VOETBAL Badmintonteam Zierikzee denkt niet aan promotie in het district 'Als verdediger sta je onder druk' Sportsurf Jonker deelt koppositie Toren Boys De Graaf uitgeschakeld nationale C-meerkampen Schouwen aan de leiding We moeten eerst maar aan elkaar wennen, dan zien we verder Eerste plaats Liesbeth van Oosten Heren HSD winnen met 1-0 door overtreding van tegenstander ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zeelandia leider in derde klas ZIERIKZEE - Toren Boys is met de overwinning op Pinky Boys (5-2) de koploper Sportsurf Jonker in de le klas van de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbal competitie genaderd. Sportsurf Jonker verloor een punt aan WIK (4-4). Dat Sportsurf Jonker een gooi wil doen naar de kampioensti tel is vrijwel zeker. Toch, de kampioen van vorig jaar, Toren Boys, laat niet zomaar het kaas van haar brood eten. WIK, de bekerwinnaar van de twee laatste seizoenen, is altijd een geduchte tegenstander. Dat on dervond Sportsurf Jonker met John van der Have en Marco Jonker ook in sporthal Onder dak. Sporthuis Zierikzee - Sport surf Jonker. Ie klas Swarie Schaep-Sporihuis ZZ 8-3 De Gouwe Geit-MEVO 8-1 Sports.Jonker-WIK 4-4 Toren Boys-Pinky Boys 5-2 Zowel Toren Boys als Sportsurf Jonker hebben nu tien punten verzameld, maar Toren Boys heeft wel een duel meer ge speeld. Na zes duels lijkt het er op dat zowel MEVO als Pinky Boys de degradanten worden. In de derde klas heeft Zeelan dia, na de 6-0 overwinning op Coen Honig 2, de koppositie verstevigd. Na acht duels is er een gat ontstaan van vijf pun ten op Café 't Oekje uit Brui- nisse. In de tweede klas kwam men op de laatste speeldag niet in actie. Programma 16 november in sporthal Onderdak in Zierik zee hal 1: 20.10 uur Egelantier - Stella Boys 1. 20.50 uur De Kei en - Bijmakelaardij. 21.30 uur FC Kerkwerve - Trinity. 22.10 uur Knippie - Saman Boys. 22.50 uur Neffen d' Eule - PTT. Hal 2: 22.10 uur De Gouwe Geit - WIK. 20.50 uur MEVO - Coen Honig 1. 21.30 uur Pinky Boys - 't Swarte Schaep. 22.50 uur Sporls.Jonker Toren Boys WIK Coen Honig I De Gouwe Geil Sporlhuis ZZ Swarte Schaep Pinky Boys MEVO 2e klas Trinity Neffen d'Eule Saman Boys Bijmakelaardij Knippie De Keien Egelantier PTT FC Kerkwerve Stella Boys 1 6 4 3 1 3 0 I 2 I 0 0 1 2 0 10 31 - 16 0 2 10 38 - 23 2 1 8 39 - 22 2 1 8 25 - 20 2 7 28 - 25 3 6 18 -.24 4 4 26 - 41 5 2 19-39 5 I 16 - 30 3e klas Coen Honig 2-Zcelandia 0-6 Deltan-Braber Groenv. 6-3 Dreischor-St 't Markje 6-2 Garage Slager-Stella Boys 2 5-5 Cafe 't Oekje-Profile Tyre. 6-0 Zeelandia 8 7 1 0 15 37 - 10 Cafe 't Oekje 8 5 0 3 10 29 - 19 Dreischor 8 5 0 3 10 36 - 29 Braber Groenv. 8 3 3 2 .9 26 ■23 Deltan 8 4 0 4 8 35 - 36 Profile Tyre. 8 2 4 2 8 22 23 Coen Honig 2 8 3 1 4 7 23 37 Si. 't Markje 8 2 2 4 6 28 29 Stella Boys 2 8 2 2 4 6 29 38 Garage Slager 8 0 1 7 1 17 38 VENRAY - De 20-jarige Paul de Graaf uit Nieuwer- kerk is tijdens de 1/8 finale van de nationale C- meerkampen uitgeschakeld. De tafeltennisser won twee van de zeven gespeelde wedstrijden in de fraaie clubaccommodatie van Red Stars uit Venray. De eerste twee partijen gingen verloren. Tegen Steen van Bu- dillia startte de Nieuwerker- ker nog wel met een game winst maar daarna verloor hij de 2e en 3e game. In zijn tweede partij was er alleen winst in de 2e game tegen Van der Ruyt uit Venray. Tegen Zeelingen uit Panningen had hij geen geluk met de gamestanden 19-21 21-16 en 20-22. De Graaf bleek toch voldoende vechtlust te bezitten en dat ging ten koste van Zegers uit Venray. De eerste game verloor De Graaf met 19-21 maar daar was.dan eindelijk de winst in de 2e (21-16) en 3e (24-22) game. De partij tegen Bruurs uit Veldhoven was er één van te genstellingen. Verlies in de 13e game met 19-21 en daarna een prima 2e game met 21-8. De derde game ging hopeloos ver loren met 14-21. In zijn laatste partij tegen Liempd (Never Despair) bleef De Graaf aan de verliezende zijde. prokon 2, 10 pnt. 7. The Pub, 8 pnt. 8. ING, 7 pnt. De Wig, 4 pnt. In de B-poule leed het team van Plandsoen een 1-3 ne derlaag tegen La Piazza. Om dat Schouwen met 3-1 won van De Keizer zijn zij nu koploper. Uitslag: Plandsoen - La Piazza 13. Country - De Babbel 0-4. The Game - Alprokon 1 4-0. Schouwen - De Keizer 3-1, Stand: 1. Schouwen, 13 pnt. 2. Plandsoen, 12 pnt. 3. La Piazza, 12 pnt. 4. De Babbel, 12 pnt. 5. The Game, 11 pnt. 6. Country, 9 pnt. 7. De Keizer, 9 pnt. 8. Al prokon, 2 pnt. RENESSE - In de bedrijven- league in het bowlinghuis in Renesse heeft het bowling team Staal de leiding overge nomen van Zeelust in poule A. Staal won met 4-0 van het ING- team terwijl Zeelust een punt verspeelde tegen Alprokon (3- 1). Uitslagen poule A: Welleman - The Pub 1-3. Zeelust - Alpro kon 3-1. Staal - ING 4-0. De Wig - Terpstra 0-4. Stand: 1. Staal, 17 pnt. 2. Zeelust, 15 pnt. 3. Bel ladonna, 12 pnt. 4. Terpstra, 12 pnt. 5. Welleman, 11 pnt. 6. Al- ZIERIKZEE - De B-junioren van voetbalvereniging Zierikzee, die in de competitie goed meedraaien met de bovenste ploegen, moesten het voor de beker op nemen tegen Meeuwen BI. Zij wonnen met 0-2 in Zoutelande. Zierikzee dat vorig seizoen de finale wist te bereiken, heeft zichzelf dit jaar het doel ge steld om de finale opnieuw te bereiken. Daarom kon er voor deze wed strijd geen onderschatting van de tegenstander zijn. Trainer Riny Verwest stuurde zijn ploeg gemotiveerd het veld in. De wedsrijd begon met een aanvallend Zierikzee dat vanaf het begin de wedstrijd in han den nam. Binnen de eerste tien minuten had Zierikzee de wed strijd al kunnen beslissen. Jeroen Volkeri en Lee Mol kre gen allebei twee opgelegde kansen om te scoren, maar de keeper van Meeuwen keerde al lebei de inzetten. Zierikzee dat duidelijk een overwicht had op het spel, creëerde nog een aan tal mogelijkheden, maar de ruststand bleef 0-0. In de rust had Verwest zijn ploeg toegesproken om de kan sen goed af te wachten en via de zijkanten te blijven spelen. Binnen drie minuten na de rust viel eindelijk het verdiende doelpunt. Richard Stouten ging heel goed door aan de lin ker kant en gaf een prima voor zet aan de inkomende Youri Vo gelzang die goed inkopte: 0-1. Na dit doelpunt ging Zierikzee door en binnen enkele minuten was het 0-2, Lee Mol rondde een individuele actie goed af. Na deze stand was het Zierikzee dat de wedstrijd goed uitspeel de met goed verzorgd voetbal. Uitslagen Beker: Walcheren Al Bruse Boys Al 5-1, Meeuwen BI - Zie rikzee 31 0-2, ZSC Bl-Kapelle BI 2-2 (ZSC w.n.s.), Zierikzee Cl-Goes Cl 0-6. Inhaal: Zierikzee B2 - Yerseke BI 4-7, SKNWK Cl - MEVO Cl 6-1, RCS D2 - Zierikzee D2 14-1, Duiveland El - Zierikzee El 1- 8, Zonnemaire El - DFS E2 10- 6. de partijen leverden ver- liespunten op. Vooral voor An- dré Verloo was dat een zware dobber. Na een overtuigend ge- wonneii eerste game verloor hij de twee laatste games op het nippertje. ,,Dat was balen. Hij had opeens alles terug. En ik probeerde te geforceerd af te maken." Maar ook in de dubbel moesten de heren het ontgel den. In twee games werden zij door de tegenstander versla gen. Techniek Bij de dames lag de situatie heel anders. Beide dames van Zierikzee wisten hun enkelspel binnen te halen. Corry Keizer ging als eerste de strijd aan. Met 11-0 en 11-5 versloeg zij te genstander Clara Lauw in een half uur tijd. Teamgenote An- gelique van der Have wist eveneens in twee games een winstpunt te pakken. Tegen de Vlissingse Louise van Wilgen burg scoorde zij met 11-7 en 11- 5. En ook de dames dubbel werd gespeeld in het voordeel van Zierikzee. Het werd de Vlissingse dames zeker niet makkelijk gemaakt. ,,Het lijkt een klein veld. Maar die shuttle gaat maar door", verzuchten de twee Marathon speelsters. „Dan gaat je leef tijd op een gegeven moment ook meespelen. En je hebt echt geen tijd om even bij te komen. Om gewoon even uit te lopen", legt Clara Lauw uit. Corry Kei zer: „Conditioneel is het een zware sport. Maar de techniek is nét zo goed van belang. Want je kunt wel hard gaan rennen, maar je moet ook weten wat je met die shuttle gaat doen." Na zes gespeelde partijen span de het er om. Met alleen nog de twee gemengdchibbel partijen te gaan was de stand 3-3. Pa trick Feeleus en Angelique van der Have trokken in twee games de partij naar zich toe. Bij André Verloo en Corry Kei zer duurde het wat langer. Na een aanvankelijke voorsprong verloor het mixduo de eerste game. Om vervolgens de twee de game wel te winnen. Clara Lauw sloeg de shuttle tegen het net. En bracht daarmee de stand op 15-7 in het voordeel van Zierikzee. De derde en beslissende game begon met een achterstand voor het Zierikzeese duo. Maar de spelers wisten in te lopen tot een 9-9 gelijke stand. En vanaf dat moment gaven zij de tegenstander geen kans meer om te scoren. Met een 15-9 eind stand werd de uitslag beslist. „De tegenstander smashte goed. Dus dan moet je niet te hoog gaan. Dat is toch een kwestie van tactiek. En je moet je hoofd koel houden", zegt Corry Keizer ha afloop. „Maar dan kom je opeens in een win ning mood. En vanaf dat mo ment heb je er gewoon vertrou wen in". Zierikzee 1 - Marathon 2 5-3. Heren enkel: Patrick Feeleus - Roy O Keefe 7-15 5-15 (0-1). André Verloo - Johan le Roy 15- 6 16-17 14-17 (0-2). Heren dubbel: Patrick Feeleus en An dré Verloo - Roy O Keefe en Jo han le Roy 2-15 7-15 (0-3). Da mes enkel: Angelique van dei- Have - Louise van Wilgenburg 11-7 11-5 (1-3). Corry Keizer - Clara Lauw 11-0 11-5 (2-3). Da mes dubbel: Angelique van der Have en Corry Keizer - Clara Lauw en Louise van Wilgen burg 15-8 15-2 (3-3). Gemengd dubbel: Corry Keizer en André Verloo - Roy O Keefe en Clara Lauw 10-15 15-7 15-9 (4-3). Angelique van der Have en Pa trick Feeleus - Louise van Wil genburg en Johan le Roy 15-1 /18-13 (5-3). Duur: 195 minuten. DELFT - Amazone Liesbeth van Oosten heeft met haar ruin Ampere een eerste plaats behaald in de dressuur lichte toer. Tijdens een nationaal concours in Delft behaalde ze in de eer ste proef 64,50 procent. Dit was goed voor een 2e plaats. In de tweede proef verbeterde zij haar proef met een score van 65,00 procent en dat leverde haar de eerste plaats op. „Dit is een mooie binnenkomer. Ik krijg nu drie winstpunten en daar had ik nog niet op gere kend. Ampere heeft afgelopen zomer vakantie gehad. In sep tember ben ik weer met de op bouw gestart en om nu al pun ten te scoren op dit niveau, dan moet je alleen maar tevreden zijn." ZIERIKZEE - „Het is een heel nieuw team dit jaar, ja. Maar een leuk team. De sfeer onderling is'goed", vertelt Angelique van der Have. Het eerste team van badmintonvereniging Zierikzee versloeg het Vlissing se Marathon 2 mét een 5-3 overwinning. „Promoveren? Je gaat er natuurlijk altijd voor. Maar eerst moeten we maar eens aan elkaar wennen. Dan kijken we wel verder." Na vorig jaar te zijn gedegra deerd van de derde klasse op landelijk niveau naar de eerste klasse op districtsniveau hin gen drie van de vier spelers hun rackets aan de wijlgen. „Ze wilden gewoon eens wat an ders gaan doen", licht competi tieleider Leen van der Have de spelerswisseling toe. Dochter Angelique bleef als enige van de vier spelers over. „Ik wou wel blijven spelen. Alleen niet lager dan de eerste klasse. Want van het spelen op lande lijk niveau heb ik toch veel ge leerd", legt ze haar keuze uit. Prestaties Over de prestaties van dit nieuw samengestelde team kan men kort zijn. „Het gaat wel goed", zegt speler André Ver loo over het verloop van de competitie tot nu toe. „Er zijn eigenlijk twee sterkere teams in de poule. Van de rest winnen we of spelen we gelijk." Maar opnieuw promoveren zit er dit jaar dus niet in. „Als je dat wilt, moet je echt met z'n vie ren trainen. En eigenlijk ook meer dan één keer per week. Maar dat gaat nu niet. Patrick Feeleus traint bijvoorbeeld niet mee", is de reactie van trai ner William van de Maas. Patrick Feeleus onderkent het probleem. „Qua niveau valt de ze klasse niet tegen. Maar ik zit in Delft op school. Daardoor mis ik de trainingen hier op dinsdag. En in Delft kan ik al leen op recreantenniveau spe len", doet hij zijn situatie uit de doeken. „Maar ik ga er ab soluut voor. En ik kan in Delft in ieder geval iets aan conditie training doen." De winst van Zierikzee lag niet in de herenenkel besloten. Bei- André Verloo verloor in drie sets van Johan le Roy. (Foto: Joop van Houdt). die hierna volgden was de eer ste een plaatje. Maar het harde, scherpe schot werd door de keeper afgeketst. En ook de tweede poging leverde Schouwen-Duiveland niets op. In de tweede helft zaten de Zie- rikzeeënaren de tegenstander meer op de hielen. „Plek hou den. Breed houden. Dan trek je de mannen mee. 'En effectiever werken", herhaalt de coach de woorden waarmee hij zijn ploeg in de rust had toegespro ken. Twaalf minuten na de aanvang van de tweede helft was het resultaat daar. Een aanval van HSD kwam hoog in. Een speler van de tegen stander stopte de bal met opge heven stick. Dat leverde de thuisploeg een strafbal op. En Ronald Huisson scoorde. „Ja, dat was leuk. Het was trouwens de eerste keer dat ik een strafpush nam. Normaal doet Frank dat namelijk", licht Ronald Huisson het doelpunt later toe. Ook na dit moment hield HSD de vaart er in. „Zie je, mijn woorden hebben geholpen. Ze zijn iets feller", constateert Hans Blom lachend. Toch lukte het het team niet meer om nog een doelpunt te maken. En ook de pogingen van Vlissingen om nog een punt te pakken, liepen op niets uit. „Kampioen wor den we waarschijnlijk niet. Maar volgens mij staan we nog steeds tweede", zegt Jeroen Kroezeman over de stand van zaken van zijn team. „Het gaat elke keer beter. Wie weet wor den we volgend jaar kam pioen." HSD - Vlissingen 1-0 (0-0). 52. Ronald Huisson 1-0 (strafbal). Scheidsrechters: Rob van de Bergh en Arjan Gerretsen uit Zierikzee. Tbcschouwers: 20. Gilzc Rijen - HSD 1-1 Het damesteam HSD kwam in Gilze Rijen binnen een minuut spelen op een 1-0 achterstand. HSD liet zich hierdoor niet af schrikken en kreeg voldoende kansen om de wedstrijd naar zich toe te trekken. In de eerste helft werd Gilze Rijen gered door een bal op het houtwerk. In de tweede helft scoorde Sas- kia van Velthoven de gelijkma ker na een prima combinatie met AnneMarie Roda. In de slotfase had Annie Gerritsen de winnende treffer op haar stick. Maar haar schot schamp te de paal. ZIERIKZEE - ,,Over de hele wedstrijd genomen waren wij sterker", typeert Je roen Kroezeman het spel van zijn team. De heren van hockeyclub Schouwen- Duiveland behaalden een 1-0 overwinning op de tegenstander Vlissingen. „Er zijn nog geen echt vaste plaatsen. Dat is wat wennen. Meestal gaat het wel. Maar soms voel je bepaalde dingen dan nog niet goed aan." Hockeyclub Schouwen-Duive- land had vijf spelers opgesteld die vorige jaar nog bij cle A- jongens speelden. Het zoeken naar de juiste posities voor alle spelers blijkt geen makkelijke klus. Tijdens de wedstrijd werd de opstelling dan ook bij elke wissel wat bijgeschaafd. „Deze samenstelling van het team is redelijk gewoon", ver telt coach Hans Blom. „Maar Frank Huisson zit voor zijn werk op de Canarische Eilan den. Die mis je dan wel. En het inpassen van de jongens A. Daar zit je toch even mee." Verdedigen Ook voor de spelers zelf was het nog even zoeken. „Het ging lekker. Maar het is wel een rot- plaats. Je staat daar echt onder grote druk", verzucht de als verdediger opgestelde Edwin van den Dungen na afloop. „Ik was eerst spits en daarna links voor. Maar omdat er veel spe lers zijn, is er ook veel gewis seld. En toen bleek dat ik aar dig kan verdedigen", legt hij zijn positie op het veld uit. Een andere speler die na afloop even moest bijkomen is Wessel Oele. Na eerder als mid voor, linksvoor en rechtshalf te zijn ingeschakeld, bemande hij nu het middenveld. „Het ging hard daar. Als middenvelder moet je continu heen en weer lopen. Je moet overal bij zijn. En conditioneel ben ik niet zo sterk. Maar je bent wel overal bij betrokken. Dat is het mooie ervan", zet Wessel Oele de voor- en nadelen op een rij. En over de reden van de vele wisselin gen zegt hij. „Je moet toch uit zoeken wat een beetje lekker loopt. En ik had nog geen vaste plaats." Strafcorner In de eerste helft van de wed strijd speelden beide teams een rustig spel. Pas in de negende minuut ondernam de tegen stander als eerste een poging tot aanvallen. Maar deze kans voor Vlissingen werd door kee per Rowan Timmermans ge stopt. Nog geen twee minuten later kwam met een strafcor ner de eerste kans voor hockey club Schouwen-Duiveland. Je roen Gerretsen gaf aan. Mar- tijn Bij de Vaate stopte. En Ro nald Huisson sloeg in. Maar nu was het de Vlissingse keeper die een doelpunt voorkwam. Halverwege de eerste helft schoof Ronald Huisson naar voren. Vanaf dat moment kwam er wat meer dynamiek in het spel. Nadat hij de bal aangespeeld had gekregen, stootte Huisson door naar vo ren. Leon Loeve pakte aan en speelde door naar Wessel Oele. Maar omdat dit niet direct luk te, kreeg Vlissingen de kans om de verdediging sluitend te maken. En de aanval werd ge stopt. Van de twee strafcorners Martijn I3ij de Vaate speelt de hal vrij. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8