stf.f'o^dsbeurt DRUKWERK VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Ongekende opmars spelletjescomputers Nieuwe 64-bits spelcomputer op komst Club Nintendo: een gave club! Computermouse in the house HOGEPRIESTERS VAN DE DANCE Sir. **NB,E«»ING: DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE WOENSDAG 16 NOVEMBER 1094 NIEUWSBODE EXTRA LIDMAATSCHAP BIEDT VELE VOORDELEN HELFT HUISHOUDENS BESCHIKT OVER SPELAPPARAAT 'Het gaat weer fantastisch met de videogames. De verkoop van 1 miljoen spelcomputers betekent, dat bijna de helft van alle huishoudens met kin deren over een Nintendo-ap- paraat beschikt. Het leuke hieraan is, is dat niet alleen de jongeren ermee spelen. Aan de brieven die we binnen krij gen, blijkt duidelijk dat ook de ouders er aardig mee uit de voeten kunnen.' Ons aanbod is zo breed, dat ervoor iedereen meerdere geschikte games verkrijgbaar zijn. We zijn er trots op dat er per spelcomputer gemiddeld zes, kwalitatief heel goede, ga mes zijn verkocht. Dat betekent dat er zo'n zes miljoen games in de omloop zijn. Wè hebben laten onderzoeken hoe lang er ge middeld met onze spelcomputers wordt gespeeld. Het bleek dat er per jaar zo'n driekwart miljard uur met onze apparaten wordt gespeeld. Alleen dat al is een uniek record', aldus een enthousiaste Herman Troost, directeur van Nintendo Nederland. i De jeugd brengt menig uurtje achter de spelcomputer door. Svcces Inmiddels zijn er al vier verschillende Nintendo-spelsystemen verkrijgbaar en zul len er het komende jaar verschillende nieuwe het levenslicht zien. Herman Troost: 'Wij hebben de videogames in Nederland geïn troduceerd. We zijn begonnen met de over bekende Game Boy en de NES (8-bit Nintendo Entertainment System). Die lan cering op zich al veroorzaakte bij veel huis houdens een soort aardverschuiving. Voor ons was dat echter slechts het begin. Met de introductie van de Super NES (16-bit ma chine), enkele jaren geleden, ging er hele maal een wereld voor videogame-minnend Nederland open. Videogames werden een must. De kwaliteit van de games ging met sprongen vooruit. Het platte beeld van de beginjaren werd vervangen door driedimensionale prachtspellen die ieder een versteld deed staan. Wij zijn daarmee niet op onze lauweren gaan rusten. De tech nologie maakt het ons mogelijk steeds mooiere en snellere produkten te maken. Super Gome Boy Dat resulteert binnenkort in de lancering van de Super Game Boy, een uitvinding waar onze eigen medewerkers mee weglo pen.' De Super Game Boy is een toevoeging op de Super NES, waarmee de enorme hoe veelheid Game Boy games die op de markt zijn in kleur op televisie kunnen worden gespeeld. De kleuren zijn zelfs helemaal door de speler zelf te bepalen. Wat zijn hiervan de voordelen? Met de Super Game Boy wordt in één klap het aantal spellen dat je op de Super Nes kunt spelen verdubbeld met zo'n 350 stuks! En aangezien ook de Game Boy games van hoge kwaliteit zijn, doen ze het ook voortreffelijk op de Super NES. Ook voor de Super NES staan de ontwikke lingen niet stil. Nintendo heeft een samenwerkingsovereenkomst afgesloten met het bedrijf Silicon Graphics, de makers van de dinosaurussen uit de film Jurassic Park. Door gebruik te maken van de techni sche en programmeertechnische kennis van dit bedrijf, zijn er een aantal nieuwe games ontwikkeld die de vergelijking met interac tieve televisie met gemak kunnen doorstaan. De spelers krijgen echte 3D (driedimensionale beelden) op hun beeldscherm getoverd. De grafische kwaliteit is in één woord geweldig en het geluid is levensecht. Herman Troost: 'Een prachtig voorbeeld van het werken met Silicon Graphics is dat van het nieuwste en grootste spel dat ooit voor Nintendo is gemaakt: Donkey Kong Coun try voor de Super NES. Donkey Kong, de aap uit de eerste videogames is een geheel nieuw leven ingeblazen. Het is alsof je je in een echte jungle bevindt, waar je samen met Donkey Kong werkelijk perfecte avonturen mee maakt. Doordat de techniek zo ver is ontwikkeld, is dit spel ook razendsnel. De besturing is perfect, het verhaal is ape-span- nend. Kortom, het ontbreekt aan niets. En dat is precies wat we beogen. Perfectie, spanning en plezier voor zo laag mogelijke aanschafprijzen.' Een beetje speler laat zich natuurlijk op de hoogte houden! Speciale aanbieding voor alle lezers Speciaal voor de lezers van dit blad Is er een speciale Powerpack-aan- bleding: abonneer |e nu met vijf gulden korting (voor 24,95] op Club Nintendo Extra. Misschien Is zo'n abonnement wel het mooiste cadeau dat je kunt krijgen! Het lid maatschap biedt zoveel extra voor delen, dat je je abonnementsgeld binnen de kortste keren weer terug hebt verdiend. Bel of schrijf naar: Club Nintendo Extra, Postbus 564 5430 AN Nleuwegein. Tel. 03402- 97197. Een overzicht van het huidige aanbod spelcomputers. ONGEKENDE GRAFISCHE WEERGAVE Eind juni werd in Chicago de jaarlijkse en 's werelds grootste zomershow gehouden waar alle producenten van video games en spelcomputers bijeen kwamen. Tientallen nieuwe games werden er voor het nieuwe seizoen gepresenteerd. Games, die alleen voor de Nintendo systemen zijn ontwik keld. De kritieken over deze presentatie waren alle jubelend en lovend. 'Nintendo is weer helemaal in goede doen', meldde een toonaangevend Amerikaans videogame-blad. 'Het aanbod nieuwe ga mes en nieuwe spelsystemen belooft een fantastisch en spannend najaar'. Daar is Herman Troost het absoluut mee eens: 'Adembenemend was het daar in Chicago. Zelden hebben we zoveel nieuwe titels bij elkaar gezien. De een nog imposanter dan de ander. Naast games als Donkey Kong Country, Uniracers, Tetris II, Tin Star, Daffy Duck, Super Metroid en het spectaculaire Stuntrace FX voorde Super NES werden er prachtige spellen voor de Game Boy ge toond. Donkey Kong Land bijvoorbeeld, het eerste spel dat speciaal voor de Super Game Boy is geprogrammeerd, zal één van de klappers voor dit najaar gaan wor den. Ook de NES-bezitters kunnen zo snel mogelijk enkele nieuwe titels verwachten. Eén van de leukste daarvan is beslist Wario's Woods, een game waarbij Wario (de alter ego van Mario, mascotte en meest favoriete karakter van Nintendo) lekker slechte en kwaadaardige puzzel- en adventure-avon- turen beleeft. Een spel met wel honderd levels vol strategische grappen en grollen. Alleen al uit dit nieuwe speJ-aanbod blijkt wel dat Nintendo weer helemaal in de lift zit.' De werkelijke klapper bewaart de video gamesfabrikant voor het laatst. Niet de 1- miljoenste spelcomputer, niet de talloze nieuwe games, maar de toekomst toont aan dat de World of Nintendo bruisender is dan ooit! Tijdens de zomershow in Chicago heeft Nintendo voor een beperkt aantal genodig den een tipje van de futuristische sluier opgelicht. Volgend jaar wordt namelijk Pro ject Reality werkelijkheid. Dit project, waar bij de fabrikant verschillende partners heeft betrokken (onder andere Silicon Graphics), resulteert in de lancering van de Ultra Sixty Four! Dit is een 64-bit spelcomputer met tot op heden nog niet eerder vertoonde mogelijkheden. In Chicago mochteen aan tal genodigden de eerste spellen op dit systeem uitproberen. Adembenemend Een adembenemende ervaring. Of, zoals Herman Troost het zegt: 'Als je eenmaal met de Ultra 64 speelt, val je van de ene verbazing in de andere. Ik heb heel veel spellen gespeeld, maar de ervaring die ik met deze machine heb opgedaan, slaat werkelijk alles. Het is ongelofelijker en snel ler dan de werkelijkheid. Stel je maar eens voor dat je in een race wagen stapt en met een slordige 240 kilo meter over een woest parcours scheurt. Je ervaart de adembenemende snelheid als levensecht. Dat komt mede doordat de omgeving van het parcours tot in detail is opgebouwd. Ook hier hebben de mensen van Silicon Graphics wonderen verricht. Elk blaadje aan de bomen, elk los liggend steentje dat op de weg ligt, is natuurge trouw weergegeven. Perfect, werkelijk perfect. En dit is nog maar één van de vele prachtige titels die voor deze Nintendo Ultra 64 worden ge maakt. Ook voor ons, kenners van video games, is de Ultra 64 de machine van de toekomst'. Lid worden van Nederlands leukste videogames-dub is simpel. Bij aanschaf van een Nintendo-spelcomputer of videospel stuur je het bijgeleverde kaartje op en het lidmaatschap, dat niets kost, is een feit. je kunt ook bellen met Wendy Niesthoven van de ledenadministratie (03402-97197), zodat zij direct alle gege vens in de computer kan invoeren. Dat heel veel bezitters van een Nintendo dit doen blijkt wel uit het feit dat deze club nu zo'n 460.000 leden telt. Al die leden ontvan gen vier maal per het Club Nintendo News Magazine. Maarerzijn nog veel meer moge lijkheden voor leden van wat volgens onder zoekers één van de beste clubs van Neder land is. Wat die mogelijkheden zijn, horen wij van Manuéla Koppers, Publication Ma nager en verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de club. Club Nintendo Extra Magazine Manuéla werkt sinds 1 augustus 1993 bij Nintendo en heeft onder andere de leden administratie van Club Nintendo onder haar hoede, waar Wendy de hele dag druk in de weer is met het beantwoorden van vragen en brieven van consumenten. Manuéla ver telt dat al die 460.000 jongens en meisjes niet alleen vier keer per jaar gratis het Club Nintendo News ontvangen, maar ook een abonnement kunnen nemen op het blad van Club Nintendo, Club Nintendo Extra Magazine. Het best gelezen en best gewaar deerde blad voor de liefhebbers van video games. Dit magazine komt acht keer per jaar uit in full-color, 64 pagina's dik en staat boordevol spelbeschrijvingen, tips en tricks, het laatste nieuws van en over Nintendo, wedstrijden en aanbiedingen. Trukendoos Redaktievergaderingen, thema's bedenken, spelletjes verzamelen, wedstrijden organise ren en brieven van clubleden beantwoor den: een dag is voor Manuéla snel gevuld. Enthousiast vertelt ze dat het blad interes sant moet blijven voor bezitters van zowel de Game Boy, NES als Super NES, en natuur lijkvoorde nieuw uit te brengen spelsytemen. Voor elk systeem worden spelbeschrijvingen gemaakt en bij de rubriek Tips en Tricks -heel populair volgens Manuéla- komen ook alle systemen aan bod. Ze vertelt dat deze ru briek wordt gemaakt door de speladviseurs van Nintendo en eigenlijk een soort trukendoos is vol slimmigheidjes en tips om spelletjes beter, sneller en moeilijker of juist makkelijker te spelen. Action Card 'Maar', zegt Manuéla, 'Club Nintendo Extra leden halen nog heel wat meer in huis. Wij zijn een echte club. De leden krijgen een Action Card met een eigen nummer. Met deze Card kun je kortingen krijgen op spel len en op club-activiteiten als de Power Series. Dat zijn de clubdagen, waarvan de Nationale Nintendo Kampioenschappen deel uitmaken. En natuurlijk hebben wij ook voor de leden aanbiedingen als T-shirts en acces soires voor spelcomputers. Lidmaatschap van de club zit vol verrassing en en kost je slechts f. 29,95 per jaar! Club Nintendo is niet zomaar een club, maar een club waar je je thuis voelt. Daar moet je bij horen!' Power Pack Er is nu een extra aanbieding voor wie kennis wil maken met de World of Nintendo: de Power Pack. De Power Pack is een doos met een Super NES, twee controllers, 2 spellen, Super Mario World en Starwing, Powertips, tips en tricks voor beide spellen en informa tie over de Power Series '94. Ook zit er in de Power Pack een aanbieding voor een éénja rig lidmaatschap van Club Nintendo Extra met een korting van f 5,-, waardoor het lidmaatschap maar f 24,95 kost. Inderdaad, een doos vol power! Club Nintendo Nieuws staat o.a. vol met tips van het speladviseurs-team. PROGRAMMA MEGA MUSIC DANCE EXPERIENCE INTERACTIVE 20.00 u Prins van Oranjehal open. Opening Digital Internetgate. 21.30 u Start optredens DJ's Ronald Molendijk, Marcello, 100% Isis en George Morel, die tot diep in de nacht afwisselend draaien. 22.15 u Livin'Joy 23.3O u Lick featuring Kentucky Martha 00.25 u Cappeila 01.30 u Kristine W. 02.40 u Outhere Brothers 06.00 u Einde Mega Music Dance Experience Interactive De "Mega Music Dance Ex perience" heeft dit jaar de toevoeging "Interactive" gekregen. Kortom: "There's a computermouse in the house". Het interactieve aspect van dit feest Is uniek en maakt dit tot de eerste "Global Mega Music Dance Experience". Via het wereldwijde Internet kunnen de feestgangers én miljoenen PC-ge- bruikers thuis, invloed uitoefenen op bijvoorbeeld de "beats per minute" en de lengte van de optredens door het al dan niet activeren van een toegift. Ook kan men inzage krijgen in de playlist van de DJ's. Een ander belang rijk en innovatief, interactief onder deel is THE DENS: The Dance Experience News Service. Dit is een interactieve krant, die iedere IS minu ten op het feest in full-color wordt uitgebracht en waarin digitale foto's van bezoekers, sfeerimpressies en @- mails van de partygangers on-line worden gepubliceerd. In de zaal zijn op verborgen punten camera's geïn stalleerd, die door gebruikers kunnen worden gestuurd. Op deze wijze kan via een modem een optredende ar tiest letterlijk op eigen wijze in beeld worden gebracht of kan een extrava gante dantefreak moeiteloos met de muis worden gevolgd. Wil je on-line aanwezig zijn in Utrecht dan moet je inloggen via de Internetprovider Euronet (020 62S6161). Aan het einde van de jaren tachtig ontstonden er nieuwe steyren in de danswereld: de producers en de deejays. Mede door het goedkoper worden van opname-apparatuur en geavanceerde synthesizers werd het voor velen gemakkelij ker om zelf platen te maken en uit te brengen. En met suc ces. Ruim 75 procent van het huidige dansaanbod wordt gemaakt door één of twee producers, die verantwoordelijk zijn voor bijna alle instrumenten en per project andere dansers, zangers en zangeressen inhuren. Deejays zijn altijd al belangrijk geweest voor het signaleren én veroorzaken van stromin gen en trends in de dansmuziek. Zij zijn het ook, die tijdens de "Mega Music Dance Experience Interactive" de meer dan 20 000 bezoekers geen minuut rust zullen gunnen. Oe Amerikaanse D| George Morel is af komstig uit The Big Apple en is voor ingewij den geen onbekende. Hij werkte geruime tijd samen met Robert Clivilles en David Cole van CfctC Music Factory en brengt regelma tig ook zijn eigen "Stricktly Rhythm"-CD's uit. Dit |aar zijn er voor het eerst @-mails en females op de "Mega Dance". Het eerste heeft alles te maken met interactieve media en het tweede slaat op 100% Isls. Zij is de enige vrouwelijke deejay ti|dens de "Mega Music Dance Experience Interactive", die haar carrière in 1992 startte toen ze voor het eerst optrad tijdens een feest in Leiden. De 1 9-jarige 100% Isij (van der Wal) mag gere kend worden tot de top. Ze is wekelijks te bewonderen in de Amsterdamse clubs Rich ter en RoXy en was ook verantwoordelijk voor de Megamix'94-CD Ronald Molendijk en Marcello waren vorig jaar ook van de partij in Utrecht. Marcello is de house-tovenaar van de iT in Amsterdam en treedt ook regelmatig op in Belgie, Frankrijk, Engeland en Israel. Molen dijk mag zich Mister Rave Radio noemen. Samen met Adam "Vulgar" Curry en Dr."Slam It" maakt hij iedere zaterdaga vond Veronica's "Rave Radio" op Radio 3. Daarnaast is Ronald Molendijk ook actief als' deejay in The Nighttown in Rotterdam en maakt hij de "Turn Up The Bass Houseparty"- CD's. Maak kans op één van de 1000 vrijkaarten! De kaarten voor de "Mega Music Dance Experience Interactive" zijn voor vijfentwintig gulden te verkrijgen bij alle VW-kantoren en de bekende dance-voorverkoop- adressen. Echter, als je beltmetdeMMDE-info- rfan maak 'e 'cam op één van de 1000 vrij- ■■A&iiAEBiHBMB kaarten! Duizend men sen kunnen dus free- access krijgen tot het meest enerverende dansfeest van Europa. Het enige wat je moet doen is bellen met 06-300496 (75 cent p.m.) en meedoen aan een Multiple Dance Choice. Tot 30-11 Slechts f 27*0 bmdin9k°ntrole, («schoen meebrengen] VERHUUR: dakko(fersn^ggUw^®^^'en - snowboards - reserveren gewenst! 0 Foc" - Tijdig

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7