'Schouwen-Duiveland samen met Goeree-Overflakkee één gemeente' Voortbestaan Stichting Jazz Zierikzee in gevaar s UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Twee vrachtwagens in Haamstede gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 32 3 1 6j Voorstel meerderheid college Westerschouwen aan minister: Meer leden nodig om begroting sluitend te houden Urker lied De Leeuw kost VARA leden NCVB 75 jaar Kneepkens uit raad Zierikzee TROUWPLANNEN? 2 a 3 0 5 8 Diefstal uit woning- dé krant van schouwen - duiveland! I .BIB UOfy I s\\ v V, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 15 NOVEMBER 1994 151e JAARGANG NR 25672 I BURGH-HAAMSTEDE - Een meerderheid van het college van Westerschouwen wil de minister voorstellen af te zien van de huidige gemeentelijke herindeling en te overwegen Schouwen-Duiveland tot één gemeente samen te voegen met Goeree-Overflakkee. VVD-wethouder C. W. Veerhoek is mordicus tegen en neemt daarmee een minderheidsstandpunt in binnen het college. De gemeente raad kwam er gisteren niet uit. De stemmen staakten met zes vóór en zes tegen. Wethouder G. J. W. van der Salm: „samen met Goeree- Overflakkee". Het besluit vorige week van de Oostflakkeese gemeenteraad om zich aan te sluiten bij Zee land en de uitspraak van de mi nister om in januari te begin nen met aansluiting Goeree- Overflakkee bij Zeeland, heeft eén essentiële dimensie toege voegd aan het proces van herin deling op Schouwen-Duive land, vindt het Westerschouw- se gemeentebestuur. Voeg daarbij dat de huidige staatssecretaris van binnen landse zaken voorstander is van de vorming van grote ge meenten én af wil van gemeen schappelijke regelingen tussen gemeenten, dan -wordt duide lijk dat samenvoeging van bei de eilanden kans van slagen heeft. Zo althans redeneren burgemeester H. Tees en PvdA- wethouder Van der Salm. Het plan sluimert al langer in de Westerschouwse politiek en heeft tot doel uitstel, dan wel afstel van gemeentelijke herin deling op Schouwen-Duive land te bewerkstelligen. ,,Na twee informele bijeen komsten, overleg met Bruinis- se en Duiveland en een staats rechtelijk consult, wordt het hoog tijd dat we hier in open baarheid over praten. Dat is in het belang van onze burgers," opende VVD-fractieleider C. A. Hoorweg zijn betoog. ,,De 'gemeente rond de Greve- lingen', zoals u ze noemt, mag dan bestuurlijke voordelen hebben; of ze ook maatschap pelijke voordelen heeft, daar over hebben wij onze twijfels. We besluiten eerst zelfstandig te blijven en vervolgens willen we naar een gemeente met het grootste grondgebied van Ne derland. Wa'ar blijft dan onze geloofwaardigheid?" Het CDA heeft beduidend minder moei te met de vorming van een 70.000 inwoners tellende ge meente, zo bleek uit de woor den van fractieleider A. J. Pad mos. ,,De stap naar één ge meente Schouwen-Duiveland is groot, de volgende stap is al wat kleiner als Goeree ten minste bij Schouwen-Duive land komt." De PvdA ging on middellijk akkoord met het voorstel van de eigen wethou der. ,,De kracht ervan zit in 'm het overbodig worden van ge meenschappelijke regelingen," pleitte fractievoorzitter J. C. Hendrikse. „Maar hoe denken andere gemeenten daarover? Hoe denkt men op Goeree- Overflakkee hierover? Hoe lang blijft er onduidelijkheid bij de ambtenaren over hun werkgelegenheid? Nee, voor ons is dit duidelijk een dam te ver" vond RPF-raadslid J. R. Roukema. Volgens burgemeester Tees moet niet worden gelet op het belang van de werknemers van Westerschouwen. „Het gaat om de takendiscussie en de grootte van gemeenten. Twee jaar gele den is al gekeken naar een ge meente Oosterscheldebekken. Dit is het zelfde verhaal maar dan verplaatst in noordelijke richting, nu Oostflakkee beslo ten heeft bij Zeeland te horen. De relatie met de besluitvor ming op Goeree-Overflakkee is toch altijd al genoemd in onze pleidooien voor zelfstandig heid." Van der Salm - die snel had uit gerekend dat de stemmen zou den staken - probeerde het pleit te beslechten door in het Wethouder C. W. Veerhoek (VVD): „dat is een dam te ver". ZIERIKZEE - Het voortbestaan van de Stichting Jazz Zierikzee dreigt in gevaar te komen, doordat de be lastingdienst de Stichting heeft voorgeschreven omzetbelasting af te dragen over al de te innen contribu ties. Momenteel telt Jazz Zierikzee te weinig leden, 90, om die extra kosten te dragen en er ook nog eens voor te zorgen dat ook in de toekomst, jazz van een zeker niveau gebracht kan worden. „Om niveau te houden wat be treft de jazz-musici die bij ons optreden moeten we een be paalde budgetsom hebben. On verwacht moeten we nu ineens omzetbelasting afdragen, dat is voor ons als Stichting echt een dreun geweest. We hadden dit namelijk niet in de begro ting opgenomen", aldus P. C. Groenewegen, voorzitter van de Stichting Jazz Zierikzee. Het bestuur van Jazz Zierikzee heeft inmiddels besloten voor volgend jaar vier, in plaats van zes thema-jazzavonden te orga niseren. Dit niet alleen om de kosten te beperken, maar ook omdat het bestuur denkt dat zes avonden toch net iets te veel waren om elke keer weer ge noeg belangstellenden naar de zaal in Mondragon te trekken. Twee jazz-avonden zijn wat 1995 betreft voor de zomer ge pland, en twee in de winter. •Met dien verstande natuurlijk dat, zegt Groenewegen, er ge noeg leden zijn om de zaak ook volgend jaar te kunnen be kostigen. 'Genoeg' betekent in dit geval zo'n 120 leden. Tijdens de laatste jazz-avond van dit seizoen op 26 november treedt het Rob Agerbeek Trio op met medewerking van Lady of Jazz Daisy Oosterhuis. Het bestuur van de Stichting zal die avond 'tussen de bedrijven door', een plan vopr contribu tieverlaging, goedkopere losse verkoop van kaarten en spon sorwerving voorleggen. Door verlaging van de contributie hoopt de Stichting genoeg le den binnen te halen om de be groting voor 1995 sluitend te krijgen en het bedrag dat de Stichting door de verlaging verliest weer goed te maken, doordat veel mensen op het goedkopere lidmaatschap in gaan. Ook is de Jazz Zierikzee op zoek naar sponsors. „We had den die in eerste instantie'niet nodig vanwege de sluitende be groting, maar daar is nu dus verandering in gekomen", zegt Groenewegen. Wat de verlaging van de losse kaartverkoopprijs betreft, hoe ven op 26 november liefheb bers van jazz die geen lid zijn van de Stichting maar toch wil- lep komen kijken en luisteren, maar tien gulden te betalen in plaats van de gebruikelijke 25 gulden. Groenewegen hoopt dat veel mensen die avond komen en lid worden van de Stichting. Over de definitieve toekomst van Jazz Zierikzee, kan de voorzit ter nog niets zeggen: „We wach ten 26 november af en kijken dan vanuit die situatie verder." Hij zegt het te betreuren als zou blijken dat het benodigd aantal leden niet wordt ge haald. „Dan is het einde ver haal voor de Stichting en dat is bijzonder jammer. Jazz zou hier immers zo kunnen leven." Op de slotavond van 26 novem ber in de foyer van restaurant Mondragon in Zierikzee, treedt zoals gezegd het Rob Agerbeek Trio op met medewerking van Lady of Jazz Daisy Oosterhuis. Agerbeek startte zijn muzikale carrière rond 1955. Zijn per soonlijke stijl ontwikkelde zich van boogie-woogie tot mo dernere vormen. Hij won jazz- prijzen en is een veel gevraagd sessie-muzikant op internatio nale festivals, zoals bijna alle afleveringen van het North Sea Jazzfestival, en bij radio- en te levisieopnames. Ook werkte hij mee aan verschillende plaat- en CD-opnames, soms als begeleider, soms als leider van zijn eigen trio of quintet. De jazz-avond begint om 20.30 uur. De intermezzo wordt muzi kaal verzorgd door het Bar- bershopkoor Goose City Sin gers. HILVERSUM (ANP) - De VA RA heeft 75 reacties ontvangen naar aanleiding van De Schreeuw van De Leeuw van zaterdag 12 november. Enkele mensen hebben hun lidmaat schap van de omroep opge zegd. Als Annie de Rooij zong Paul de Leeuw in de uitzending van zaterdag een lied over het leed van de Urker vissers na de aan varing tussen de viskotter La- rissa en een bulkcarrier maan dag 7 november. Met het omstreden lied pro beerde De Leeuw volgens de VARA de aandacht voor de ramp in Urk te relativeren. Niet dat hij de ramp niet be treurt, maar omdat er bij ver keersongelukken dagelijks meer mensen om het leven ko men, aldus de omroep. voorstel de suggestieve zin „we sluiten een nieuwe gemeente 'rondom de Grevelingen' hier bij niet uit" te schrappen. Daarop ontstond een felle dis cussie tussen beide wethou ders. Veerhoek: „Er blijft een luis in de pels zitten. Ik doe lie ver een stap terug dan dat ik het risico loop - en dat is een verrekte groot risico - dat de staatssecretaris overstag gaat. Daar pas ik voor. Zo wil ik te genover bevolking en perso neel niet verder. En ik heb ook geen zin om tot in de volgende eeuw over herindeling te pra ten." Toen ook zijn partijgenoot C. Verton opmerkte dat „we geen zaken moeten verdoezelen om tot een raadsmeerderheid te geraken", siste Van der Salm: „Nou ben ik het zat" en verliet de raadszaal. Slechts kortston dig. Want toen Verton hem in de hal wilde opzoeken, stond Van der Salm al weer met de klink in de hand. Verdaagd Omdat - zoals voorspeld - de stemmen staakten, verdaagde voorzitter Tees het voorstel tot de volgende raadsvergadering. Significant hierbij is dat dan voorstander het CDA waar schijnlijk voltallig zal zijn. Christen-democraat H. J. Klat- ter ontbrak gisteren namelijk als enige op het appèl. Op pag 3: commentaar. MIDDELBURNG - De Neder landse Christen Vrouwenbond (NCVB) van het gewest Zee land viert op 22 november haar 75-jarig bestaan met een fees telijke dag in de Stadsschouw burg aan het Molenwater in Middelburg. De aanvang is om 10.30 uur. Spreekster in de morgen-ver gadering is mevrouw Eisses- Timmerman uit Dwingeloo. Zij geeft een inleiding genaamd 'Vrouwen werken aan de toe komst'. De muzikale omlijs ting wordt op de dag verzorgd door harpiste mevrouw Leny de Mey. 's Middags treden op mevrouw Sankie Koster met haar One Woman Show en het barbershopkoor The New Ho pe Quartet uit Haamstede. In de hal van de schouwburg staan stands met informatie over de NCVB-projecten. ZIERIKZEE - Mevrouw E. M. Kneepkens-Schra- ven (PvdA) verlaat met ingang van 1 januari 1995 de gemeenteraad van Zierikzee. Zij wordt opgevolgd door de heer P. Wezenberg. Kneep kens maakte gister avond haar besluit be kend, voor aanvang van de begrotingsraadverga dering van de gemeente Zierikzee. Kneepkens kwam na rijp beraad tot dit be sluit omdat zij haar werk in Verpleeghuis Corneliastichting wil gaan combineren met een eigen zelfstandige praktijk. Dit is niet te verenigen met het raadslidmaatschap. De PvdA heeft alle be grip voor de argumenten van Kneepkens haar ze tel in de raad beschik baar te stellen. De frac tie is ervan overtuigd in Wezenberg een goede op volger te hebben. Wezen berg loopt al geruime tijd mee in het werk van cle fractie en is volgens de PvdA „goed inge werkt en op zijn taak be rekend". EEN GROTE KOLLEKTIE OFjIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Een eenzijdig leven is maar half: eerst in het samenleven komt ieders leven tot zijn volle ontplooiing. Vosmaer Enkele buien HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele buien. Minimumtemperatuur om streeks 8 graden. Middagtempera- tuur ongeveer 11 graden. Weste lijke wind, matig, kracht 3 a 4, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig, 6. KERNCENTRALE Drieënveertig procent van de Nederlanders is voor sluiting van de kerncentrale in Borssele. BIJGELEGD 1 De Zierikzeese raadsfracties legden tijdens de begro tingsbehandeling hun ruzie bij. RAMPSTAD Ooggetuigen vertellen hun belevenissen in nieuw boek Zierikzee Rampstad. BADMINTON Het badmintonteam Zierikzee denkt (nog) niet aan promotie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Zondagmorgen vroeg BURGH-HAAMSTEDE - Vanaf industrieterrein de Roterij in Haamstede zijn zondagmorgen vroeg twee vrachtwagens gestolen. Een vrachtauto is eigendom van de firnia H. te Kc-ikwerve. Het gaat om een Scania- vrachtwagen, groen van kleur en voorzien van het kenteken VS-55-DV. Op de voorkant van de auto staat de tekst Hebra containervervoer. Op de zij kant van de portieren van de cabine is de naam Gebr. Hen drikse aangebracht. De tweede vrachtwagen is ei gendom van W. J. B. te Haam stede. Het betreft een witte DAF-vrachtwagén, voorzien van het kenteken VR-95-PJ. Op allebei de zijkanten van de laadbak en op de achterkant staat de tekst Groothandel in bloemen en planten 't Bloe- menwinkeltje, H. Bongers Noordstraat 5 Burgh-Haamste- de. De van H. ontvreemde vracht auto was geladen met 300 Mi- chelinautobanden. De inhoud van de aanhanger, 170 Michelin-banden, werd ver moedelijk overgeladen in de vrachtauto van B. De aanhan ger van H. werd op de parkeer plaats achtergelaten. De totale waarde van het gestolene be draagt tenminste 150.000 gul den. De politie in Zierikzee vraagt eventuele getuigen van deze diefstal contact op te nemen met de politie in Zierikzee, te lefoonnummer 01110-14055. Te vens wil de politie graag weten wie deze vrachtauto's na zater dagavond nog heeft zien rijden, of weet waar de wagens nu zijn. RENESSE - Een 53-jarige in woonster van Renesse deed bij de politie aangifte van diefstal uit haar woning aan de Oude Moolweg in Renesse. Volgens de politie werd de dief stal zondag 13 november ge pleegd tussen 12.00 en 22.00 uur. Gestolen werden een draagbare telefoon, een geld kistje met inhoud (ca 2000,-), en een ander doosje met geld (circa 1000,-). Tb ven s werden een videocamera en sieraden weggenomen. Hiervan is de waarde nog niet bekend. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 49,50 kwartaalabonnement met autom.afschr. a 47,00 □jaarabonnement f 187,00 jaarbonnement met autom.afschr. 177,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer12.4300VB Zierikzee z Het trio Rob Agerbeek. I i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1