'Een goede vachtverzorging is heel belangrijk voor de hond' UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuwe activiteiten in kern Serooskerke Jubileum-CD over honderdvijftig jaar Zierikzeesche Nieuwsbode uitgebracht TAXATIESfBEHIDDELING hAkse+hAnse E o z Eversdijk dijkgraaf van nieuw waterschap ZIERIKZEESCHE KfJI NIEUWSBODE Nog een kleine 200 exemplaren beschikbaar Orgelkring opgericht Kunst- en Kerstmarkt in Zuuddek 0) -O O dé krant van schouwen-duiveland! NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND DEZE EDITIE BESTAAT UIT 22 PAGINA'S ZIERIKZEE - Moesten tot voor kort de vele hondenliefhebbers vaak kilometers reizen om hun trouwe vier voeter een vakkundige vachtverzorging te doen ondergaan, sinds 21 november is het ook mogelijk om in Zierikzee daartoe een bezoek te brengen aan de aan de Julianastraat 23 gevestigde Rita's trimsalon. Behalve voor de verschillende vormen van vacht verzorging als plukken, effileren, scheren, knippen en wassen beschikt de trimsalon over een redelijk as sortiment halsbanden, honden- riemen, hondenspeelgoed en hondencosmetica als shampoos en vlooienbestrijdingsmidde len. De salon zelf werkt overi gens uitsluitend op afspraak. Het idee om een hondentrimsa lon te beginnen is op een ludie ke manier ontstaan. Eerst werkte Rita Saman in de ge lijknamige viswinkel, doch toen zij in verwachting raakte van zoon Edwin dwongen haar moederlijke gevoelens tot beëindiging van deze werk zaamheden. Toen Edwin echter groter en zelfstandiger werd en bovendien ook naar school_zou gaan, ontstond een steeds gro ter wordende behoefte aan an dere activiteiten, want Rita wilde zich niet vervelen. Van huis uit al een hondenlief hebster, thuis had zij zelf al twee honden, viel haar oog op een opleiding voor honden- trimster al bladerend in een studiegids. Van het één kwam het ander, en terwijl haar man een min of meer als bergplaats gebruikt gedeelte van het huis ombouwde tot trimsalon, volg de Rita de éénjarige opleiding tot hondentrimster, gevolgd door een praktijkjaar. Behalve het zogenaamde Vakbekwaam heidsdiploma Hondentoilet- teerbedrijf behaalde Rita tege lijkertijd ook haar Mid denstandsdiploma en een spe cialisatiecertificaat voor poe dels. Professioneel Behalve het feit dat Rita het moederschap uitstekend wist te combineren met haar studie, moet gezegd dat haar man van de salon zeker wat moois heeft weten te maken. De salon zelf bestaat uit twee ruimten, waarvan één is ingericht met een balie en een kapstok. In de aldaar opgestelde computer worden klantgegevens en spe cifieke gegevens over de hon den bijgehouden. De aangren zende ruimte is in verband met stof en haren ingericht als trimruimte. Via een vitrine die in de scheidingswand is opge steld en waarin verscheidene hondencosmetica te zien is, kan men tevens van de ene in de andere ruimte kijken. De trimruimte zelf is rijkelijk voorzien van benodigde spul len als badkuip, föhnen, kam men, een in hoogte instelbare professionele trimtafel en an der trimgereedschap, dat ten dele in een aantal laden is op geborgen. Mede omdat sommi ge behandelingen uren kunnen duren is ook een zithoek aan wezig, zodat klanten eventueel de volledige behandeling kun nen bijwonen. Volgens Rita en haar man is dit niet alleen leuk, maar kunnen de klanten tegelijk ook zien hoe lang be paalde behandelingen duren. Tévens staan tal van zaken die te koop zijn als speeltjes, kam men, riemen en halsbanden hier overzichtelijk uitgestald. De wanden zelf zijn rijkelijk voorzien van de verschillende diploma's en afbeeldingen van verschillende honden. Om het schoonhouden makkelijk te houden zijn de vloeren van bei de vertrekken voorzien van plavuizen. Vachtverzorging Volgens Rita is een goede vachtverzorging uiterst be langrijk. Bepaalde hondep als Bouviers, Schnauzers en ande re zogenaamde 'plukhonden' dienen regelmatig geplukt te worden, meestal in het voor- en najaar. Honden die een pluk- vacht hebben, maar niet wor den geplukt, kunnen huidirri taties krijgen en gaan zichrdan krabben en openbijten", aldus Rita. Bij het plukken worden dan kleine, loszittende plukjes en dekharen met wortel en al in de groeirichting uitgetrok ken. Bij andere rashonden moet de vacht vier tot zes keer per jaar geëffileerd worden. Dit uitdunnen en inkorten van de vacht heeft tot doel een vloeiende overgang te creëren van lang naar kort haar in overeenstemming met de ras- senstandaard. Het scheren en knippen is vooral bekend bij de poedel., en wordt onder an dere gedaan om het uiterlijk te verfraaien. Behalve deze be handelingen kan de klant ook bij de trimsalon terecht voor bijvoorbeeld een wasbeurt waarbij dan, indien nodig, ook de nagels worden geknipt en de oren worden schoongemaakt. Soms kan de trimsalon ook honden met een probleem vacht helpen. Te denken valt daarbij aan jong gecastreerde reuen die last hebben van een overvloedige ondervacht, die dan regelmatig geplukt moet worden. Bij weer andere honden wordt de vacht te lang, zodat zich vervelende klitten vormen die overigens ook ver wijderd dienen te worden. Liefde Hoewel verschillende vakorga nisaties bepaalde uurprijzen adviseren, zien zowel Rita als haar man daar in veel gevallen vanaf. Ze willen de behande ling betaalbaar houden, mede uit liefde voor het dier. Bij sommige grotere plukhonden is een behandeling van vier uur bepaald geen uitzonde ring. „Alles moet wel leuk blij ven", is de slogan die Rita's trimsalon hanteert. „Het is ook altijd mogelijk om koste loos een offerte voor een be paalde hond te vragen", aldus Rita, die daarbij wel opmerkt dat de klant net als voor de be handeling ook voor de offerte Sinds kort kunnen hondenbezitters in de omgeving van Zierikzee hun viervoeter laten verzorgen in de trimsalon van Rita Saman. (Foto: Joop van Houdt). wel even een afspraak moet maken. „Het is eigenlijk altijd het beste als de klant even met de hond langskomt, want een telefonische offerte is natuur lijk soms erg lastig omdat je dan de hond niet kunt zien, hoewel een telefonische offerte op zich wel kan", aldus Rita. In de toekomst zal zij zich, behal ve de al beproefde poedelspeci alisatie, ook gaan specialiseren in andere honderassen. Afspraak Voor het maken van een af ZIERIKZEE - De verkoop van de compact-disc '150 jaar Zierikzeesche Nieuws bode, de bewogen geschiedenis van een krant en streek' gaat goed. Sinds deze jubileum-CD verleden week is uitgebracht zijn ruim 300 exemplaren van deze in een eenmalige en unieke uitgebrachte oplage van 500 stuks over de toonbank ge gaan. Hieronder enkele honderden al bij voorintekening. Op deze CD, die overigens al leen aan de balie van de Zierik zeesche Nieuwsbode en bij Del ta Discs in Zierikzee verkrijg baar is, staan maar liefst 30 nummers. Afwisselend komt muziek, theater en voordracht aan bod. Van de medewerken den aan de CD dient allereerst het grote koor genoemd, dat werd samengesteld uit de le den van zangverenigingen van Schouwen-Duiveland, onmid dellijk gevolgd door de kinder koren Jom Jom en De Sjofar uit Zierikzee (onder leiding van Ellen van de Hoek en Mar co van 't Hoff) en solozangeres Liesbeth Franken. De muziek op het schijfje is van de Ko ninklijke Harmonievereniging Kunst en Eer onder leiding van Gert Jordans, het combo As- trid Schouls, Kees Groenleer en Jan de Bil. De viool werd ge speeld door Annette Kik en Mar van der Veer speelde op de piano. De dramatische voor drachten werden gedaan door leden van de Amateur Comedie Zierikzee. De produktie was in handen van Mar van der Veer en Gerard van Wagtendonk. Een belangrijk gedeelte van deze CD is live opgenomen door Studio 2 tijdens de, door bijna vijfhonderd mensen be zochte, jubileummanifestatie op zaterdag 1 oktober in de Nieuwe Kerk van Zierikzee. Behalve dat deze CD daarom een belangrijke en unieke her innering kan zijn voor alle be trokken koorleden, medewer kers en bezoekers van deze ma nifestatie, vormt de schijf door zijn beperkte oplage een abso luut verzamel-item voor de in woners van de regio. Tevens heeft men bij de samenstelling van de inhoud dankbaar ge bruik gemaakt van de kennis 'van streekarchivaris Huib Uil voor de historische feiten die in de CD verwerkt zijn. Feitelijk gezien vormt de in houd van de CD, die overigens bijna vijf kwartier duurt, mid dels tekst en muziek een com pact beeld van de geschiedenis van de streek. Beginnend bij - de honger en het sociale on recht rond 1845 wordt de luiste raar via de technische revolu tie en de beide wereldoorlogen naar de Watersnoodramp ge voerd. En vandaar langs de Beatles, toerisme en Deltawer ken naar het heden. Ten gevol ge van de afwisseling in voor dracht, poëzie en muziek wordt bij het beluisteren van de CD bij vele luisteraars een gevoeli ge snaar geraakt. Voor de vol ledigheid is bij de CD een boekje gevoegd, waarin bij alle nummers nog extra achter grondinformatie gegeven wordt. Door dit alles kan de CD zelf behalve een fijne her innering tevens een uniek stuk je naslagwerk zijn, dat enig is in zijn soort. Deze foto siert het doosje van de CD. De leden van de Amateur Comedie Zierikzee spelen berichten uit de Zierikzeesche Nieuwsbode na. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Onder de naam Schouwse Orgelkring is door P. Sevestre, organist van de Hervormde kerk in Re- nesse, onlangs het initiatief ge nomen voor de oprichting van een kring van organisten en een ieder die belangstelling heeft voor het orgel. Enkele weken geleden is naar de organisten van alle kerken van alle gezindten op dit ei land, een brief met aanmel dingsformulier verzonden met de vraag wie zich wil aanslui ten bij een dergelijke kring. Volgens initiatiefnemer Se vestre zijn deze brieven in alle gevallen naar één adres per kerk gezonden, soms niet van een organist maar van een kos ter, predikant of scriba. Dit omdat bij hem niet alle namen en adressen van organisten be kend zijn. Zij die regelmatig tijdens een kerkdienst het or gel bespelen, maar ook andere belangstellenden nodigt Se vestre uit zich aan te melden voor de Schouwse Orgelkring, bij voorkeur schriftelijk op Kromwal 31, 4318 EJ Brouwers haven of anders telefonisch op nummer 01119-1366. BURGH-HAAMSTEDE - In Galerie 't Zuuddek in Burgh- Haamstede zal op zaterdag 10 december een Kunst- en Kerst markt worden gehouden. Te zien zijn keramiek en schil derijen. De galerie is gelegen aan de achterzijde van de Zuid straat 16. De kerstmarkt is ge opend van 10.00-17.00 uur. Bloemschikken en stofdecoraties SEROOSKERKE - Voor het komende winterseizoen staan in Serooskerke weer heel wat activiteiten op het programma. Dit onder het motto Wintertijd Ac- tiviteitentijd. Nieuw op het activiteitenprogramma zijn de activiteiten bloemschikken en stofdecora ties. Om zoveel mogelijk belang stelling te kweken is de opzet van de activiteiten veranderd. Voorheen diende een vast be drag betaald te worden, maar van dat systeem is men af gestapt. Deelnemers betalen nu per avond. Het al dan niet doorgaan van een activiteit is niet langer afhankelijk van de belangstelling. De grens van tien deelnemers is daarmee ko men te vervallen. Spreiding Daarnaast heeft men de activi teiten verspreid over een aan tal weken. Op iedere tweede maandag van de maand kan men een avondje bloemschik ken in het dorpshuis. Deze avonden staan onder leiding van Joke de Rijke. Iedere vier de woensdag van de maand is er onder leiding van Lenie de Vrieze gelegenheid tot het ma ken van decoraties van stof. Op twee andere woensdagen in de maand is er gelegenheid tot het maken van kleding. Dit on der leiding van Kiki Visser. Ie dere donderdagavond staat de deur van het dorpshuis open voor een avondje kaarten, sjoe len of tafeltennis. Alle activi teiten worden gehouden in het dorpshuis in Serooskerke. Bin nen het programma is verder ruimte gereserveerd voor 'los se' activiteiten. Zo wordt op zaterdag 26 no vember de jaarlijkse feest avond gehouden. Er wordt dan een toneelstuk opgevoerd met na afloop dansmuziek voor le den van de dorpsgemeenschap. Op vrijdag 2 december wordt een dropping gehouden waar iedereen aan mee kan doen. Kinderen mogen alleen onder begeleiding aan de dropping meedoen. Verschillende groe pen worden op verschillende plaatsen gedropt van waaruit zij de weg terug naar huis moe ten zoeken. Voor de jeugd staat een aantal disco-avonden op het program ma, waarvan de eerste in de cember gehouden wordt. Een exacte datum is nog niet be kend. Ook is het de bedoeling om met alle zwemliefhebbers een dagje te gaan zwemmen. Tot slot start toneelgroep Lere Lere in januari met het instu deren van een nieuw toneel stuk. Het is de bedoeling dat dat stuk tijdens het Strao-feest in maart op de planken wordt gebracht. Advertentie Advertentie Ing. A. J. Hanse J. Langkemper MAKELAARS O. G. Makelaardij O.G. en Assurantiën Haamstede Zierikzee Ring 19 4328 AE Burgh-Haamstede Telefoon 01115-3424 ïfvv fa Fax Oil 15-3707 Haringvlietplein 8 4301 XG Zierikzee Telefoon 01II0-14275 Fax 01110-17484 Kuipersweg 23-25 km Middelburg De Roterij 9-11 Burgh-Haamstede 01180-26649 O N D X DC spraak voor een behandeling of voor het geven van een offer te kan de klant altijd contact opnemen met Rita's trimsalon (telefoon 01110-16969), want de- trimsalon werkt om praktische redenen uitsluitend volgens af spraak. Als u uw hond voor be handeling naar de trimsalon brengt, bedenk dan dat de hond een aantal uren zou kun nen moeten binnenzitten. Laat hem dus nog even uit en zorg er ook voor dat hij vlak voor het bezoek niet net zijn buik vol heeft gegeten. De viervoeter zal zich dan een stuk gemakke lijker voelen' op de trimtafel. ZIERIKZEE - Drs H. Eversdijk wordt dijkgraaf van het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden, dat ont staat door fusie van de vier waterschappen Noord en Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen en Walcheren. Het bestuurlijk overleg van de vier waterschappen heeft una niem besloten om aan gedepu teerde staten van Zeeland voor te stellen Eversdijk te benoe men als interim-dijkgraaf. Hij zou dan vanaf 1 september 1995 de periode invullen tot de nieuw te benoemen dijkgraaf in functie treedt. Eversdijk is nu voorzitter van zowel de Stuurgroep als het Bestuurlijk Overleg van de vier water schappen. Magnolia-gebouw Het is inmiddels definitief dat het nieuwe waterschap vanaf 1 januari 1996 haar intrek neemt in het gebouw Magnolia in Goes. Het Bestuurlijk Overleg heeft een brief geschreven 'aan het gemeentebestuur in Goes waarin alle gemaakte afspra ken worden bevestigd. Een ar chitectenbureau is begonnen met de voorbereiding voor de verbouwing en inrichting van het gebouw. Er zal onder meer een nieuwe archiefkelder wor den gebouwd. De gemeente Zierikzee pro beerde het kantoor van het nieuwe waterschap in Zierik zee te krijgen door de bouw grond waarop het nieuwe ge bouw zou moeten verrijzen be schikbaar te stellen voor een gulden. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement èf 49,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 47,00 □jaarabonnement a 187,00 jaarbonnement met autom. afschr. a f 177,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee "-1 N

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1