Mitsubishi TRAMPER 30% 40% 50% Provincie Zeeland Patiënt onderzoekt ziekenhuis RITA'S TRIMSALON Gratis te leen op videoband Een Zee van Vrijheid IN BEROEP Zeelandbrug COMMISSIES J I jawel, u leest het goed no way boetieks bieden u geweldige najaarskortingen aan, die op kunnen lopen van naar tot maar liefst sweaters....blazers....winterjacks....denimjacks.... rokken.... -gilets....en nog veel meer interessante aanbiedingen. zierikzee :dam 6 U VINDT DE NO WAY BOETIEKS IN: domburg ooststraat 11a renesse de zoom 5 IÏHF De Zierikzeesche Oranjevereniging Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA Abdij Bij de provincie Zeeland is de videofilm "Een Zee van Vrij heid" beschikbaar. De film is onderdeel van het gelijknami ge project, met als inhoud an- ti-racisme en verdraagzaam heid. Een zee van vrijheid" richt zich op 10- tot 16-jarige scholieren, ou ders en onderwijzend personeel. Enige tijd geleden was de premiè re in aanwezigheid van mw. E. Terpstra, staatssecretaris van volksgezondheid, welzijn en sport. Het project heeft een looptijd tot 31 december 1996. Momenteel wordt het "getest" op acht zgn. pi- .lót-scholen in Terneuzen, Goes, Vlisstngen en Middelburg. .Begin volgend jaar komt het voor liet hele Zeeuwse onderwijs be schikbaar. fle videofilm is ook los van het project te gebruiken. Op een in dringende manier worden oorza ken en gevolgen van oorlogsge weld in beeld gebracht. Zo ziet ;men oorlogsbeelden uit de Twee de Wereldoorlog in Zeeland, beel den van de bevrijding, maar ook van de strijd in het voormalige Joegoslavië. Allerlei mensen ko men aan het woord: oud-verzets strijders, iemand die in Auschwitz gevangen zat, een UNHCR-vrijwilii- ger en mensen die vandaag de dag in een asielzoekerscentrum zitten. Ook Nelli Cooman laat weten hoe ze over racisme denkt. De boodschap van de film kan eigenlijk worden samengevat met een zinsnede uit de film: "je beter voelen dan een an der leidt uiteindelijk tot oor log". Afgezien van de hedendaagse oor logsbeelden zijn alle opnamen ge maakt in Zeeland. De geïnterview den wonen ook allen in deze provincie. Het camerawerk is van Jaap Wol- terbeek, voor de interviews en het commentaar tekent Rob van Hoek; beiden uit Middelburg Het project "Een zee van Vrijheid" kan worden gezien als een bijdra ge van het provinciaal bestuur van Zeeland aan de 50-iarige bevrij- dingsherdenking. Het ministerie van VWS draagt ruim drie ton bij aan de kosten. De projectbegeleiding wordt ver zorgd door het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland. De videofilm (VHS, ca. 20 minu ten) kan gratis worden geleend. Aanvragen bij: informatiecentrum provincie Zeeland, Abdij 9, Middel burg, telefoon 01180-31400. Postadres: postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Desgewenst kan men op hetzelfde adres ook schriftelijke informatie over het project krijgen. Nieuws Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg,*' telefoon 01180 3139, De hoorcommissie bestem mingsplannen komt dinsdag 22 november, aanvang 14.00 uur bijeen voor een openbare zitting. Voor de bouw van een showroom en werkplaats aan de Drogendijk in Walsoorden hebben B en W van Hontenisse voor belanghebbende een verklaring van geen bezwaar aangevraagd bij GS. Het dagelijks provinciebestuur heeft geweigerd deze verklaring af te geven. Be langhebbende heeft bezwaar ge maakt tegen dit besluit van GS. Hij en het gemeentebestuur krijgen de gelegenheid hun standpunten mondeling toe te lichten ten over staan van de bezwarencommissie. De besliscommissie Algemene Bijstandswet komt 22 novem ber bijeen voor de openbare behandeling van een aantal beroepschriften. Het gaat om vier inwoners van Zeeland die in het geweer zijn ge komen tegen eerdere beslissingen van hun gemeentebestuur over hun bijstandsuitkeringen. Beide partijen zijn door de commissie uitgenodigd hun mening te komen geven. Om 15.00 uur gaat het om een in woner van de gemeente Kapelle, om 15.30 uur van de gemeente Vlissingen, om 16.00 uur van de gemeente Hulst en om 16.30 uur van de gemeente Wissenkerke. De hoorcommissie en de beslis commissie komen bijeen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De eerste maanden van volgend jaar wordt onderzoek gedaan naar de ervaringen die mensen hebben met de ziekenhuizen in Zeeland. Daarbij kan het gaan om hoe het was om in het ziekenhuis te liggen tot het er op ziekenbezoek gaan. Begin 1995 worden 9.000 mensen telefonisch benaderd. Verwacht wordt dat de helft van hen of 4.500 personen wil meewerken. Gevraagd wordt of zij het afgelopen jaar in het ziekenhuis hebben gelegen of iemand hebben begeleid die naar het ziekenhuis moest. Tegelijkertijd wordt gevraagd hoe zij dat hebben ervaren. Ook wordt gevraagd naar mogelijke andere contacten met het ziekenhuis en hoe de bevindingen daarbij waren. Aan het eind van het telefoonge sprek wordt gevraagd of de gebel de bereid is mee te werken aan een mondeling interview, waarbij dieper op de zaak wordt inge gaan. Voor die gesprekken wordt een aparte afspraak gemaakt. Uiteindelijk zullen ruim 500 men sen op die manier hun belevenis sen aan de onderzoeker toever trouwen. De gegevens worden zo verwerkt dat zij niet te herleiden zijn tot wie ze heeft geuit, leder een die meedoet, dus zowel aan de telefonische als aan de monde- De Zeelandbrug is in de avon den van maandag 21 en 28 november van 23.30 tot 24.00 uur gesloten voor het gemoto riseerde verkeer. Evenals bij eerdere stremmingen wordt onderhoud uitgevoerd aan de verbindingsdeuvels die tussen de voegen zitten van de betonele menten van de Zeelandbrug. Om ze op de juiste hoogte te kunnen afstellen is het noodzakelijk dat er geen verkeer op de brug is. Na deze twee stremmingen zal -in verband met het winterseizoen- het werk aan de brug stil liggen tot het voorjaar van 1995. De weggebruikers worden op de toe- leidende wegen tot de Zeeland brug geattendeerd op deze werk zaamheden en verwezen naar de alternatieve route via de weg over de stormvloedkering in de Ooster- schelde. Iinge gesprekken, wordt anonimi teit gewaarborgd. Het provinciaal bestuur gaat de gegevens die uit het onderzoek naar voren komen, gebruiken bij de opstelling van een regiovisie voor de gezondheidszorg. Op ba sis van die visie wordt over Zeeuwse gezondheidsaangelegen heden geadviseerd aan het rijk en wordt het eigen, provinciale beleid gevoerd. De adviezen en besluiten van de provincie over de ziekenhuiszorg zijn tot nu toe gestoeld op min of meer vaststaande feiten en gege vens, zoals het aantal inwoners en het daaraan gekoppelde aantal ziekenhuisbedden. Met de uitkom sten van het onderzoek kan voor taan ook rekening worden gehou den met hoe de Zeeuwse bevolking de weerslag daarvan in de praktijk ervaart. De provincie heeft de opdracht voor het onderzoek gegeven aan de Stichting VMC (Volksgezond heid, Maatschappelijke Ontwikke ling en Welzijn) Zeeland in Middel burg. De kosten zijn 160.000 gulden. Onderzoeker is dr. ir. B.A.J. van der Wouw. Hem staat een begelei dingscommissie ten danste met vertegenwoordigers van zowel de zbrgaanbieders, zoals de zieken huizen en de ziektekostenverzeke raars, als de zorgafnemer: het pa tiëntenplatform Zeeland. De commissie is met betrokken bij de verwerking van het antwoordma- teriaal. Zo'n betrokkenheid zou niet stroken met de anonimiteit. Wie nog eens wil nalezen hoe het onderzoek in zijn werk gaat en wat de bedoeling er van is kan het gratis informa tieblad 'Patiënt onderzoekt ziekenhuis' opvragen bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 01180-31400. De statencommissie welzijn vergadert maandag 21 no vember, aanvang 09.30 uur. De volgende onderwerpen zijn ge agendeerd: besteding financiële ruimte 1994 in doeluitkering jeugdhulpverlening, heroverwe ging subsidiering databank pre ventie jeugdhulpverlening Vlaande ren/Zuid Nederland, plan jeugdhulpverlening 1995-1998, subsidiëring zorgproject Hulst, ad vies fusies voortgezet onderwijs per 1 augustus 1995, rijksbijdra ge kunstuitingen in Zeeland 1994- 1996, verankering Roosevelt Stu diecentrum, initiatiefgroep recreatie en cultuurhistorie, 20e en 21 wijziging begroting provin cie. De statencommissie water staat en verkeer vergadert eveneens maandag 21 novem ber. Deze bijeenkomst begint om 13.30 uur. De commissie komt bijeen op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. Voor de bijeenkomst zijn de vol gende onderwerpen geagendeerd: begrotingswijzigingen provincie, intrekking aanwijzing PSD als tak van dienst, reservering financiële middelen voor uitvoering project Schouwen-west, krediet voor om bouw kruispunt Rooseveltlaan/ Buthdijk in Axel tot rotonde, resul taten onderhandelingen met de waterschappen over de Dl-water- complex, fusie waterschappen bo ven de Westerschelde, bijdrage actieplan Fiets, overeenkomst ver- voerregio IPO/VNG, kostenover- zicht wov, convenant wov. De statencommissie voor eco nomie schuift donderdag 24 november, aanvang 15.30 uur, aan de vergadertafel. Gesproken wordt over de volgen de onderwerpen: evaluatie subsi die periode '91-'96 en nieuw con tract Stichting Provinciale VW, subsidie project kwaliteitsverbete ring en professionalisering dag/verblijfsrecreatie en horeca in Zeeland, rapportage initiatiefgroep recreatie en cultuurhistorie, onder nemersplan Deltan. Als de voorbë>;4 reiding van de stukken tijdig is af gerond komen nog een tweetal mogelijke subsidies aan de orde: voor de heemtum van he#'' Zeeuws Biologisch Museum en - pci voor de realisering van het bezoe- kerscentrum Saeftmge. De statencommissie ruimtelij; ke ordening komt vrijdag 25 november, aanvang 09.30 uur, bijeen. Bij het ter perse gaan van Abdij- Nieuws was de agenda nog met bekend. De statencommissie milieu vergadert vrijdag 25 novem ber, aanvang 14.00 uur, op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. Geagendeerd zijn de volgende on-; derwerpen: baggerspeciedepot Hansweert n.a.v. een brief van het* Comité Leefbaarheid Hansweert, milieubeleidsplan Kerend Tij 2 met; antwoordnota en provinciale rni- lieuverordenmg, milieuprogramma; 1995-1998, nota ruimtelijk beleid j landelijke gebieden, legesheffing vrijwillige bodemsanering, 21e wij-j ziging begroting provincie, reser- vering financiën voor uitvoering mobiliteitsplan Westerschouwen.,jt; De vergaderingen van de sta tencommissies beginnen met spreekrecht voor het publiek. Wie wil, kan van de gelegen- heid gebruikmaken het woord te nemen om op die manier de statenleden op de hoogte te stellen van zijn of haar mening, over een van de onderwerpen op de agenda. Tenzij anders vermeld zijn de bij- eenkomsten in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agen da s Van de commissievergadenir gen en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. dealer voor Noord- en Zuid-Beveland, Walcheren en Schouwen Verrijn Stuartweg 6 GOeS Telefoon 01100-30768 TANGA S-l ƒ10,95 4-zijdig elastische katoen badstof kruisje ♦geen zijnaden BIKINI S-l ƒ10,95 RIO S-Xl ƒ11,95 HEUP M-Xl ƒ11,95 3e SLIP GRAr/S BIJ AANKOOP VAN 2 SLIPS c,£PUT \1Q LANGE REKE11 TELEFOON 01116-1221 HïGHLSO S-XL 13,95 TAILlf M-XL ƒ12,95 Aanbieding geidt uitsluitend voor afgebeelde modellen en tot 27 november 1994. NIEUWS UIT DE REGIO. ]E LEEST T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. vraagt deelnemers voor: OPTOCHT OP 5 MEI 1995 We denken hierbij aan allerhande verenigingen die een kar of wagen willen versieren en bedrijven die op deze manier tevens een beetje reklame maken voor hun be drijf. ORANJEMARKT OP 29 APRIL 1995 Om te meten of er voldoende belangstelling is voor een Oranjemarkt viagen we verenigingen en evt. particulieren zich op te geven. Opgave gaarne schriftelijk via onderstaande bon. Aan de Zierikzeesche Oranjevereniging Postbus 91. 4300 AB Zierikzee Deelname aan Optocht Oranjemarkt Beide (doorhalen wat niet van toepassing is). Naam ver./bedr. Contactpersoon: Adres: Tel.nr.: Op maandag 21 november opent Julianastraat 23 - Zierikzee Daarom houden wij OPEN DAG van 14.00 tot 20.00 uur. Alle belangstellenden zijn van harte welkom om op deze dag een kijkje te komen nemen. Rita's Trimsalon - Julianastraat 23 - 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-16969 K^ERK BiDE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VERHUIZERS Tel 01870-82188 Tel 01883-20016 Tel 01110-13163 Tel 01860-13624

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 17