Provincie draagt flink bij aan plannen Renesse 1 Cabine vrachtwagen in brand UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Verborgh tevreden terug naar Antwerpen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ruim twee miljoen voor rotonde, MEC en herinrichting kom Vermoedelijk door technisch mankement Inbraak in woning Zierikzee Controle op snelheid Te veel gedronken Motor van boot gestolen GEBOORTEKAARTJES? 0 dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 14 NOVEMBER 1994 151e JAARGANG NR 25671 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Vanmiddag, maandag, tijdens de begrotingsdebatten, heeft Veerhoek de gemeenteraad op de hoogte gebracht van de pro vinciale bijdrage in de plannen om in Renesse het toeristisch verkeer te scheiden van het lo kale verkeer. De bijdrage van ruim twee miljoen is verwoord in een voorstel van gs aan pro vinciale staten. Die moeten in hun vergadering van 16 decem ber goedkeuring verlenen. Van de 1,75 miljoen die de pro vincie bijdraagt aan de we- genstrüctuur rond Renesse, komt 1.000.000 gulden uit de re guliere middelen voor de aan leg van wegen, voor 2over die passen in het urgentieschema. De resterende 750.000 gulden komt uit het fonds wegen en vervoer. Van het geld moet een rotonde en een weg - de zoge naamde 'by-pass' - naar de Brouwersdam worden aange- Bij de opening van de Randweg Renesse in maart van dit jaar zag het er nog naar uit dat de provin cie voorlopig niet mee zou betalen aan het mobiliteitscenario. Dit weekeinde iverd echter bekend dat gs er 1,75 miljoen voor over hebben. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Sinterklaas komt vroeg dit jaar in de gemeente Wes- terschouwen. De provincie draagt namelijk ruim twee miljoen gulden bij aan drie plannen van het gemeentebestuur. Het gaat om 1,75 miljoen voor de aanleg van wegen en een rotonde in Renesse, drie ton voor herinrichting van de kom Re nesse en 40.000 gulden voor het te houwen Milieu Educatief Centrum. ..Het is een substantiële bijdra ge, maar ik heb er geen zicht op of dit nu veel of weinig is," rea geerde wethouder C. Veerhoek afgelopen weekeinde. ,,Dat komt omdat ik nog niet weet wat uitvoering van het mobili teitsscenario, het verblijfsre- creatief ontwikkelingsplan, het milieubeleidsplan en he* herinrichtingsplan voor de kom Renesse kosten. Die kos ten bewegen zich tussen de vier en de veertig miljoen gulden." .Tevreden? Ja, maar dan voor al omdat de provincie hiermee ons te voeren integraal beleid 'erkent. Het gaat om verschil lende plannen, die onderling met elkaar samenhangen. Op één ervan, de herinrichting van de kom, kregen we meteen een negatieve reactie. Toen ben ik naar partijgenoot Hennekeij toegestapt met het verzoek of hij met de andere gedeputeer den over ons integraal plan wilde overleggen. Daar is nu blijkbaar dit resultaat uitge rold," aldus Veerhoek. Kom Renesse Dan willen gs nog drie ton meebetalen aan de herinrich ting van de kom Renesse. Dit bedrag komt uit de pot voor" stads- en dorpsvernieuwing. Maar voor de kom van Renesse is meer geld nodig. De gemeen te denkt een deel hiervan te kunnen financieren door het opleggen van baatbelasting aan de ondernemers in dit toe- ristis.ch dorp. Tenslotte dragen gs nog 40.000 gulden uit het provinciaal mi lieuprogramma bij als start subsidie voor het Milieu Edu catief Centrum. Als aan de rand van Renesse straks een grote toeristische verzamelparkeerplaats - het transferium - verschijnt, moet de recreant te voet verder. Dat lukt volgens het gemeentebe stuur alleen maar als de voet tocht wordt veraangenaamd door een attractie in de vorm van het geplande Milieu Edu catief Centrum. Transferium In hun voorstel aan de staten laten gs verder weten dat het rijk waarschijnlijk meebetaalt aan het transferium en de daarbij behorende aanpassing van de wegen. Volgens gs zal dat volgend jaar gebeuren via de vervoerregio Zeeland. Wethouder Veerhoek verwacht echter dat de vervoer regio tegen die tijd niet meer bestaat en dat geld dan via Rijkswaterstaat zal worden uitbetaald. Het dagelijks bestuur van de provincie schrijft in het staten - voorstel verder dat er onder zoek wordt gedaan naar het ombouwen van het béstaande fietspad langs de Krayenstein- weg in Westenschouwen tot een parallelweg. Volgens Veerhoek mag aangenomen worden dat dit plan al op de tekentafel ligt en dat over twee jaar kan wor den begonnen met de uitvoe ring ervan. Autokilometers Uitvoering van het mobiliteits schema - in samenhapg.met de genoemde andere plannen - moet het toeristisch verkeer in de gemeente Westerschouwen terugdringen. Naar verwach ting wordt het aantal autokilo meters met 12 procent terugge bracht. Binnen de bebouwde kommen moet de terugloop zelfs veertig procent bedragen. Op de N59 is tussen Nieuwerkerk en Oosterland vanmorgen vroeg de cabine van een vrachtwagen uitgebrand. Het verkeer moest tot rond 11.00 uur vanmorgen, maandag, worden omgeleid over de parallelweg, omdat de chauffeur de vrachtwagen op de N59 stil had gezet nadat hij bemerkte dat zijn cabine in brand stond. De chauffeur, de 40-jarige A. uit Zierikzee, die een wagen van N. BV uit Zwijndrecht bestuurde, wist ongedeerd uit de cabine te komen. De vrachtwagen was onderweg van Zierikzee in de richting Rot terdam. Bij de verkeerslichten van Nieuwerkerk merkte de chauffeur dat er iets mis was. Om nog onduidelijke redenen viel de druk weg en blokkeerden de remmen. Enkele honderden meters verderop zette hij de wagen stilnadat er brand in de cabine was uitgebro ken. Een technisch onderzoek moet de precieze oorzaak uitwijzen. Zes mensen van de politie waren aanwezig om het verkeer in goede banen te leiden. Het korps Duiveland bluste het vuur en assisteerde bij de opruimwerkzaamheden. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - In de woning van een 20-jarige inwoner van Zierikzee is dit weekend inge broken. Uit de woning zijn diverse goe deren gestolen. De politie heeft de zaak momenteel in onder zoek. Een ingesteld buurton derzoek heeft niets opgeleverd. ZIERIKZEE - Zaterdag is tus sen 10.45 eri 11.45 een radarcon trole op snelheid gehouden aan de Lange Blokweg in Zie rikzee. Op de weg mag 80 kilometer per uur worden gereden. Er passeerden 156 voertuigen. De hoogst gemeten snelheid was 110 kilometer per uur. Er wer den 27 bestuurders geverbali seerd. Ongeveer achttien pro cent reed te hard. SCHARENDIJKE - In de nacht van zaterdag op zondag werd een 42-jarige inwoner van Scharendijke aangehou den wegens rijden onder in vloed. Op het politiebureau blies de man 265 ug/1, waarna hij met een boete van 320 gulden naar huis werd gestuurd. BRUINÏSSE - Een 32-jarige Duitser deed zaterdag aangifte van diefstal van een buiten boordmotor. De motor is van zijn boot, die gelegen was in de jachthaven van Aquadelta, weggenomen. ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ H drukkerij lakenman Jannewekken 11 4301 HH Zieril ochtman bv Zierikzee Tel. 01110-16551 Hij kan geld wegsmijten, doch de kunst van te geven verstaat hij niet. Tacitus 3 STREEKTAALMIDDAG Hoog gehalte aan eilandelijk vertier zorgt voor volle Concertzaal. 5 NOMEN NESCIO Ziekenomroep zit te springen om technici en presen tatoren. 7 ATLETIEK Zeeuwse indoortitels voor Delta Sporter De Lang en Van Kralingen. 8 VOETBAL Zierikzee komt twee doelpunten te kort voor periode- titel. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Zierikzee mist periodetitel ZIERIKZEE - Frank Verborgh haalde opgelucht adem nadat zijn ploeg ZHV/Delta Sport de koploper in de tweede divisie van de Nederlandse handbal competitie, Nooyens/Internos, in Etten-Leur ver sloeg. Daarmee is de herenformatie van handbalver eniging ZHV/DeUa Sport gestegen naar de tweede plaats met evenveel punten als de ploeg uit Etten- Leur. Frank Verborgh zette in zijn woning in Antwerpen alles nog eens op een rijtje. ,,De vecht lust was aanwezig. Ik moet de jongens een compliment geven. Hoe spijtig ook ons eerste ver lies was in Delft, hoe goed ze nu spelen in Etten-Leur." Trainer Ton Baas uit Strijen keek minder vrolijk zaterdag avond in sporthal Onderdak. De volleybalman in hart en nieren was machteloos toen het herenteam van volleybalver eniging WEA/MEVO'80 met 0- 3 verloor van Morres Hulst. Hij klaagde over een te smalle se lectie en kondigde aan dat hij op zoek gaat naar nieuwe spe lers. Een week voorafgaand aan het duel tegen Morres Hulst in de landelijke derde di visie F had Baas nog hoge ver wachtingen. Pech achtervolgde zijn ploeg. Joost Timmermans moest zijn come-back vier we ken uitstellen wegens een scheurtje in zijn rechterknie band. Ralph Koper verstuikte op de laatste trainingsavond zijn enkel. „Iedereen kwam vandaag in aanmerking voor een wissel. Maar ik heb geen wisselspelers", zucht Baas. De atletiekjeugd in Zeeland beleefde een fantastische dag in de Zeelandhallen in Goes. Eerst mochten zij met Nelli Cooman de warming-up doen en daarna kon iedereen zich uitleven op het springen, wer pen en lopen. 87 Delta Sport at leten waren afgelopen zaterdag actief bij de 17e Indoor Atle tiek Zeeland. Jan Meulmeester kon zondag middag met een tevreden ge voel sportpark Den Hogen Blok verlaten. De trainer uit Serooskerke (W) zag Zierikzee met 3-0 winnen van Vogelwaar de. Het waren echter twee doel punten te weinig voor de perio detitel. Deze ging naar Luc- tor'88 in Heinkenszand. Sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement Af 49,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 47,00 jaarabonnement 187,00 jaarbonnement met autom. afschr. a 177,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: ■y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer12,4300VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1