. De aanvraag en de ontwerpvergunning alsmeie de hierop betrekking hebbende stukken liggen ter ifeage op de gemeentesecretarie te Nieuwerkerk, van 2 no vember 1994 totdat de definitieve beschikking de aanvraag is genomen elke werkdag van 09.00-2.00 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van (((be schikking kunnen schriftelijk worden ingediendbij hun college van 24 november 1994 tot 6 januari 195. Tijdens deze periode kunnen de aanvraag en de «ït- werpvergunning alsmede de hierop betrekking hb- bende stukken worden ingezien, iedere werkdag in 09.00 uur-12.00 uur en van 13.00 uur-16.00 uur en (nae- lefonische afspraak) op maandagavonden van 18.0- 21.30 uur. Een ieder kan mondeling in persoon of iij gemachtigde bezwaren inbrengen, indien daaitie vooraf telefonisch wordt verzocht. Hierbij wordt dai tevens de gelegenheid geboden tot een gedachtenvj- seling omtrent de aanvraag en de ontwerpvergunnii;. Indien men dat wenst worden de persoonlijke ge;t- vens van degene die een bezwaarschrift indient net bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrife- lijk en gelijktijdig met het bezwaarschrift bij hun ctl lege worden ingediend. Beroep tegen de definitieve vergunning kan later, be halve door de aanvrager en de adviseurs, slechts wo- den ingesteld door diegene die tegen het ontwerp vai de vergunning bezwaren hebben ingebracht, alsmed- door belanghebbenden die aantonen dat zij redelijker wijs niet in staat zijn geweest om bezwaren in te bren I gen tegen het ontwerp van de vergunning. Burgemeester en wethouders voornoemd, De wnd. burgemeester, G. HOKKEN De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 23 november 1994 Commissievergadering Bezwaar- en beroepschriften tijdstip: woensdag 30 november 1994,20.00 uur plaats: gemeentehuis te Scharendijke Deze vergadering is openbaar. Zonodig kan echter worden overgegaan tot een besloten zitting. Behandeld zal worden het bezwaarschrift van de heer N. Roos tegen de beslissing van burgemeester en wethouders vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en aansluitend bouwver gunning voor de bouw van een garage/berging en uit bouw aan de heerA.P.G.de Kier, Frederikstraat 10 te Scharendijke. Bouwplannen A. Verleende bouwvergunning - A. Posadowsky - bouw schuur, Florisweg 5 te Kerkwerve. B. Mededeling (art. 42, lid I onder b Woningwet) Wij hebben de volgende personen een mededeling gedaan, dat zij het door hen gemelde bouwwerk mo gen bouwen. - BouwbediIjfVan der Schelde - bouw berging,Acht hoek 60 te Scharendijke. Tegen de verleende bouwvergunning (onder A) en de gedane medpdeling (onder B) kan eenieder op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij ons college, Platteweg 33, 4322 BD Scharendijke. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, Hof plein 8, 4331 CK Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Melding bouwvoornemen/ verzoek medewerking Een melding bouwvoornemen (ingevolge art. 42 Woningwet) is gedaan door: l.de heer Herder - bouw tuinhuisje bij woning, Akkerbloemstraat 2 te Scharendijke. Een verzoek om planologische medewerking is ingediend door: 2. E.S. de Jong - bouw woning, Schelpweg te Ellemeet, kad. bek. gem. Middenschouwen, sectie B, nr. 168 ged. 3. C.H. Kenters - vestiging slijterij, Elkerzeeseweg 10 te Scharendijke. De bouwplannen zijn in strijd met de ter p dende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethou ders zijn echter bereid medewerking te verlenen aan het bouwplan (ad I) en de verzoeken (ad 2 en 3). Dat is mogelijk door vrijstelling van de bestemmingsplan nen te verlenen, zoals bedoeld in artikel 18aWRÓ (ad I) en artikel 19 WRO (ad 2 en 3). Voordat burge meester en wethouders daartoe overgaan bieden zij eenieder de gelegenheid bedenkingen in te dienen te gen het voornemen vrijstelling te verlenen. Bedenkin gen kunnen voor 8 december 1994 schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wethouders, Platte weg 33,4322 BD Scharendijke. De stukken liggen tot 8 december 1994 ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het gemeentehuis te Scharendijke. Herziening bestemmingsplannen De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 17 november 1994 besloten te verklaren dat een herzie ning wordt voorbereid van de bestemmingsplannen: - Buitengebied voor een perceel aan de Schelpweg te Ellemeet, kad. bek. gem. Middenschouwen, sec tie B, nr. 168 ged. - Kern Scharendijke voor het perceel Elkerzee seweg 10 te Scharendijke, kad. bek. gem. Midden schouwen, sectie Anr. 161. De besluiten liggen voor eenieder ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het gemeentehuis te Scharendijke. De voorbereidingsbesluicen treden in werking op de dag na deze bekendmaking. 23 november 1994, Burgemeester en wethouders van Middenschouwen GEMEENTE De geschiedenis van Bruinisse is beschreven in een bijna 300 bladzijden tellend en prettig lezend boek, verluchtigd met veel foto's. De schrijver is de heer S.A. Jumelet (die door sommigen wel de meest markante Bruênaar wordt genoemd). In zijn boek, dat de titel 'Bruinisse in de loop der eeuwen (467- 1968' draagt, neemt de schrijver u mee door de eeuwen van leven en werken van een in de regio bijzondere gemeenschap. Cadeau De vele opmerkelijke en soms ongewone geschiede nissen, gezien in samenhang met de geheel eigen kwaliteiten van de schrijver, staan borg voor dagen leesgenot. Het betreft dan ook een levensverrijkend werk dat op geen enkele boekenplank mag ontbre ken. Kortom, ook een prachtig en nuttig naslagwerk om de komende feestdagen cadeau te geven. Het boek, dat thans slechts voor f 19,75 te koop wordt aangeboden, is verkrijgbaar bij de volgende verkoopadressen: - gemeentesecretarie van Bruinisse, Molenstraat 65 te Bruinisse - postagentschap, Dreef 14, Bruinisse - Novalux (winkel Braber), Korte Ring 16, Bruinisse - Zeeuwse Boekhandel (Cor Pols), Korte Sint Janstraat 17, Zierikzee. Op maandag 28, woensdag 30 november en vrijdag 2 december a.s. zullen de straatkolken in Bruinisse worden schoongezogen. U wordt gevraagd indien mogelijk hier rekening mee te houden. Voor het hergebruik van verschillende kleuren glas staan in het dorp zogenaamde glasbakken. Wij wijzen u erop dat het gebruik van deze bakken zinvol is. Voor glasplaten is de glasbak echter niet geschikt. Het is dan ook niet de bedoeling dat op straat de glasplaten worden kapotgeslagen om ze vervolgens in de glasbakken te deponeren. Omdat glasplaten niet geschikt zijn voor de recycling, kunt u de glasplaten via uw eigen rolemmer afvoeren. Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon 01113-1251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: - H.C.J. Veth - vernieuwen woning, Meekrapstraat 24 - J.M. Bolle - wijzigen voorgevel, Kerkstraat 14/14a - C.B. Hagenbeek en C.A.M. Adams - woning, Grevelingenhout 145. Ontwerp-beschikkJng Burgemeester en wethouders hebben vastgesteld de ontwerp-beschikking ingevolge de Wet milieubeheer voor: - discotheek De Pul, Stenenpad I Ter inzage De ontwerp-beschikking (gericht op verlening van de vergunning onder voorwaarden) en andere relevante stukken liggen met ingang van 24 november 1994 gedurende vier weken in het gemeentehuis voor een ieder ter inzage. Op verzoek kunnen de stukken buiten kantooruren worden ingezien. Ook wordt -op verzoek- een mondelinge toelichting op de stukken gegeven. Bedenkingen Gedurende bovengenoemde periode kan eenieder schriftelijke bedenkingen inbrengen. Daarnaast kan worden verzocht om een zitting, waarbij de mogelijk heid bestaat mondeling bedenkingen in te dienen. Op verzoek worden de gegevens van de indieners van bedenkingen niet bekend gemaakt Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, bij ons worden ingediend. 23 november 1994, Burgemeester en wethouders van Bruinisse ADVERTEREN IS VERKOPEN! de middelburgse Qlazeniei' bv Zusterstraat 39, Middelburg Telefoon 01180-33247 Voor al uw reparaties van: SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK DELTA DISCS Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 01110-14699 •3 raamhangers glas in loodlampen tiffany lampen Alles uit eigen atelier HET TUINCENTRUM VOOR GROENLIEFHEBBERS BRABER. RENESSE LAONE 20. 01116-1820 LAtENMAN OCHTMAN MAAKT VAKWERK VAN DRUKWERK. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6