DFS veegt veld aan met Renesse Marco van Oeveren leidt Zierikzee naar een overwinning op Vogelwaarde WIK verliest duel onverdiend van WHS SKNWK verliest van Colijnsplaatse Boys Serooskerke verslaat gehavend Bruse Boys Zierikzeeënaar Kees Hagesteijn met Luctor'88 naar periodetitel Veel publiek bij strijd om Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee Trinity vijzelt het doelsaldo op met monsteroverwinning MEVO verliest oefenduel al in de eerste helft ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Leon Feitel (links) debuteerde verdienstelijk in de hoofdmacht van Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Hoe dicht was Zierikzee bij de periodetitel? Als het eentweetje tussen Marco van Oeveren en Wim Overweel was gelukt of het schot van Raymond Massop een paar centimeter naar links was gegaan dan had het groot feest geweest op sportpark Den Hogen Blok. De 3-0 overwinning op Vogelwaarde was een fysieke overwinning, maar Kees Hagesteijn en zijn spelers van Luetor'88 wisten, gisteren, zondag, niet snel genoeg al toeterend Zierikzee te verlaten. „Wij gaan feesten in Heinkenszand. De periodetitel is voor ons. Dit is een echte prijs voor Luctor'88", vertelt de Zierikzeeënaar Hagesteijn. Luctor'88 werd periodekampi oen door een beter doelgemid- delde. Slecht één doelpunt meer was voldoende voor de promotiewedstrijden in het voorjaar 1995. Zierikzee kreeg van trainer Jan Meulmeester alleen maar complimenten. ,,Als je met zo'n ploeg dit resul taat neer zet is dat fantastisch. Nee, gewoon geweldig gedaan. Echt dat geldt voor heel de ploeg. Het is toch puur impro viseren met deze spelersgroep. We hebben op de laatste twee trainingen scherp getraind. Ik was tevreden met een overwin ning, maar achteraf hadden we ook nog kans op de periodeti tel", moest Meulmeester toege ven. Meulmeester rekende zondag middag met een kwelgeest af. Nog voor het weekend kreeg men de schorsing binnen van Patrick Roggeband en Peter van Beveren. Keeper Wim Lafe- ber, Jan-Leen Boot, Barry Schoute en Michel Winkels ver toeven nog steeds in de zieken boeg. De ploeg nam de drie in vallers in hun armen. Keeper Marcel Oostdijk maakte geen fout. Debutant Leon Feitel deed wat van hem verwacht werd. Vorig jaar was hij nog herstellende vaneen been breuk. Nu werkte hij hard en de wissel met Mark Evertse, in de 69e minuut, was rrteer om conditionele reden. Aanvoerder Marco van Oeveren groeide tot beste speler uit. Hij moest dienen als aanspeelpunt in de voorhoede en volgens Meulmeesters verwachtingen pakte dat goed uit. Alleen het publiek moest 45 minuten wachten voox'dat een doelpunt werd gescoord. Aan beide zij den werden niet veel kansen gecreëerd. In de 14e minuut was het Marco van Vliedbergen die zijn schot gestopt zag door Marcel Oostdijk en in de 20e minuut schoot Marco van Oeve ren net over. Op een klein kans je van Serge Berrevoets na leek de eerste helft als een nacht kaars uit te gaan. In de laatste speelminuut nam Marco van Oeveren de bal knap aan op de borst en schoot daarna de bal in de touwen (1-0). Zierikzee groeide in de wed strijd. Jan Meulmeester maak te zich terecht boos toen in de 28e minuut Serge Berrevoets onbenullig de bal op het doel schoot terwiji er twee spelers aan zijn rechterzijde vrij opge steld stonden. Marco van Oeve ren maakte eèH minuut later de tweedé treffer. De speler was attent toen Jurgen de Blok op de middellijn de bal van zijn schoen liet springen. Van Oeve ren buitte dat kansje uit en zet te knap keeper Patrick Vonk op het verkeerde been. Nog geen drie minuten later was het al 3-0. Nadat Marco Saman twee spelers passeerde werd hij naar de grasmat gewerkt. De vrije trap op de linkervleu gel door Robert Roggeband werd knap ingekopt door Frans Kommer. Zierikzee kreeg vleugels on danks dat het even gas terug moest nemen nadat Vogelwaar de drie corners op rij mocht ne men. Kees Hagesteijn met zijn gevolg, zeker veertig bezoekers uit Heinkenszand, werden wel erg stil langs de lijn. Ha gesteijn keek om de paar minu ten op zijn horloge. „Vogel waarde gooide de tent open van achter. Ik dacht dat Zierik zee het zou redden. Ik zag echt een goed Zierikzee spelen", was Hagesteijn van mening. Zierikzee zette aanval na aan val op. Scheidsrechter Scherpe- nisse uit Terneuzen vergat een paar keer een gele kaart uit te reiken voor behoorlijke over tredingen van Vogelwaarde spelers. De vrije trappen wa ren wel levensgevaarlijk. Zie rikzee maakte in de slotfase één fout. Dé ploeg begon haastig te jagen op het vierde doelpunt dat hen recht zou ge ven op een beslissingswed strijd tegen Luctor'88. Ray mond Massop gaf een bal slecht voor en het eentweetje van Marco van Oeveren en Wim Overweel had meer rendement op kunnen leveren. Ook het schot van Massop, twee minu ten voor het eindsignaal, had een beter lot verdiend. „Ik had het gevoel dat het van middag erg goed ging. De hele ploeg heeft hard gewerkt. Ook de invallers verdienen een com pliment", vertelt aanvoerder Marco van Oeveren na afloop. „We hebben scherp getraind van de week. Er moest iets ge beuren. Twee weken geleden stonden er zes man op de trai ning. Dat kan niet ondanks de overmacht aan blessures. Ik was vandaag het aanspeelpunt en geloof dat het goed uit de verf is gekomen." „De instelling was vandaag goed. Ze hebben verdiend ge wonnen. Ik heb bewust niet ge zegd dat ze moeten jagen op de periodetitel. Achteraf is het dan toch een domper dat je die periodetitel ontgaat", was Meulmeester van mening. „Vol gende week moeten we tegen Luctor'88.' Als we die winnen staan we gewoon weer boven aan", was de mening van Frans Kommer. Zierikzee - Vogelwaarde 3-0 (1- 0). 45. Marco van" Oeveren 1-0. 74. Marco van Oeveren 2-0. 77. Frans Kommer 3-0. Gele kaart: 43. Wim Overweel (Zierikzee) commentaar op de leiding. Scheidsrechter: P. Scherpenis- se uit Terneuzen. Toeschou wers: 400. BURGH-HAAMSTEDE - Trainer Peter Aertssen en zijn spelers van DFS uit Burgh-Haamstede lieten er in de ontmoeting met het op bezoek zijnde Renesse geen twijfel over bestaan wie zich de sterkste ploeg uit de Kop van Schouwen mag noemen. Na een vrij eenzijdige wedstrijd waarin de ploeg uit Burgh- Haamstede oppermachtig bleek, zegevierde de ploeg van Aertssen met maar liefst 6-1 en daar viel zelfs voor de meest verstokte Renesse-supporter niets op af te dingen. Het was een wedstrijd uit poule 4 voor de Zierikzeesche Nieuwsbo de Trofee. Ook Renesse-trainer Ed van Lent, die mistroostig en hoofd schuddend vanaf het veld de kleedkamer in verdween, moet geconstateerd hebben dat DFS afgelopen zaterdagmiddag een maatje te groot bleek. „Bij ons was het helemaal niets van middag, aanvallend konden we geen vuist maken en verdedi gend was het met name in de tweede helft gatenkaas. Voor hetzelfde geld had het makke lijk 10-1 kunnen zijn. Het was slecht, puur slecht zelfs, andere woorden heb ik er niet voor" antwoordde de zichtbaar onte vreden Van Lent desgevraagd na afloop van het duel. Scoringskans De eerste serieuze scorings kans van de wedstrijd was ech ter overigens voor de ploeg uit Renesse. Aan de linkerkant van het veld was het aanvoer der Mischa van den Hoek die zijn schot op de vuisten van DFS-doelman Edwin van de Zande uiteen zag spatten. Even later eiste Van den Hoek we derom de aandacht voor zich op. Ditmaal echter voor zijn ploeg op negatieve wijze, want een te kort teruggespeelde bal Keeper Jeroen Verboom (links) en Jan Pleune hebben het nakijken nadat Arno de Koning het eerste doelpunt scoort voor DFS. (Foto: Joop van Houdt). op teamgenoot Robert-Jan Canters leidde het openings doelpunt voor de ploeg uit Buvgh-Haamstede in. De door ziekte niet geheel fitte Marco Jonker doorzag de ongelukki ge actie van Van den Hoek en was er als de kippen bij om de bal te onderscheppen en deze langs de uitgekomen Renesse- doelman Jeroen - Verboom te spelen, waarna het voor de goed mee opgekomen Huib Nortier een koud kunstje was om de bal in het verlaten doel te deponeren: 1-0. Vier minuten later had de Renesse-aanvoerder zijn fout evenwel goed kunnen maken, toen hij op aangeven van Peter Moerland oog in oog met doel man Van de Zande verscheen. Van den Hoek was echter te ge haast, terwijl hij zeeën van tijd had, in zijn afwerking en schoot de bal meters ver naast het DFS-doel. Daar waar de be zoekers faalden, faalde de thuisclub niet. Bij de tweede echte kans van de eerste helft was het, hetzij ietwat geluk kig, weer raak. Na een knappe kapactie van DFS-speler Arno de Koning in het Renesser strafschopgebied speelde De Koning de bal iets te ver voor zich uit, waardoor de bal een makkelijke prooi werd voor Renesse-verdcdiger Robert- Jan Canters. Canters wilde de bal opruimen, doch schoot te gen het lichaam van De Koning aan waardoor de bal voor de voeten terecht kwam van René Brussé. Brussé bedacht zich geen moment en schoot de bal diagonaal in de linker bene denhoek achter de kansloze Je roen Verboom: 2-0. Aanvallend voetbal In de tweed? helft restten er voor de bezoekers uit Renesse twee opties. Optie één: Dc aan val kiezen, mede door achterin één op één te gaan spelen om zo snel mogelijk te proberen de aansluitingstreffer te realise ren of optie twee: Zorgen dat de nederlaag niet al te groot werd en dus massaal in de verdedi ging té kruipen. Gelukkig voor het publiek koos Renesse-trai ner Ed van Lent, die een voor stander is van aanvallend voet bal voor de eerste optie, echter met dien verstande dat de ver dediging niet verwaarloosd mocht worden. Dit gebeurde echter toch en het was dan ook niet verwonder lijk dat Arco Dekker in de 57e minuut één van de vele kansen die de DFS-ploeg zich wist te creëren verzilverde: 3-0. Twee minuten na Dekkers treffer was het weer raak en hoe? De mee opgekomen Ferry Jansen kwam op een dertigtal meter van het Renesse-doel in balbe zit en krulde de bal met een prachtige curve in de Uiterste bovenhoek: 4-0. Renesse pro beerde hierna nog wel wat te rug te doen, kreeg ook wat kansjes maar de ploeg speelde met zo weinig overtuiging dat bijna elke poging bij voorbaat al gedoemd was om te misluk ken. DFS kreeg in die periode kans op kans, maai- het duurde tot elf minuten voor tijd eer de aanhang van de thuisclub nog maals kon juichen. Op aange ven van Huib Nortier, was het toen de voor René Brussé inge vallen Johnny de Meij die kon scoren: 5-0. Een minuut later zorgde Arco Dekker nog voor 6- 0 eer Jerry Cabboort namens Renesse de spreekwoordelijke eer mocht redden 6-1. DFS - Renesse: 6-1 (2-0). 21. Huib Nortier 1-0. 39. René Brussé 2-0. 57. Arco Dekker 3- 0. 59. Ferry Jansen 4-0. 79. Johnny de Meij 5-0. 80. Arco Dekker 6-0. Jerry Cabboort 6-1. Scheidsrechter: J. van IJssel- dijk uit Zierikzee. Tbeschou- wers: 140. SINT ANNALAND - „Goed voetballend WIK ver liest onverdiend van WHS", formuleerde WIK trai ner Kees Joosse als een volleerd auteur. In een vriendschappelijke wedstrijd won WHS met 2-1 van WIK. WIK kwam na een kwartier spelen op 0-1. Uit een goed op gezette aanval scoorde Leon Hendrikse. Daarna was het Marco Scherpenisse die WHS aan de gelijkmaker hielp. Wim Vermaas zorgde voor de 2-1, en dus voor de winst voor de thuisploeg. „We hebben heerlijk gevoet bald. Als je de ploeg zo bezig ziet, dag en nacht verschil met een paar weken geleden. Er is weer beleving. Toch jammer dat je verliest vandaag. Die mannen krijgen drie of vier kansen en schieten er twee in. Wij krijgen wel twaalf kansen. En dat Joost Rotte en Elmar Verhage niet meededen is dan geen excuus. Ik geloof dat ie dereen wel een keer alleen voor de keeper is geweest", vertelde Kees Joosse die als medever vanger de 16-jarige Arjan Ber revoets zeer verdienstelijk in zijn elftal zag spelen. COLIJNSPLAAT - De 6-2 nederlaag van SKNWK kwam door een aantal vreemde goals tot stand. Na dat SKNWK in Colijnsplaat met een 0-1 voorsprong was gaan rusten was het zaterdag derdeklasser Co lijnsplaatse Boys die in de tweede helft het geluk aan haar zijde had. Wilóo de Valk scoorde de enige treffer in de eerste helft. In een zeer matige wedstrijd, zonder trainer Piet Diepenhorst die een weekendje vrij had, schoot Pierre Ruissenaars in het be gin van de tweede helft de bal in eigen doel (1-1). SKNWK kreeg nog meer pech. Even later maakte Mark de Haan hands in het zestienme tergebied. Colijnsplaatse Boys scoorde vanaf de elfmeterstip (2-1). Toen ging het snel. Een vrije 'trap werd van richting veranderd (3-1) en een kleine véirdedigingsfout werd door Colijnsplaatse Boys afgestraft (4-1). Erwin Theunisse bracht SKNWK weer in de wedstrijd met een aardig doelpunt (4-2). In de slotfase maakte Colijns plaatse Boys het karwei in een matte wedstrijd af (6-2). SEROOSKERKE - Een verzwakt aangetreden Bruse Boys leed zaterdagmiddag in een vriendschappelij ke wedstrijd tegen het Walcherse Serooskerke een 4- 2 nederlaag. „Voor mij was het niet zo'n nuttige wed strijd", liet Theo Moerland weten. „Als we nu volledig hadden gestaan had het een leuke wed strijd kunnen worden. Van on ze kant was het een matige par tij. Sommige van onze inval lers speelden verdienstelijk, andere wat minder. Maar het was een goede gelegenheid om wat jongens uit het tweede te zien spelen. Die kans krijg je niet zo vaak", ging de trainer uit Sint Annaland verder. Voorsprong Zonder Eric Bleiji, Willem We- bers, Martin Verspoor en Robin Ruitenbeek, maar met de ver vangers Jan Witte, Kees de Keijzer, Christiaan Willemse en Michel Ruitenbeek kwam Bruse Boys halverwege de eer ste helft op een 0-1 voorsprong. Jacob van den Berge profiteer de van een verkeerde uittrap van de thuisdoelman. Daarna waren het Bert Rie- mens en Kees-Pieter Geschiere die de 2e-klasser op een 2-1 voorsprong zetten. Kort voor rust kreeg Bruse Boys van scheidsrechter Harinck een strafschop. Jacob van den Ber ge benutte de elfmetertrap. Na rust liep Serooskerke uit. Eerst Vusovic die attent was toen Bruse Boys-keeper Jacob Muller een bal loste, en daarna Mark Pasveer, bepaalden de eindstand op 4-2 in Seroosker- kes voordeel. BURGH-HAAMSTEDE - Het tweede zaalvoetbal team van Asielzoekerscentrum Burgh-Haamstede maakte geen misstap tegen SHZ/SRW. Ondanks een zwaar bevochten zege van 4-6 incasseerde de ploeg van Peter Schrauwen twee winstpunten. renhuis - Fennet Boys. 21.00 uur De Stulp - Schults Zierik zee. 21.40 uur AZC 1 - Trinity. 22.20 uur AZC 2 - Haamstede. Zaahoclbal NV est erseh ouwen SHZ/SRW-AZC 2 4-6 Velocitas-ln de Warre 2-1 I ennct Bovs-Graanbcurs 3-1 Trinity-Dclia Warcnh. 18-1 Schults Z'zee-AZC 1 6-3 Vaniiy-De Sluip 9-3 Hiermee blijft het één punt voorsprong houden op Trinity dat op de laatste speeldag iil Sport- en Recreatiecentrum flink uithaalde naar het team Delta Warenhuis. De 18-1 over winning vijzelde het doelge- middelde op van de ploeg van keeper Erik Schot. Haamstede kwam niet in actie, maar blijft ook nog steeds aan spraak maken op de kampi oenstitel. Met een wedstrijd minder gespeeld en drie pun ten achterstand op AZC 2 komt het dinsdag 15 november om 22.20 uur uit tegen de koploper. Programma dinsdag 15 novem ber: 19.00 uur Graanbeurs - Ve- locitas. 19.40 uur In de Warre - SHZ/SRW. 20.20 uur Delta Wa- AZC 2 Triniiy Haamstede Vanity AZC 1 Schults Z'zcc Fcnnct Bovs SHZ/SRW Dc Stulp In dc Warre Graanbeurs Vclocitas Delta Warcnh. 2 0 I I I 0 1 0 1 0 15 44 - 18 2 0 14 50 - 10 2 0 12 44 - 14 1 2 11 47 - 29 0 2 10 25 - 22 2 2 10 40 - 20 0 4 6 22 - 24 1 4 5 19 - 27 4 17-46 3 26 - 32 2 15-28 2 I) - 44 2 11 - 57 THOLEN - Gerard Olijhoek heeft met zijn elftal van voetbalvereniging MEVO een 3-2 nederlaag geleden bij zaterdag vierdeklasser NOAD'67. In de oefen wedstrijd werd al een 3-1 ruststand bereikt. In de 10e minuut moest keeper Sander Kloos al dc bal uit het net rapen nadat Kees Tiggelen een verdedigingsfout afstrafte (1-0). Drie minuten later was het weer Tiggelen die Sander Kloos deed rapen. Hij kopte de bal naar 2-0. Het was daarna Wilco Verwijs die in de 20e mi nuut de beste kans kreeg. Hij zag zijn schot net over het doel gaan. Na een half uur spelen tekende Dick van Splunder voor de te gentreffer (2-1). Vijf minuten voor de theepauze ging Remco van der Wekken in de fout. Hij maakte een overtreding in het zestienmetergebied en dat was voor dc arbiter aanleiding om een strafschop te geven. Bram Felius maakte geen fout (3-1). In dc vierde minuut van de tweede helft werd Dick van Splunder vlak voor het doel van de tegenstander onderuit gelopen. Hij mocht zelf de elf metertrap verzilveren (3-2).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8