gemeente Z rikzee DRUKWERK VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Jfffj GEMEENTE DUIVELAND Dit is het moment om te verhuizen naar de Toyota Camry Customwagon. DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE ffD TOYOTA A r Demonstratie wagen Camry Customwagon. Heel Toyota. Bouwaanvragen Besluiten Wet milieubeheer GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Een (loop)baan begint bij het arbeidsbureau! Arbeidsbureau BODEMONDERZOEK WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA Drugs, daar laat ik me niet gek door maken Als u d<^zo rubriek regelmatig gelezen hebt, weet u waarschijnlijk nu meer over verslaving dan aan het begin van het jaar. Toch zijn ër waarschijnlijk nog ve le vragen. Nu het einde van het jaar nadert zou het plezierig zijn om yan de lezers te vernemen of er vol gend jaar weer een rubriek in deze krant moet ver schijnen die over drugs gaat. Het blijkt echter niet eenvoudig om met de lezers van deze rubriek in kon- takt te komen. Vragen, waarbij de anonimiteit ge waarborgd is, worden er niet gemakkelijk gesteld. Of zou iedereen in Zierikzee al alles weten over (jrugs? Dat kan ik me niet voorstellen. Vandaar dat ik graag van u, lezers, willen horen of u er wat van beeft opgestoken en of u nog vragen heeft ten aanzien van alc -hol of drugs waarop u een antwoord wilt. Schrijf daarom uw reactie op deze rubriek naar de gemeente Zierikzee t.a.v. A. C. Francke, zorgcoördi- hator drugs, zodat ik weet of en hoe we volgend jaar verder moeten met de voorlichting over drugs in de gemeente Zierikzee. Nieuwe ideeën zijn van harte welkom. Volgende maand hoop ik u op de hoogte te brengen van-het vervolg van deze rubriek of... het einde er van J Uiteraard vermeld ik nog even het spreekuur van de ze maand, dat is op dinsdag 30.11.94 van 10.00 tot 12.00 uur in gebouw De Driehoek (Stichting Jeugd), Kerkhof 8. A. C. Francke, zorgcoördinator drugs Zierikzee p/a Gemeente Zierikzee, Postbus 5003, 4300 KA Zie rikzee Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen meldingen op grond van artikel 8.41 Wet milieubeheer zijn ingekomen voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbe drijven milieubeheer van: 1;. de hee L. N. Hanse, Platteweg 6 te Zierikzee; 2. de heer A. van de Sluis, Boerenweg 14 te Zierik zee. Informatie over genoemde meldingen kunt u verkrij gen bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeen tesecretarie te Zierikzee (tel. 01110-13151). ingevolge artikel 28, lid 6 en artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat gedeputeerde staten van Zeeland bij besluit van 18 oktober 1994 hebben goedgekeurd de derde gedeeltelijke herzie ning van het bestemmingsplan ..Kaaskenswater". Genoemd besluit ligt met ingang van 10 november 1994 gedurende 6 weken ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, ter inzage en treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om' voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afde-| ling bestuursrechtspraak van de Raad van State is in-( gediend treedt dit besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Gedurende de ter inzage termijn kunnen belangheb benden die aantonen in redelijkheid niet in staat te zijn geweest schriftelijke bedenkingen in te brengen bij gedeputeerde staten, beroep instellen bij de Kroon, tegen de goedkeuring door gedeputeerde sta ten van het plan. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, Afdelingbestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gelijktijdig met het indienen van het beroepschrift kan er een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Herziening bestemmingsplan „Uitbreidingsplan in onderdelen .Kaaskenswater Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ingevolge artikel 28, lid 6 en artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat gedeputeerde staten van Zeeland bij besluit van 18 oktober 1994 hebben goedgekeurd de herziening van het bestem mingsplan Uitbreidingsplan in onderdelen Kaas kenswater". Genoemd besluit ligt met ingang van 10 november 1994 gedurende 6 weken ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, ter. inzage en treedt in werking s na afloop van de beroepstermijn. Bestemmingsplan Poortambacht 10" Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken in verband met het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 10 november 1994 gedurende vier weken ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken (alsmede in de openbare bibliotheek ,,De Stolpe" aan het Haring- vlietplein) ter inzage ligt het ontwerp van het be stemmingsplan Poortambacht 10". Ingevolge artikel 13, lid 1 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening zijn gronden aangewezen ten aanzien waarvan de verwerkelijking van het plan in de naaste toekomst nodig wordt geacht en waarvan het gebruik afwijkt van het bestemmingsplan. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent dit ontwerp-plan kenbaar maken bij de gemeenteraad. Derde gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Kaaskenswater" Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State is in gediend treedt dit besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Gedurende de ter inzage termijn kunnen belangheb benden die aantonen in redelijkheid niet in staat te zijn geweest schriftelijke bedenkingen in te brengen bij gedeputeerde staten, beroep instellen bij de Kroon, tegen de goedkeuring door gedeputeerde sta ten van deze herziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, Afdelingbestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gelijktijdig met het indienen van het beroepschrift kan er een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE bouwjaar: 1994 -& km-stand: 4.000 -4:- kleur: d. groen micamet. Nieuwprijs 58.000.- NU 50.000,- W i een zeer ruime living, aangebouwde serre en met de representatieve, onder architectuur gebouwde grenzeloos comfort maakt de Camry Customwagon Camry Customwagon En doen wi| u een bijzonder uw verhuisplannen concreet Als u nu bij ons binnen- aanbod dat u onmiddellijk doet besluiten om te komt. kunnen wij u uitgebreid kennis laten maken verhuizen naar de riante Camry Customwagon. Burg. Boumanstraat 3, 4306 CP Nieuwerkerk, 01114-2624 b.g.g. 3356 Off. Toyota-dealer voor Schouwen-Duiveland GEMEENTE De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: Chr. Woningbouwvereniging Schouwen-Duive land - verbouw schuur, Haverstraat 31. Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering van I november I994 o.m. de volgende bouwvergunningen verleend: a. J. A. Kieviet - bouw schuur, Noorddijk 21 b. I. Schults - verbouw woning, Boomdijk 16 c. Rabobank - wijziging entree en voorgevel, Lange Ring 2 d. Catamaranvereniging Bru - bouw verenigings gebouw, Strandweg 9 e. W.S.V. Bru - plaatsen berging, Werk havenweg J f. M. J. de Jonge - plaatsen vlaggemast, Strandweg 4 De bouwvergunningen onder c t/m e zijn verleend na het verlenen van vrijstelling van het betreffende bestemmingsplan. Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon 0III3-I25I postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01II3-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Overige besluiten: Saman Vis- en Palinghandel, standplaats vergunning voor het jaar I995 op het Kerkplein op woensdag- en zaterdagmorgen. Burgemeester en wethouders hebben vastgesteld de ontwerp-beschikking ingevolge de Wet milieubeheer voor het transportbedrijf van J. Hanzen, Zuidweg 2a. De ontwerp-beschikking, die is gericht op vergunningverlening' onder voorwaarden en andere relevante stukken liggen met ingang van 10 november 1994 gedurende vier weken in het gemeentehuis voor een ieder ter inzage. Op verzoek kunnen de stukken buiten kantooruren worden ingezien. Ook wordt - op verzoek - een mondelinge toelichting op de stukken gegeven. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijke bedenkingen indienen. Daarnaast kan worden verzocht om een zitting, waarbij de mogelijkheid bestaat mondelinge bedenkingen in te dienen. Op verzoek worden de gegevens van de indieners van bedenkingen niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, bij ons worden ingediend. Bruinisse, 9 november 1994 Openbare raadsvergadering tijdstip: donderdag 17 november 1994, 19.30 uur plaats: gemeentehuis te Scharendijke agenda: 1/4. Opening, spreekrecht v.h. publiek, notulen ver gadering 20.10.94, ingekomen stukken en medede lingen 5. Vaststellen voorbereidingsbesluit, voor perceel Elkerzeeseweg 10 te Scharendijke 6. Vaststellen voorbereidingsbesluit, voor perceel" aan de Schelpweg te Ellemeet 7. Vaststellen nadere overeenkomst inzake exploita tie van plan De Bout c.q. Zeeland Village te Scharen dijke 8. Aanvullend krediet voor aanpassing riolering In laag te Scharendijke 9. Krediet voor vervaardigen aantal Grootschalige Basis Kaarten 10. Krediet functiewaardering 11. Vaststellen Spaarloonregeling Middenschouwen 12. Jaarrekening 1993 Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland 13. Vaststellen van uit de agenda voortvloeiende be grotingswijzigingen 14. Rondvraag en sluiting. Tijdens de raadsvergaderingen kan het publiek ge bruik maken van het spreekrecht, waarvoor een half uur beschikbaar is. Per spreker is er gelegenheid gedurende maximaal 5 minutenm het woord te voe ren, ook als er over meer dan één onderwerp wordt gesproken. Indien er meer dan zes sprekers zijn, wordt het maximum van 30 minuten naar even redigheid over de sprekers verdeeld. Het is alleen mogelijk het woord te voeren over onder werpen die op de raadsagenda zijn vermeld, met uitzondering van punten betreffende het doen van keuzen, voordrachten of aanbe velingen van personen en de rondvraag. De raadstukken liggen met ingang van 10 november 1994 tussen 08.30 en 12.00 uur voor het publiek in het gemeentehuis ter inzage. Aangevraagde bouwvergunning (art. 41 Woningwet) - R. J. Hoogendoorn, veranderen zijgevel woning, Dijkstraat 22 te Scharendijke. Wet milieubeheer Aangevraagde vergunningen (art. 3.19, lid 2 Algemene wet bestuursrecht) Bij burgemeester en wethouders is een aanvraag om vergunning in het kader van de Wet milieubeheer in gediend door: - J. de Bakker, Hogeweg 12 te Scharendijke (een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning) - voor een varkensfokkerij en -mesterij. Ver- seputseweg 32 te Kerkwerve - G. van der Sluis, Provincialeweg I te Kerkwerve - voor het oprichten en in werking hebben van een landbouwbedrijf met schapenfokkerij. Provinciale weg I te Kerkwerve - Gemeente Middenschouwen, Platteweg 33 te Scharendijke - voor het oprichten en in werking hebben van de reeds in gebruik zijnde gemeente jachthaven Kloosternol te Scharendijke, kad. bek. gem. Middenschouwen, sectie G. nr. 457, 452 en 392. Ter inzage De aanvragen, de ontwerp-besluiten - die gericht zijn op vergunningverlening onder voorschriften - en andere relevante stukken liggen van 10 november t/m 7 december 1994, op de gemeentesecreta rie. afdeling Algemene Zaken, ter inzage: - op elke werkdag tussen 8.30 en 12.00 uur - buiten kantooruren (na telefonisch verzoek) tus sen 12.00 en 16.30 uur. Bedenkingen In bovenstaande periode kunnen bedenkingen tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk door een ieder bij het college worden ingediend. Daarnaast kan men verzoeken om een zitting, waarbij eenie der de gelegenheid heeft tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besfuit en tot het mondeling in brengen van bedenkingen daartegen. Hiervoor kan telefonisch contact worden opgenomen met de af deling Algemene Zaken van het gemeentehuis. Wie een schriftelijke bedenking heeft ingediend, kan ver zoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Het verzoek moet schriftelijk on der vermelding van de persoonlijke gegevens tegelijkertijd met de schriftelijke bedenking worden ingediend. Beroep Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) beden kingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State te gen het uiteindelijke besluit, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen tegen het ont werp van het besluit, of als de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Aangevraagde vergunning (art. 3.30 Algemene wet bestuursrecht) Burgemeester en wethouders zijn voornemens de op 17 mei 1982 verleende hinderwetvergunning aan: - J. Goudzwaard, Verseputseweg 24 te Kerkwer ve - voor het oprichten en in werking hebben van een timmerbedrijf aan te passen door de oude voorschriften in te trekken en daar adequate voorschriften voor in de plaats te stellen. Tijdens een milieucontrole is gebleken dat de huidi ge voorschriften van de vigerende vergunning niet adequaat zijn. Ter inzage Het ontwerp-besluit tot wijziging van de vergun ning, de bijbehorende voorschriften en andere rele vante stukken liggen van 10 november t/m 7 de cember 1994 ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene zaken, ter inzage: zie hierboven. Bedenkingen In bovenstaande periode kunnen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit tot ambtshalve wijziging over te gaan. schriftelijk door eenieder bijTiet college wor den ingediend. Daarnaast kan men verzoeken om een zitting, waarbij eenieder de gelegenheid heeft tot een gedachtenwisseling over het ontwerp besluit en tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Hiervoor kan telefonisch contact worden opgenomen met de afdeling Algemene Za ken van bet gemeentehuis. Wie een schriftelijke be denking heeft ingediend, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek moet schriftelijk, onder vermelding van de persoonl'ikc gegevens, tegelijkertijd met de schrif telijke denking worden ingediend. Beroep Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) beden kingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State te gen het uiteindelijke besluit, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen tegen het ont werp van her besluit, of als de belsuitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. 9 november 1994, Burgemeester en wethouders van Middenschouwen JlPlUim— JUJIiacn'- Ulllllicn BEKENDMAKINGEN WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 11 november 1994 ligt, gedurende een periode van veertien dagen, ter gemeentesecretarie (tijdens werkdagen gedurende de openstellingsuren van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage het ver zoek om vrijstelling van het bestemmingsplan ,,Kom Nieuwerkerk", ingediend door dhr. B. J. Bij de Vaate, ten behoeve van het bouwen van een garage aan de El zenstraat 31 te Nieuwerkerk, op het perceel kada straal bekend gemeente Duiveland sektie A nr. 1167 (ged.); Het betreft een verzoek om vrijstelling, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening'. Gedurende de genoemde periode van veertien dagen kan een ieder, schriftelijk en gemotiveerd bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders van Duive land, tegen het verlenen van vrijstelling van het be treffende bestemmingsplan. BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED" De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 11 november 1994 ligt, gedurende een periode van veertien dagen, ter gemeentesecretarie (tijdens werkdagen gedurende de openstellingsuren van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage de bouwaanvraag van dhr. D. Heyboer, Lageweg 48 te Sir- jansland, voor het oprichten van een hooiberg met stal, op het perceel kadastraal bekend gemeente Dui veland sektie H nr. 615. Daar deze bouwaanvraag geen strijdigheden vertoont met het vigerende bestemmingsplan „Buitengebied" en eveneens niet met de herziening van het plan „Bui tengebied", is het college voornemens middels toepas sing van artikel 50 lid 5 van de Woningwet de wettelij ke aanhoudingsplicht te doorbreken. Gedurende de genoemde periode van veertien dagen kan een ieder, schriftelijk en gemotiveerd, bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders van Duive land, tegen voornoemde anticipatieprocedure. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Duiveland maken ingevolge de artikelen 8.1 en 13.10 van de Wet Milieu beheer bekend dat bij hen is binnengekomen een aan vraag ingevolge de Wet Milieubeheer voor een vergun ning van Camping „De Kreekoever", Baalpapenweg 1 te Ouwerkerk. De aanvraag betreft het in werking hebben van een camping op het perceel kadastraal be kend gemeente Duiveland, sectie D. nr. 23 en sectie E nr. 103, plaatselijk bekend Baalpapenweg 1 te Ouwer kerk. Zij zijn voornemens om positief op de aanvraag te be schikken, onder het stellen van voorschriften ter be scherming van het milieu. Hiertoe is de vergunning in ontwerp vastgesteld. De aanvraag en de ontwerpvergunning alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage op de gemeentesecretarie te Nieuwerkerk, van 10 no vember 1994 totdat de definitieve beschikking op de aanvraag is genomen elke werkdag van 09.00-12.00 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de be schikking kunnen schriftelijk worden ingediend bij hun college van 10 november 1994 tot 23 december 1994. Tijdens deze periode kunnen de aanvraag en de ontwerpvergunning alsmede de hierop betrekking hebbende stukken worden ingezien, iedere werkdag van 09.00 uur-12.00 uur en van 13.00 uur-16.00 uur en (na telefonische afspraak) op maandagavonden van 18.30-21.30 uur. Een ieder kan mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen, indien daartoe vooraf telefonisch wordt verzocht. Hierbij wordt dan tevens de gelegenheid geboden tot een gedachtenwis seling omtrent de aanvraag en de ontwerpvergunning. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gege vens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte-'. lijk en gelijktijdig met het bezwaarschrift bij hun col-; lege worden ingediend. Beroep tegen de definitieve vergunning kan later, be halve door de aanvrager en de adviseurs, slechts wor-i den ingesteld door diegene die tegen het ontwerp varr de vergunning bezwaren hebben ingebracht, alsmede door belanghebbenden die aantonen dat zij redelijker wijs niet in staat zijn geweest om bezwaren in te bren gen tegen het ontwerp van de vergunning. Burgemeester en wethouders voornoemd, De wnd. burgemeester, G. HOKKEN De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 9 november 1994 VOOR MOOI EN DOELMATIG DRUKWERK. DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE TREKKERCHAUFFEUR M/v DE BAAN: Wij zoeken een ervaren all-round irckker- Chauffeur voor hei bedienen en onderhouden landbouwma chines zoals naaimachines. Ivdden-Jrais. clfrijdcndc rooi- machines c.d. Mei belrefl coniractwcrk mei regelmatig overwerk. DE VEREISTEN: Ervaring wcl bel repareren van land bouwmachines sirekl lot aanbeveling. DE WERKPLEK: Middelharnis. VOOR INFORMATIE: Linda Christis. Arbeidsbureau Zierikzee. «1110-12953 (vac. nr. 8042-94). ARBEIDSBUREAU ZIERIKZEE verplicht voor: bouwvergunningen onrocrendgoed transacties Wij zijn gespecialiseerd en goedkoop! European Metal Recovery BV Kerksteeg 3 tel. 01879-1117 3251 AM Stellendam fax 01879-2602

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 16