Incident Delta Sport opgelost ZHV/Delta Sport pakt de eerste punten in tweede divisie via DWS uit Schiedam 'Die penalty, dat was echt klasse' Renesse verliest duel geflatteerd van Robur The Boys en Bergeend in de bowlingfinale Sjaak de Visser wint de vijfde competitiewedstrijd Zierikzeese handbalploeg sleept er geen monsterscore uit Louis Rijstenbil Toernooi Tennis in Onderdak Duiveland met hard werken naar 2-0 overwinning op Meeuwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Sancties afgeblazen ZIERIKZEE - Handbaltrainer Frank Verborgh uit Antwerpen heeft afgelopen week het eerste incident als trainer bij ZHV/Delta Sport in de kiem gesmoord. Het betreft de spelers Fran- gois Verrijzer en Jean-Marie Toubiana. Beide spelers wa ren vorige week dinsdag ac tief geweest in de Goese GSC-ploeg tijdens een oe fenwedstrijd tegen Jong Oranje in Sportpunt Zee land. Frank Verborgh had beide spelers verboden om te spelen. „Stel je voor dat ze een blessure oplopen. Ik vind het niet goed dat ze daar spelen, ze zijn lid van Delta Sport", aldus Ver borgh. Belachelijk Verrijzer en Tbubiana, zij wonen in Goes en 's-Graven- polder, speelden wel mee. „Het is belachelijk dat we daar niet mogen spelen. Het verhaal ging dat we niet verzekerd waren. Tegen Jong Oranje speel je niet ie dere dag. Er is tegen ons verteld dat er sancties zou den volgen. Als men dat zal doen zijn we morgen ver trokken bij Delta Sport", liet Verrijzer weten. Verborgh: „Het is een storm in een glas water. Ik heb af gelopen week het incident uitgepraat en het berust op een aantal misverstanden. De beide spelers dachten dat ik op de hoogte was, maar er was tegen mij niets verteld. Daar was ik even boos over. .Er volgen geen sancties. Het is uitgepraat." Hengelsportvereniging Oosterschelde ZIERIKZEE - Ruim veertig- deelnemers waren aan wezig voor de vijfde competitiewedstrijd van hen gelsportvereniging Oosterschelde. Het plan was om aan de zeedijk bij Ouwerkerk te vissen. Op het ge plande uur stond er echter nog onvoldoende water zodat er een andere visstek werd gekozen, namelijk bij Pikgat. Het was Sjaak de Visser die na een aantal misbeten er in slaagde om op het laatst toch nog vier botten te vangen en als winnaar te eindigen. Peter Lobbezoo en Jo Meerdink vin gen ook hetzelfde aantal maar in de afmeting van de vis zat nogal verschil. Winnaar van deze wedstrijd werd Sjaak de Visser met 2740 punten. Verde re uitslag: 2. P. Lobbezoo, 2370 pnt.; 3. E. Smit, 1400 pnt.; 4. M. Stoutjesdijk, 1360 pnt.; 5. J. Bolier, 1330 pnt.; 6. J. Meer dink, 1320 pnt.; 7. F. Timmer man, 1125 pnt.; 8. M. H. Kaste lein, 1115 pnt.; 9. A. d. Vlieger, 835 pnt.; 10. I. Verwest, 820 pnt.; 11. P. Wolters, 705 pnt.; 12. A. Baart, 685 pnt.; 13. R. Ver- cruysse, 675 pnt.; 14. L. Bolier, 615 pnt.; 15. R. v. d. Zande, 605 pnt. Eerste junior Ronald Koo- man 230 pnt. Het klassement is danig gewij zigd. Peter Lobbezoo heeft zijn koppositie zodanig versterkt dat hij voor de rest onbereik baar lijkt. Sjaak de Visser klom naar de tweede plaats maar het verschil is bijna 10 ki lo met nummer 1. Het klasse ment luidt nu: 1. P. Lobbezoo, 26.375 pnt.; 2. S. de Visser, 6705 pnt.; 3. C. v. Schelven, 5996 pnt.; 4. M. Kramer, 5590 pnt.; 5. J. Bolier, 5150 pnt.; 6. R. Ver- cruysse, 5040 pnt.; 7. E. Smit, 3900 pnt.; 8. J. B. Bruggeman, 3570 pnt.; 9. T. de Vlieger, 3455 pnt. en 10. R. v. d. Zande, 3430 pnt. GOES - Ondanks dat Renesse een prima pot voetbal neerzette tegen koploper Robur ging het met 5-2 on deruit. „Echt, het is een geflatteerde uitslag. Het was een fijne wedstrijd waarbij mijn jongens twee keer vijfenveertig minuten hard hebben gewerkt", was trainer Ed van Lent van mening. Het grootste probleem voor Re nesse was de snelle en handige speler Serge Courbain. Hij was het die drie man uit kon spelen en vier keer Jeroen Verboom de bal uit het net liet vissen. Doellijn Renesse startte furieus. Mischa van den Hoek, Jan Pleune, Cle ment Rijnberg en Leon Bakker troffen in de eerste twintig mi nuten allemaal de paal of hun schot werd van de doellijn ge werkt. In de 20e minuut scoor de Mischa van den Hoek 0-1 na dat hij een voorzet va,n Cle ment Rijnberg inkopte. Hierna kwam Robur uit haar schulp en scoorde voor rust drie keer achter elkaar waar onder twee doelpunten van Serge Courbain. „Ik heb daar Robert-Jan Canters op gezet. Maar die speler was niet te houden", zuchtte Van Lent. In de tweede helft kwam Renesse al snel terug in de wedstrijd via een doelpunt van Leon Bakker die een pass kreeg van Mischa van den Hoek. In de 65e minuut speelde Jan Pleune een bal terug op Jeroen Verboom. Deze stopte met zijn handen het leder en dat mocht niet van de scheidsrechter. „Hij had hem niet klemvast." Een vrije trap twee meter voor het doel gaf chaotische beelden. Jeroen Verboom wist de bal te touche ren maar dook vervolgens met bal en al in het doel (4-2). In de 88e minuut speelde Serge Courbain drie man uit en scoorde 5-2. Daarvoor had Pe ter Bouterse alleen tegenover de keeper geslaan en André Ruitenberg schoot voor een leeg doel de bal naast. Laatste treffen op 9 november BURGH-HAAMSTEDE - Woensdag 9 november zal bekend worden wie de eerste ronde in de bowling competitie van Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen gaat winnen. Dan spelen de beide koplopers, The Boys en De Bergeend, te gen elkaar. Beide ploegen won nen op de laatste speeldag. De Bergeend scoorde 749 pins te gen De Zeeuwse Stromen en The Boys gaven nogmaals hun visitekaartje af met 804 pins waarmee ze de winst opstreken tegen Van de Velde. The Boys start woensdag in ieder geval als grote favoriet. Uitslagen: Renesse (598) - Eu- roase (676) 0-3. De Zeeuwse Stromen (621) - De Bergeend (749) 0-3. Van de Velde (613) - The Boys (804) 0-3. Braber (639) - BC Mikkers (634) 21. Stand: 1. The Boys 4569/15 pnt. 2. De Bergeend, 4492/15 pnt. 3. BC Mikkers, 3885/ 10 pnt. 4. De Zeeuwse Stromen. 3498/7(6 pnt. 5. Braber, 3772/7 pnt. 6. Renesse, 3764/7 pnt. 7. Van de Velde, 3766/5l/2 pnt. 8. Euroase, 3533/5 pnt. ten van het veld. „Zij kunnen het misschien beter. Maar wij hebben harder gewerkt." En over de laatste 45 minuten zegt hij. „In de tweede helft sta je toch onder druk. De Meeuwen zijn tenslotte niet de laagste ploeg." Duiveland - De Meeuwen 2-0 (1- 0). 12. Remido Dusic 1-0. 83. Chris Stouten 2-0. Gele kaart: 58. Rob Wijnstekers. Scheids rechter: de heer FBM Boussen uit Sint Jansteen. Tbeschou- wers: 70. RENESSE - Lenie Berrevoets en Martin Koster hebben het eerste bowlingtocrnooi, in een reeks van vijf, om de Louis Rijstenbil Bokaal gewonnen. In het bowlinghuis Renesse gooiden Berrevoets en Koster in de finale de meeste pins om. In de voorronde eiste Hendrik- se een hoofdrol op met 1100 pins. Hij zette een gemiddelde neer van 220 pins waarbij een serie was van 245 pins. In bow linghuis Renesse kwamen 42 bowlers in actie. ZIERIKZEE - In de damesdub- bcl-tcnniscompetitic in sport hal Onderdak in Zicrikzec heeft Van Geesbergen het team Ons Debuut met 8-0 verslagen. In het duel tussen Centrum Grevelingen en WIK uit Kerk- werve won Grevelingen met 5- 2. Dick Dool en Leo Rijnberg wonnen het herendubbel van Arthur van der Vet en Eef Schönberger met 4-2. Overige uitslagen: Wim Mulders/Piet van Gelder - Hans van Dit- marsch/Johan Bottema 6-0. Wim Schenk/Tbn Kramers - Ruud Pictcrs/Jan Lagendijk 5-1. Martin Salomons/Jo Hoare - Gerard Janse/Hans van Urk 6-0. van DWS-keeper Marcel Nieuwland te vinden terwijl Piet Bos vier fraaie reddingen maakte. Na vijftien minuten stond er 22-7 op het scorebord en het publiek dacht al aan een monsterscore. Maar toen kreeg Bert de Vos zijn derde tijdstraf en dus een rode kaart en kon definitief van het veld verdwij nen. Frank Verborgh kreeg hierdoor problemen in de ver dediging. DWS liet Tommie Verwest nog een keer scoren, maar toen zetten vooral Menno van Leeuwen, Jaap Hagen en Gabi Luyten Delta Sport onder de druk. Binnen tien minuten liepen ze de achterstand in van 23-7 naar 23-15. Pas in de laat ste twee minuten kreeg Delta Sport weer greep op de wed strijd via doelpunten van Er- win Schaalje en Peter Lefèvre. Sociaal „Bij zo'n grote voorsprong pro beer je iets anders uit. Met die aanval zijn we ook op de trai ningen uitvoerig bezig. Als we niet zo'n grote voorsprong had den dan zou ik zeker niet de so ciale wissels toepassen. Maar ik moest vanmiddag wat im proviseren nadat Lijbers en De Vos wegvielen. Ik heb het idee dat de groep langzamerhand inziet wat mijn bedoeling is. Ik heb het idee dat ze voor hon derd procent achter mij staan", vertelt de Belgische trainer Frank Verborgh. Delta Sport - DWS 26-18 (12-4). Doelpunten Delta Sport: Peter Lefèvre (6), Bert de Vos (6), Er- win Schaalje (4), Ron Flipse (3), Frangois Verrijzer (2), Jean- Marie Toubiana (1), Jaco Vlees houwer (1), Erik Lijbers (1), Jan Groenendijk (1) en Tbmmie Verwest (1). DWS: Jaap Hagen (7), Gabi Luyten (5), Menno van Leeuwen (4), Henk Post (1) en Richard Erwieg (1). Scheids rechters: Hans Nijsen en Elian Minnaert uit Middelburg. Tbe- schouwers: 100. Heren 2e divisie C Helioform 'T.rNooijens/Jnte. J3-25 ZHV/Delta Sp.-DWS 26-18 Avanti-Fides/Westl. 23-18 Snelwiek-Atomium 16-II Trifty/Aals. 3-Hellas 2 n.o.g. Nooijens/Inte. 2 2 0 0 4 45 - 26 Avanti 2 2 0 0 4 41 - 31 Trifty/Aals.3 I I 0 0 2 21 - 20 ZHV/Delta Sp. 2 1 0, 1 2 53 - 47 Snelwiek 2 1 0 1 2 29 - 31 Fides/ Westl. 2 1 0 1 2 47 - 50 Helioform/T. 2 1 0 1 2 30 - 41 Hellas 2 I 0 0 I 0 13 - 18 Atomium 2002031- 37 DWS 2 0 0 2 0 34 - 43 ZIERIKZEE - Was het nou echt blijdschap of was het schijn bij de spelers en trainer van het eerste heren team van handbalvereniging ZHV/Delta Sport? De 26-18 overwinning op DWS uit Schiedam voor slechts honderd toeschouwers stemde trainer Frank Verborgh uit Antwerpen tevreden. Het was zijn eerste officiële overwinning nadat hij in mei ja zei tegen een verbintenis met de Zierikzeese vereniging. „Natuurlijk stemt mij dit tevreden. Misschien geeft dit aan dat we met het proces goed bezig zijn." Speler en aanvoerder Frangois Verrijzer wilde aan deze over winning nog geen conclusie verbinden. „Als dit het spelni- veau moet voorstellen in de tweede divisie, dan heb ik daar mijn bedenkingen over. De te genstander was niet sterk en bovendien waren wij zeker in de tweede helft op een beden kelijk niveau aan het spelen. Ik vind dat er te veel sociaal gewisseld werd. Iedereen liep maar heen en weer en van echte posities was niet veel meer óver", vertelt Verrijzer die zelf een prima wedstrijd speelde. Frank Verborgh had een ver klaring voor de mindere twee de helft. „Ik miste Erik Lijbers na zijn botsing in de eerste helft. Bovendien maakte Bert de Vos wel erger domme fouten in de tweede helft. Krijgt hij zijn derde twee minutenstraf louter om het praten. Dan moet ik in de verdediging wel gaan schuiven en dat was even moei lijk." De vereniging had vooraf aan de wedstrijd te hoge verwach tingen van het aantal bezoe kers. Vier tribunes lagen uitno digend te wachten op publiek, maar slechts honderd belang stellende wilden op de harde banken plaats nemen. De wed strijd was nog geen minuut be zig toen ook de muziek via de speakers hard neerdaalde op de spelers en toen Erwin Schaalje de openingstreffer scoorde was het gelijk al 10-0. Een klein foutje van de tijd- waarnemer. Het was even wen nen in de eerste thuiswedstrijd in de tweede divisie C. Delta Sport speelde wel frank en vrij in de eerste helft. Bin nen tien minuten was het 6-0 via doelpunten van Schaalje, Verrijzer, Erik Lijbers, Bert de Vos, Jan Groenendijk en Ron Flipse. Er was een strafworp nodig voor' DWS om keeper Paul Mulder te passeren. Intus sen was Lijbers met een flinke bloedneus naar de zijlijn ge bracht. Na een bezoek aan de dokter bleek de neus niet ge broken te zijn, maar voor Lij bers was de wedstrijd over. Verdediging' DWS wist pas in de 15e minuut de verdediging te slechten van Delta Sport. Jaap Hagen, ex- eredivisie speler van het Haag se Hermes,Vscoorde 9-2. Ron Flipse uit Vlissingen, Peter Le fèvre (strafworp) en Jean- Marie Toubiana brachten de ruststand op 12-4. Zo snel als Delta Sport in de eerste helft ging scoren zo snel waren ze nu weer in de beginfa se van de tweede helft. Ieder een bleek plotseling het doel OOSTERLAND - „Als je eenmaal een penalty pakt, laat je daarna echt niets meer door", zegt de nog nagenietende Duiveland-keeper Sjaak Verhoek. Niet al leen hij, maar al zijn teamgenoten konden met een gerust hart op de wedstrijd terugkijken. Want Duiveland wist tegen de Meeuwen uit Zoutelande een 2-0 winst binnen te halen. „Ze hebben hard gewerkt en daar is het resultaat ook naar", is het tevreden commentaar van trainer Jaap van Huizen. De penalty die de keeper wist te stoppen, werd genomen in de eerste minuut van de tweede helft. Een handsbal vormde de aanleiding. De 1-0 voorsprong die Duiveland op dat moment in handen had, maakte het schot zwaar beladen. Want veel speling had de ploeg uit Oos- terland niet. Maar Sjaak Ver hoek gokte goed. En greep de bal in de rechterhoek. „Die pe nalty, dat was echt klasse", geeft Jaap van Huizen na af loop te kennen. Trainingen Maar verdere doelpunten ble ven in de eerste helft uit. Adrie de Jonge vocht heel wat ballen over de rechtervleugel naar vo ren. En wist daarmee een aan tal openingen te creëren. Maar zonder resultaat. Een voorzet van Remido Dusic in de 35e mi nuut werd opgepikt door René van de Werf. Zijn schot miste op een haar na. Joop Wesdorp ondernam een nieuwe poging. Maar het lukte hem niet de bal af te geven. In de 43e minuut was het opnieuw Remido Dusic die de spanning wist op te voe ren. Een prachtig schot, maar rakelings langs. De Meeuwen kregen het er steeds moeilijker mee. Veel la waai, maar weinig kansen. „Jongens. Er wordt te veel ge praat. Jullie moeten eens gaan voetballen", beet de Zouteland- se keeper zijn team toe. Jaap van Huizen was optimistisch na de eerste helft. „Ik ben te vreden, gezien de stand. Ze doen goed hun best. En ze heb ben het goed onder controle. Er zijn wel wat kleine dingetjes, maar dat hou je toch." In de tweede helft lieten de Meeuwen minder met zich sol len. Na de gemiste penalty volgden er ook voor dit team een aantal kansen. Maar Dui veland gaf niets weg. In de 70e minüut was er een kritiek mo ment. Een goedgeplaatste cor ner bracht een doelpunt dicht bij. Maar het lukte Rob Wijnstekers om de bal uit de linkerhoek weg te trappen. Ook Bart van de Hulle ver richtte heel wat reddend werk. En dan was er nog wat geluk. Zo schoot de tegenstander in de 59e minuut keihard -een bal op de lat. En vier minuten voor tijd werd de bal op de millime ter het doel uitgewerkt. Maar het was Duiveland dat ook het tweede doelpunt wist te pakken. Chris Stouten scoorde in de 83e minuut een tweede goal. Pluspunt voor Duiveland was dat de tegen stander geen moment werd on derschat. „We hebben verdiend gewonnen", is de reactie van Rob Wijnstekers bij het verla Paul Mulder maakte een goede indruk tijdens de wedstrijd tegen DWS uit Schiedam. (Foto: Joop van Houdt). Keeper Sjaak Verhoek was ex tra blij met het wedstrijdver loop. Getroffen door een bles sure was het tot op het laatste moment niet zeker of hij mee zou kunnen spelen. „Bij de wedstrijd vorige week is mijn pink uit de kom geschoten. Dus eigenlijk was ik wel zenuwach tig. Want ik wist niet of ik mee kon doen. Maar het is gelukkig goed gegaan." Wat voor hem ook meespeelde, is dat hij niet altijd bij de trainingen aanwe zig kan zijn. „Door m'n werk lukt dat niet altijd. Ik werk in ploegendienst. Maar als je dan zaterdag je best doet, vinden de jongens dat niet erg", legt Sjaak Verhoek zijn tevreden heid uit. In de eerste helft was het voor al Duiveland dat de wedstrijd bepaalde. Al in de twaalfde mi nuut werd het eerste doelpunt gemaakt. Een stevige voorzet van René van de Werf werd op gevangen door Remido Dusic. Zonder aarzeling plaatste hij de bal in het net. En Duiveland bleef er daarna onverminderd voor gaan. Goed samenspel en een enorm doorzettingsvermo gen kenmerkten het spel van de thuisploeg. Keeper Sjaak Verhoek stopte een penalty. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8