DFS speelt kat en muis tegen tien spelers uit Nieuwland Bruse Boys ondergaat metamorfose Off-day voor SKNWK Brouwershaven pakt punt bij koploper Zierikzee heeft weer geen doelpuntenmakers Scheidsrechter nekt Zonnemaire bij Robur MAANDAG 7 NOVEMBER 1994 NR 25667 9 Nieuwland-keeper valt geblesseerd uit en speler krijgt rode kaart Anco van de Linde wordt in het zestienmetergebied onderuit gelopen door Nieuxvland-speler Chris Meulman. (Foto: Joop 'van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Aanvoerder Clement Rijnberg hoopt dat het tij nu ge keerd is bij DFS. Vorige week een overwinning op Brouwershaven en afgelopen zaterdagmiddag een forse 6-0 winst tegen Nieuwland. „Ik denk dat we elkaar nu gevonden hebben in het veld. We spelen nu 4-3-3 en je ziet dat het veel beter gaat. Het heeft even geduurd voor we dit spelletje kunnen spelen, maar de nul achterin zegt al voldoende", aldus Clement Rijnberg die na de wedstrijd even moest steunen op de hoekvlag. „Ik heb een zeer bovenbeen." Peter Aertssen was tevreden na de 6-0 winst. ,,Ik denk dat we de naweeën uit de tweede klas afdeling nu hebben overwon nen.. Echt, als we vorige week hadden verloren van Brou wershaven, dan had ik mijn ontslag ingediend. Ik heb be grepen dat mijn geluid tijdig is gehoord", knikte Aertssen uit Goes tevreden. „Ondanfcs.dat we de eerste vier,. wedstrijden hebben verloren is de sfeer altijd goed gebleven. We hebben er rustig over ge praat in de groep en iedereen was er van overtuigd dat wij als team gewoon een beter re sultaat neer kunnen zetten. Ik denk dat we nu geconcentreerd spelen en dat levert doelpunten op. Misschien was de eerste helft wat chaotisch en in de slotfase hadden we gewoon Nieuwland moeten uitbuiten. Ploeg uit Bruinisse werkt vier goals achterstand weg OOSTKAPELLE - „Triest, zeer triest. Weggevertjes. Volledig onverdiend. We hadden het al lang af moeten maken", was Oostkapelles trainer Stoffel Schipper eerste en emotionele reactie na het laatste fluitsignaal. Emotie, ook aan Bruse Boys zijde, maar dan van een ander gehalte. Hossend en dansend vierden de Bruena- ren, na een overigens terecht verkregen 4-0 achterstand, na negentig minuten alsnog het behalen van een punt. Oostkapelle tegen Bruse Boys, de topper in de 3e klasse A, eindigde in 4-4. Kansloos onderuit tegen Zaamslag ZAAMSLAG - „We hebben slecht gevoetbald. Ik heb vandaag geen SKNWK gezien. Verliezen kan altijd, maar zo...", verwoordde Piet Diepenhorst zijn teleur stelling. De trainer uit Stad aan 't Haringvliet zag mede door een gebrek aan instelling en bezieling zijn team, SKNWK, met 2-0 verliezen van het Zeeuws-Vlaamse Zaamslag. Oude tijden herleefden in Oostkapelle. In een grijs verle den was het immers de ploeg uit Bruinisse die in een onder ling treffen met 4-1 leidde. Toen kwam Oostkapelle terug naar 4-4. Nu waren de rollen dus om gedraaid. De 88e minuut We schrijven de 88e minuut van de wedstrijd. Stand Oostkapel le - Bruse Boys 4-2. Na een af geslagen corner komt Tonnie van den Berge in balbezit, pas seert een man en schiet van ruim twintig meter de bal ach ter keeper Mohammed El Bak- kaoui. 4-3 op het scorebord en Oostkapelle trapt af. Als ja gers op hun prooi vliegen Ton nie van den Berge, Jacob van den Berge, Willem Webers, Eric Bleiji en Peter Willemse op de man in balbezit af. Oostkapel- le-speler Harrie Koster, over donderd door het aanstormen de geweld, schuift de bal in de voeten van Peter Willemse. Wil lemse haalt de achterlijn en zijn knappe voorzet wordt doqr Jacob van den Berge vallend ingekopt. Het betekent de 4-4 eindstand in een met vlagen knotsgekke wedstrijd. „Ongelooflijk, onvoorstelbaar. Dat gebeurt niet veel meer", reageerde Eric Bleiji zichtbaar opgelucht. „Voor het gevoel is dit nog mooier dan winnen", vulde keeper Jacob Muller aan. Zo vierde Bruse .Boys het gelijkspel als meer dan dat. Lange tijd leek Bruse Boys ech ter nergens aanspraak op te kunnen maken. Voetballend, zonder te weinig overleg en met ongestructureerd voetbal, kon de ploeg zeker de eerste helft niet op tegen het opper machtige Oostkapelle. Het ex periment om spits Jacob van den Berge op de rechtshalfpo- sitie te laten spelen mislukte compleet. „Ik wilde met vier middenvelders gaan spelen omdat we de laatste wedstrijd de slag op het middenveld ver loren. We hadden het doorge sproken met de ploeg, maar het werkte niet", verklaarde Theo Moerland de positiewisselin gen. Vier gezet „Ik heb er vandaag vier gezet", vertelde de man van de wed strijd, Jacob van den Berge. „Die tweede en derde goal van Oostkapelle begonnen bij mij." Na de grote achterstand toonde Van den Berge met zijn twee treffers aan waar hij thuis hoort, namelijk gewoon in de spitspositie. Na ruim een kwartier spelen in de wedstrijd tussen Oostkapel le en Bruse Boys kwam de thuisploeg op 1-0. Een schot van Eric Wattel bleek, mede doordat het van richting werd veranderd, onhoudbaar voor keeper Jacob Muller. Bij de 2-0, negen minuten later, ging kee per Muller niet vrijuit. Harro Hazelaar kon, doordat de kee per uit zijn goal kwam, de bal gemakkelijk breed leggen op Wilfred Schipper, die simpel binnenschoot. Muller, de vaak zo sterke Bruse Boys-keeper, had een van zijn mindere dagen, want ook na die goal zat hij een aantal ke ren flink naast de bal. Geluk kig voor hem bezorgde dat de ploeg geen grotere achterstand. Die kwam er wel, kort voor rust. Wilfred Schipper, na een voorzet van Harro Hazelaar, scoorde met een omhaal 3-0. Een minuut later dwarrelde een schot van Bernard Meireso- ne achter de Bruse keeper. Bij na vanaf de aftrap scoorde Bruse Boys 4-1. Een voorzet van Jakkoo Brouwer werd door Eric Bleiji richting de tweede paal ingetikt. Na rust trok Bruse Boys ten aanval. Oostkapelle leek zo te denken op rozen te zitten, ver prutste via Harro Hazelaar een unieke kans op 5-1, en dat maakte Bruse Boys steeds ster ker. Zeker toen na ruim een kwartier na een goede actie van Peter Willemse Jacob van den Berge de 4-2 liet aanteke nen. Iedereen wilde zo graag scoren en dat is dan weer fout." DFS speelde het spelletje kat en muis. Bij een 2-0 voorsprong kreeg Nieuwfand-speler Hans Schotman op slag van rust zijn tweede gele kaart van de goed leidende scheidsrechter Ko Kooman uit Goes. Twee zware overtredingen leverden dus rood op en Schotman mocht in de tweede helft niet meer terug Toch leek Qostkapelle tot kort voor tijd de twee punten in de zak te hebben. Tonnie van den Berge, met èèn van zijn weini ge sterke acties, en Jacob van komen. In de 62e minuut moest Nieuwland-keeper Ronald Ver meulen het veld geblesseerd verlaten en nam de speler Rob van Waarde de honneurs waar in het doel. Voor DFS was toen de wed strijd bij een stand van 3-0 al gelopen. Daarvoor zagen de ruim honderd toeschouwers een aardig spelend DFS met een uitstekende keeper Edwin van der Zande. Hij zou die mid dag geen fout maken. „Ik speelde geconcentreerd. Niet twijfelen bij uitlopen, maar goed kijken wat er voor mij ge beurt", liet de keeper na afloop weten. Na drie minuten spelen kreeg Michel Pleune al een dot van een kans. Echter, hij kon de lange pass van Ferry Jansen niet meer onderscheppen. Tien minuten later produceerde een Nieuwlandspeler haast een ei gen doelpunt en in de 22e mi nuut moest Ronald Braam red ding op de DFS-doellijn bren gen. Michel Pleune had inmid dels zijn derde kans om zeep geholpen. Uiteindelijk was het Herber Goudzwaard die uit een strafschop DFS op 1-0 voor sprong bracht. Daarvoor was Anco van der Linde in het zestienmetergebied gevloerd door Chris Meulman die daar voor ook een gele kaart ont ving. Kansloos De goed keepende Edwin van der Zande redde in de 34e mi nuut de gelijkmaker en Michel Pleune miste na een voorzet van Anco van de Linde. Toen Ronald Braam in de 38e mi nuut een vrije trap van Ferry Jansen in de bovenhoek schop te (2-0) was Nieuwland al kans loos voor een overwinning. Hans Schotman kreeg terecht een rode kaart voor zijn harde acties en Peter Aertssen moe^t zich nog even boos maken over het geklungel in de defensie. In de tweede helft was het na drie minuten al 3-0 door de ja rige invaller Arco Dekker (hij den Berge, beslisten echter an ders. „Dit is in ieder geval een more le opsteker voor ons", besloot trainer Theo Moerland. is 25 geworden) die de bal han dig over keeper Vermeulen wipte. Tien minuten latei- mocht René Brussé een goal uit het boekje maken. Een voorzet van de actieve Anco van de Lin de werd simpel ingeschoten (4- 0). Dezelfde Brussé zorgde even later voor een kleine overtre ding op de keeper Vermeulen. Deze verdraaide zijn enkel en kon vroegtijdig het veld verla ten. Met speler Rob van Waar de in het doel en negen spelers in het veld kon DFS de zaak niet uitbuiten. De vervangende keeper was kansloos bij de strafschop van Herber Goud zwaard in de 70e minuut na een overtreding van Wim Dieleman (5-0). Negen minuten voor het eindsignaal mocht hij nog een keer de bal uit het net rapen nadat een schot van Anco van de Linde terugkaatste op de schoen van Ferry Jansen die onhoudbaar inschoot (6-0). Rechtsback „Met zo'n uitslag ben je altijd tevreden. Het wil niet zeggen dat we er al zijn. Met Herber Goudzwaard als rechtsback en Dagmar van der Salm als linksback hebben we weinig kansen weggegeven. Hiermee kunnen Clement Rijnberg en Ferry Jansen afwisselend laat ste man spelen", aldus Aerts sen. Marco Jonker speelde een belangrijke rol op het midden veld. Rogier Bourgonje en Ar- noud van der Have speelden in het tweede team na hun blessu re. Richard Eerdmans zat zater dag zijn laatste schorsing uit. DFS - Nieuwland 6-0 (2-0). 29. Herber Goudzwaard (straf schop) 1-0. 38. Ronald Braam 2- 0. 48. Arco Dekker 3-0. 59. René Brussé 4-0. 70. Herber Goud zwaard (strafschop) 5-0. 81. Fer ry Jansen 6-0. Rode kaart: 38. Hans Schotman na twee keer geel. Gele kaarten: 29. Chris Meulman, 55. Jan Joosse, 70. Wim Dieleman (allen Nieuw land). 80. Herber Goudswaard (DFS). Scheidsrechter: Ko Koo man uit Goes. Tbeschouwers: 110. Oostkapelle - Bruse Boys 4-4 (4-1). 16. Eric Wattel 1-0. 24. Wil fred Schipper 2-0. 42. Wilfred Schipper 3-0. 43. Bernard Mei- resone 4-0. 44. Eric Bleiji 4-1. 62. Jacob van den Berge 4-2. 89. Tonnie van den Berge 4-3. 89. Jacob van den Berge 4-4. Gele kaarten voor Bruse Boys-spe lers John van Dijke en Tonnie van den Berge. Scheidsrechter: P. C. G. van Geel uit Nieuw- Vóssemeer. Tbeschouwers: 125. SKNWK leed zo de derde ne derlaag van het seizoen. „Het was geen onderschatting, maar meer een soort van gemak zucht. En als dan.de tegenstan der feller is, dan krijg je dit", ging Diepenhorst verder. De eerste minuten van de wed strijd deed SKNWK nog enigs zins mee. Een schot van Wilco de Valk, alleen voor de keeper, belandde op de lat. Daarna hield Leon Quik, de beste SKNWK'er, zijn ploeg overeind door een aantal keren goed in te grijpen bij Zaamslag-aanval- len. Zonder de geschorsten Kees- Jan van Nieuwenhuijze en Sam Flikweert kwam SKNWK rond het half uur op achterstand. SKNWK was bezig met de op zet van een aanval toen Peter van der Cingel de bal pardoes bij een tegenstander in de schoenen speelde. SKNWK uit positie en Zaamslag zorgde voor 1-0. Remy Lievense scoort Een klein foutje in de verdedi ging werd door SPS in de 78e minuut afgestraft met de ge lijkmaker. „Brouwershaven had misschien wel meer ver diend. Gezien de kansen die wij hebben gecreëerd zouden twee winstpunten niet mis staan hebben. Maar ja, je moet ze wel afmaken." In de zevende minuutkwam Brouwershaven al op een 0-1 voorsprong. Een vrije trap van Remy Lievense verdween in de kruising van het doel. SPS wil de zo snel mogelijk de achter stand wegwerken en daarmee kwam er achter hun verdedi ging ruimte voor de Brouwers haven-spelers. Zo kwam Arjan Het pad van Zierikzee gaat niet over rozen. De ziekenboeg puilt uit. Marco Saman, keeper Wim Lafeber, Michel Winkels, Jan-Leen Boot en Barry Schou- te zijn allen geblesseerd. „Er blijven weinig spelers over om in de voorhoede enige dreiging te vormen", zucht Meulmees- ter. Zierikzee kreeg in de eerste helft ook geen echte kansen. Het duel werd hoofdzakelijk op het middenveld uitgespeeld. Met Serge Berrevoets en Peter van Beveren in de voorhoede en Marcel Oostdijk als keeper werd met 0-0 thee gedronken. „De hele eerste helft ging het zo. Als er twee jongens een duel aangingen of sprongen floot hij constant tegen ons. Dat maak je mij niet wijs. Vooraf toen we bij hem moesten komen zei hij zo van de grensrechters en mij, drie is één. Dat was dus niet zo, je had het moeten zien. Hét kostte een van ons een rode kaart. Nee, ik weet wel dat je op dit niveau blij moet zijn dat er een scheidsrechter is. Schrijf maar op, die man is één keer op de achterlijn geweest. Omdat hij zijn fluitje was vergeten. En dat is de waarheid", verwoord de Zonnemaires aanvoerder Na rust kende de ploeg uit Nieuwerkerk een kleine ople ving maar het was toch weer Zaamslag dat scoorde. Via vooral Martijn Neele en Robin Vrij kregen de bezoekers nog wat kansjes. Maar, zoals Piet Diepenhorst het omschreef, „er zat te weinig vuur in en ze wa ren niet attent genoeg." De nederlaag is tevens een streep door de rekening voor SKNWK en voor de teleur gestelde Diepenhorst. „We ver loren bij Kruiningen maar toen hebben we gedaan wat we konden doen. Maar dit, nee, dit heb ik bij SKNWK nog nooit •gezien. We hebben niet ge knokt voor wat we waard zijn. Te weinig in de wedstrijd ge weest. Zaamslag was ook niet best, maar dat typeert alles. En het betekent dat je twee punten verder achterstaat. Het was een slordige middag." Kraayenbrink alleen voor de keeper. Edwin van Oeveren had even later alleen maar een tikje naar Peter van Mourik moeten geven en de voorsprong was vergroot. Van Mourik werd in de wed strijd tegen SPS slecht aan gespeeld en bleef daardoor doelpuntloos. In de tweede helft zag keeper John van Mour rik een schot via de bovenlig- ger terug kaatsen in het veld. Pas in de 78e minuut moest Van Mourik de bal uit het net ra pen. Een corner waarbij de keeper los riep en Leo Nou wen de bal met zijn hoofd schampte werd door een SPS-speler in het doel gewerkt (1-1). In de 60e minuut kreeg Peter van Beveren zijn tweede gele kaart. „Een onbesuisde actie aan de zijlijn. Gewoon stom", was de reactie van Meul- meester. Van Beveren kon dus vertrekken en daarna kantelde de wedstrijd. Axel kreeg meer grip op het spel en dat resul teerde in het doelpunt van Ke vin Thompson (1-0). De laatste acht minuten kregen Marco van Oeveren en Raymond Mas- sop nog een reële kans op de ge lijkmaker. Patrick Roggeband liep tegen zijn derde gele kaart op en mag dus in de volgende wedstrijd vanaf de zijlijn toe kijken. ^ijn ergenis over de man in het zwart. Voetballend ging het allemaal wel met Zonnemaire. Tbt de grensrechter van Zonnemaire vlagde dat de bal over de lijn was, dat niet gehonoreerd werd en Jan Kaspers aan de nood rem trok. Doorgebroken spe ler, dus rood voor Kaspers. Robur 2 kwam daarna tegen tien Zonnemaire-spelcrs voor rust op 1-0. Na de thee liep de Goese ploeg uit naar 5-0 en be zorgde de ploeg van Cor van Aken zo de zevende nederlaag van het seizoen. Jacob uan den Berge was een plaag voor Oostkapelle. (Foto: Marijke Folkertsma). Rode kaart Peter van Beveren ZIERIKZEE - Zierikzee was heer en meester op het middenveld bij Axel. Maar doelpuntenmakers zijn er niet bij de ploeg. Een onoverzichtelijk moment in de 82e minuut deed Zierikzee de das om. Kevin Thompson kopte Axel naar een 1-0 overwinning. Rode kaart Jan Kaspers GOES - Zonnemaire verloor zondagmiddag met 5-0 van Robur 2 uit Goes. Qua uitslag dus kansloos. „Maar we zijn genekt door de scheidsrechter", aldus aanvoerder en spreekbuis Piet Stouten. POORTVLIET - „Het grote probleem bij Brouwers haven is dat ze te wisselvallig spelen. Afgelopen week hebben we veel gepraat over het verlies tegen DFS en nu zie je dat tegen de koploper gewoon een punt gepakt wordt", aldus trainer Leen van der Vel den. In Poortvliet speelde Brouwershaven 1-1 tegen SPS.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9