m y Trainer Jan Quist wil met All-Ready een middenmoter worden in promotieklasse Ramon Jongen verrast Pankow in Graanbeurs snookertoernooi 2-r ii wi i Rachid ben Meziane vindt Mosselloop een klassieker Damesteam WIK geeft voorsprong uit handen Gemakkelijke winst Kwiek in Schiedam Het is vervelend om iemand aan te wijzen die moet afvallen Derde kwalificatietoernooi om de Schouwen Cup Onderzoek VRIJDAG 18 NOVEMBER 1994 NR 25674 11 De hoofdmacht van All-Ready die zaterdag start in de promotieklasse. Staande v.l. n.r.: Jan Quist (trainer). Esther Snoek, Annema- rievan Goudoever, Debby Voshart, Hetty Overweel. Hurkend v.l.n.r.: Patrick den Dekker, Ronald Snoek, Arjan Hage en Wim 't Veld. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Na de oefenwedstrijd tegen VIOS nam trainer Jan Quist zijn voorlopige selectie mee naar de kleedkamer. Een half uur duurde het voor de ploeg weer naar buiten kwam. Hij had tijdens de nabespre king bekend gemaakt wie deel uit maakt van de spelersgroep om uit te komen in de promotieklasse. „Ik heb het daar altijd moeilijk mee. Ik moet dan vier dames en vier heren aanwijzen. Bij de heren was het geen probleem. Maar bij de dames moest er één afvallen. Ik vind dat vervelend", zegt de korfbaltrainer van All-Ready. Gelijkspel in Woudrichem WOUDRICHEM - Het damesvoetbalteam van WIK uit Kerkwerve heeft in de laatste seconden de volle winst weggegeven in Woudrichem. Na een 2-0 voor sprong kwam de nummer drie van de 2e klas interre gionaal in de laatste vijf minuten terug tot een 2-2 eindstand. ,,Ja, het lot viel bij Mirjam van Tiggelhoven. Ik begrijp dat zij teleurgesteld reageert. Dat is aan de ene kant een goede zaak. Dat betekent een prima instelling. Aan de andere kant is het sneu." Quist koos voor de vier dames Hetty Overweel, Anne-Marie van Goedoever, Debby Voshart en Esther Snoek. Vier heren selecteerde hij waaronder Wim in 't Veld, Arjan Hage, Ronald Snoek en Patrick den Dekker. Zaterdag 12 november start de zaalkorf- balcompetitie. All-Ready de gradeerde vorig seizoen uit de derde klas district. Het was toen een teleurstellend seizoen. Quist was er op voorbereid. Hij wist dat Afl-Ready een maatje te klein was voor die derde klasse. Voorspelling Aan de vooravond van de com petitie legt de rustogende trai ner uit Yerseke uit wat zijn ver wachtingen zijn in deze promo tieklasse. „Afgelopen maan den hebben we op het veld al met deze groep gedraaid. We waren niet sterk maar ook niet zwak. Jammer dat er één ploeg torenhoog boven iedereen uit stak. Daardoor mochten wij geen punt verlies incasseren. Nou, dat gebeurde dus wel, we hadden een mindere wedstrijd en dan krijg je een beslissings duel. Gelukkig lieten we in die wedstrijd zien dat we gewoon beter waren. Het is moeilijk een voorspel ling te doen. Er komen steeds meer Zeeuwse ploegen terug uit de landelijke klasse. Die worden allemaal in de promo tieklasse gepropt. Dat bete kent dat die klasse in de breed te sterker is geworden. Ik weet nu al dat Blauw Wit, Atlas en Stormvogels gewoon een maat je te groot zijn voor ons. Tegen dat soort ploegen moet je stun ten. Ik schat dat onze ploeg een middenmoter wordt. Ik denk dat dat reëel is." „Ik ben wel Jacco Stoutjesdijk kwijt geraakt. Ook Wouter van Marle en Martijn Rijn zijn vo rig seizoen gestopt. Waarom Stoutjesdijk gestopt is, is mij nog steeds een raadsel. Hij heeft het mij nog nooit goed uitgelegd. Hij is wel een speler die kan scoren. Nu zijn er drie nieuwe heren in de ploeg. Ik denk dat het tijd is geworden om een nieuw spelsysteem te gaan spelen. Ik wil 3-1 systeem gaan invoeren. Dat vereist wel onderling begrip. Daar heb ik ook tijd voor nodig. Ondanks dat we twee keer per week trai nen blijft het moeilijk. Ronald Snoek zit in militaire dienst. Patrick den Dekker moet zich binnenkort melden voor zijn dienstplicht en Wim in 't Veld is nogal eens afwezig omdat hij veel moet vergaderen. De te rugkeer van Wim in 't Veld is broodnodig. AU-Ready is een kleine vereni ging. Ik kan nog wel een be roep doen op Jeroen Lodewijk. Die zal ik samen met Mirjam van Tiggelhoven ook gebrui ken als wisselspelers. Maar verder is het moeilijk om ie mand uit het tweede of derde team toe te voegen. Gelukkig zitten er bij de junioren gewil lige spelers bij. Dus toekomst is er wel bij de vereniging. Voorlopig heeft promoveren geen zin. Ik denk dat we nog steeds niets te zoeken hebben in de derde klasse landelijk. De beschikbare groep spelers is te klein voor zo'n uitstapje", vertelt Jan Quist die voor het tweede seizoen de zaalkorfbal- competitie ingaat met All- Ready". Tegenstander Quist, die districtsopzichter is bij het Waterschap, heeft nog geen beslissing genomen wat hij na dit seizoen gaat doen. „Dat hangt van mijn werkge ver af. In het Waterschap is er van alles aan de gang. Ik geloof niet dat het mijn baan zal aan tasten. Ik februari is er meer bekend. Dan begint ook de trainers wisseling op gang te komen. Ik bind daar overigens geen conclusie aan. Als je het naar je zin hebt praat je daar nog niet over." De eerste tegenstander, zater dag 19 november in sportpiint Zeeland in Goes, is Blauw Wit. Ik doe geen voorspelling. Je weet nooit van te voren wat de uitslag wordt." Trainer: Jan Quist uit Yerseke. Selectie: Hetty Overweel, Anne-Marie van Goudoever, Debby Voshart, Esther Snoek, Wim in 't Veld, Arjan Hage, Ro nald Snoek, Patrick den Dek ker. Wisselspelers; Mirjam van Tiggelhoven en Jeroen Lode wijk. Vertrokken: Jacco Stoutjes dijk en Wouter van Marle. Nieuw: Wim in 't Veld, Arjan Hage, Patrick den Dekker. Indeling: Promotieklasse. Tegenstanders: Atlas, BKC, Blauw Wit, SEOLTO, Stormvo gels en Zaamslag. „Je hebt dan al twee punten in je zak en die verlies je wat on gelukkig. Achteraf is de 2-2 eindstand ook verdiend voor beide partijen", was het com mentaar van WIK-trainer Den ny de Vos uit Kerkwerve. In een leuke pot voetbal was het WIK dat in de 15e minuut op 0-1 voorsprong kwam. Een schitterende pass van Monique van Oeveren bracht Ellen Vaa- ne in-stelling. Zij kwam alleen tegenover de keepster te staan en rondde de actie met een doelpunt af. Juichen Woudrichem ging steeds meer aanvallen opzetten. Toch was het WIK dat in de 30e minuut juichend de handen omhoog kon steken. Een lange trap van verdedigster Suzanne van der Meer kwam bij Ellen Vaane te recht Deze dacht geen moment na en lobde de bal over de keepster van Woudrichem (0-2). In de tweede helft ging Woudri chem nog een tandje.hoger spe len. WIK bleef goed verdedigen en het leek of de winst niet meer kon ontglippen. In de 85e minuut moest keepster Petra Durgardijn toch het onderspit delven. Een Woudrichem-speel- ster had op het middenveld al twee WIK-speelsters op het ver keerde been gezet. Gaf een aar dige pass en Durgardijn was verslagen (1-2). In de laatste se conden van de wedstrijd sloeg het noodlot toe. De bal schamp te het hoofd van een Woudri- chem-speelster en verdween in het doel (2-2). SCHIEDAM - Het herenteam van volleybalvereni ging Kwiek heeft in Schiedam met 0-3 gewonnen van Rijnmond 5. Daardoor klimt Kwiek naar een tweede plaats in de le klasse B van het volleybaldistrict Rotterdam. Voor Tonie van Breda is het al tijd prettig spelen tegen Rijn mond gezien hij in het verleden nog bij die volleybalvereniging actief is geweest. Voor het hele team was het in Schiedam een prettige wedstrijd. De winst in drie sets ging zo gemakkelijk dat er verschillende opstellin gen werden gespeeld en regel matig werd gewisseld. Voorsprong Eelco van Lenten dirigeerde als spelverdeler de ploeg naar een 6-7 en 7-13 voorsprong in de eer ste set. De winst van 10-15 was te voorspellen gezien de matige..; tegenstand van Rijnmond 5. In de tweede set kwamen Kees Arensman en Michel Versaevel, die twee dagen daarvoor vader was geworden, in het veld. Snel liep de voorsprong op naar 3-11, maar toen stokte de score even. De ruime voorsprong werd ech ter niet uit handen gegeven en met 10-15 werd er gewonnen. In de derde set moest Kwiek een voorsprong van 5-8 uit han den geven. Rijnmond nam de leiding met 13-11. „Concentra tie en techniek even weg. Zo'n terugslag moet je dan weer kunnen opvangen", liet Kees Arensman weten. Kwiek liet inderdaad zien dat ze nog wat in huis had. De ingespeelde ploeg liep simpel naar 13-15 winst. Heren le klasse B Schollevaar - Vovero 2-2 Schovocomca - VCO 0-3 Rijnmond 5 - Kwiek 0-3 Spivo 2 - Fik./Lek. 3-1 Spirit - Ekspalvo 4 3-0 Fik./Lek. - Alcazar 2-2 -vc©-- 6 13 Kwiek 6 10 Spirit 6 10 Ekspalvo 4 6 10 Vovero 6 8 Schollevaar 6 7 YUM 6 6 Alcazar 6 3 Rijnmond 5 6. 2 Spivo 2 6 2 Fikszo/Lekk. 6 1 Schovocomca 3 6 1 ZIERIKZEE - Ramon Jongen heeft het derde snooker kwalificatietoernooi om de Schouwen Cup gewonnen. Verrassend versloeg hij in de finale de winnaar van de twee vorige edities, Rinus Pankow. Voordat op 18 december twaalf spe lers de finale gaan spelen wordt op 27 november in de Graanbeurs in Zierikzee de laatste kwalificatietoernooi gespeeld. ZIERIKZEE - De atleet Rachid ben Meziane ziet de Mosselloop als een uitda ging. De Marokkaan die in Zierikzee woont en lid is van atletiekvereniging Del ta Sport loopt zelden in Zeeland. Morgen, zaterdag, staat hij aan de start van de 27e Mosselloop in de Domeinen van Westerschouwen. De reeks snookertoernooien in de Graanbeurs wint aan popu lariteit. Steeds meer deelne mers schrijven in en de snoo kerspecialisten mogen zich ook verheugen op verschillende be langstellenden. In de eerste halve finale stonden de jeugdi ge Kevin Lems en Rinus Pan kow tegenover elkaar. Pankow bleek al snel een maatje te groot voor Lems. In de eerste frame won Pankow met 15-69 en ook de tweede frame bleek een formaliteit. In de tweede halve finale ston den twee nieuwö gezichten te gen over elkaar. De later win naar Ramon Jongen moest het opnemen tegen Coen Priemis. Beide spelers begonnen verde digend aan de wedstrijd. Coen Priemis haalde de eerste frame met 49-33 naar zich toe. Ook de tweede frame ging gelijk op. Door een opstapeling van fou ten en een break van zestien door Ramon Jongen trok hij de frame naar zich toe (1-1). In de derde frame ging Jongen goed van start en wist al Snel een voorsprong te bewerkstelligen. Jongen besliste de game met de rose bal in zijn voordeel. In de finale werd de 'best of fi ve' gespeeld. Rinus Pankow be gon de finale met een break off. Ramon Jongen wist de eer ste frame naar zich toe te trek ken met 30-45. In de tweede frame herstelde Pankow zich voortreffelijk. In de slotfase viel de beslissing doordat Pan kow een break maakte van 18 om de laatste kleuren veilig te stellen voor de winst in de tweede frame. Beide spelers begonnen de derde frame ver dedigend te spelen. Ramon Jongen wist daarna door goed safety spel Pankow aan ban den te leggen. Juist die specia liteit van Pankow zou de neder laag inluiden voor de winnaar van de twee vorige edities (25- 45). Hierna had Ramon Jongen nog maar een winstpartij nodig voor de eindoverwinning. Be hoedzaam startte hij de vierde frame. Uiteindelijk had Jon gen de kans om via de blauwe bal de beslissing te brengen, maar hij miste en gaf Pankow nog een kans om terug te ko men. Pankow faalde en vervol gens was het toch Jongen die met 39-59 het derde kwalifica tietoernooi op zijn naam schreef. Winnaar van de verlie zersronde werd Jurgen Brugge- man. De hoogste break van de dag was voor Jacco Blankcrt. Stand na drie toernooien:» 1. Rinus Pankow, 28 pnt. 2. Pa- vlos Gialernios, 13 pnt. 3. Ra mon Jongen, 10 pnt. 4. Coen Priemis, 9 pnt. 5. Steef Kloet, 9 pnt. 6. Jacco Blenkert, 6 pnt. 7. Kees in 't Veld, 6 pnt. 8. René Schimmelpenninck, 6 pnt. 9. Kevin Lems, 6 pnt. 10. Arjan Walraven, 4 pnt. 11. Irma Schouwenburg, 2 pnt. 12. Men- no Otten, 2 pnt. 13. John van Nieuwenhuizen, 2 pnt. 14. Jur gen Bruggeman, 2 pnt. 15. Tbon de Bruyn, 2 pnt. 16. Mischa Schouwenburg, 1 pnt. 17. Den nis van de Bruggen, 1 pnt. 18. Jan Constands, 1 pnt. 19. Kees Westerweel, 1 pnt. PARIJS/KERPEN (RTR/SID) - De internationale automo bielfederatie FIA stelt een on derzoek in naar de toedracht van de botsing tussen Michael Schumacher en Damon Hill tij dens de Grote Prijs van Austra lië, zondag in Adelaide. Ongetwijfeld zal hij de snelste Delta Sport atleet worden en bovendien denkt hij ook stie kem aan een overwinning. Af gelopen jaar won hij de Singel loop, Bombokaal en al twee keer de 20 kilometer van Ouwerkerk. Het begeerde Mos selscheepje ontbreekt nog aan zijn uitgebreid assortiment trofeeën. „Ik heb vorige week iri Dor drecht van Robin Punt gewon nen. Hij won vorig jaar de Mos selloop waar ik toen als zesde eindigde. Ik was wel de snelste Zeeuw. Ik ga nu natuurlijk ook voor een zo'n goed mogelijke klassering. Het blijft een zwaar parcours met die heu vels", vertelt de 26-jarige Ben Meziane. „Ik vind de Mosselloop een echte klassieker onder de lo pen in Zeeland. Omdat Delta Sport mijn club is vind ik het een verplichting om daar te starten. Bovendien is er tegen stand en dat past ideaal in mijn trainingschema." Rachid ben Meziane gaat drie keer per jaar naar zijn geboor teland Marokko voor een trai- ningstage. Hij wordt begeleidt door Mohamid Bouboud die tijdens de Olympische spelen in Munchen (1972) een finale plaats bereikte op de 800 en 1500 meter. „Iedere maand krijg ik van hem trainingsche ma's toegestuurd. Het ligt in de bedoeling om in 1996 deel te ne men aan de Marokkaanse ma rathon kampioenschappen om vervolgens een ticket te verdie nen naar de Olympische spelen in 1996 in Atlanta", vertelt de Delta Sport atleet. Ben Mezia ne krijgt wekelijks uitnodigin gen om aan de start te komen bij wegwedstrijden. Ook nu lag er weer een invitatie voor de 10 EM van PAC in Rotter dam. ,,Ik heb gekozen voor de Mosselloop. Ik doe dat voor mijn vrienden en mijn club" Atletiekvereniging Delta Sport kan de borst nat maken. Hoogstwaarschijnlijk zal er een record aantal deelnemers aan de start verschijnen. Het wedstrijdsecretariaat heeft al 170 voor-inschrijvingen ont vangen voor de heren en vrou wenloop. „Vorig jaar waren er dat tachtig. Dit is uniek", liet Riet Jansen weten. Bij de heren komen veel deel nemers uit Zuid-Holland en Brabant. De winnaar van vorig jaar, Robin Punt uit Rotter dam, start zeker als favoriet. Hij kan tegenstand verwachten van Gerber Ypelaar (nummer twee vorig jaar) uit Tilburg, Jack van Avendooi (Tilburg), Edwin de Leeuw (Goes), Johan van de Brander uit Steenber gen en Rachid Ben Meziane uit Zierikzee. De heren lopen 9000 meter. Inmiddels waren er al dertig dames ingeschreven voor de loop over 3000 meter. Daarmee heeft Delta Sport de grootste vrouwenloop van Zeeland. Als favorieten starten daar Karin Bastiaan (Sporting Walche ren), Annelieke van der Sluis uit Den Haag, Wilma van Rijn uit Breda en Jopie Daane uit Vlissingen. Greetje Smit is de enige Delta Sporter tussen het unieke gezelschap. Bij de vete ranen staan zestig voorin schrijvingen genoteerd waar onder Riny van Dijke en Eddy Smit van Delta Sport. Vanaf 12.00 uur wordt er een scholierenloop gehouden in verschillende leeftijdsklasse Van 7 tot en met 12 jaar strijden honderddertig Schouwen-Dui- velandse scholieren om de kampioenstitel. Voor uitge breid programma zie sportpro gramma. Ramon Jongen flinks) mint de halve finale van Coen Priemis. Jongen verslaat later in de finale de favoriet Rinus Pankow (Foto Joop van Houdt) De 26-jarige Rachid ben Meziane ivil goed presteren in de Domei nen van Westerschouwen. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 11