Pakken van Sinterklaas en Kerstman niet aan te slepen mss fIS. aan prijzen Hulst-haag: een fraai decor voor winterbloeiers Bij ons vindt u Jan de Jonge - Tweewielers férkade 'm^root tyccoiteéiefi IR. oma, den 5TR005NIJDER ZIERIKZEE doet mee aktie van de ZOC Drukke tijden voor verhuurbedrijven Kiekeboe locomotief DECEMBER-AANBIEDING ALLE BEKENDE MERKEN ONDER DAK KABRI PULLOVERS 30% korting ALLE JASSEN 50,- korting Ook SPECIALE SINTERKLAAS AANBIEDINGEN: DE SPOEL WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA Bij de verhuurbedrijven van 'passende' kleding hangt een pasklaar antwoord op het ver mijden van dit voor Hulpsin ten zo nachtmerrie-achtig tafe reel. Gedurende de laatste drit maanden van het jaar is er een grote belangstelling voor de verhuur/verkoop van sint-, piet-, en kerstmanpakken. Na de zomervakantie begint dat al. Dan komen dë eerste aanvragen van scholen, parti culieren en verenigingen bin nen voor de huur van een Sin- terklaaspak. De pakken wor den geleverd met bijbehorende attributen, zoals schmink die niet afgeeft. Achterliggende gedachte hierbij is, dat alles er perfect moet uitzien. Een sin- terklaaspak bestaat uit: een ro de mantel, een mijter, een wit te jurk, een pruik/baard, een zegelring «n witte handschoe nen. De staf is verkrijgbaar in een uitvoering van plastic, deren zijn-alleen te koop. Scho len vinden vaak het elk jaar opnieuw huren van het Sint- pak te duur en kopen er daar om een. Een rijzende ster is de Kerst man. Zijn haardos is witter dan die van de goedheilig man. Hij draagt een rode broek en een lange cape. De capuchon is afgezet met wit bont. Hij is in het bezit van een vrolijk rinke lende kerstbeiMet name de winkeliersverenigingen zijn geïnteresseerd in een kerstpak. Zij laten bijvoorbeeld een paar kerstmannen op een winkel centrum een kaars met een kaartje uitdelen aan het win kelende publiek. Dat vinden de mensen prachtig. Ook zijn er restaurants die het tijdens de kerstdagen leuk vinden om een kerstman in de zaak te heb ben. Zo'n kerstman geeft bij voorbeeld eep cadeautje aan de gasten. In bijna alle grote steden zijn ze er de speciaalzaak in feestartikelen. In een korte pe riode worden de sinterklaas- en ook kerstmanpakken meer dere keren verhuurd. Met na me verenigingen maken veel gebruik van de sinterklaas- kostuyms voor het verlevendi gen van een gezellige club avond. Sint en Piet hoeven niet met lege handen de deur uit van de feestshop. Wat te den ken van de fop-cadeautjes, zo als: snoep (met een mosterdsmaak), windkussens, lachzakken, fopdrol- len.strontspray's met geur, spinnen en gebitten. Als sur prises een leuke opvulling van de pakjesmand. En... Sint Ni- colaas lacht wel in z'n vuistje. Immers, hoeveel goedgemutste Hulpklazen op vijf december ook door het land trekker, er blijft er maar één de echte Hoeveel hulpklazen er ook rondlopen, er blijft er natuurlijk maar één de echte. Ooit is het zo lyrisch beschreven in een cabaretnummer. Een als Sint verkleed familielid, terwijl de ogen van neefjes en nichtjes steeds ontgoochelder gaan staan. Behalve het als mantel dienstdoende rode tafel kleed waarin de afdrukken van de koffiekopjes nog te zien zijn, lijken Sint zijn schoenen ontzettend op die van 'Ome Piet'. hout of koper. Daarnaast is er een gevarieerd aanbod in Zwarte Pieten pakken voor jong en oud, compleet met: pruiken, pagekragen, baretten (van papier, katoen en fluweel), oorbellen, lange zwarte hand schoenen, een roe en de beruch te Zak. Piet-pakken voor kin- ZIERIKZEE - Een echte locomotief op grote ste vige wielen met een toe ter en kiekeboe machi nist, die zwaai' door het raampje. -Terwijl de trein rijdt, draaien vro lijke kleuren rond in de grote schoorsteen. Een stevig Fisher-Price pro dukt dat de net- kruipende baby uren kan bezighouden. Voor kinderen in de leeftijd van 6 maanden tot 3 jaar. ZIERIKZEE - Tuinen en hagen horen bij elkaar. Een wintergroene haag geeft de mooist denkbare afscheiding. Een haag is decoratief en functioneel, hij be schermt tegen wind en inkijk. Hulst wordt als haag niet veel toegepast. Toch heeft hulst daarvoor goede eigenschappen. Winterbloeiers komen tegen zo'n groene wand prachtig uit. Hulst gi'oeit overal. Groene of scherpe hulst (Ilex aquifolium) komt in ons land in het wild voor, als hoge struik of kleine boom. Hulst kan goed tegen snoeien en is geschikt om on doordringbare, strakke hagen mee te maken. Hulst groeit ta melijk langzaam en is als haag goed in de hand te houden. In cultuur zijn veel cultivars in omloop. Tweehuizig Er worden hulsten gekweekt met goudgeel- of zilverbont blad, met rode en gele vruch ten, rijk beSdragend of geheel zonder vruchten. Want hulst is tweeslachtig of tweehuizig, wat betekent dat er afzonder lijke mannelijke en vrouwelij ke bloemen voorkomen, al dan niet op dezelfde plant. Wie een hulsthaag wil planten, kan dan ook kiezen uit planten met veel bessen (bijvoorbeeld 'Alaska', zeer stekelig) of zonder bessen ('Atlas'). Ook de voor kerstversieringen bekende beshulst ('Pyramida- lis') ls geschikt. Een hulst met gele bessen is weer eens iets an ders (Ilex aquifolium 'Baccifla- va') Vogels laten gele vruchten soms langer met rust. Hulst kan overal groeien, zelfs op schaduwrijke plaatsen. Om een hulsthaag te maken zijn vijf struiken per twee vierkan te meter nodig. Hef planten is niet moeilijk, maar moet wel met zorg gebeuren. Spit een voldoende diepe en brede sleuf, zodat de kluit er royaal in past. Bekijk elke plant op z'n vorm en poot hem zodanig, dat de haag al direct zo strak mogelijk wordt. Extra water is doorgaans niet nodig bij het planten in herfst-of win ter. Niet al direct in het eerste jaar snoeien. Knip eventueel uitstekende takken met de snoeischaar bij. Als hulst bij aankoop niet in pot staat, zal de kluit met een gaaslap zijn beschermd. Knoop deze los in de sleuf, zodat geen grond ver loren gaat. Herfst is bessentijd. Een wel heel opvallende besheester is Callicarpa bodinieri 'Profusi on'. De violetpaare besjes zijn heel opvallend. Hoe meer struiken er bij elkaar staan, hoe meer besjes er komen (kruisbestuiving) Enkele tak ken'in een vaas met water, dat is mooi. Minstens één winter- bloeiende struik in elke tuin, wat zou dat er fleurig uitzien. Het is nu de tijd om ze - met bloemknoppen - te planten. Wie weinig ruimte heeft of al leen een balkon of dak)terras zal aan winterjasmijn Jami- num nudiflorum) veel plezier beleven. De gele sterbloempjes verschijnen wekenlang achter elkaar. Heeft u een kleine tuin, dan is het heestertje Viburnum tinus 'Gwenllian', geschikt voor een decoratieve pot. Wie wat meer ruimte heeft kiest voor een winterbloeiende sier- kers (Prunus subhirtella 'Au- tumnalis') of de roze Viburnum bodnantense 'Dawn'. Tegen een donkere achtergrond komen de bloemen extra goed tot hun recht. Denk ook eens aan de meest geurende winterbloeier: toverhazelaar (Hamamelis). Voor potbeplantLng zin er klei ne struikjes zoals Skimmia. Een altijd groene haag van hulst, mooi en weer eens wat anders. pakt uit Korte St. Janstraat 3-5 - Zierikzee Tel. 01110-12923 verpakking Geldig t/m 31 december Parkietenzaad 25 kg 27,50 Parkietenzaad grof 25 kg 27,50 Duivenvoer 25 kg 19,95 Volierezaad 25 kg 27,50 Tropische zaad 25 kg 27,50 Kanariezaad zwart IR 25 kg 27,50 Volierezand 25 kg 8,95 Kattebakkorrels 20 kg 9,95 Wist u dat u ons tot 12.00 uur per auto kan bereiken Thuis bezorgen! Doen wij ook Lladrö Liliput Lane Royal Albert Schott Zwiesel Cherished Teddies en nog vele andere merken bij cadeau - boutique Visstraat 14-16, 01110-13427 - Zierikzee Verkrijgbaar bij: Appelmarkt 11 - Zierikzee - Telefoon 01110-12664 paradijs oor/el Houten bureauset St. Jacobstraat 17-19 - Zierikzee - Telefoon 01110-12115 Warme koopjes bij Agnes Mode Havenpark 30, Zierikzee, tel. 01110-16234 met de Boerenweg 4a - 4301 SG Zierikzee Telefoon 01110-13588 voor cadeau's nét even anders en 10% korting op alle trekbeesten en trekpoppen! Poststraat 58 - Zierikzee - Tel. 01110-12535 KADO TIP Singer overlockmachine - vrije arm - ingebouwde lamp -1300 steken per minuut - instelbare steeklengte veel praktische extraatjes, die uw fiets of die van uw kinderen completer, veiliger en mooier maken. En als u al die fonkelende Gazelles ziet Ook een groot assortiment kwaliteits kinderfietsen. Houten vulpen van 17,50 voor Houten balpen van 6,75 voor Houten bolstandaard van-6.50 voor Houten etui van 17,50 voor Houten etui van 8,95 voor 15,00 5,00 4,75 15,00 6,95 Wie durft? Robuust G-Shock horloge dat bestand is tegen de meest extreme omstan digheden. Buitengewoon schokbestendig, 200 meter waterdicht en met 'backlight' wijzerplaatverlichting. 199,-. Singer zelfmaakmode Verrenieuwstraat 7, Zierikzee, 01110-12750 3-draads lock 999,- 4-draads lock 1149,- Nu f 200,- Sint Nicolaas korting

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 25