Van dorpswinkel tot meubelhuis WEEKEND RECEPT lieve mensen dier in het vizier Joop is actief en speels Rob de Nijs in Heinkenszand Expositie kralenwerkstukken TSSni Meubelrama Nieuwerkerk bestaat 25 jaar Somi Girls in de prijzen Overvaller gezocht Kalfsemencé met champignons en olijven WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA Ze is een beetje lelijk zit niet in d'r vel wordt op school gepest ja, dat weet ze wel En als dan de les begint wordt ze heel erg stil tot de meester plotseling opschrikt van gegil. „Ik ben gepest, m'n hele leven iedereen noemde me konijn ook al ben ik niet de mooiste schelden doet wel pijn". Langeweg Vrijdag 25 november HEINKENSZAND - Op vrijdag 25 november is in De Sten ge in Heinkenszand een concert dat wordt ge presenteerd door Rob de Nijs met zijn voltallige Springband en zangeressen. De carrière van Rob de Nijs be gon in 1963 toen hij met de Lords de hoofdprijs won in 'Tuk op talent'. Hij kreeg daar door een platencontract dat het begin vormde van grote hitsuc cessen als Ritme van de regen, How do you do it, He mamma en Trees. In 1980 had Rob de Nijs veel succes met zijn LP's 'Tussen zo mer en winter' en 'Met je ogen dicht'. Deze laatste langspeel plaat is de eerste die werd ge maakt met Gerard Stellaard als producer. Het werd het best verkochte album van het jaar. Op een feestje ontmoet hij zijn nieuwe vriendin Belinda Meul- dijk die zijn tekstschrijfster wordt. De combinatie Nijs-Stellaard- Meuldijk blijkt goud waard. Er volgt een periode van grote successen waarbij veel gouden platen worden gemaakt. Het nieuwste album van Rob de Nijs komt uit op 14 november. Het heeft de titel Tets van een wonder'. Het is een verzame ling van nieuwe nummers ge schreven door Meuldijk die wordt afgewisseld met covers van stukken van Elton John en Billy Joel. Het concert in De Stenge be gint om 20.30 uur. Kaarten voor het concert zijn onder meer in de voorverkoop verkrijgbaar bij de WV Zierikzee of via te lefoonnummer 01100-13313. Rob de Nijs treedt op in Heinkenszand. (Foto: Govert de Roos bv). OUDDORP - In 't Blaeuwe Huus in Ouddorp is tot en met zaterdag 26 november een ex positie te zien van kralen werkstukken die zijn gemaakt door de heer Meijer uit Nu- mansdorp. Al enkele jaren maakt hij met veel geduld werkstukken van duizenden prachtig gekleurde kralen. Bijvoorbeeld pere- en bonsaibomen, paddestoelen en bloemen. Voor het samenstel len van de expostie werden alle werkstukken bijeen gebracht die hij in de loop van de jaren aan vrienden en bekenden schonk. De expositie is van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag kan men in 't Blaeuwe Huus terecht van 09.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. 380? 9" ,'- >A In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierikzee zit de ge castreerde kruising Pointer Joop. Hij is anderhalf jaar oud en zwart van kleur met witte aftekeningen. Joop is heel actief en speels. Hij vindt het prachtig om achter balletjes aan te rennen. Deze viervoeter heeft veel beweging nodig. Joop kan goed over weg met soortgenoten en katten. Hij is bang voor kleine kinde ren. Het zou ideaal zijn als Joop geplaatst wordt in een gezin met wat grotere kinderen. Deze reu is gemakkelijk van aard en best wel waaks. Wie Joop een goed onderkomen wil geven, of nog meer inlichtingen wil, kan contact opnemen met het asiel aan de Zandweg, telefoon 01110-17013. Het dierenonderkomen is maan dag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 11.00 uur. De kater Chico is (nog) niet geplaatst. In het opvangcentrum zitten twee honden en twintig katten. (Foto: Joop van Houdt). W. Flikweert rechtsmet echtgenote cn zoons Adriaan en Wim in het nieuwe magazijn van Meubelrama aan de Weststraat in Nieu werkerk. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Zijn loopbaan begon toen hij als zestienjarige jongen bij zijn vader in de dorpswinkel aan de Hoge Kerkstraat in Nieuwerkerk kwam werken. Op 50-jarige leeftijd is W. Flikweert eigenaar van Meubelrama; een meubelbedrijf dat een showroom van 1900 vierkante meter omvat, een magazijn van 1200 vierkante meter en een zaak in tweedehands meubelen. Er werken vijftien mensen, onder wie Flikweerts 26-jarige zoon Adriaan en zijn 23-jarige zoon Wim. Ook echtgenote A. Flikweert-Jongejan is af en toe in de zaak te vinden. Op 14 november is het precies 25 jaar geleden dat het bedrijf als 'Meubelrama cash and car ry' van start ging in een schuur aan de Burgemeester Boumanstraat in Nieuwerkerk. Het zilveren jubileum speelt tot november 1995 een rol in de folders met aanbiedingen die het bedrijf huis-aan-huis ver spreidt dp Schouwen-Duive land, Goeree-Overflakkee, Noord- en Zuid-Beveland. Want dat zijn de gebieden waar de klanten van Meubelrama wo nen. Van oudsher 'bestaat op Schouwen-Duiveland de mees te belangstelling voor Meubel rama. De oudste klantenkring kwam voort uit dorpswinkel De Magneet die Flikweerts va der (A. S. Flikweert) in 1938 be gon aan de Hoge Kerkstraat in Nieuwerkerk. Het assorti ment, dat bestond uit huis- houdtextiel, speelgoed, confec tie en kruidenierswaren, werd niet alleen verkocht vanuit de winkel. Flikweerts vader ging ook 'de boer op' om de artike len bij mensen aan huis aan te bieden. Toen W. Flikweert na zijn MULO-opleiding op zestien-jarige leeftijd bij zijn vader in de zaak kwam, nam hij die taak op zich. ,,Op sommige adressen kwam je iedere week. Dat waren men sen die af betaalden. Iedere week moest je dan een bedrag ophalen. Wanneer de buren de auto van De Magneet zagen, kwamen ze ook aanlopen om wat te kopen of te bestellen. Vroeger werd veel aan huis ver kocht." Dat verminderde toen de mensen zelf auto's kregen waarmee ze om boodschappen gingen en aan het eind van de zestiger jaren werd de bestel dienst van De Magneet stop ge zet. Als alternatief daarvoor be sloot F. Flikweert een eigen meubelzaak te beginnen. Sinds de jaren na de Watersnood ramp werden vanuit De Mag neet meubelen verkocht aan mensen die al hun spullen kwijt waren geraakt in het zoute water. „We hadden zelf geen meubelen staan maar gin gen met de klanten naar meu beltoonzalen in Roosendaal of Rotterdam en bestelden dan de meubelen die zij wilden." Flik weert kon van zijn zwager een schuur huren aan de Burge meester Boumanstraat in Nieuwerkerk en daar begon hij op 14 november een eigen meu belzaak. Helemaal in de stijl van de zestiger jaren werd het een cash and carry bedrijf. Goed kope meubelen die de mensen contant moesten betalen en di rect meenemen. ,,De bankstel len werden soms opgehaald met een boerenwagen met een tractor er voor." Omdat Flik weert zelf niet genoeg geld had om een voorraad meubelen te kunnen kopen, had hij een af spraak met de fabrikanten dat ze hem drie maanden op credit leverden. Hij betaalde de meu belen dus pas, wanneer de klanten aan hem hadden be taald. Terwijl zijn vrouw in de zaak was om mensen te helpen, was Flikweert zelf op pad om vloerbedekking te leggen bij de klanten. De naam Meubel rama cash en carry was korte tijd Meubel cash and carry om dat een bedrijf uit Terneuzen met een soortgelijke naam daar bezwaar tegen maakte. Maar toen dat bedrijf ver dween werd het weer Meubel rama. De klanten bestonden vooral uit mensen die ook bij dorps winkel De Magneet kochten. Vanwege de verkoop aan huis kwamen die echter vanuit alle hoeken van Schouwen-Duive land. De schuur, waar 200 vier kante meter ruimte beschik baar was om de meubelen uit te stallen, was al snel te klein. Flikweert nam J. van Dreven in dienst om hem te helpen en ook zijn broer Adrie Flikweert was actief in de zaak. Anderhalf jaar na de oprich ting verhuisde Meubelrama cash and carry naar een locatie langs de Rijksweg N59, waar Flikweert de schuren kon hu ren van aardappelhandelaar Van der Linde, die met zijn be drijf stopte. JEen schuur werd ingericht als showroom (van 400 vierkante meter), de andere werd magazijn. Door groei van de zaak ontstond binnen enke le jaren opnieuw ruimtege brek. De meubelen werden op geslagen in allerlei schuren in Nieuwerkerk en de tafels en kasten in de showroom moes ten op ingenieuze wijze op el kaar worden gestapeld om ze allemaal een plaatsje te geven. In 1975 werd de bedrijfsruimte uitgebreid tot 800 vierkante meter en in 1979 kon opnieuw een uitbreiding worden gerea liseerd omdat de locatie aan de Rijksweg inmiddels de bestem ming detailhandel meubelen kreeg. Showroom en magazijn kregen toen een oppervlakte van 1900 vierkante meter. De expansie kwam ook tot uiting via het oprichten van een be drijf in tweedehands meube len. De cash and carry-formule werd losgelaten. Mensen kon den hun oude meubelen inrui len en die werden dan weer ver kocht in een bedrijf dat Flik weert samen met zijn zwager Nico van der Wekken oprichtte in de schuur aan de Burge meester Boumanstraat waar hij ooit zijn bedrijf begon. Het bedrijf in tweedehands meube len kreeg de naam Wico, afge leid van de beide voornamen van de initiatiefnemers. Later werd het bedrijf uitgebreid in een schuur aan de Deltastraat en daarna werd het gevestigd aan de Weststraat. Daar is het nu nog steeds, maar dan onder leiding van A. van Dijke. Van 1972 tot 1979 had Meubel rama een filiaal in de Massa markt in Ouddorp. Dat werd geleid door Flikweerts vader, nadat de winkel in de Hoge Kerkstraat was gesloten. Het filiaal werd weer opgeheven omdat A. S. Flikweert 65 jaar werd en de bedrijfsruimte in Ouddorp geen uitbreidingsmo gelijkheden had. Inmiddels was Meubelrama ook op Goeree-Overflakkee een be grip geworden, zodat vanuit dat gebied steeds meer klanten kwamen naar Nieuwerkerk. Omdat verdere uitbreiding niet direct mogelijk was, werd achter de zaak in tweedehands meubelen aan de Weststraat een nieuw magazijn gebouwd voor het meubelhuis aan de Rijksweg. Zo hoopt men daar in januari 1995 (na een verbou wing) ook het voormalige ma gazijn in gebruik te kunnen ne men als showroom. Het meubelassortiment breid de zich in de loop van de jaren uit tot allerlei stijlen van strak modern tot klassiek. Een rui me sortering heeft het bedrijf in de romantische grenen stijl die de laatste jaren zo populair is. Gedurende het jubileum jaar, dat loopt tot november 1995, worden de klanten via de folders van het bedrijf, betrok ken in de viering van het zilve ren jubileum. Er komen specia le aanbiedingen. In het jubi leumjaar wordt ook de uitbrei ding van de showroom feeste lijk in gebruik genomen. De toekomstwens van de familie Flikweert is uitbreiding van het bedrijf aan de achterzijde tot 3500 vierkante meter show room. „Het aanbod van meube len wordt steeds groter en men sen kopen vaker nieuwe meu belen. Dat komt omdat zij be hoefte hebben aan verandering van hun interieur en omdat zij nog een goede prijs kunnen te rug krijgen voor hun oude meubelen." HEINKENSZAND - Het majo- rettenkorps De Somi Girls uit Middelharnis heeft afgelopen zaterdag een aantal prijzen in de wacht gesleept tijdens het Concours van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen in Hein kenszand. De B-groep van het majoretten- korps behaalde een eerste prijs in de jeugddivisie. Een tweede prijs werd in de wacht gesleept door de A-groep, die vorig jaar promoveerde naar de tweede divisie. Mede dankzij een gift van het Anjerfonds van 535 gulden kunnen er voor deze laatste groep nieuwe unifor men aangeschaft worden. Meisjes van zes jaar en ouder die graag majorette willen worden, kunnen op donderdag van 17.30-19.30 uur komen kij ken in de J. C. van Gentschool in Sommelsdijk. Behalve de wekelijkse training en de di verse optredens op festivals, concoursen en braderieën ver zorgt de activiteitencommissie van de vereniging regelmatig gezellige avonden. Voor infor matie: telefoon 01870-85957. Naar aanleiding van de bru te beroving op de café- eigenaar van de Porseleinen Tap aan de Vondelsingel in Rotterdam op zaterdag 22 ok tober is door de politie van het district De Eilanden een re chercheteam geformeerd. In middels is een signalement be kend van de vermoedelijke da der: ongeveer 20 jaar oud, lengte 1,65 1,70 meter, kort zwart stijl haar (stekels). Hij was gekleed in een donker kleurig jack. De buit bedroeg ongeveer duizend gulden. Het wapen dat de overvaller ge bruikte lijkt op eenjlexibele lintzaag van ongeveer vier millimeter dikte. Het lijkt op staaldraad, voorzien van korte vlijmscherpe punten en aan de uiteinden zit een soort hand greep. Hierdoor werd de keel/halsstreek van het 57- jarige slachtoffer op drie plaatsen diep ingekerfd met als gevolg diepe steek- en snij- wonden. Getuigen, die infor matie kunnen verstrekken of de verdachte in de bewuste nacht hebben gezien wordt verzocht contact op te nemen met de politie in Spijkenisse, telefoon 01880-77444. Basisbereiding stoven: Zout, kruid en bebloem het vlees. Schroei het in uitge- bruisde en lichtbruine boter aan weerszijden dicht en bak het bruin. Neem het vlees uit de pan en blus de braadboter af met water. Doe het vlees terug in de braadpan en stoof het met ge sloten deksel zachtjes gaar. U heeft nodig voor 4 personen: 500 gram riblappen of uitge beende kalfsborst, in plakjes van ca. 25 gram gesneden 4 eetlepels olijfolie 1 klein potje uitgelekte zil veruitjes 1 eetlepel gehakte dille 2 tenen knoflook 1 theelepel tijm 250 gram kleine champig nons, in plakjes gesneden l'/2 deciliter witte wijn Vs liter room 12 zwarte olijven, ontpit 12 groene olijven, ontpit bloem zout peper Kruid de plakjes kalfsvlees met zout en peper en bebloem ze. Verhit de olijfolie in een grote, ondiepe casserol en bak daarin de plakjes kalfs vlees tot ze mooi bruin zijn. Neem het vlees uit de cas serol en fruit in dezelfde olie de zilveruitjes. Doe vervol gens het kalfsvlees weer in de pan, samen met de dille, knoflook, tijm en champig nons. Giet de witte wijn ero ver en kruid alles met zout en peper. Zet het vuur hoger tot het geheel begint te koken. Sluit dan de casserol, temper het vuur en laat de stoofpot circa anderhalf uur sudde ren. Roer af en toe met een spatel om aankleven te voor komen. Voeg er vijftien mi nuten voor het opdienen de olijven en de room aan toe. Bind het gerecht eventueel iets bij met allesbinder. Lekker met rijst, gekookt met een snuifje saffraan. Voedingswaarde per portie: Energie: 2015 kJ (480 kcal) Eiwit: 29 gram Vet: 36 gram Koolhydraten: 9 gram De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 26 oktober zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- Suzanne Boel, Jongkoenstraat 50, Goedereede De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- C. van der Wielen-Schot, Meidoornstraat 6, Nieuwerkerk De derde prijs: Een waardebon van f 10,- A. v. d. Berg, Graaf v. Egmondstraat, Oud-Beijerland De sleutelwoorden van de puzzel van 1 Groen als gras i oktober zijn: De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 18 november in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 1. volmaakt bezien; 6. lid van één van de zwarte rassen uit Afri ka beneden de Sahara; 9. dwarsligger voor spoorrails; 10. fijnproever; 11. schilderstuk; 12. niet samengesteld; 13. extra uitkering op aandelen enz.; 15. bevestigen: 18. de totale hoeveelheid boter geproduceerd in een samen hangend economisch gebied; 19. rechten; 20. achteruitgaan; 22. funda ment; 25. naar de letter; 26. gemiddelde groeihoogte; 27 arbeidzaam; 28. langs scheikundige weg verkregen grondstoffen die natuurlijke grondstoffen kunnen vervangen. Verticaal: 1. sneeuwpanter; 2. godsdienstoefening; 3. vergiftige, olieachti ge, bruingele vloeistof; 4. zendstation; 5. damp van zich geven; 6. volstrekt niets; 7. lekkernij; 8. zo dat er bijna aanraking plaatsvindt; 13. het verschul digde overhandigen boven hetgeen men al voldaan heeft; 14. krachtig, af doende; 16. boek met aantekeningen over het verloop van een produktiepro- ces enz. (mv.); 17. ordelijke schikking; 21. idee; 22. effen, vlak; 23. leefregel wat spijs en drank betreft; 24. lange, smalle insnijding. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters in de vakjes: 11, 19. 1, 27, 28, 15. 12, 14, 20. 8, 26, 28, 2. 6. CNIafc Noort A-1- 4271

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 23