G-voetballers van Zierikzee boeken een wisselend succes Tentoonstelling van postduivenvereniging Zierick toont prima conditionele duiven Van Vossen speelt vrijwel zeker tegen de Tsjechen Bram Mourik meldt zich bij MEVO'80 l 4 Gerard en Ria van der Kamp bezitten mooiste duif Geslaagde wedstrijden tegen Dauwendaele Hohmann en Krakeel naar winst Verwest winnaar Jong Zeeland DINSDAG 15 NOVEMBER 1994 NR 25672 9 Gerard van der Kamp (links) toont de mooiste duif van de tentoonstelling. Henk Slagboom (90) won het klassement van de vier hoogst gescoorde duiven. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Honderdzestig duiven zaten vanuit hun kooi te kijken naar de leden van Postduivenvereni ging Zierick. In het clubgebouw van de bevriende vereniging De Gevleugelde Vrienden was er zaterdag avond volop bedrijvigheid. Het rad van avontuur bezorgde een aantal leden wat prijsjes in natura en er werd volop gepraat over eikaars duiven. Immers een aantal duiven hadden een blauwe, rode of oranje rozet op hun kooi geprikt gekregen. De 80-jarige keurmeester Henning uit Bergen op Zoom had een moeilijke dag in Zierikzee. „De keurmeester maakte het zich zelf moeilijk. Vooral bij de oude doffers. Daar gaf hij zes duiven 92 V2 punt. Ja, dan wordt het moeilijk om iemand de eerste prijs te geven. Dat moet dan op het eerste ge zicht", vertelt Gerard van der Kamp die deel uitmaakt van de tentoonstellingscommissie. Keuring De keurmeester had drie uur nodig om alle duiven te bekij ken in het clubgebouw aan het Kerkhof Noordzijde in ZierikJ zee. Voor het eerst kregen de le den van Postduivenvereniging Zierick te maken met eert*-, nieuw keuringsrapport. Nieuw was de tweedelige beoordeling over de kop bij belijning en uit monstering en het oog werd be oordeeld over de ligging en uit drukking. Ook de beoordeling over de indruk en conditie van de duif was nieuw. De keuring van de vleugels, gewrichten, rug, lendenen, bovenstuit, on derbouw, evenwicht, spieren, borstbeenkam en stuitbeentjes bleef het zelfde. Niet één duif wist de maximale 93 punten te scoren. Toch zijii de duiven van post duivenvereniging Zierick in goede staat. Twintig duiven kregen 92 V2 punten en hetzelf de aantal kreeg 92 punten. „Dat is de kick van een duiven melker. Je kweekt al jaren dui ven. Het is puur hobby en als je naast de vele vluchten ook een prijs verdient bij een tentoon stelling is dat leuk. Bovendien ben je nieuwsgierig of de zoon Jop zijn vader lijkt. Je staat bij - een thuiskomst van een vlucht niet alleen trillend te wachten op je duif, op zo'n tentoonstel ling ben je zenuwachtig wat voor punten hij of zij krijgt", legt Gerard van der Kamp uit. Viertal De duivenmelker uit Noord- MIDDELBURG - Op het terrein van voetbalvereniging Dauwendaele in Middel burg kwamen de G-zeventallen (gehandicapten) van Dauwendaele en Zierikzee tegen elkaar in actie. Voor de beide ploegen, een B/C en een A/B ploeg, van trai ner Jakkoo Brouwer en zijn assistenten Wilko Hanzen en Richard van Balen een aardige krachtmeting. Bij Dauwendaele is men ongeveer net zo lang met het G- voetbal bezig als bij Zierikzee. Het eerste G-team van Zierikzee verloor met 5-4 en het tweede team won met 4-6. ZIERIKZEE - Volleyballer Bram Mourik zal za terdag 19 november in Prinsenbeek op de wis selbank van de volleybalheren WEA/MEVO'80 plaats nemen. Afgelopen zaterdagavond was slechts een gesprek van één uur nodig om de speler uit Middelharnis en trainer Ton Baas weer tot elkaar te brengen. Timmermans geblesseerd waren en hij zonder wis selspelers de wedstrijd te gen Morres Hulst kansloos verloor. Motivatie Bestuurslid Eddy de Looff (technische zaken) had be middeld tussen Mourik en Baas en daar vloeide afge lopen zaterdagavond een ge sprek uit voort. „Gedane za ken nemen geen keer. Ik heb eerst de spelersgroep ge raadpleegd. Daarna heb ik met Bram gepraat over zijn motivatie en beschikbaar heid. We hebben het ook even over zijn afmelding vo rig seizoen gehad", aldus Baas die blij was met de toenadering van Mourik. De rechter buitenaanvaller, die fysiotherapeut is, heeft inmiddels zijn bijscholings cursus afgerond. Een twee de cursus met de duur van vier jaar heeft hij voorlopig aan de kant geschoven om bij WEA/MEVO'80 te kun nen spelen. Er moet deze week nog wel een probleem worden opge lost. Bram Mourik moet een nieuwe spelerspas aanvra gen. Er zal echter naar Rot terdam moeten worden ge reisd om de pas tijdig met foto en stempel in het bezit te krijgen. Bram Mourik is weer be schikbaar voor WEA/ME- VO'80. (Foto: Marijke Fol- kertsma). Bram Mourik haakte afge lopen seizoen plotseling af nadat WEA/MEVO'80 de kampioenstitel behaalde in de promotieklasse. Vlak voor de nieuwe compe titie in de derde divisie F meldde Mourik zich af bij Ton Baas wegens studiever plichtingen. Baas vond het een onsympathieke manier gezien het tijdstip dat hij zich terugtrok. De overschrijvingen waren al gesloten en Baas had geen mogelijkheden meer om andere spelers aan te trekken. Baas kwam afgelopen za terdag in de problemen na dat Ralph Koper en Joost Niet alleen qua tijdsduur op het organisatorische vlak, maar ook binnen de witte lij nen, deden beide verenigingen niet of nauwelijks voor elkaar onder. In de eerste wedstrijd op B/C-niveau startte de ploeg uit Zierikzee voortvarend. Nauwe lijks nog waren de laatste to nen uit het fluitje van de scheidsrechter verstomd of Kees Stoutjesdijk had de bal al achter de Dauwendaele-doel- man geschoten: 0-1. Dit konden de gastheren uit Middelburg natuurlijk niet op zich laten zitten en togen vol goede moed richting het Zierikzeese doel, waar doelman Hans Leijdek- kers vooralsnog van geen wij ken wilde weten. Keeperswerk Onder meer gesteund door dit goede keeperswerk van Leij- dekkers en het goede veldspel van de rest van de ploeg, liepen de Zierikzeeënaren door een doelpunt van debutant Richard in 't Veld, op aangeven van Pe- welle is niet alleen succesvol met,de vluchten, maar hij won ook drie eerste prijzen op de tentoonstelling. Zowel bij de oude duivinnen als jarige dof fers kreeg hij de gekleurde ro zet met 92 xh punten. Daarnaast had hij de mooiste duif van de tentoonstelling. De 90-jarige Henk Slagboom won bij de jonge doffers en sleepte de eer ste prijs weg bij het viertal. Trots toonde hij de vier hoogst geklasseerde duiven. Lidia Verseput moest bij de jonge duivinnen kampen met Henk Slagboom en Gerard/Ria van der Kamp. Uiteindelijk gaf keurmeester Henning de door slag voor de duivin van Lidia Verseput. Bij de oude doffers maakte keurmeester Henning het zich ontzettend moeilijk. Zes dof fers kregen een score van 92 V2 punten. Uiteindelijk kreeg Abraham Flikweert de eerste prijs omdat zijn doffer het ter de Vlieger, zelfs uit naar 0- 2. Nadat Dauwendaele had we ten tegen te scoren (1-2) was het wederom Richard in 't Veld die met zijn tweede doelpunt de Zierikzeese ploeg naar een 1-3 ruststand schoot. Een overwin ning leek in het verschiet te lig gen, doch in de rust sloeg het noodlot toe voor Brouwer en de zijnen. Peter de Vlieger en Marjolein de Vlieger moesten 'geblesseerd in de kleedkamer achter blijven, waardoor de ploeg met vijf spelers verder moest. Het duurde dan ook mooist oogde. „Dat is nou leuk voor Flikweert. Afgelopen sei zoen heeft hij op de vluchten nog geen prijs gewonnen. Als je dan op de tentoonstelling de mooiste duif hebt stimuleer je dat weer voor het volgende sei zoen", legt Van der Kamp uit. Fusie Riny Bolle pakte de eerste prijs met zijn jarige duivin. Hij was de enige die 92 V2 punten kreeg in die klasse. De zater dagvereniging Zierick volgt nauwlettend de ontwikkeling omtrent het samengaan van de zaterdag- en zondagvliegers. Het is de bedoeling dat in 1996 beide postduifbonden samen gaan. „Wij zijn voorstanders van de fusie. Alleen wij zullen niet zondag vliegen. Ik geloof dat daar een plan voor wordt ontwikkeld. Gezamenlijke vluchten op zondag zullen dan niet meetellen voor het klasse ment. Maar ik geloof dat die niet lang eer Dauwendaele hiervan wist te profiteren (2-3). Hillie Steenstra scoorde nog wel 2 4, maar toen bleek het verlies van de beide De Vlie gers toch te groot te zijn voor de ploeg uit Zierikzee. Dau wendaele scoorde nog drie keer, waardoor zij deze wed strijd alsnog met een 5-4 over winning naar zich toe trokken. In tegenstelling tot hun voet balmaatjes van het B/C niveau die bij de eerste beste aanval doel wisten te treffen, liep de A/B ploeg in het duel met de opponent uit Dauwendaele reeds in de eerste minuut tegen een 1-0 achterstand aan. Ge schrokken en zeker wakker ge schud door dit feit, toog de ploeg uit Zierikzee echter di rect in de aanval, hetgeen met een resulteerde in de gelijkma ker van Krijn Snippenberg: 1- 1Er naast en er óver moeten de spelers uit Zierikzee gedacht hebben, want niet lang na de gelijkmaker was het eerst de uit Burgh-Haamstede afkom stige Daniel Boogerd die zijn ploeg naar 1-2 wist te schieten, alvorens Wim Saedt voor 1-3 en Ron van Putten zelfs voor 1-4 wist te zorgen. Een stand waar mee beide ploegen gingen rusten. Na rust ging de Zierikzeese ploeg vrolijk verder met sco ren. Krijn Snippenberg zorgde met zijn tweede doelpunt voor Zierikzee's vijfde treffer (1-5) en Henk Hillebrand maakte zelfs het,halve dozijn Vol: 1-6. Hiermee hadden de Zierikzeeë- naars echter al hun kruit ver schoten en raakte de pijp een beetje leeg. Voor Dauwendaele het sein om nog wat terug te doen, wat zij met het scoren van drie doelpunten dan ook deden, doch verder dan 4-6 liet de ploeg uit Zierikzee het niet komen en was de eerste over winning voor het G-team een feit. beslissing nog niet is geno men." De drie postduivenverenigin gen op Schouwen-Duiveland werken al samen. Gekoppeld in de Combinatie Schouwen- Duiveland worden al gezamen lijke vluchten gehouden. Ook dat postduivenvereniging Zie rick gebruik mocht maken van het clubhuis van De Gevleugel de Vrienden geeft aan dat er op Schouwen-Duiveland voldoen de samenwerking aanwezig is. Uitslagen: oude doffers; 1. Abragam Flikweert, 92V2 pnt. 2. Riny Bolle, 92V2 pnt. 3. Henk Slagboom, 921/2 pnt. 4. Jan den Hengst, 92Vz pnt. 5. Jurrie en Co Snijders, 92V2 pnt. 6. Jan den Hengst, 92xh pnt. 7. Jurrie en Co Snijders, 92 pnt. Oude duivinnen: 1. Gerard en Ria van der Kamp, 92Vi pnt. 2. John van de Linde, 92 W pnt. 3. Riny Bolle, 92V2 pnt. 4. Henk Slag boom, 92 V& pnt. Jarige doffers: 1. Gerard en Ria van der Kamp, 92 V2 pnt. 2. Johannes Remijn, 92V2 pnt. 3. John van de Lin den, 92V2 pnt. 4. Gerard en Ria van der Kamp, 92 pnt. 5. Riny Bolle, 92 pnt. 6. Jan den Hengst, 92 pnt. Jarige duivin nen: 1. Riny Bolle, 92Vi pnt. 2. Henk S;agboom, 92 pnt. 3. Ge rard en Ria van der Kamp, 92 pnt. 4. Lidia Verseput, 91 V2 pnt. 5. Riny Bolle, 9 U/2 pnt. Jonge doffers: 1. Henk Slagboom, 92 V2 pnt. 2. Lidia Verseput, 92 V2 pnt. 3. Gerard en Ria van dei- Kamp, 92 pnt. 4. Gerard Hoger- vosrt, 92 pnt. 5. Piet Hille brand, 92 pnt. 6. Gerard en Ria van der Kamp, 92 pnt. 7. Riny Bolle, 92 pnt. 8. Piet Hille brand, 92 pnt. Jonge duivin nen: 1. Lidia Verseput, 92V2 pnt. 2. Henk Slagboom, 92V2 pnt. 3. Grard en Ria van der Kamp, 92V2 pnt. 4. Jan den Hengst, 92 pnt. 5. Kees en Joop Berrevoets, 92 pnt. 6. Piet Hil lebrand, 92 pnt. 7. Henk Slag boom, 92 pnt. 8. Piet Hille brand, 92 pnt. 9. Gerard Hoger- vorst, 92 pnt. 10. John van de Linde, 92 pnt. Vier hoogste ge klasseerde duiven: 1. Henk Slagboom, 370 pnt. 2. Gerard en Ria van der Kamp, 369 V2 pnt. 3. Riny Bolle, 369V2 pnt. 4. Jan den Hengst, 369 pnt. 5. John van de Linde, 369 pnt. 6. Lidia Verseput, 368V& pnt. 7. Jurrie en Co Snijders, 368V2 pnt. 8. Piet Hillebrand, 368 pnt. 9. Gerard Hogervorst, 368 pnt. 10. Johannes remijn, 368 pnt. 11. Kees en 'Joop Berre voets, 367 pnt. 12. Abraham Flikweert, 366 pnt. ZIERIKZEE - De jaarlijkse bootwedstrijd van hengel sportvereniging Oosterschelde vond plaats onder ideale weersomstandigheden. De vis, waarvan het merendeel ondermaats, was zeer bijt- lustig. Ook de variëteit van de vissoorten was groot, want'er werden tien verschillende soor ten gevangen, waaronder fint en makreel. In totaal werd er 28 kg bovenmaatse vis gevan gen waarvan A. Verwest met 2610 gram als winnaar naar vo ren kwam. De uitslag van deze wedstrijd luidt: A. Verwest, 2610 gram; 2. R. Vercruysse, 2240 gram; 3. A. de Vlieger, 2130 gram; 4. W. Meerdink, 2050 gram; 5. F. Timmerman, 1880 gram; 6.1. de Visser, 1820 gram; 7. C. v. Schelven, 1500 gram; 8. H. A. Kastelein, 1380 gram; 9. J. Verwest, 1300 gram en 10. M. H. Kastelein, 1280 gram. MIDDELBURG - Drie voetbal lers van Schouwen-Duiveland zijn door coach Wies van Aver- maete geselecteerd voor Jong Zeeland. Wilco Hanzen uit Bruinisse (Bruse Boys), Wilco dc Valk uit Nieuwerkerk (SKNWK) en Mi chel Janse uit Zierikzee (Kloe- tinge) spelen vanavond (dins dag) om half acht in Beveren aan de Lindelaan tegen de be loften van SK Beveren. Jong Zeeland speelt waarschijnlijk op 13 december in Vlissingen tegen Sparta 2. Selectie Jong Zeeland: Wilco Hanzen (Bruse Boys), Michel Jonkman, Jaimy van Bloppoel en Perry Kentin van Goes. Walter de Kok van 's- Heer Arendskerke, Michel Jan- se (Kloetinge). Mario Harte (Hoek), Ramon Gabrielse, Ro nald Fritz, Jurriaan van Poelje en Peter de Jong van Middel burg, Björn Langeveld en Mar- ciano Tjauw A Hing van RCS. Wilco de Valk (SKNWK), Pat- trick de Meijer (Terneuzen) en Marciano Seedo van Vlissin gen. HULST - Tijdens de Moer- schanscross in Hulst heeft zo wel Wesley Krakeel (jongens pupillen B) als Maurits Hoh mann (jongens pupillen A 2e jaars) een eerste plaats be haald. Beide atleten van atletiekver eniging Delta Sport lieten hun Zeeuwse concurrenten op de 950 meter lange cross achter zich. Bij de jongens pupillen A kreeg Hohmann nog de meeste concurrentie van zijn clubge noot Youri Vaes die op drie se conden als tweede eindigde. Bij de jongens B was er een goed resultaat van de Zierik- De bondscoach heeft er nu waarachtig één gevonden, die in de Meer nooit verder kwam dan de reserves. Youri Mblder. Voor de 25-jarige Mulder heeft de tijd sindsdien echter niet stilgestaan. Na zijn mislukte avontuur bij Ajax verdween hij naar de anonimiteit van de amateurs, om enkele jaren la ter bij FC Twente op te duiken. In Enschede vormde Mulder een ijzersterk duo met interna tional Ronald de Boer. De zoon van oud-international Jan ver diende een transfer naar Schal- ke '04, waar hij nu bezig is aan zijn tweede seizoen. Mulder komt als klant van Oranje niet uit de lucht vallen. De technische staf uit Zeist volgt hem al enige tijd. Advo caat heeft bewondering voor de wijze waarop de aanvaller zich in de Bundesliga wekelijks staande houdt. Toch stond hij niet bovenaan de lijst. De afwe zigheid van O vermars en Berg kamp alleen was niet voldoen de. Pas nu blijkt dat Ronald de Boer vrijwel zeker niet op tijd fit is, mag Mulder als zeven tiende man naar Noordwijk komen. De blessure aan de rug („knie tje" van Erwin Koeman, afge lopen woensdag) van het meest aanvallende deel van de twee ling De Boer, stelt Advocaat voor grote problemen. Dc be treffende speler gold als ideale verbindingsman voor het kop pel van twee spitsen voorin. Nu hij. na eerder Bergkamp, vrijwel zeker wegvalt, over zeese atleet Pieter-Jan Fioole die als zesde eindigde. Uitsla gen Delta Sport atleten: JPB; 1. Wesley Krakeel. 7. Jöran Roggeband. MPB; 8. Jorinde Praet. JPAle; 6. Remco Vaes. JPA2e; 1. Maurits Hohmann. 2. Youri Vaes. 16. Rowdy Praet. MPA2e; 9. Josien Provoost. MD; 11. Seline Dalebout. 14. Maria Hohmann. 19. Wyona Praet. JD; 24. Leo Verbeek. JC; 5. Roeland Landegent. 18. Jefta van Donk. MB; 5. Thnja Ge- rards. 10. Marielle Huisman. JB; 6. Pieter-Jan Fioole. He ren; 14. Wim Provoost. Heren 40 18. Piet-Jan Landegent. Heren 50 3. Jan Lekkerkerk. weegt de bondscoach tegen Tsjechië met drie in plaats van vier aanvallers te spelen. Peter van Vossen Zover is het nog niet. „Maar ik moet wel zeker weten dat ik voorin twee spelers heb staan die elkaar aanvullen", zei Ad vocaat. De bondscoach is in middels tot de conclusie geko men dat Van Vossen aan de lin kerkant het best tot zijn recht komt. Maandag experimen teerde hij met Roy en Kluivert centraal. De bondscoach was er niet ontevreden over. Aanvankelijk werden Roy wat te weinig verdedigende capaci teiten toegedacht voor dc rol van schaduwspits. Kluivert werd als te jong en onervaren beschouwd voor een ba sisplaats. Noodgedwongen is Advocaat aan het herbezinnen geslagen. Voorin lijkt ook maar één speler zeker van zijn zaak. De weer herstelde Feyenoorder Gaston Thument speelt op rechts. Advocaat bleef monter, on danks de problemen. „Ik blijf zeggen dat we ondanks dc lijst van blessures voldoende top- spelors over hebben om Tsje chië te verslaan. Ik geloof dat ik in mijn voorgaande 24 wed strijden als bondscoach één keer eerder zoveel tegenslagen heb meegemaak. Toen hebben we er gezamenlijk de schou ders onder gezet en gewonnen. Dat moet ook nu kunnen." Woensdagavond in de Kuip NOORDWIJK (ANP) - Grappend en grollend werd rondgeroepen dat in Ajax 2 nog wel talent rondliep, op het moment dat Dick Advocaat op zoek moest naar versterking 'van het door blessures gekwelde Oranje. Inderdaad, Kluivert en Van Vossen zijn niet langer de enigen in de selectie, die in Amsterdam er varing hebben met de rol van wisselspeler.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9