Voortbestaan Stichting Jazz Zierikzee in gevaar Concert Musica Cordis Grote Kerk Zierikzee Prentbriefkaarten van Westkapelle Havenkwartier eerste particulier verenigingsgebouw in Nederland Het Rode Kruis wil veel meer bloed zien Concert Trafassi in Goes mm cimco fe^l)£fl uon ckf Heijden Traditionele verkoopactie bij winkeliers Bruinisse Rod Stewart Stremmingen Zeelandbrug Meer leden nodig om begroting sluitend te houden Pittig nieuws voor burgers Nieuwe tenues voor de zaalvoetballers uit Bruinise Ten bate van orgelrestauratie WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA Op zaterdag 19 november presenteert de Amsterdamse forma tie Trafassi een concert in de Zeelandhallen in Goes. De groep presenteert de muziekvormen salsa, soca, merengue, soul, kase- ko en Nederlandse songs. De groep werd in 1972 opgericht en bracht inmiddels dertien CD's uit. Trafassi is een van de meest populaire Caraïbische formaties in Nederland Grote hits waren de nummers 'Kleine wasjes, grote wasjes'en 'Stuiver, dubbeltje, kwartje, gulden' Het concert wordt gehouden in het kader van een Caraïbische avond, waarbij tropische hapjes te krijgen zijn. Tevens wordt een slippendale show gehouden. Het concert begint om 22.00 uur. Kaarten worden onder meer verkocht bij Radio Weltevreden aan de Korte Sint Janstraat in Zierikzee. Alle bekende merken demonstratie gereed! Gezond bruinen: veiliger dan de zon goed voor spier- en rugklachten bevordert de bloedsomloop heerlijk ontspannend Zienkiee Havenpark 5 I Dirksiand Schelpenpad 26 Tel 01110 15202 I Tei 01877 1236/' V V v BRUINISSE - De ondernemersvereniging in Brui nisse houdt dit jaar weer een traditionele verkoop actie rond de Sinterklaas en de kerstdagen. De Bru- se verkoopactie loopt van maandag 21 november tot en met maandag 5 december en van maandag 12 de cember tot en met zaterdag 24 december. In tegenstelling tot vorig jaar worden dit jaar geen loten ver strekt. Elke klant ontvangt bij een- besteed bedrag van vijf gulden een kassabon die inge vuld met naam. en adres kan worden ingeleverd bij Novalux Braber. Het voordeel voor de consument is dat men zelf niet hpeft na te kijken of men het winnende nummer bezit. De naam van de winnaar of win nares kan direct op de trek kingsavond bekend worden ge maakt. Het bestuur van de onderne mersvereniging heeft dit jaar 23 deelnemers kunnen noteren waarvan zes nieuwe inschrij vingen. Ook de bedrijven als Kopak-Schot, Veldmarkt, Me dia Delta, Brutoy, Pandora en The Rebel doen dit jaar mee met de verkoopactie. Bij het verstrekken van de kassabon nen hanteren de winkeliers een afrondingspercentage van 25 procent naar beneden. Naast de traditionele hoofd trekking zijn er op vrijdag 25 november en op 2 december, 16 decerpber en 23 december apar te trekkingsavonden. Bij gun stige weersomstandigheden vinden deze trekkingen 's avonds om 21.00 uur plaats in de muziektent, bij minder gun stig weer bij Novalux Braber. De grote trekkingsavond waar bij alle kassabonnen in de gro te ton verdwijnen staat ge pland op dinsdag 27 december in het Durpsuus. ROTTERDAM - Rod Stewart geeft dinsdag 20 juni een één malig concert in Ahoy' in Rot terdam. De Schotse zanger trad in 1991 voor het laatst in Ne derland op. De kaartverkoop start zaterdag 19 november. ZIERIKZEE - Op vrijdag 18 november presenteert uitgeverij ADZ Vlissingen het boek Groeten uit Westkapelle, 365 prentbriefkaarten en fotokaarten van Westkapelle, samengesteld door Piet Minder- houd, Hans Jongepier en Marian Roelse. De presentatie vindt plaats vanaf 16.00 uur in hotel-café restaurant Noordzeegalm, Zuidstraat 105/107 te Westka pelle. Het eerste exemplaar wordt overhandigd aan me vrouw N. Jakobsen-Huibregt- se, het eerste vrouwelijke raadslid van Westkapelle; het tweede exemplaar gaat paar de heer J. Minderhoud, de oudste verzamelaar van prentbrief kaarten in het dorp, die de sa menstellers met raad en daad heeft bijgestaan. Het boek Groeten uit Westka pelle omvat alle prentbrief kaarten en vrijwel alle foto kaarten die tot 1940 van West-./ kapelle zijn verschenen. De - kaarten worden gepresenteerd in een wandeling in woord en beeld door het oude Westkapel- Ie. Maar ook door het 'nieuwe'- 1 dorp wordt een wandeling ge- maakt, aan de hand van een.se-; lectie van kaarten uit de perio- de tot circa 1970. Tussen-de twee wandelingen in is èen aantal kaarten van de ver- woesting van het dorp, de lan ding van de geallieerden en het herstel van de dijk opgenomen. Elk onderdeel wordt voorafge gaan door een uitgebreide in: leiding. Woensdag 16 november vanaf 18.30 uur BURGH-HAAMSTEDE - „Bloedgeven, een nood zaak. Bent u gezond, geef het dan", zo luidt de slo gan van Rode Kruis Schouwen-Westhoek. Zij willen bloed zien. Dit moet echter wel, zo vinden zij, want er is steeds meer bloed nodig. Voor ontelbare patiën ten,, voor wie dit bloed een redding betekent. Van avond, 16 november, van 18.30 tot 21.00 uur kan men bloed geven in het brandweercomplex te Burgh- Haamstede. Het Rode Kruis heeft ongever 296 trouwe bloeddonors, maar zij heeft er veel meer nodig. Ie dereen die gezond is en tussen de achttien en de zeventig jaar wordt verzocht zich op te geven bij Rode Kruis afdeling Schou- wen-Westhoek. Wel mag men geen ernstige operaties, ziek ten of een bevalling (kort) ach ter de rug hebben. Op de avond zelf wordt voor de zekerheid van de patiënt en die van de artsen bij iedereen een bepaling van het bloedgehalie gedaan en een bloeddrukme ting terwijl een arts aanwezig is. ,,De beloning bestaat niet uit geld, maar uit iets veel ge- weldigers, het gevoel dat men in deze kille wereld iets heel positiefs heeft gedaan voor eèn medemens", aldus het Rode Kruis. I Na vijf seizoenen afwezig te zijn geweest is Bruinisse weer ac tief in de zaalvoetbalcompetitie. Café 't Oekje stak het team in nieuwe tenues. het belangrijk dat er op dat moment geen verkeer op de brug is. Na deze twee stremmingen zal het werk aan de brug stil lig gen tot het voorjaar van 1995, in verband met het wintersei zoen. Het verkeer wordt op de toeleidende wegen tot de Zee- Iandbrug gewezen op de werk zaamheden. Zij zullen verwe zen worden naar de alternatie ve route via de weg over de Stormvloedkering in de Oos terschei de. ZIERIKZEE - Vanwege werk zaamheden aan de Zeeland- brug zal het verkeer de komen de tijd hinder ondervinden. In de avonden van maandag 21 en 28 november van 23.30 tot 24.00 uur gesloten voor alle gemoto riseerd verkeer. Op dc hierboven aangegeven lijden zullen werkzaamheden verricht worden aan de verbin dingsheuvels die tussen de voe gen zitten van de betonelemen ten van de Zeelandbrug. Voor de afstelling van hel geheel is Salsa de la Casa smaakt ook bij Hollandse gerechten als een omelet, tosti of frites. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Bent u al bekend met de Zuidamerikaanse keuken? Vast al veel meer dan u in eerste instantie denkt. Tortillachips kennen we inmiddels allemaal en ook avocadodip, nacho- cheese en margaritha's mogen zich verheugen in een nog steeds toenemende populariteit. Dat tortillachips grote bekend heid genieten, ook in ons land, is niet zo verwonderlijk. Want de tortilla ligt ten grondslag aan veel gerechten uit de Zuid amerikaanse keuken. Een tor tilla wordt gemaakt van maïs of bloem. Het soort meel en de manier van bereiden hebben invloed op de naam van de tor tilla. Zo is een taco een gefri tuurde tortilla van maïsmeel en een enchillada een opgerol de tortilla van bloem. Het lijkt verwarrend al die exotisch klinkende namen. Maar tortil la's kunnen we ook pannekoek jes noemen die gevuld worden met bonen, met kip of rund vlees, met tomaat, crème frai- che of kaas. En bij alle gerech ten eten de Zuidamerikanen hetzelfde: salsa. Salsa is niet alleen een dans maar ook het Spaanse woord voor saus. Met Salsa de la casa Iaat Calvé u op smakelijke wijze kennis ma ken met de Zuidamerikaanse keuken. Salsa de la Casa smaakt bij een groot aantal ge rechten. Bij een hamburger, een kippepoot of een gehakt bal. Zelfs bij puur Hollandse gerechten als een omelet, een tosti, frites, gebakken aardap peltjes, een broodje gezond of een broodje kaas is Salsa de la Casa heerlijk. Natuurlijk is de ze saus ook te gebruiken als dipsaus. Salsa de la Casa is een pittige saus op basis van toma ten, stukjes ui, paprika, jala- peno pepers en kruiden. Salsa bevat geen vet en heeft dus, heel belangrijk, een uiterst laag caloriegehalte. Naast een pittige versie is er ook een mil de variant. Calvé als sauzenex- pert bij uitstek heeft Salsa de la Casa verpakt in een handige en mooie verpakking van glas. En dan blijft er nog maar één ding te wensen over: Que apro- veche! (eet smakelijk!) ZIERIKZEE - Als eerste in Nederland opende de heer C. J. van der Wekken aan de Visstraat in Zierikzee vrijdag 11 november een particulier verenigingsgebouw. Van der Wekken kwam tot dit opmerkelijke initia tief omdat hij geen vergunning kreeg voor en horecabedrijf op deze plaats. Het gebouw beschikt over twee zalen die door allerlei verenigingen en bedrijven kunnen worden gebruikt. Dat wil overigens niet zeggen dat de hoop van Van der Wek ken hierop helemaal vervlogen is. Er loopt over zijn verzoek nog een zaak bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Ook ziet hij het beleid van de gemeente in de toekomst nog wel verande ren. Zolang kon Van der Wekken echter niet wachten en hij gaf het pand de bestemming die het vroeger ook had. Vereni gingsgebouw Het Havenkwar tier heeft hij het gedoopt. Het kan gebruikt worden door on der meer verenigingen die om een clubhuis verlegen zitten, maar geen middelen hebben er een te bouwen en door bedrij ven die tijdelijk kantoorruim te nodig hebben. Lenie de Meij speelt op harp composities van Bach, Fauré en Spohr. Zij volgde haar oplei ding aan het Brabants- en Utrechts Conservatorium. Zij slaagde daar met onderschei ding en volgde diverse master- classes. Mevrouw De Meij treedt regelmatig solistisch en in kamermuziek-verband op. Het vocaal ensemble Musica Cordis komt uit Goes en omvat zestien personen. Het repertoi re omvat voornamelijk a capel- la zang. Het bestaat uit geeste lijke en wereldlijke muziek uit de vijftiende tot en met twin tigste eeuw. Het koor werkt re gelmatig mee aan missen en concerten. Het werkt vooral met gastdirigenten. Tijdens het concert in Zierik zee is dat Rinus Verhage. Hij studeerde orgel, kerkmuziek en koordirectie aan het Rotter dams Conservatorium en is in Zierikzee organist van de Gro te Kerk. Het monumentale or gel van de kerk wordt momen teel ingrijpend gerestaureerd. De opbrengst van het concert is bestemd om een deel van dc kosten daarvan te dekken. Het concert is een initiatief van de Orgelcommissie. Advertentie Daisy Oosterhuis. ZIERIKZEE - Het voortbestaan van de Stichting; Jazz Zierikzee dreigt in gevaar te komen, doordat de belastingdienst de Stichting heeft voorgeschreven omzetbelasting af te dragen over al de te innen con tributies. Momenteel telt Jazz Zierikzee te weinig le den, 90, om die extra kosten te dragen en er ook nog eens voor te zorgen dat ook in de toekomst, jazz van een zeker niveau gebracht kan worden. „Om niveau te houden wat be treft de jazz-musici die bij ons optreden moeten we een be paalde budgetsom hebben. On verwacht moeten we nu ineens omzetbelasting afdragen, dat is voor ons als Stichting echt een dreun geweest. We hadden dit namelijk niet in de begro ting opgenomen", aldus P. C. Groenevvegen, voorzitter van de Stichting Jazz Zierikzee. Het bestuur van Jazz Zierikzee heeft inmiddels besloten voor volgend jaar vier, in plaats van zes thema-jazzavonden te orga niseren. Dit niet alleen om de kosten te beperken, maar ook omdat het bestuur denkt dat zes avonden toch net iets te veel waren om elke keer weer ge noeg belangstellenden naar de zaal in Mondragon te trekken. Twee jazz-avonden zijn wat 1995 betreft voor de zomer ge pland, en twee in de winter. Met dien verstande natuurlijk dat, zegt Groenewegen, er ge noeg leden zijn om de zaak ook volgend jaar te kunnen be kostigen. 'Genoeg' betekent in dit geval zo'n 120 leden. Tijdens de laatste jazz-avond van dit seizoen op 26 november treedt het Rob Agerbeek Trio op met medewerking van Lady of Jazz Daisy Oosterhuis. Het bestuur van de Stichting zal die avond 'tussen de bedrijven door', een plan voor contribu tieverlaging, goedkopere losse verkoop van kaarten en spon sorwerving voorleggen. Door verlaging van de contributie hoopt de Stichting genoeg le den binnen te halen om de be groting voor 1995 sluitend te krijgen en het bedrag dat de Stichting door de verlaging verliest weer goed te maken, doordat veel mensen op het goedkopere lidmaatschap in gaan. Ook is de Jazz Zierikzee op zoek naar sponsors. ,,We had den die in eerste instantie niet nodig vanwege de sluitende be groting, maar daar is nu dus verandering in gekomen", zegt Groenewegen. Wat de verlaging van de losse kaart verkoopprijs betreft, hoe ven op 26 november liefheb bers van jazz die geen lid zijn vailde Stichting maar toch wil len komen kijken en luisteren, maar tien gulden te betalen in plaats van de gebruikelijke 25 gulden. Groenewegen hoopt dat veel mensen die avond komen en lid worden van de Stichting. Over de definitieve toekomst van Jazz Zierikzee, kan de voorzit ter nog niets zeggen: ,,We wach ten 26 november af e'n kijken dan vanuit die situatie verder." Hij zegt het te betreuren als zou blijken dat het benodigd aantal leden niet wordt ge haald. „Dan is het einde ver haal voor de Stichting' en dat is bijzonder jammer. Jazz zou hier immers zo kunnen leven." Op de slotavond van 26 novem ber in de foyer van restaurant Mondragon in Zierikzee, treedt zoals gezegd het Rob Agerbeek Trio op met medewerking van Lady of Jazz Daisy Oosterhuis. Agerbeek startte zijn muzikale carrière rond 1955. Zijn per soonlijke stijl ontwikkelde zich van boogie-woogie tot mo dernere vormen. Hij won jazz- prijzen en is een veel gevraagd sessie-muzikant op internatio nale festivals, zoals bijna alle afleveringen van het North Sea Jazzfestival, en bij radio- en te levisieopnames. Ook werkte hij mee aan verschillende plaat- en CD-opnames, soms als begeleider, soms als leider van zijn eigen trio of quintet. De jazz-avond begint om 20.30 uur. De intermezzo wordt muzi kaal verzorgd door het Bar- bershopkoor Goose City Sin gers. Van der Wekken kocht het pand, dat vroeger gebruikt werd door de CJV, twee jaar ge leden. Het stond zo'n tien jaar leeg en dat was goed te mer ken. Na een grondige verbou wing staat alles er nu prima bij. Alleen had hij liever gezien dat hij het direct bij het aan grenzende eetcafé De Pionier had kunnen trekken. In ver band met de horecastop in Zie rikzee was dit echter niet mo gelijk. In Zierikzee is een particylier verenigingsgebouw geopend. (Foto: Joop van Houdt). ,,Het gebouw staat er en mis schien blijft alles wel zoals het nu is. Wie weet hoe het loopt. We zullen het wel zien. We kun nen er in ieder geval alle kan ten mee op", aldus Van de Wek ken ZIERIKZEE - In de Grote Kerk in Zierikzee wordt vrijdag 25 november een con cert gehouden ten bate van de restauratie van het Kam en Van der Meulenorgel van de kerk. Bij het concert treedt het vocaal ensemble Musica Cordis op en de harpiste Lenie de Meij. Het concert begint om 20.15 uur. De leden van het vocaal ensemble Musica Cordis. Zij treden op 25 november op in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het vocaal ensemble wordt ge leid door gastdirigent Rinus Verhage. Het koor zingt klas sieke nummers van Monteven- di, Brahms (opus 42) en Sain- Saëns (opus 68). Ook presen teert men zes Engelse glees. Een glee is een Engels gezel schapslied dat een bloeitijd doormaakte in de periode van 1750 tot 1850. Met zijn vaak hu moristische teksten, die wer den ontleend aan het dagelijks leven, werd het gezongen in En gelse clubs. De glees die in dc kerk in Zierikzee worden ge zongen, worden mondeling toe gelicht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3