COMMENTAAR Gemeenteraad Westerschouwen eens met belastingverhogingen Financiën gemeente Zierikzee niet ter sprake in begrotingsvergadering Zierikzeese raadsfracties leggen onderlinge twist bij 'De koffie zonder room blijft drinkbaar' Kat in nood Vrouw en Werk Bazar Hervormde Gemeente Ouwerkerk Geen steun voor Bedrijfscontact Uitlenen van auto kost eigenaar 300 gulden boete DINSDAG 15 NOVEMBER 1994 NR 25672 3 ZIERIKZEE - Zoals een echte oppositiepartij betaamt had D66 het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee in de algemene beschouwingen bestookt met veel vragen. Echt moeilijk maakten de democra ten het het college echter niet. Dit was ook niet nodig, zo bleek gisteren tijdens de begrotingsvergadering ,,Onze kritische opmerkingen zijn bedoeld om wat room aan de koffie toe te voegen. De koffie zonder room blijft echter drinkbaar", aldus de fractievoorzitter van D66, de heer J. B. Katerberg. De begroting voor 1995 werd dan ook zonder wijzigingen vastgesteld. Met dien verstande dat de fractie SGP/RPF/GPV uit principe niet akkoord kon gaan met de begrote posten voor de Werkgroep Vrouw en Geloof, Podium Brogum en de Amateur Comedie Zierikzee. Noem het een rare sprong van de kat in nood. Noem het een geniale ingeving, nog juist op de valreep. In ieder geval is het opmerkelijk dat het college van Westerschouwen aan de minister ivil voorstellen om van Schouxven-Duiveland en Goeree-Overflakkee één ge meente te maken. Slim is het zeker ook, gezien de klaarblijkelijke voorkeur van staatssecretaris Van de Vondervoort voor écht grote gemeenten en haar gelijktijdi ge afkeer van de vierdebe stuurslaag, zoals gemeen schappelijke regelingen als in tergemeentelijke sociale dienst en reinigingsdienst worden genoemd. Opmerkelijk en slim. Maar oprecht? Nou nee. Want Westerschou- wen is helemaal niet uit op een fusie met de gemeenten op Goeree-Overflakkee. ,,We heb ben altijd al gezegd dat herin deling op Schouw en-Dxiive- land afhankelijk moet zijn van besluitvorming op Goeree- Overflakkee. We hebben zelfs gepraat over één gemeente rond het Oosterscheldebek- ken, dan kunnen we toch ook praten over samenwerking met het noordelijk gelegen ge bied," werpt burgemeester Tees dan tegen. Tees wijst ook naar Groningen waar de herindeling nog eens, maar dan nóg grootschaliger, wordt over gedaan. Maar dat doet hij, zo moet worden gevreesd, slechts 'for the sake of the argument'. Het zijn achteraf aangesleepte en dus oneigenlijke argumenten. Want Westerschouwen wil uit eindelijk gewoon zelfstandig blijven en verder niets. Door Den Haag een nieuwe vorm van herindeling voor te hou den, hopen Tees en PvdA- wethouder Van der Salm uit stel en als het even kan zelfs afstel te bewerkstelligen. Dat Tees daarbij niet wil pra ten over nog langer aanhou dende onzekerheid onder zijn ambtenaren over mogelijk verlies van hun baan, zal hem in eigen huis niet in dank wor den afgenomen. Het is bovendien veelzeggend dat de andere wethouder zich met hand en tand verzet tegen dit voorstel ên dat er in de ge meenteraad (vooralsnog) geen meerderheid voor te vinden is. Opvallend is verder dat zowel het college van Duiveland als dat van Bruinisse (tot op he den toch ook tegenstanders van het huidige herindelings- voorstel) niets voelen voor dit plan. In Den Haag en Middelburg zal slechts minzaam worden geglimlacht over deze rare kat- tesprong. Want onder toeristen in Griekenland mag het 'island-hopping' populair zijn; gemeentebestuurders alhier zijn er voor zover bekend niet dol op. A. vd N. MIDDELBURG - Vrouw en Werk Zeeland is verhuisd naar het Arbeidsbureau. De consu lente Ineke Hopmans houdt in het Arbeidbureau Middelburg aan de St. Sebastiaanstraat ie dere eerste en derde donder dag van de maand spreekuur van 13.30 tot 16.00 uur. In het Arbeidsbureau Vlissin- gen aan de Spuistraat heeft zij iedere donderdag spreekuur van 9.30 tot 12.00 uur. Aanvankelijk verzette het CDA zich tegen de belastingverho ging, maar liet na enige discus sie bij monde van fractieleider A. J. Padmos weten de plannen niet te willen frustreren: ,,Nu we gehoord hebben over de twee miljoen provinciale subsi die voor Rencsse. willen we toch meewerken. We gaan be paald niet juichend, maar node akkoord met de drie belasting verhogingen." Iets soortgelijks deed zich voor bij de SGP/GPV/ RPF-fractie. Al in de algemene beschouwin gen had deze partij laten weten tegen verhoging van OZB en woonforensenbelasting te zul- J. B. Katerberg: ,,Onze kriti sche opmerkingen zijn bedoeld om room aan de koffie toe te voegen". Het meest had Katerberg zich nog gestoord aan de beant woording van wethouder D. van der Wekken inzake het be leid van de gemeente betreffen de charitatieve doelen. Hierin suggereert Van der Wekken dat D66 de ogen sluit voor ramp en/of zorgwekkende situaties in de wereld en het meeleven en meegeven afschuiven naar de burgers. Het antwoord doet volgens Katerberg geen recht aan de mening van D66 dat de betrokkenheid van de gemeen te vooral moet blijken aan het creëren van mogelijkheden in voorwaardenscheppende sfeer. ,,Wij nemen u deze beantwoor ding kwalijk", zei hij richting wethouder Van der Wekken. Deze trok het boetekleed aan. Volgens hem had de woordkeus De opmerking van Sprengel- meijer was des te opmerkelij ker omdat hij in eerste termijn, met name D66 de mantel nog had uitgeveegd. Deze fractie spande de kroon in het aantal gestelde vragen aan het college naar aanleiding van de con- ceptbegroting. ,,Van vragen wordt men wijs, zegt men wel eens. Gezien de hoeveelheid vragen heeft D66 dan nog niet veel kaas gegeten van het raadswerk. Ga zo door meneer Katerberg", aldus Sprengel- meijer. Hij ontkende ten sterkste dat de SGP/RPF/GPV doof is voor signalen uit de bevolking, zo als door D66 in haar algemene beschouwingen vermeld. ,,Onze fractie voelt zich echter niet verplicht de politieke ideeën van D66 aan te hangen. We hebben onze eigen ideeën en dragen onze eigen verant woordelijkheid in deze. Vanuit len stemmen. Na een reken sommetje van wethouder G. J. W van der Salm. waaruit bleek dat de partij bezuinigde op plaatsen waar dat absoluut niet kon, staakte de fractie ver der ver/.et tegen de woonforen senbelasting. Bedrijfscontact Na Brouwershaven en Duive land, heeft nu ook Wester schouwen afgehaakt als het gaat om voortzetting van de Stichting Stimulering Werkge legenheid Zeeland Noord. Langzaam valt het doek voor in de beantwoording inder daad beter gekund. Zwijgen Het deed wethouder L. J. van Gastel (financiën) bijzonder veel genoegen dat er in de re plieken van de fracties met geen enkel woord gerept werd over de financiën van de ge meente. „Uw zwijgen wijst erop dat de begroting eigenlijk zo aange nomen kan worden", luidde zijn reactie. Het CDA dacht daar echter bij monde van me vrouw C. J. P. M. Kalwij-Snel anders over. Zij plaatste vraag tekens bij de begrote gelden voor het 'technisch onderhoud van de scholen en bij de achter stand die optreedt in de vergoe ding van het ministerie voor het bijzonder onderwijs. Haar vragen gingen echter volgens burgemeester mr. J. J. P. M. As- selbergs te zeer „de diepte in". Het college zegde een schrifte lijke beantwoording toe en be handeling in commissievorm. Geen van de Zierikzeese raads fracties, met uitzondering van D66, heeft behoefte aan een re ferendum. De overgrote meer derheid van de raad is van me ning dat de huidige mogelijk heden voor de burgers voldoen de zijn om hun mening ken baar te maken. Daarbij komt dat de raad onlangs nog be sloot de burgers meespreek- recht te geven tijdens de com missievergaderingen. „Laten we eerst maar eens kijken hoe dit gaat functioneren", aldus mevrouw M. R. de Jong-van Loo, fractievoorzitter van de PvdA. deze verantwoordelijkheid hebben we gekozen voor de meest geschikte man met de meeste politieke ervaring op de juiste plaats. We hebben nie mand ongewenst zitting laten nemen in het college zoals D66 suggereert." De kritiek op de PvdA was milder van aard. „Diep teleur gesteld" toonde Sprengelmei- jer zich over het feit dat vol gens de sociaal-democraten de SGP/RPF/GPV in het open baar geen standpunt durft in te nemen. „Wij hebben een stem verklaring afgelegd, waarin ons standpunt duidelijk werd uitgelegd." Geen mening Volgens mevrouw M. R. de Jong-van Loo (PvdA) had Sprengelmeijer tijdens de wet houdersverkiezingen beter goed op kunnen letten. „Dan wat ook wel het Bedrijfscon tact wordt genóemd. De meeste partijen in Westerschouwen waren genegen het Bedrijfs contact het voordeel van de twijfel te gunnen, mits de vijf andere gemeenten dat ook do den. Daarvan is geen sprake meer en dus onthield de Wes- terschouwse politiek verdere steun aan het project. Verder maakte wethouder Van der Salm gisteren bekend dat de gemeente twintig woningen mag bouwen in de sociale huursector. Hij stelde voor die nog even niet te bouwen in af wachting van een eventueel woon-zorg-compex voor oude- De PvdA ziet ook niets in het voorstel van D66 om bij wijze van proef een referendum te houden over het auto-arm ma ken van de binnenstad van Zie rikzee. Dan moet alles veel te haastig geregeld worden en dat komt volgens de PvdA de zorg vuldigheid niet ten goede. Een terecht opmerking van de sociaal-democraten, vond ook Katerberg. D66 geeft het refe rendum echter niet op en komt daar in de toekomst zeker nog op terug. Bij het voorstel van D66 om bij wijze van proef het bureau Burgerzaken tijdens de koop avonden van 19.00 tot 20.00 uur open te stellen plaatste alleen het CDA een kanttekening. Fractievoorzitter C. Legemaate vroeg zich af hoe het met de kosten van deze openstelling zit. Volgens hem moeten de openingstijden kritisch wor den bezien en moet het college de behoefte peilen van de bur gers om het bureau Burgerza ken op zaterdagochtend open te stellen. Het college noch de overige fracties waren het met dit voorstel eens. B en w onder steunen het voorstel van D66, maar willen hierover eerst in contact treden met het manage mentteam, voordat zij een voorstel bij de gemeenteraad indienen. Haken en ogen De fracties toonden zich eens gezind in hun streven overlast veroorzakende bedrijven uit de binnenstad van Zierikzee te verwijderen. Dit brengt echter nogal wat haken en ogen met zich mee. Er zijn grote bedra gen mee gemoeid en op dit rao- had dit niet nodig geweest", doelend op haar reactie op het geen Sprengelmeijer naar vo ren had gebracht. „Het pro bleem is dat wij na die tijd za ken in de raad hebben gehad, zoals het groepsparkeren, waarover we nog steeds geen mening hebben gehoord van enkele wethouders. Construc tief verder gaan, dat vinden wij ook. Maar daar waar kri tiek nodig is zullen we dit niet laten." Gezien de grote klus die de raadsleden te wachten staat was het volgens haar noodza kelijk de strijdbijl te begraven. D66-fractievoorzitter J. B. Ka terberg ging slechts kort in op de woorden van Sprengelmeij er. „Wij kiezen voor een constructieve opstelling. Daar in passen geen schimpscheu ten. Maar je moet wel op passen. Anders denken de mensen dat je ingedommeld bent". ren, dat tenminste veertig wooneenheden moet gaan tel len. De raad was het daar una niem over eens. Veiligheid Burgemeester Tbes vertelde op verzoek van de raad dat de pro jectgroep veiligheid in de ge meente wordt uitgebreid met een vertegenwoordiger namens de inwoners en een onderne mer. Om het gevoel van onvei ligheid onder de burgers weg te nemen sloot Tees de vorming van een stadswacht niet uit. Een burgerwacht sloot Tbes uit. ment zit er slechts negen ton in de pot, die voor de verplaat sing van bedrijven bestemd is. „En dat zegt niets als je over bedrijven praat die miljoenen kosten", aldus wethouder P. de Rijke. „We moeten flink spa ren. Het heeft onze prioriteit, maar we moeten eerst kijken of het haalbaar is." Niet alle fracties wilden bedrijven met name noemen. De SGP/RPF/ GPV deed dat wel. „Voor ons weegt Emulsion Holland het zwaarste. Daar spreken wij ons duidelijk voor uit", aldus Sprengelmeijer. Om overlast veroorzakende be drijven zo snel mogelijk uit de binnenstad verwijderd te krij gen diende D66 een motie in voor het laten uitvoeren van een haalbaarheidsonderzoek naar de mogelijkheden van het verplaatsen van deze bèdrij- Volgens J. J. Geleijnse is de In- terliner een verarming voor de bewoners van Schouwen-Dui- veland. ven. Onder druk van porte feuillehouder De Rijke en bur gemeester Asselbergs, die Ka terberg wezen op het prijs kaartje dat aan een dergelijke studie hangt, werd de motie in getrokken. Echter niet zonder de toezegging van De Rijke dat hij in januari 1995 met een noti tie inzake deze kwestie komt. Unanimiteit was er tijdens de begrotingsvergadering ook over het behoud van het vol- wassenonderwijs op Schou- wen-Duiveland. Of dit dan in het pand aan het Jannewekken 19 gehuisvest blijft is afhanke lijk van een onderzoek dat uit gevoerd moet worden naar de haalbaarheid van aankoop van het gebouw door de gemeente. Tevens kreeg het voorstel van Legemaate om de mogelijkhe den te onderzoeken van de vor ming van een duikersgroep in de eilandelijke brandweer korpsen algemene instem ming. Asselbergs zegde toe hierover in contact te treden met de regiocommandant in Zeeland. Hij voegde daar wel aan toe dat het bij voorbaat niet haalbaar was dat deze dui kersgroep voor 1 januari 1997 operationeel kan zijn. Interliner VVD-fractievoorzitter J. J. Ge leijnse nam het tijdens de be grotingsvergadering op voor de reizigers die sinds enkele weken verplicht gebruik moe ten maken van de Interliner, „het beoogde succesnummer van de Verenigde Vervoersbe drijven Nederland (VSN)" in de woorden van Geleijnse. Vol gens hem is' de commotie rond de Interliner terecht. „Voor de bewoners van Schouwen-Dui- veland is het een verarming, letterlijk en figuurlijk. Het is niet waar wij en de reizigers op zitten te wachten. Het gaat om een proef van een half jaar, maar als het niet goed is, moet je geen half jaar wachten." Wethouder De Rijke leek het verstandig om in commissie- vorm verder over deze kwestie te spreken in aanwezigheid van een vertegenwoordiger van de VSN-groep. Volgens Geleijnse moet er dan echter ook een ver tegenwoordiger van een reizi- gersoranisatie aanwezig zijn. „En ouders van jongeren die nog geen OV-jaarkaart hebben en in Rotterdam naar school gaan", vulde Van der Wekken aan. Verwachting t/m zaterdag 19 nov. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht west 6 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht noordw. 5 Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht zuidw. 5 ZON- EN MAANSTANDEN 16 nov. Zon op 08.01 onder 16.44 Maan op 15.53, onder 06.01 17 nov. Zon op 08.02, onder 16.43 Maan op 16.22, onder 07.03 Volle Maan: 18 nov. (07.58) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft voorlopig wissel vallig. De komende dagen vallen er buien, ook schijnt af en toe de zon en van tijd tot tijd waait het hard. Van avond en vannacht wordt de lucht geleidelijk aan onstabieler. Dat levert vooral in de noordelijke helft van het land enkele buien op. De westen wind neemt langzaam iets in kracht af. Landinwaarts waait het matig, kracht 3 a 4, aan de kust af en toe krachtig, 6. De minimumtempera tuur ligt rond 8 graden. Morgen over dag loopt het kwik op tot ongeveer 11 graden. De zon krijgt minder ruimte dan vandaag en op de meeste plaat sen vallen enkele buien. De westen wind blijft matig, aan zee nu en dan krachtig. Op de Atlantische Oceaan ontwikkelt zich morgen een storing. Deze trekt in de heersende weste lijke stroming naar onze omgeving en neemt daarbij in activiteit toe. In de loop van donderdag komt het sy steem boven Nederland aan. Het gaat dan ook flink regenen en waai en, terwijl de temperatuur niet boven de 10 graden komt. Vrijdag ligt de temperatuur op hetzelfde niveau, maar is het weer een stuk rustiger. OUWERKERK - Op initiatief van de Hervormde Gemeente wordt vrijdag 18 en zaterdag 19 november in de kerk op de Ring in Ouwerkerk een bazar gehouden. Het evenement omvat een klei ne rommelmarkt en er worden lekkernijen verkocht. Ook worden cadeau-artikelen voor Sinterklaas en Kerstmis aan geboden. De opbrengst van de bazar is bestemd voor de aanschaf van een nieuw avondmaalstel. Het oorspronkelijke avondmaal stel werd uit de kerk gestolen. Tweedehands artikelen voor de rommelmarkt of DE-bonnen kunnen worden ingebracht via een telefoontje naar mevrouw Van Manen, telefoon 01114- 3268. ZlERIKZEESCHEKa NIEUWSBODE SKI Uitgever Drukkerij Laken man Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314 Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr f 47,00 Per jaar f 187.00 Bij autom. afschr, f 177,00 Lossè nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent Kontraktlarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7.» De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% BTW BURGH-HAAMSTEDE - Zoals in de begroting voorgesteld, gaan in de gemeente Westerschouwen de Onroe rende Zaakbelasting (OZB), de woonforensenbelasting en de toeristenbelasting omhoog. Een meerderheid van de raad heeft dit gisteren tijdens de hegrotingsdebatten gefiatteerd. Het CDA ging 'node' akkoord, de SGP/RPF/GPV-comhinatie stemde tegen verhoging van de OZB. ZIERIKZEE - Op de vraag van kantonrechter mr B. Doorewaard Boekhout, wie zijn auto op die beruch te dag 'geleend' had, moest hij het antwoord schul dig blijven. Zo ook op de vraag wie met deze auto op de kruising Gouweveerseweg - Weg naar de Val in Zierikzee op 8 december 1993 een motorfiets geen vooorrang had verleend met een aanrijding als ge volg. Dit liet niet onverlet dat hij hiervoor toch een boete van 300 gulden of zes dagen vervangende hech tenis kreeg opgelegd. ,,U heeft alle omstandigheden zo gunstig mogelijk gemaakt dat een ander met uw auto kon rijden. En u kan dus redelijkerwijs wel een verwijt gemaakt worden", aldus luidde de conclusie van mr. Doorewaard Boekhout. Het feit dat er met zijn auto een ongeluk was veroorzaakt, was niet het enige waarvóór F. v. P. plaats moest nemen in het beklaagdenbankje. Zijn auto bleek bij een controle op 7 ja nuari van dit jaar niet verze kerd en bovendien technisch niet in orde. Een maand later, op 11 februari, zou hij in een andere auto hebben gereden waarvan het kenteken deel III ontbrak. Wat dit betreft kon hij zich herinneren dat hij een boe te betaald had. „Als dat zo is, dan zou u hier niet zitten", luidde het repliek van de kan tonrechter. V. P. gaf laatstgenoemde feiten toe. Bij het ongeluk met de mo torfiets was hij echter niet be trokken geweest. „Ik weet niet wie de auto bestuurde. Iemand heeft deze meegenomen. Hij stond thuis met de sleutels er op. Normaal gebeurt dat nooit dat ze hem meenemen, maar nu wel", verklaarde hij. De politie werd door een vreemde inhaalmanoeuvre op de auto attent gemaakt. Tij dens de achtervolging die volg de veroorzaakte de bestuurder van de auto een aanrijding met een motorfiets op het kruis punt Gouweveerseweg - Weg naar de Val. De politie raakte de auto kwijt, maar had wel het kenteken opgenomen, waardoor de eigenaar achter haald kon worden. Officier van justitie mr. M. van Nooijen wilde voordat zij haar eisen kenbaar maakte weten hoe het zat met de financiële si tuatie van de Zierikzeeënnnr. Deze bleek werk noch uitke ring tc hebben. Do vraag van de officier of hij dan van de lucht leefde, bevestigde hij met een volmondig „ja". Gevraagd naar de auto's verklaarde hij dat hij toen een uitkering had. Van Nooijen achtte hem aan sprakelijk voor het ongeval, tenzij hij aannemelijk kon ma ken dat iemand zijn auto we derrechtelijk had meegeno men. Hij had de sleutels er zelf op laten zitten en dan is het ei gen schuld dikke bult, volgens haar. Over de financiële situa tie van V. P. was zij kort: „Met dat soort onzin kan ik geen re kening houden." Zij eiste 300 gulden boete of zes dagen ver vangende hechtenis. Voor het onverzekerd rijden eiste zij 600 gulden of twaalf dagen vervan gende hechtenis, voor de slech te technische staat van de auto 100 gulden of twee dagen en onttrekking aan het verkeer van de auto en de kenteken plaat en voor het ontbreken van kentekenbewijs deel III 150 gulden boete of drie dagen vervangende hechtenis. Volgens de raadsman van de Zierikzeeënaar kon het zijn cliënt niet verweten worden dat hij de bestuurder van de auto niet was en ook niet weet wie dit wel is geweest, op het moment van het ongeluk. Vol gens hem is daarvoor de eige naar aansprakelijk, behoudens wanneer deze niet heeft kun nen vaststellen wie de bestuur der was. De totale boete vond hij aan do hoge kant. De finan ciële situatie waarin zijn cliënt verkeert zou volgens hem re den moeten zijn matiging aan te brengen in de boete. Voor officier van justitie Van Nooijen bleef staan dal men als eigenaar van een auto er voor moet zorgen dat met dit voertuig geen overtredingen kunnen worden gemaakt. Zij handhaafde dan ook haar cis in deze. Ook de onttrekking aan het verkeer van de auto en ken tekenplaat bleef als eis staan evenals de 150 gulden boete voor het ontbreken van deel III. De andere overtredingen kwamen V. P. op een eis van respectievelijk 400 en 50 gul den boete te staan. Kanton rechter Doorewaard Boekhout paste deze eis slechts op één punt aan. Hij verlaagde de 150 gulden boete tot 100 gulden. Voor het overige vonniste hij conform de eis van de officier van justitie. ZIERIKZEE - „Van onze zijde wordt er een dikke streep gezet onder de affaire naar aanleiding van de wethoudersverkiezingen. Dat is voorbij. We richten ons constructief op de toekomst. We moeten met elkaar verder". Met deze woorden begroef de heer W. F. Sprengelmeijer (SGP/RPF/GPV) gisteren de strijdbijl tij dens de begrotingsvergadering van de gemeente Zierikzee. Deze had hij naar aanleiding van kritiek van D66 en PvdA over de vorming van het college van b en w tegen deze fracties opgeheven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3