Oranje houdt opties open tegen de Tsjechen WEA/MEVO'80 krijgt een verschrikkelijk koude douche van oppermachtig Morres Hulst Ton Baas zoekt nieuwe spelers ZSC krijgt te weinig tegen Duiveland Zij waren in alles beter, daar hoef ik geen doekjes om te wind Remise brengt geen verandering klassement Fred Kramer in blessuretijd uit het veld gestuurd MAANDAG 14 NOVEMBER 1994 NR 25671 9 ZIERIKZEE - In de achtste ronde van de huishoude lijke competitie van schaakvereniging Zierikzee werden elf wedstrijden gespeeld. Omdat de best ge plaatste spelers allemaal remise speelden verander de er maar weinig in de onderlinge stand op de rang lijst. Karstens, Aangeenbrug en Krijger s'taan met klein verj schil bovenaan in het klasse ment. Een heel vreemde partij was die van Polderman tegen Van Dalsen. Polderman raakte in de opening al een stuk kwijt maar wandelde met zijn ko ning en een pion doodgemoede reerd naar de andere kant van het bord. Van Dalsen kon de oprukkende koning niet meer tegenhouden. De pion promo veerde tot een koningin. Daar na duurde het nog twintig zet ten voordat Van Dalsen mat stond. In totaal werden in deze enerverende partij 76 zetten ge daan. Uitslag J. Aangeenbrug- B. Karstens V2-V2 J. J. Hoogstrate- M. M. Krijger V2-V2 A. Bandsma- J. Verduijn de Boer V2-V2 J. Pannekoek-S. J. Stoel 0-1 C. Polderman-J. v. Dalsen 1-0 A. de Jonge-P. Legerstee 1-0 C. van Eldik-A. Bloom 0-1 J. Bom-J. C. Dopper 0-1 P. Kramer-E. de Jonge 0-1 H. Bremer-G. v. d. Waarden 1-0 T. Brouwer-J. Heiligers 1-0 Reginald Weeber en Leendert van Hattem rechtsonderscheppen de harde slagen van uitblinker Werner Tak. Marcel Bal (links) kijkt toe. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Verliezen doet pijn. Dat weet Ton Baas uit Strijen ook. Zeker als je afgelopen jaar nog maar één keer hebt verloren komt de klap dubbel hard aan. Zaterdagmiddag ging het herenvolleybalteam WEA/MEVO'80 binnen één uur en vier minuten kansloos met 0-3 ten onder tegen Morres Hulst. „Nu ben je gewoon weer een grijze middenmoter in de derde divisie. Deze nederlaag is een verschrikkelijke koude douche." ,,Zij waren in alles beter. Daar hoef ik heus geen doekjes om te winden. Vanaf het eerste punt hebben we achter de fei ten aan gelopen. We hadden geen goed blok, het tempo viel steeds terug en veel te veel ver keerde passes en servicefou- ten. Onbegrijpelijk als je dat ziet. We verdienen deze neder laag niet als je ziet hoe we afge lopen weken hebben staan spe len", was het commentaar van een aangeslagen trainer uit Strijen. Machteloos Hij maakte na de wedstrijd een wat matte indruk. Ook tijdens de wedstrijd zat de trai ner/coach eenzaam op de stoel naast de spelersbank. Zijn hand moest het gezicht onder steunen en je zag de frustraties in zijn ogen. Niet alleen hij was machteloos, maar ook de spe lers in het veld. Voor de eerste keer werd de spelersgroep ge confronteerd hoe moeilijk het is om met een smalle selectie in de derde divisie te spelen. Joost Timmermans en Ralph Koper waren geblesseerd. Joost was weer aan het trai nen, maar op de training ver draaide hij weer zijn knie. Hij maakte een verkeerde bewe ging waardoor zijn linker kruisband is gescheurd. Ralph ging afgelopen donderdag avond door zijn enkel. Ralph kam misschien volgende week weer spelen,' maar Joost ben ik zeker vier weken kwijt." Slechts zes spelers had Baas tot zijn beschikking. De, reser vespeler Arnout de Graaf was actief in het tweede team. ,,Hij staat wel op het wedstrijdfor mulier. Indien hij nodig is kan ik hem van het andere veld plukken." Het moest Morres Hulst al snel een fijn gevoel hebben gege ven. Vanaf de eerste klap wa ren zij heer en meester in het veld. Bovendien was Werner Tak in bloedvorm. Iedere klap die hij gaf was raak. „Ik wil niet alleen de verdienste leg gen bij Werner. Heb je gezien hoe hij aangespeeld werd? Dat is een verdienste van heel de ploeg", licht de trainer van Morres Hulst, Jan Schut, toe. In de eerste set liep Morres Hulst uit naar een 1-4 voor sprong. Even kwam MEVO'80 via Gerrit van Splunder en Re ginald Weeber terug tot 3-4. Werner Thk. werd echter de plaag »en met harde klappen vermorzelde hij het blok van Marcel Bal en Reginald Wee ber. Van 5-9 werd het 6-12 en even haalde Onno Bal de ser vice terug. Maar ook Onno Bal zat niet in de wedstrijd. De ser vice werd slordig buiten de lij nen geslagen. Via Marino Bois- sens, die keurig de bal in de rechterhoek sloeg, en spelver deler Ralph Schut werd het 6- 15. Ellende De tweede set leek zo mooi te beginnen. Via Marcel Bal werd het gelijk 1-0 en nadat de bal verspeeld werd en Reginald Weeber de opslag terughaalde was het ook hij die het volgen de punt scoorde. Maar toen be gon de ellende opnieuw voor de Zierikzeese ploeg. T? veel netfouten, slordigheden en misverstanden zorgden soms voor chaotische taferelen in het veld. Morres Hulst, dat veel vuldig de wisselspelers in bracht, liep al snel uit naar 1- 11. Toen was er toch het positie ve aan WEA/MEVO'80-kant dat men bleef knokken voor een goed resultaat. Dat leverde een stand op van 8-12. Even veerden de ruim honderd toeschouwers op, die overigens een leuke pot volleybal zagen, toen scheidsrechter Verstraten een gele kaart gaf aan de abso luut beste speler van de mid dag, Werner Tbk. Hij maakte zich boos over een uitbal en leefde zich even uit op het net. De kleine opleving van de Zie rikzeese ploeg werd al weer snel teniet gedaan. Met 9-15 was ook de tweede set voor de ploeg uit Zeeuwsch-Vlaande- ren. De derde set werd echter meer een formaliteit dan een echte wedstrijd. WEA/ME- VO'80 was overal kwetsbaar. Niet één speler zou een vol doende halen. In het midden, de hoeken en vlak langs de lijn scoorde Morres Hulst punt voor punt. Van 1-5 werd het 2-8. Toen de scheidsrechter zelfs een uitbal als in gaf kon ME- VO'80 daar zelfs niet van profi teren. De 6-15 overwinning was dan ook verdiénd voor Morres Hulst. „We wisten waartoe de ze ploeg in staat was", liet trai ner Jan Schut weten. „We zijn met het idee, we zien wel, hier naar toe gereisd. Ik moet toege ven dat we gelukkig steeds op voorsprong kwamen. Dan is het heel moeilijk voor een te genstander om daar over heen te gaan." MEVO'80-speler Marcel Bal: „Het ging niet vandaag. Alles mislukte. Deze wedstrijd moe ten we snel vergeten. Je weet dat je een keer moet verliezen." Voor Tbn Baas geldt dat niet. „De selectie is veel te smal. Ik kon vandaag niet eens wisse len terwijl iedereen voor een wissel in aanmerking kwam. We staan in ieder geval weer met beide benen op de grond." WEA/MEVO'80 - Morres Hulst 0-3. Ie set 6-15 in 20 minuten. 2e set 9-15 in 27 minuten. 3e set in 20 minuten. Bijzonderheden: gele kaart voor Morres Hulst- speler Werner Tak. Scheids rechters: A. Verstraten en J. Th. Delfos. Toeschouwers: 120. Heren 3e divisie F Y VC-Set Up 0-3 TDK'Brevok 2-Mikro Elec. 2 3-2 VVS'92 2-Van Tartwi 3-2 Odulphus-Jeans Centre 0-3 WEA/MEVO'RO-Morres/Hulsl 0-3 Jeans Centre 6 Morres/Huht 6 TDK/Brevok 2 6 Mikro Elec. 2 6 WEA/MEVO'80 6 Van Tartwi 6 Set Up 6 ATAK'55 6 Rijnmond 4 6 VVS'92 2 6 YVC 6 Odulphus 6 5 0 1 16 17 - 4 5 0 I 15 16- 5 5 0 1 13 15 - 8 4 0 2 13 14- 7 4 0 2 11 12-10 3 0 3 10 12 - 9 3 0 3 10 13 - 12 2 0 4 7 9 - 13 3 0 3 7 9-14 1 0 5 4 8 - 17 1 0 5 2 6-17 0 0 6 0 3 - 18 Bram Mourik wil gesprek ZIERIKZEE - „We moeten er wat aan doen. Acht spelers is te weinig om in de derde divisie uit te komen. Ik zoek naarstig naar een oplos sing", liet WEA/MEVO'80-trainer Ton Baas af gelopen zaterdag doorschemeren. De volleybaltrainer werd afgelopen zaterdag weer ge confronteerd met een te smalle selectie. De heren- ploeg van volleybalvereni ging WEA/MEVO'80 maak te afgelopen weken een flit sende start in de landelijke derde divisie F. Morres Hulst uit Zeeuwsch-VIaan- deren zette de Zierikzeese ploeg met een 0-3 weer in de middenmoot. Pech achtervolgt de gerouti neerde trainer uit Strijen. Bij aanvang van de competi tie kreeg hij plotseling te horen dat speler Bram Mou rik uit Middelharnis af haakte. Werd al twee keer geconfronteerd met een lan ge afwezigheid van Leen dert van Hattem wegens zijn werk in Indonesië. De nieuwe speler Joost Tim mermans viel een paar we ken geleden geblesseerd uit en afgelopen week ver draaide hij weer zijn knie waardoor hij vier weken is uitgeschakeld. Op de laat ste trainingsavond meldde Ralph Koper zich met een verstuikte enkel. „Ik wil eerst met de spelers groep overleggen. Ik denk dat die er eerst recht op heb ben voordat ik het aan de media verteld. Eén ding is zeker, dat we voor de kerst spelers moeten aantrek ken." „Waar moet je die dan vandaan halen?" „Ik denk in de buurt van Goes." „Heb je er dan al op het oog?" „Nee, dat kan ik nog niet vertellen. Volgend sei zoen komt wel Peter Lange- rak van Rowido bij ME- VO'80 spelen." „Waarom komt Bram Mourik niet te rug?" „Dat moet je hem zelf maar vragen". „Hallo Bram. Waarom kom jij niet spelen bij deze ploeg?" „Ik wil best wel. Maar het moet wel mogelijk zijn bij mij en bij ME- VO'80." „Wat is het pro bleem dan?" „Het is niet al tijd te combineren. Maar ik moet eens met Tbn gaan pra ten. Misschien komen we tot een oplossing." OOSTERLAND - „Vooraf teken je voor 0-0 of 2-2. Maar nu, nee, we hadden het al lang af moeten maken. Die twee kansen die we vlak voor die tegengoal krij gen hadden moeten zitten," maakte ZSC-trainer Kees Kommer zijn ploeg het verwijt. Bijna was de verrassing dus compleet. In de strijd om de weer in ere herstelde Trofee Zierikzeesche Nieuwsbode ontmoetten Duiveland en ZSC el kaar in Oosteriand. In een met vlagen heuse bekerstrijd verraste ZSC vriend en vijand door Duiveland op 2-2 te houden. En eerlijk gezegd werden de bezoekers daarmee enigszins onderbedeeld. AMSTERDAM (ANP) - Om er alvast een beetje in te komen had het Nederlands elftal zaterdag in het Olympisch stadion een tegenstander uitgenodigd die waarschijnlijk nog defensiever speelt dan Tsjechië woensdag in de Kuip. Het be houdende Volendam hield Oranje op 1-1. Bondscoach Advocaat zal er niet de les uit trekken het in de Europese kwalificatiestrijd tegen de Tsjechen wat voor zichtiger aan te doen. Vrijwel zeker stuurt hij in de thuiswedstrijd vier spitsen de wei in: Roy, Van Vossen, Ronald de Boer en Taument. Tot twee minuten in blessure tijd mocht ZSC hopen op een ware sensatie. Duiveland-spe- ler Remido Dusic ging op avon tuur, soleerde richting ZSC- strafschopgebied en werd net binnen de bewuste lijnen on reglementair gevloerd. André van de Berge benutte de door de scheidsrechter met enige twijfel gegeven strafschop. ZSC-laatste man Fred Kramer werd door scheidsrechter Da niels naar de douche verwezen. Gelijk rood „Het sloeg nergens op. Het was een overtreding van ons, na tuurlijk, maar hij loopt eerst wat heen en weer en dan legt hij hem op de stip. Hij loopt weg, ik achter hem aan. Hij stopt en ik bots tegen hem op. Hij trekt direct rood uit zijn borstzakje", verweerde Kra mer zich na afloop. Kramer lijkt, samen met Jacco Heijboer die in de slotminuut zijn ploeg als een voorbeeldig aanvoerder tot rust maande, al aardig geacclimatiseerd bij de ploeg uit Scharendijke. „Het bevalt me wel. Leuk joh, ZSC. Lekker op zaterdagmiddag een potje voetballen". Door de rode kaart mist Fred Kramer, vol gens de opgezette reglementen, de eerstvolgende wedstrijd in de strijd om de Trofee Zierik zeesche Nieuwsbode. De eerste helft in het treffen tussen de eilandelijke ploegen leverde weinig spektakel op. Namens Duiveland kreeg René van der Werf twee aardige kansjes maar eigenlijk bleef 2e-klasser ZSC gemakkelijk overeind. „De eerste helft liep het niet zo bij ons. Na rust ging het, met de wissel tussen An dré van de Berge en Robbie Wijnstekers, in ieder geval wat beter", liet Duiveland-trainer Jaap van Huizen na de wed strijd los. Kort na rust kwam ZSC op 0-1. Een vreemde goal, toe te schrij ven aan de Duiveland-defensie. „André van de Berge speelde terug, dus ik mag die bal niet pakken. Ik roep weg tegen Hans Capelle maar hij blijft staan en ik schiet zo tegen hem op", verwoordde keeper Sjaak Verhoek de nogal paniekerige situatie in het strafschopge bied van Duiveland. ZSC, met Jacco Heijboer als di rigent op het middenveld, kwam op 0-2. Mark Coomans won zijn directe duel en passte op de snelle Erik-Jan Elenbaas die alleen voor de keeper geen fout maakte. Daarna brandde de wedstrijd pas echt los. Dui veland zette alles op alles en dat leverde, nadat eerst een schot van Chris Stouten nog werd gestopt, de 1-2 op. De mee opgekomen Bart van der Hulle bracht met zijn schuiver van ruim twintig meter zijn ploeg terug in de wedstrijd. Al moet gezegd worden dat ZSC-keeper Erik Smits te laat reageerde op Van der Huiles inzet. Het laatste kwartier van de wedstrijd drong Duiveland aan, maar ZSC kreeg al counte rend de beste kansen. Eerst Mark Coomans die zijn inzet ternauwernood gestopt zag door Sjaak Verhoek en daarna was het Erik-Jan Elenbaas die oog in oog met de Duiveland- doelman had moeten scoren. In de negentigste minuut zag de ingevallen Michel van de Vate zijn schot gestopt. Duiveland, dat tussendoor een goal van René van der Werf zag worden afgekeurd, kwam daarna dus alsnog aan een ge lijkspel. En zo voorkwam Dui veland voorlopig vooralsnog dat op de finaledag van de Tro fee Zierikzeesche Nieuwsbode, 10 juni 1995 in Oosteriand op eigen terrein, genoegen moet worden genomen met een bij rol. Wie als poulewinnaar uit de bus gaat komen wordt be kend na de wedstrijden van ZSC en Duiveland tegen de an dere ploeg in poule 3, SKNWK. Duiveland - ZSC 2-2 (0-0). 46. Hans Capelle (eigen doelpunt) 01. 53. Erik-Jan Elenbaas 0-2. 66. Bart van der Hulle 1-2. 92. André van de Berge 2-2. Rode kaart voor Fred Kramer (ZSC). Gele kaarten voor Chris Stou ten (Duiveland) en Erik-Jan Elenbaas (ZSC). Scheidsrech ter: Daniels uit Goes. Tbe- schouwers: 80. Tegen Volendam kon Advocaat met dit nauwelijks ingespeelde kvyartet niet experimenteren. Taument (achillespees) en De Boer (rug) kwamen wegens blessures niet in actie. Op hun plaatsen speelde een duo van Ajax dat vooralsnog is voor bestemd woensdag op de bank te zitten; Reiziger en Kluivert. Oranje keert daarmee terug naar het systeem van vier aan vallers waar Advocaats voor keur nog steeds naar uitgaat. Op dè wereldtitelstrijd was hij daar, in de rust tegen België om precies te zijn, vanaf ge stapt. Sindsdien trad Neder land slechts bij Luxemburg met het betreffende concept aan. Daar vormden destijds Ronald de Boer en Bosman het centrale koppel voorin. Twijfels Tbch zijn er enige twijfels. In de eerste plaats weet de techni sche staf uit Zeist niet zeker of Tsjechië met één dan wel twee spitsen speelt. Is het er maar één, dan dient Oranje uit te kij ken voor doorbrekende mid denvelders op de vleugels. Waarschijnlijk lost Advocaat dit simpel op door aan de rech terkant een speler (Winter, Scholten) op te stellen die ook kan verdedigen. Het andere probleem ligt wat gecompliceerder. Er zijn. mede door de afwezigheid van Berg kamp, nauwelijks centrale spitsen voorradig. Van Vossen is doorgaans gevaarlijker als hij van de flanken komt. De jonge Kluivert wordt nog iets te licht bevonden voor een stamplaats. Ronald de Boer is allesbehalve fit, na afgelopen woensdag van de Groningse Koeman een „knietje" in de rug te hebben gekregen. Tbgen Volendam begon Advo caat met Van Vossen voorin en Kluivert daarachter. Dat was niet zo'n succes. Na de hervat ting speelde Kluivert „diep" en zoi'gde de bijzonder multi functionele Winter voor aan sluiting. Zoals eigenlijk bij al les in de wedstrijd straalde ook daar de doortastendheid niet vanaf. Reiziger verving aanvankelijk Taument op rechts, in het twee de deel stond Van Vossen daar. Op links was Roy het gehele duel actief. De bondscoach gaf daarmee aan dat deze speler niet in aanmerking komt voor de rol van „schaduwspits", die Roy bij Nottingham vertolkt. Daarvoor had Advocaat een lo gische verklaring. „Bij Not tingham speelt Roy tweede spits vanuit een wat defensie ver systeem, met vier midden velders. Is hij bij ons de man achter de aanval, dan zal hij veel meer verdedigend werk moeten doen dan hij is ge wend." Oranje, ook nog eens met Nu- man op de plaats van de licht geblesseerde Witschge, was in de eerste 35 minuten tegen Vo lendam nauwelijks gevaarlijk. Jonk, na een solo, en Kluivert na een mooie individuele actie, waren dicht bij een treffer. Na de rust scoorde de Ajacied na doorkoppen van Roy. Volen dam, uiteraard kruipend in de huid van Tsjechië, kwam er daarna wel uit en maakte door Stefanovic nog gelijk ook. Jan Stouten wordt ten val gebracht door Gerard de Voogd. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9