Zierikzeese neemt initiatief tot lijndienst Zierikzee-Rotterdam O i UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 32i>3 Zesduizend gulden aan giften voor vakantiehuis Thuredriht fgÉ Rachid ben Meziane sterk in Mosselloop ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 't Liefst zou ik lijn 130 terug willen Vrijtvilligers moet je koesteren Diefstal fiets Autokraker betrapt door burger THEATER-MENU M0NDRAG0N JCerst- en Nieuwjaarskaarten *r*~ Q 3 5 8 9 dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 21 NOVEMBER 1994 151e JAARGANG NR 25675 Haag: ,,Je vraagt je toch af waar al die passagiers gebleven zijn". (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Mevrouw V. Haag- uit Zierikzee is samen met haar werkgever uit Schiedam een actie begon- nen die moet leiden tot een particuliere lijndienst tussen Zierikzee en Rotterdam. Haag is zeer ontevreden over de Interliner die sinds deze maand de sneldienst tussen Zierikzee en Rotterdam-Zuidplein (lijn 130) vervangt. De stichting in oprichting 'Intraüner, Streep door Groen' heeft inmiddels een aantrekkelijk aan bod gehad van een busbedrijf. Haag werkt sinds juli bij het denheid gebruik van de lijn- winst komt volgens haar niets voorheen. Bovendien is zij per Schiedamse softwarebedrijf dienst 130 van de ZWN. De In- terecht. Doordat de bus vier maand bijna honderd gulden Elegant Relational Develop- terliner gooide roet in het eten. minuten later vertrekt is zij duurder uit, 517,50 gulden in ment en maakte tot volle tevre- Van de zeven minuten tijd- zelfs later op haar werk dan plaats van 421,95 gulden. 'Samen met haar werkgever G. J. Bolton, is zij een actie ge start voor de totstandkoming van een nieuwe lijndienst Zierikzee-Rotterdam, die 's ochtends heen en 's avonds te rug rijdt. Inmiddels hebben ze een aanbieding van De Jong In- tratours, waarvan de prijs ligt tussen die van de oude lijn dienst 130 en de Interliner. Haag heeft bij Rijkswaterstaat bezwaar ingediend tegen de In terliner. Ook heeft zij een brief gestuurd naar het Centraal Be roep voor het Bedrijfsleven, waarin ze vraagt om een voor lopige voorziening. Wanneer hierin voorzien wordt kunnen de reizigers voorlopig weer voor de oude prijs naar Rotter dam, totdat de rechter uit spraak doet. ,,'t Liefst zou ik lijn 130 terug willen, maar dat zit er niet in", zegt ze. Marktonderzoek Om de mening van andere rei zigers te peilen is de stichting in oprichting gestart met een marktonderzoek. Vorige week dinsdag zijn op het Zuidplein in Rotterdam enquêteformulie ren uitgedeeld. Hierop kunnen passagiers aangeven op welke tijden zij willen reizen, waar ze vandaan komen en waar ze naar toe willen, hoeveel ze moeten betalen en of ze lid wil len worden van de stichting. Tbt dusver heeft Haag alleen maar positieve reacties ontvan gen over haar initiatief. Ook deze week loopt de enquête nog. „We willen zo veel moge lijk mensen bereiken die ge bruik maakten van de snel dienst. Maar dit is niet zo ge makkelijk, want je ziet veel minder passagiers in de bus. Je vraagt je toch af, waar die alle- mr.al gebleven zijn?" RENESSE -Wij zijn hier ook een beetje in Sinterklaasstemming, want ons hart klopt vol verwachting". Dat zei B. D. Schot, voorzitter van de Stichting CJV- kamp Zierikzee, zaterdag tijdens een bijeenkomst in het CJV-kamphuis aan de Rampweg in Renesse. En er was reden tot feestvreugde want de Stichting Va kantiehuis Thuredriht kreeg die middag in totaal 6000,- aan giften. Het begon allemaal eind tach tiger, begin negentiger jaren. De Lionsclub Thuredriht uit Dordrecht was op zoek naar een goed doel waar zij zich voor in konden spannen. Dat kwam goed uit want er waren toen inmiddels plannen ont wikkeld om op het terrein van de Stichting CJV-kamp Zierik zee aan de Rampweg bij Renes se een vakantiehuis neer te zet ten voor jeugdige kankerpa tiëntjes en hun familie, een ge zamenlijk initiatief van de CJV en de landelijke stichting Gaandeweg. In 1991 werd het eerste vakan tiehuis geopend door toenma lig staatssecretaris Simons. De belangstelling voor het initia tief bleek zo groot dat al snel besloten werd tot de bouw van een tweede vakantiehuis. Dat werd in 1993 gerealiseerd. De vakantiehuizen werden gratis ter beschikking gesteld aan kankerpatiëntjes en hun fami lie om hen de kans te geven om ver weg van de witte jassen en vlakbij het strand in ieder ge val even aan alles te ontsnap pen. „Als u tijd heeft zou u eigen lijk eens een kijkje moeten ne men in het gastenboek", hield Schot zijn gehoor voor. „Dan krijg je het water in je ogen want er gebeuren niet alleen heel leuke maar ook heel nare dingen". Schot prees de vrij willigers die zich bezig houden met het schoonhouden van de vakantiehuizen en de begelei ding van de gezinnen. „Zonder hen zou het niet kunnen. Zulke vrijwilligers moet je koeste ren", aldus Schot. „Jan en Dien Baart zorgen voor de opvang van de gezinnen en zij fungeren zo'n beetje als vader en moe der. Ze wonen hier in een staca ravan en er kan altijd een be roep op hen gedaan worden". De Stichting Vakantiehuis Thuredriht nam onderhoud en beheer van de vakantiehuizen op zich en Lionsclub Thure driht bleef het project jaarlijks financieel steunen. „Wij zagen Het eerste vakantiehuis voor kankerpatiënten werd in 1991 geopend door toenmalig staatssecreta ris drs. H. J. Simons. (Foto: Joop van Houdt). hen zo'n beetje als onze Rijke Omes uit Dordrecht", om schreef Schot de verhouding tussen de stichting en de Li onsclub. Hij stelde dat voor be heer en onderhoud van de hui zen jaarlijks zo'n 8000,- 10.000,- bij elkaar gesprok keld diende te worden. De Li onsclub heeft inmiddels laten weten dat het tijd wordt dat an deren de fakkel overnemen en zorgen dat het mogelijk blijft kankerpatiëntjes en hun fami lie een mogelijkheid te bieden om weer wat bij te komen. „En de Lionsclub heeft ons niet in de kou laten staan hoor. We hebben nog een zak geld meegekregen", aldus Schot. Niettemin werden andere geld schieters gezocht en gevonden: de afdeling Westerschouwen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen (NVvH) en duivenvereniging De Zeeuwse Duiven. Presidente mevrouw T. Gakes van de afdeling Wes terschouwen van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen stelde in een korte toespraak dat de afdeling zelf financieel goed draait en eigen lijk geen extra geld nodig heeft. „Toch reageerden de le den enthousiast toen wij voor stelden om toch een bazar te houden en toen zijn we na gaan denken over een doel dat we konden steunen. We wilden liefst iets vinden wat dichtbij was", aldus mevrouw Gakes. Uiteindelijk viel de keuze op de Stichting Vakantiehuis Thu redriht. Namens de afdeling Westerschouwen van de NVvH overhandigde mevrouw Gakes een gift van 2000,- aan Schot. Vervolgens werd het woord ge voerd door J. de Rijke, voorzit ter van de Zeeuwse Duiven. Hij vertelde dat er binnen zijn ver eniging eigenlijk geen moment geaarzeld was toen er een keus gemaakt moest worden voor een goed doel waar de op brengst van een wedvlucht naar toe zou gaan. „We hebben dit project al eerder gesteund en ook dit jaar was de keuze niet moeilijk", aldus De Rijke. „Vorig jaar hebben we de stich ting uitgenodigd om naar Ka- pelle te komen om de gift in ontvangst te nemen en nu zijn we zelf hier naar toe gekomen", aldus De Rijke. Geheel in stijl werd aanslui tend het bedrag bekend ge maakt. Vier duiven hadden briefjes aan hun poot waarop een getal. Die vier getallen sa men toonden uiteindelijk de grootte van de gift: 4000,-. WESTERSCHOUWEN - Een 22-jarige inwoner van Burgh is zaterdag ingesloten in verband met diefstal van een moun tainbike. De mountainbike waarop de Burghenaar zaterdag werd aangetroffen, bleek gestolen te zijn in Middelburg. De fietser is ingeslotèn voor nader onder zoek. RENESSE/SCHARENDIJKE - Een 23-jarige inwoner van Westerschouwen is in de nacht van zaterdag op zondag door een oplettende burger op he terdaad betrapt bij een in braak in een personenauto. Andere krakers konden in het weekeinde ongestoord hun gang gaan. Een oplettende buurtbewoner zag in de nacht van zaterdag op zondag in de Lijsterweg in Re- nesse een man een poging on dernemen een personenauto open te breken. Hij hield de man aan en droeg hem over aan de politie. Deze sloot de man voor nader onderzoek in in het politiebureau in Goes. Hier be kende hij de zaak. Uit de auto van een 23-jarige inwoner van Neuenrade (D.) werden zaterdag tussen 13.00 en 15.00 uur waardepapieren en geld ontvreemd. De auto stond geparkeerd aan de Rampweg in Scharendijke. De daders kregen toegang in de auto middels het inslaan van een ruit. Advertentie Woensdag 23 november in RESTAURANT 1 40,- inclusief koffie in de pauze Oude Haven 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 12670 "r drukkerij lakenman achtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Telefoon 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Door beleid brengen wij veel meer tot stand dan door geweld. Tacitus Meer zon en droog HET WEER In de nacht en ochtend plaatselijk mist en minimumtemperatuur om streeks 6 graden. Overdag droog, vrij zonnig en middagtemperatuur ongeveer 12 graden. Zwakke tot matige wind uit zuid tot zuidwest, rond kracht 3. SINTERKLAAS De intocht van Sinterklaas in vier kernen trok veel be langstelling. TENTOONSTELLING Het wordt steeds moeilijker om vogeltentoonstellingen te houden. MONSTERSCORE Brouwershaven boekte met een 11-0 een monsterzege op Duiveland. VOETBAL SKNWK ontsnapt aan blessures na aanslagen op le dematen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Zierikzee weer koploper ZIERIKZEE - Rachid ben Meziane heeft in de 27e Mosselloop een voortreffelijke prestatie neergezet. De 26-jarige Marokkaan, die al weer tweeëneenhalf jaar in Zierikzee woont, behaalde achter de Neder landse 1500 meter kampioen Gerben Ypelaar een tweede plaats. Dit is voor de Delta Sport at leet voorlopig een kroon op de vele trainingsarbeid. Logisch dat hij zaterdag nog een fax wilde sturen naar zijn trainer in Marokko, Mohamid Bou- boud. De Mosselloop, een klas sieker onder vele lopen, trok een recordaantal deelnemers naar de Domeinen in Wester schouwen. 620 atleten namen deel aan de verschillende lo pen: scholierenloop, da mesloop, veteranen en heren loop en de populaire trimloop. Bijzonder aan het evenement, dat wordt georganiseerd door atletiekvereniging Delta Sport, is dat vele deelnemers uit Zuid-Holland en Brabant de Mosselloop opnemen in een weekend-trainingsstage. Daar naast is de Mosselloop nog één van de weinige evenementen in de atletiekwereld waar men een prijs mag uitzoeken van de rijk gevulde prijzentafel. Zierikzee heeft de koppositie in de vierde klasse H zondag KNVB weer overgenomen van Luctor'88 uit Heinkenszand. In een direct duel op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee bleef Jan Meulmeester zijn voorganger Kees Hagesteijn met 2-0 voor. Bruse Boys blijft na de 1-1 einduitslag tegen Ril- landia ook nog steeds mee draaien in de kop van de zater dag derde klasse. SKNWK wist het harde NOAD'67 te verslaan met 3-0. Wonder boven wonder bleef de ploeg van trainer Piet Diepenhorst blessurevrij na dat verschillende aanslagen op de ledematen waren gepleegd. De 11-0 overwinning van Brou wershaven op Duiveland was opmerkelijk. Ook de drie rode kaarten die scheidsrechter Ver meulen uit Moerdijk trok in het uiterst sportief duel. Re- nesse en WIK gaven afgelopen weekend een 2-0 voorsprong uit handen. WIK capituleerde bij Kogelvangers in Willemstad (5- 2). Honderdzeventig toeschou wers zagen Renesse op sport park De Laone met 3-5 verlie zen van Hontenisse. Sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Ouiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 49,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 47,00 □jaarabonnement 187,00 jaarbonnement met autom. afschr. a 177,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam :Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: *2» Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CQ Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee z

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1