Jan Meulmeester: 'Zierikzee moet weer veel meer uitstraling krijgen' Scaldina zet Oudelande opzij Delta Sport hoopt op steun van publiek Het derde elftal is een vereniging in een vereniging'' Reserves Scaldina pakken laatste strohalm VRIJDAG 18 NOVEMBER 1994 NR 25674 9 Jan Meulmeester: ,,Het gaat mij niet om de kwaliteitmaar om de kwantiteit van de spelers". (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Zierikzee mist uitstraling'. Ze hebben geen doelstelling. Ik weet dat ze het wel willen maar het ontbreekt aan de gedachten van deze tijd. Hun visie is niet geschoeid om met een elftal hoger op te wil len voetballen. Dan komt er ook weer meer publiek. De accommodatie is er geschikt voor. Het bestuur moet aanvulling hebben van jonge mensen met frisse ideeën om mee te denken hoe Zierikzee in de toekomst er moet gaan uitzien", vertelt trainer Jan Meulmeester aan de vooravond van het topduel in de vierde klasse KNVB tegen Luctor'88. Jan Meulmeester uit Seroos- kerke (W) is door het bestuur van Zierikzee een aantal maan den geleden als trainer aange trokken. De gedreven oefen- meester is geschrokken van het reilen en zeilen van de voetbal vereniging Zierikzee. Hij had een grote vereniging verwacht met voldoende spelers. ,,Het gaat mij dan niet om de kwali teit maar om de kwantiteit van de spelers. Conclusie ,,Ik heb begrepen dat vele A- junioren zijn vertrokken. Veel spelers zoals Erik Bleiji, Wil lem Webers, Niels Lodewijk, Erwin Nelissen, Hendrikse en keeper Sander Kloos kiezen voor een andere vereniging. Ve le spelers keren Zierikzee de rug toe als ze geen kans krijgen in een elftal. Dan moet je je af vragen: waarom gaan spelers zo gemakkelijk weg? Ik denk dat je de conclusie moet trek ken dat ze het nie^ naar hun zin hebben. Waarschijnlijk zijn hun beloften niet waar ge maakt. Ik wil geen beschuldig de vinger naar het bestuur opsteken. Die mensen hebben het beste voor met de vereni ging. Iedereen zit op de goede plaats en doet er alles aan om de vereniging draaiende te houden. Financieel is de ver eniging ook gezond. Alleen ze moeten daadwerke lijk een doelstelling neerzet ten. Probeer jonge mensen in het bestuur te krijgen." Sinds kort is er een trainerscommis sie in het leven geroepen. Jan Meulmeester is trainerscoördi nator geworden. In de commis sie zitten de trainers Nico Schouten, Eddie Kiezenberg, Rini Verwest, Kees Verkaart, Wim Overweel, keeperstrainer Gerard Olijhoek en bestuurs lid Theunis Klink. Bedoeling Meulmeester werd vooral de laatste weken geplaagd door een golf van blessures bij eer ste elftalspelers. Moeizaam kon hij een beroep doen op tweede elftalspelers en het tweede elftal moest opnieuw spelers bij het vierde elftal wegtrekken. ,,Ik stond op een gegeven moment met zes spe lers te trainen. Dat is te gek om los te lopen. Ook Nico Schou ten kreeg vijf mensen op de training. Het derde elftal was een vereniging in een vereni ging. Zij wilden geen spelers afstaan aan het tweede elftal. Dat kan nooit de bedoeling zijn van een voetbalvereniging. Daarom hebben we als trai nerscommissie het bestuur op dracht gegeven om het derde elftal verplicht te stellen om spelers af te staan. Als ze dat niet doen dan moeten er sanc ties volgen. Het bestuur heeft deze opdracht ook serieus uit gevoerd. Als het derde elftal niet wil luisteren? Jammer; dan wordt het door die sancties vanzelf opgelost. Eén zo'n elf tal mag de toekomst van een vereniging niet blokkeren. Nogmaals; er moet meer uit straling komen bij deze vereni ging. De A-junioren zijn weer in goede handen. De B-junio ren hebben in Verwest een goe de trainer en de C-junioren hebben in de trainers Kees Ver- kaart en Wim Overweel uitste kende mensen. Misschien moe ten juist die mensen een bestuursfunctie aanvaarden. Ook moeten er nieuwe rand voorwaarden worden gescha pen voor het eerste elftal. Mis schien betere reiskosten en geld vrij maken om als groep voetbalkampen en dergelijke activiteiten te ontplooien. Ik mis nu een echte ploeg. Boven dien moet men actie onderne men om de vertrokken spelers terug te halen. Maar ze niet met en kluitje in het riet stu ren. Ze moeten wel weten waar ze aan toe zijn." Meulmeester is inmiddels be naderd door het bestuur van Zierikzee over contractverlen ging. Meulmeester wil pas die beslissing nemen als er een duidelijk beleidsplan ligt. Voorlopig gaat hij op dinsdag het eerste en tweede elftal ge zamenlijk trainen. Vrijdag wil hij de groep weer splitsen. Met de wedstrijd tegen Vogelwaar de nog in gedachten kijkt Meulmeester vooruit naar de ontmoeting tegen de koploper Luctor'88 uit Heinkenszand. ,,Je moet nu niet te veel doem-' denken met zoveel geblesseer de spelers. Je moet nu spelers de hand boven het hoofd hou den en voorzichtig trainen om dat je als de dood bent voor blessures. Geen verrassing Ik heb Luctor'88 tegen Zeelan- dia zien spelen. De ploeg van Kees Hagesteijn zit goed in el kaar. Die ploeg heeft tot nu toe nog de beste indruk bij mij ge maakt. Een goede middenas en prima spitsen. Voor mij is het geen verrassing dat zij boven aan staan. Alleen zij hebben nog niet de blessure-pech zoals ons meegemaakt. Voor de wed strijd zondag heb ik er vertrou wen in. Ik geef nog geen opstel ling vrij. Ik heb Kees Ha gesteijn ook langs de lijn zien staan. De opstelling zal anders zijn dan tegen Vogelwaarde. Aanvang Zierikzee Luctor'88 om 14.30 uur op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Vermoedelijke opstelling: Doel: Wim Lafeber. Achter: Barry Hage, Marco Saman, Sjaak van der Weele, Raymond Massop. Middenveld: Wim Overweel, Robert Roggeband, Frans Kommer, Patrick Rogge band. Voor: Serge Berrevoets en Marco van Oeveren. Wissel bank: Peter van de Linde, Leon Feitel, Mark Evertse en reser vekeeper Marcel Oostdijk. ZIERIKZEE - Het eerste team van tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee heeft zijn thuiswedstrijd tegen Oudelande 1 met 7-3 gewonnen. De reserves van Scaldina pakten de laatste strohalm door in de laatste twee wedstrijden punten te vergaren. In Arnemuiden werd met 4-6 gewonnen van Arnemuiden 4 en in de thuiswedstrijd tegen de koploper Renyeaert werd met 2-8 verloren. In Hulst werd eerder met 10-0 verloren. De hoofdmacht van Scaldina had het niet echt moeilijk te gen Oudelande. Hans Volkeri begon tegen John Stroo vrij statisch. Toch won hij de eerste game met 22-20. De tweede ga me liep het nog beter bij Volke ri en had hij totaal geen pro bleem met Stroo: 21-12. Holm zette in zijn eerste partij Mar tin Proost opzij in twee games: 21-15 en 21-9. Arjan Bom moest in zijn ope ningspartij aantreden tegen Oudelande's beste speler Wil fred van de Zande. Bom bood goed tegenstand maar kwam net iets te kort: 18-21 en 17-21. In het dubbelspel kwamen Holm/Volkeri goed weg tegen Stroo/Van de Zande. De eerste game werd met 16-21 verloren, omdat het Zierikzeese duo niet bij de les was. De tweede game ging gelijk op, maar door vijf goede openingen van Volkeri, zorgde hij voor de winst in de Arjan Bom speelde niet onverdienstelijk tegen Oudelande. (Foto: Joop uan Houdt). tweede game. In de derde game stonden Holm/Volkeri ver ach ter, maar wisten toch nog terug te komen, ze wonnen alsnog met 22-20 de partij. Michel Holm had geen kans te gen verdediger Stroo: 12-21, 12- 21. Hans Volkeri begon slecht aan zijn tweede partij tegen Van de Zande en verloor de eer ste game met 10-21. De tweede game geloofde Volkeri weer in zijn kansen en gunde Van de Zande geen tijd om zijn favo riete spel te spelen: namelijk iets te vertragen en jaarna zelf toeslaan. Winst dus voor Volke ri met 21-17. Ook in de beslissende derde ga me speelde Volkeri goed tafel tennis en zorgde zo voor zijn tweede overwinning. Volkeri had een goede mogelijkheid om ook de derde partij te win nen. Zijn laatste partij tegen Proost zou normaliter geen problemen op moeten leveren. Maar het omgekeerde werd waar. Proost speelde zijn beste tafeltennis en alhoewel Volkeri in de derde game nog goed te rug kwam verloor hij toch nog met 19-2. Spannend De partij tussen Holm en Van de Zande eindigde in de eerste game met verlies voor Holm met 10-21. De tweede game pakte Holm met 17-21. In de derde game durfden beide spe lers niet echt het spel te maken, waardoor er erg lange rally's werden gespeeld. Bij een stand van 20-19 in het voordeel van Holm, serveerde hij verkeerd: 20-20. Holm liet zich door deze fout niet van de wijs brengen en wist toch nog deze partij te winnen: 22-20. ,,Dit is gewoon slecht spelen. Te bang om te openen terwijl je het wel kunt. Op een andere manier lukte het niet, maar ik wilde wel deze partij winnen. Ja, dan ga je zo spelen. Als je tegenstander dan niet echt graag het spel wil maken wordt het een slechte maar spannende partij", aldus Holm. Ook Arjan Bom boekte twee overwinningen, waarvan er één uitsprong tegen Stroo. Bom was er vanaf het begin op gebrand deze partij tot een goe de einde te brengen. Met zeer goed aanvalsspel zorgde hij er voor dat Stroo niet in zijn ele ment kwam en vrij simpel de partij won. Hierdoor won Scal dina uiteindelijk met 7-3. Knappe overwinning Scaldina 2 behaalde in en tegen Arnemuiden een knappe 4-6 overwinning. Beste speler aan Scaldina-zijde was Cor Smal- heer met drie overwinningen. Alex van Berswordt die zijn eerste wedstrijd deze competi tie speelde had met twee over winningen ook een groot aan deel in de winst. Jan Kik bleef wat achter door één partij te winnen. In de thuiswedstrijd tegen kop loper Reynaert zou Scaldina het moeilijk krijgen. Althans de eerste wedstrijd werd met 10-0 verloren. Scaldina deed het nu iets beter: 8-2. De twee winstpunten werden gemaakt door Cor Smalheer en Ad de Graaf. ,,De tweede helft van de competitie zijn we goed begon nen, winst tegen Arnemuiden en twee punten tegen Renyaert. We leggen ons nog niet neer bij het feit dat we bijna gedegra deerd zijn. We vechten met zijn allen voor het behoud in de tweede klas," aldus De Graaf. Scaldina 3 speelt een rare com petitie. In uitwedstrijd tegen Kapelle werd met 9-1 verloren. De thuiswedstrijd tegen Kapel le werd met 8-2 gewonnen en zodoende is er nog uitzicht op het kampioenschap. ZIERIKZEE - De spelers en trainer Frank Verborgh van handbalvereniging ZHV/Delta Sport hoopt dat het publiek in de thuiswedstrijd tegen Helio- form/Tachos 2 uit Waalwijk de ploeg massaal komt steunen. Zondag 20 november speelt Delta Sport haar vierde wed strijd in de tweede divisie C. Winst was er vorige week tegen de koploper Nooyens/Internos in Etten-Leur en twee weken geleden won men van DWS uit Schiedam. Alleen de eerste wedstrijd te gen Fides/Westlandia in Delft ging verloren. Indien Delta Sport zondag wint van de ploeg uit Waalwijk bestaat de mogelijkheid dat de ploeg dan leider wordt in de tweede divi sie. De wedstrijd begint om 13.15 uur in sporthal Onderdak in Zierikzee en er wordt twee keer dertig minuten gespeeld. ZIERIKZEE - Een volledig voetbalprogramma (zie donderdag editie) wordt zaterdag en zondag afge werkt. Daarnaast vindt de traditionele Mosselloop weer plaats in de Domeinen van Westersehouwen met een ongekend groot deelnemersveld. Handbal, volleybal, basketbal, paarden en hockey is er als keuze voor menige sportliefhebbers. Atletiek Zaterdag 19 november wordt in de Domeinen in Westersehou wen voor de 27e keer de Mos selloop gehouden. Naast de wedstrijd voor heren en dames wordt er ook door de scholie ren van Schouwen-Duiveland gestreden om de kampioensti tel. Programma: scholieren- loop: 12.00 uur meisjes en jon gens van 7 en 8 jaar. 12.10 uur meisjes 9 en 10 jaar. 12.20 uur jongens 9 en 10 jaar. 12.30 uur meisjes 11 en 12 jaar. 12.40 uur jongens 11 en 12 jaar. 12.55 uur trimloop over 3000 meter. Mos selloop: 13.20 uur veteranen over 9000 meter. 14.10 uur vrou wen over 3000 meter. 14.30 uur heren over 9000 meter. 15.15 uur trimloop over 6000 en 9000 me ter. Badminton Het eerste team van badmin tonclub Zierikzee speelt zater dag 19 november in sporthal Onderdak tegen Stenge 2 van 10.00 tot 13.30 uur. Programma Zierikzeese teams: Zierikzee 2 - Den Ossaert 3 (19/11). Zierikzee 3 - Marathon 4 (24/11). Plummpje 3 - Zierikzee 6 (19/11). Zierikzee 6 - Veromme- meppers (24/11). Rillandia 4 - Zierikzee 8 (24/11). Marathon 7 - Zierikzee 9 (20/11). Zierikzee 9 - Terneuzen 7 (24/11). Basketbal Het herenteam van basketbal vereniging MEVO'80 speelt za terdag 19 november een compe titiewedstrijd tegen Volhar ding 3 in sporthal Onderdak. Aanvang 18.30 uur. Biljarten Biljartbond district Schouwen- Duiveland houdt, in samen werking met biljartvereniging De Poedel, fin café Zaaijer in Middelharnis de 4e klas kader 38-2 finale. De wedstrijden worden gespeeld op vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 no vember. Deelnemers: H. Berrevoets (Onder Vrienden), J. Berre voets (Renesse), C. den Boer (De Wig), R. de Bruin (Old Dutch), H. van Dongen (De Poedel), J. Goudzwaard (Win denburg), W. Hanse(Bommene- de), J. Koot (Onder Vrienden), H. Reede (Witte van Haemste- de), W. Rémeeus (Phoenix), P. Verschure, (Onder Vrienden), B. Versteeg (OKK), P Vijver berg (Phoenix), D. Vroeginde- weij (De Poedel). Duiven Zaterdag 19 november houdt postduivenvereniging Duive- land de jaarlijkse tentoonstel ling in het Ons Dorphuis in Nieuwerkerk. Tweehonderd duiven worden dan gekeurd door keurmeester Bosboer. De zaal is open om 14.00 uur en in de avonduren is er weer het be kende rad van avontuur. Golfen Golfclub Grevelingenhout houdt op zondag 20 november Snertwedslrijd Hidden holes op de 18-holes gofbaan in Brui- nisse. De wedstrijd begint om 10.00 uur. Handbal De hoofdmacht van handbal vereniging ZHV/Delta Sport speelt zondag 20 november de tweede thuiswedstrijd in de tweede divisie C. Programma: zaterdag 19 november; JAA Delta Sport - Roda in Zierikzee om 12.00 uur. JAB Delta Sport Atomium in Zierikzee om 13.00 uur. Zondag 20 november: He ren Delta Sport Helio- form/Thchos 2 in Zierikzee om 13.15 uur. Heren Delta Sport 2 - ETC in Zierikzee om 14.30 uur. Hockey Het damesteam van hockeyve- reniging Schouwen-Duiveland speelt zondag 20 november een thuiswedstrijd tegen Shot. Aanvang 12.45 uur. Programma zaterdag 19 november: jongens Waranda A4 - HSD om 13.15 uur. HSD B - Middelburg B2 om 10.00 uur. Teteringen D - HSD D om 12.45 uur. Meisjes HSD B - Pelikaan B2 om 12.00 uur. Breda E6 - HSD E om 10.00 uur. Zondag 20 november: beren Forcial - HSD om 14.30 uur. Olympia - HSD 2 om 11.00 uur. veteranen Prin senbeek - HSD om 12.45 uur. Dames HSD - Shot om 12.45 uur. HSD 2 - Prinsenbeek 4 om 14.30 uur. Korfbal De hoofdmacht van korfbalve reniging All-Ready speelt za terdag 19 november de eerste wedstrijd in de zaalkorfbal- competitie promotieklasse. De spelers moeten op bezoek bij Blauw Wit in Goes. Aanvang 17.00 uur. Programma: Blauw Wit - All-Ready in Goes om 17.00 uur. All-Réady 2 - Volhar ding 2 in Zierikzee om 15.05 uur. All-Ready B - Volharding B in Zierikzee om 14.05 uur. SKNWK - Animo 5 in Zierikzee om 16.15 uur. Paardesport Op het Hippisch Centrum- De Grevelingen in Bruinisse houdt de Sasruiters zaterdag 19 november dressuurwedstrij- den. Aanvang 9.00 uur tot 17.00 uur. Klaverjassen In de Zierikzeese klaverjas- competitie wordt vrijdag 18 no vember een competitieduel af gewerkt tussen PZEM - Delta Sport in de kantine Deltan aan het Groeneweegje in Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. Tafeltennis Vrijdag 18 november speelt de hoofdmacht van tafeltennis vereniging Scaldina een uit- wedstijd tegen 't Zand 4 in Middelburg. Aanvang 19.30 Zwemmen Zondag 20 november wordt in Middelburg de tweede wed strijd gezwommen in de natio nale competitie. Zwemclub On derdak komt met een groep deelnemers uit tegen Dol- fijn'92, Stelleduikers, Zeelan- dia en Zuidwester. Voetbal Het Cl-juniorenteam van voet balvereniging Zierikzee speelt zondag 20 november een voor wedstrijd tegen Feyenoord C3 wegens de festiviteiten van het 75-jarig jubileum van de Zie rikzeese vereniging. De wed strijd begint op sportpark Den Hogen Blok om 12.45 uur. Volleybal Zaterdag 19 november worden in sporthal Onderdak volley balwedstrijden voor de jeugd in toernooivorm gespeeld. 25 jeugdteams van het district Zeeland spelen van 9.00 uur tot 13.00 uur. Het herenteam van voleybalve- reniging WEA/MEVO'80 speelt zaterdag 19 november tegen Odulphus in Prinsenbeek. Aanvang 17.00 uur. Het heren team van volleybalvereniging Kwiek speelt zaterdag 19 no vember in sporthal De Vanger in Bruinisse tegen Schovocom- ca 3 om 20.00 uur. Het da mesteam Kwiek speelt in de zelfde sporthal om 18.30 uur te gen HJPV 2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9