Peter van Vossen speelt zijn zestiende interland Peter van Mourik scoort twee keer Damesvolleybalteam WEA/MEVO'80 deelt koppositie in tweede klasse De Bergeend pakt de eerste bowlingtitel Nederland tegen Tsjechië blijft in de vernieuwde Rotterdamse Kuip 0-0 DONDERDAG 17 NOVEMBER 1994 NR 25673 11 Peter van Vossen is Lubik (rechts) en Radoslav Latal voorbij. (Foto: Joop van Houdt). (Door Kees Verkerke) BOTTERDAM - Peter van Vossen kwam samen met Gaston Taument als laatste speler van Oranje uit de kleedkamer. ,,Ik moest even wat bijkomen. De wedstrijd had veel geëist. Ik moest steeds gaten van veertig meter dichtlopen. Dat sloopt je in zo'n wedstrijd", liet Van Vossen in de vernieuwde catacomben van de Kuip in Rotterdam weten. In zijn 16e interland moest Van Vossen het zonder doelpunten doen tegen het de fensief spelende Tsjechië. De kwalificatiewedstrijd voor het EK in 1996 in Engeland bleef 0-0. Hiermee staat Nederland óp een derde plaats achter Noorwegen en Tsjechië. Peter van Vossen wist al een paar dagen voor de interland dat hij zou spelen. „Advocaat had al in een vroeg stadium mijn basisplaats laten door schemeren." Negentig minuten lang sjouwde de Zierikzeeë- naar op de linkervleugel met af en toe de wissel met Gaston Taument naar de rechtervleu gel. ,,Ik kreeg niet veel ruimte van die nummer twee (Rados lav Latal). Ik moest alles in de kleine ruimte spelen. Ik ging hem toch steeds voorbij waar door er een aantal kleine kans jes ontstonden", aldus Van Vos sen na afloop. Sjouwwerk Na het Wilhelmus live gezon gen door Bill van Dijk en de hand van ZKH Prins Willem Alexander, die daarvoor de vernieuwde Kuip officieel had geopend met het openen van de klep van de spelerstunnel, startte Peter van Vossen zijn 16e interland. Spelend op de linkervleugel met aanspeel punten als de debuterende You- ri Mulder en Bryan Roy had Van Vossen zijn handen vol aan de Tsjechische verdedigers Ra doslav Latal, Lubos Kubik, Ji- ri Nemec en Jan Suchoparek. ,,Na vijftien minuten spelen voelde ik mij pas goed in de wedstrijd komen. Je weet dat ze defensief spelen, dus moet je veel ballen kaatsen." Het sjouwwerk en iedere keer het duel aan gaan met Radoslav Latal leverden Van Vossen toch sprankelende momenten op. Hij probeerde ook al wijzend, Youri Mulder te sturen waar door het speelveld breed moest blijven. Binnen 25 minuten had Van Vossen drie keer de bal bij Mulder en twee keer bij Roy in de voeten gelegd. Beide spelers kwamen niet verder dan een schot op keeper Pavel Srnicek. Daarvoor had Ed de Goey redding moeten brengen op een inzet van Michal Bilek. Veel meer dan een kansje of drie, vier zat er voor Oranje niet in. Na twintig minuten al overwoog Advocaat een aanval ler op te offeren voor een extra middenvelder (Scholten of Nu- man). „Maar op een gegeven moment kregen we wat meer vat op het duel", vond Advo caat. Daarom hield hij vast aan „het concept". De laatste tien minuten van de eerste helft bleef Van Vossen dreigend op de linkervleugel spelen. Verder dan twee spelers op het verkeerde been zetten, twee corners versieren en een schot over het doel kwam de blonde Zierikzeeënaar niet. Ongewijzigd stuurde bonds coach Dick Advocaat het elftal het veld in voor de tweede helft. Opnieuw kwam Oranje een defensief Tsjechië tegen. Hoewel er steeds meer dreiging uitging van Nederland was er de eerste vijftien minuten nog geen enkele kans gecreëerd. Pe ter van Vossen schoot op doel en Bryan Roy werd in de 60e minuut voor het zestienmeter gebied hardhandig afgestopt door Lubos Kubik. De vrije trap leverde slechts een corner1 op. Linkervleugel Hierna verliepen vele aanval len over de rechtervleugel waardoor Van Vossen zelfs een middenveldpositie moest op nemen om de bal op te pikken. De vier tot vijf acties op de lin kervleugel waren goed waar mee hij de bal een aantal keren in de voeten van de invaller Pa trick Kluivert kon leggen. De 18-jarige Ajacied had het moei lijk. „Hoe moeilijk was het om BROUWERSHAVEN - Het eerste voetbalelftal van Brouwershaven heeft de oefenwedstrijd tegen 's- Heer Arendskerke 2 met 3-1 gewonnen. In de 25e minuut van de eerste helft gaf verdediger Leo Nou- wen een verkeerde breedte pass. Dat luidde de 0-1 achter stand in. De wedstrijd ken merkte zich vooral in de eerste helft door veel overtredingen. „Je vraagt je even af of dit nou moet bij een oefenwedstrijd", was het commentaar van Van der Velde. In de rust werd een stevig ge sprek gevoerd in de kleedka mer. Dat gaf resultaat in de 60e minuut toen Peter van Mourik de bal uit de lucht meteen in de kruising schoot (1-1). Zeven mi nuten later mocht Peter van Mourik vanaf elf meter raak schieten (2-1). Leo Nouwen werd daarvoor in het zestien metergebied weggeduwd. „Het was geen strafschop waard", oordeelde Van der Velde In de 75e minuut was het Kees Kraayenbrink die de voor sprong vergrootte naar 3-1. Een dieptepass van Arjan Kraayen brink werd keurig afgewerkt. BURGH-HAAMSTEDE - Het bowlingteam De Berg eend heeft de eerste bowlingcompetitieronde gewon nen in Sport-en Recreatiecentrum Westerschouwen. Op de laatste speeldag won De Bergeend met 3-0 ban de BC Mikkers. Hot bowlingteam The Boys had op de laatste speeldag nog uit zicht op een eerste plaats, maar dan diende De Bergeend min der pins te gooien tegen de nummer drie van het klasse ment, BC Mikkers. De Berg eend groeide in de wedstrijd en kwam uiteindelijk met 818 pins in twee games tot de ver diende winstpunten. Later op de avond verknalde The Boys de kampioenstitel door met 3-0 te verliezen van Renesse. Ondanks dat The Boys met 461 pins de hoogste team gamctotaal boekte moest het genoegen nemen met een tweede plaats in het eindklas sement. Uitslag: Renesse (753) - The Boys (709) 3-0. Zeeuwse Stro men (659) - Braber (703) 0-3. Van der Velde (671) - Euroase (662) 2- 1. De Bergeend (818) - BC Mik kers 736) 3-0. Eindklassement De Bergeend 5310 18 The Boys 5278 15 BC Mikkers 4621 10 Renesse 4571 10 Braber 4475 10 Van der Velde 4447 7V4 Zeeuwse Stromen 4157 7lA Euroase 533 6 in te vallen?" JDat heb je ge zien. Ik kreeg weinig ruimte en invallen in een elftal dat niet optimaal draait maakt het ex tra moeilijk." „Hoe vind je het dat ze in de Kuip je naam mas saal roepen?" „Als ajacied ver wacht je dat niet in Rotter dam." Kluivert had in de 75e minuut nog de beste kans op de openingstreffer. Gaston Tau- ment had zich ontdaan van drie spelers en was doorgedrongen in het zestienmetergebièd. De pass op Kluivert was haarzui- ver en de Amsterdammer had de hoek voor het uitzoeken. Te gehaast jaagde hij de bal over het doel heen. Kluivert sprak, evenals Mul der, van een wisselvallig de buut. „Het viel niet mee in dit elftal in te vallen. Het team draaide niet en daar had ik als vervanger natuurlijk ook last van." Aanvoerder Danny Blind er kende dat Oranje woensdag avond in de Kuip allerminst een soepel lopende machine was. „Maar op dit niveau moe ten drie tot vier goede kansen voldoende zijn voor de over winning", stelde de ervaren li bero van Ajax. „Helaas hebben we niet gescoord en daar baal ik van. We misten uiteraard een paar cruciale spelers. De meest aanvallende middenvel- der en de centrumspits zijn be langrijke pionnen in Oranje en de tandem Mulder-Roy was duidelijk nog niet op elkaar in gespeeld. Dat heeft tijd nodig." Roy toonde zich gevleid met - het rugnummer tien, bij Oran je het shirt van de schaduw spits. „Daaruit spreekt veel waardering en vertrouwen van de bondscoach", zei de oud- ajacied, die bij Nottingham Fo rest een soortgelijke rol ver vult. „Ik voelde geen extra druk, ik heb gewoon gespeeld zoals ik altijd doe. Uit dank baarheid had ik Advocaat graag met een doelpunt willen belonen, maar dat zat er helaas niet in. Ik heb drie goede kan sen gehad en had daaruit ten minste één keer moeten scoren. Maar soms heb je ook een beet je geluk nodig." Drie minuten voor het eindsig naal passeerde Van Vossen nog drie spelers maar de vierde Tsjech was teveel. Nog in de laatste seconden moest Ed de Goey redding brengen op een inzet van invaller Petr Samec. Peter van Vossen: „We hadden deze wedstrijd moeten winnen. We wisten dat ze defensief speelden, maar we hebben toch een aantal kansen gecreëerd. We verliezen hier twee punten (voor een gewonnen wedstrijd krijg je drie punten)." „Je moet niet vergeten dat Tsjechië geen klein voetballand is", vertelt aanvoerder Danny Blind. You ri Mulder (Schalke'04) bleef nuchter onder zijn debuut. „Gisteren was ik nog de zeven tiende speler. Ronald de Boer trainde goed. Vanmorgen was ik plotseling een basisspeler nadat De Boer toch afhaakte. Ik had er geen tijd voor om er over na te denken. Bovendien spelen wij in Duitsland altijd tegen defensieve ploegen. Mis schien heeft Advocaat mij daarom in de spits gezet. „Was het nu moeilijker spelen als in de Bundesliga?" „Nee het was gemakkelijker. Er waren nu meer aanspeelpunten." „Heb je shirt geruild met een Tsjech?" „Nee, deze houd ik zelf." Laatste keer Peter van Vossen was niet bang dat zijn 16e interland wel eens de laatste keer was onder su pervisie van bondscoach Dick Advocaat. „Dick heeft bij ons niets laten blijken dat hij naar PSV wil. Ik heb de indruk dat hij gewoon bondscoach blijft. Indien er een andere bonds coach komt ben ik niet bang voor mijn plaats. Je moet voor Oranje uitgaan van je eigen kwaliteit." Nederland - Tsjechië 0-0. Scheidsrechter: Puhl (Hon). Toeschouwers: 46.500. Gele kaart: Roy (Nederland), Ku bik, Suchoparek (Tsjechië). Ne derland: De Goey; Valckx, Blind en Frank de Boer; Win tel-, Jonk, Roy en Witschge (80. Numan); Taument, Mulder (71. Kluivert) en Van Vossen. Tsje chië: Srnicek; Latal, Kubik, Kadlec en Suchoparek; Pobors- ky (75. Berger), Bilek, Hapal en Nemec; Siegl en Kuka (89. Samec). Wit-Rusland - Noorwegen 0-4 (0-2). Stand groep 5 Noorwegen 3 2 1 0 7 6-1 Tsjechië 3 1 2 0 5 6-1 Nederland 3 1 2 0 5 5-1 Wit-Rusland 3 1 0 2 3 2-5 Malta, 2 0 1111-6 Luxemburg 2 0 0 2 0 0-6 Programma: 14 december: Ne derland - Luxemburg, Malta Noorwegen. Youri Mulder (rechts) was één van de aanspeelpunten voor Van Vossen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het damesteam van WEA/MEVO'80 had in sporthal Onderdak in Zierikzee slechts een uur nodig om Intermezzo 2 uit Middeiharnis met een 3-0 nederlaag naar huis te sturen. ,,Het is een simpele overwinning. Maar je ziet dat we het in de derde set toch nog moeilijk krijgen", was het commentaar van trai ner/coach Jacob Korsuize. Het was inderdaad nog even spannend in de laatste minuten van de derde set. Bij een stand van 13-13 wist Hennie van Liere met twee stevige service-klappen de droom te verstoren bij Intermezzo. „Het is een kwestie van bij de les blijven, gewoon geconcen treerd spelen, dan is er niets aan de hand. Je ziet dat we in deze tweede klasse van geen enkele tegenstander bang hoe ven te zijn. Ik ben er van over tuigd dat we voor een promo tie-plaats gaan. Ik wel best promoveren, maar dan moet er het volgende seizoen wel iets gebeuren met de spelersgroep. Het is niet zo dat we dan weer constant tegen degradatie moe ten spelen. Daar voel ik name lijk niks voor. Inzetbaar Ik denk dan aan een betere trainingsopkomst en speel sters moeten een keuze maken wat ze precies willen. Ik heb nu tien dames op papier en van avond spelen we dan met acht dames. Toch hebben een aantal speelsters moeite om zich aan het systeem aan te passen. Ik vind dat iedereen honderd pro cent inzetbaar moet zijn", ver telt Korsuize uit Goes. De eerste set ging vrij simpel van 4-4 naar 11-4 en 15-6. Con nie Papenveld en Hennie van Liere zorgden voor de punten en Van Liere serveerde de set uit. In de tweede set werd het tempo hoog gehouden en al knikkend zag Jacob Korsuize van de spelersbank dat er voor zijn ploeg geen vuiltje aan de lucht was. In een snel tempo was het 9-2 en 12-4. Even pro beerde Intermezzo wat terug te doen maar kwam niet verder dan 13-6 en MEVO'80 won over tuigend met 15-6. In de derde set putte Intermezzo toch moed uit wat kleine foutjes bij de Zierikzeese ploeg. Van 5-5 werd het 8-8 en toen het 13-13 was moest Korsuize even broodno dig een time-out ingelasten. Hij zette even de puntjes op de i en Jennie van Liere maakte het karwei heel eenvoudig af met 15-13. „Dan neem je te veel risico's en als je even niet goed oplet moet je nog een vierde set spelen. Nu ben je binnen een uur klaar en dat is toch ook weer een opsteker voor de vol gende wedstrijd", aldus Kor suize. Met de overwinning staat WEA/MEVO'80 nu gedeelte lijk op een eerste plaats met RVC/Libanon. Die ploeg speel de 2-2 tegen IBIS 2 eifheeft nu ook elf punten uit zes duels. VC Krimpen 2 - Kwiek 2-2 Het damesteam van volleybal vereniging Kwiek heeft een moeizame start dit seizoen. De ploeg van trainer/coach Michel Versaevel heeft slechts vijf punten verzameld in zes duels. In de laatste competitiewed strijd tegen VC Krimpen 2 in Krimpen aan den IJssel speel de Kwiek voor de derde keer een gelijkspel: 2-2. De ploeg startte ongetwijfeld het sei zoen een beetje gehandicapt. Een aantal speelsters waren in verwachting en zijn daarom nog niet geheel speelklaar. Daarom reist Marjo Arensman nog niet mee naar uitwedstrij den en Corrie Elenbaas had an dere verplichtingen. Met Els Munter als spelverdeelster ver loor Kwiek de eerste set met 15-13. De tweede set werd ge wonnen met 9-15 en de derde set ging weer verloren, met 15- 10. In de vierde set sleepte Kwiek er dan toch nog een puntje uit door de set winnend af te sluiten met 8-15. „We hadden moeten winnen. We missen alleen net dat ietsje meer", vertelt Annelies van Oudheusden. Els Munter keer de met een aantal blauwe plek ken terug naar Bruinisse. Zij kwam wat hardhandig in aan raking met het scorebord. Dames 2e klasse D Ibis 2 - RVC/Lib. 2-2 Spivo 3 - Fik./Lek. 3 3-0 WEA/MEVO'80 - Intermezzo 2 3-0 Fik./Lek. 3 - Alcazar 3 0-3. RVC/Libanon 2 6 11 WEA/MEVO'80 6 11 Spivo 3 6 8 Yum 6 8 Ibis 2 6 7 Rijnmond 3 6 6 Geervliet 5 5 Volley/Voorne 3 6 5 VCO 2 5 4 Intermezzo 2 6 3 Alcazar 3 6 2 Fikszo/lekk. 3 6 0 Een speelster van Intermezzo kan geen goed blok zetten tegen het geweld van WEA/MEVO'80. (Fo to: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 11