Zorgenkind Vernieuwd Dagcentrum Brugzicht is gebouw om jaloers op te zijn Oud-voorzitter Bij de Vaate verricht opening Metro MAANDAG 7 NOVEMBER 1994 NR 25667 5 'Reis jij Air Miles met de Interliner?' Met deze zin kunnen vanaf heden geniepige dictee-ma kers arme kindertjes gaan plagen. Toch moe ten deze lugubere woorden een droomwereld in ons oproepen waarin we ons als consument op weldadige wijze over land of door de lucht laten vervoeren. Neem nu het wonder op wie len dat deze week ons uur na uur met de grote wereld gaat verbinden, de Interliner. Althans, zo klonken de geruchten die al wekenlang doorZierikzee gonsden. Wonderbare bussen die over de weg zweefden met romantische muziek en lieftallige stewardessen die de ver moeide reizigers knuffelden, over de bol stre ken en verwenden met geurige koffie. Na lang wachten gleed deze week het blauw-groene Interliner Magazine in onze bus. Daarin wordt in glimmende bewoordingen uitgelegd wat de voordelen zijn van het 'nieuwe reizen.' Helaas zijn de verwen-dames nergens te zien, maar voor het overige worden we in gloedvolle be woordingen meegenomen in de wereld van het nieuwe reizen. Wat dacht u van de volgen de vondst? 'U vindt op elke halte een over zicht van de vertrektijden vanaf die halte naar de eindbestemming.' Dat ze daar vroeger nooit op gekomen zijn! Maar het wordt nog mooier. De speciale Interhaltes zijn toegesne den op de moderne reiziger. 'Als u even moet wachten zit u altijd droog.' Ergens aan het einde van de folder ontdekte ik een aantal stralende mensen die vertelden waarom ze zo gelukkig waren met de nieuwe Interliner. Op dat moment kreeg ik een idee. Waarom zou ik mijn wekelijkse §tukje niet vullen met ge sprekken met dolgelukkige mensen die ge bruik maken van de Interliner? Vrolijk begaf ik mij naar het busstation aan de Grachtweg. Het regende stevig, maar wat gaf het? De gelukkige klanten zaten er vast warm pjes bij.Helaas. Bij de halte stonden acht kleu mende reizigers. Het armzalige dakje boven hun hoofd kon niet voorkomen dat ze van alle kanten belaagd werden door de kille regen. Er pasten maar een paar mensen met moeite onder het afdakje en de rest moest maar in de open lucht blijven staan rillen. 'Dit noemen ze dus toegesneden op de nieuwe reiziger' sneerde een man. We keken jaloers om ons heen naar de ouder wetse bushokjes uit de goede oude tijd van de ZWN. Dat waren grand hotels vergeleken met het niéuwe abrietje. Je kon er zelfs op stoeltjes zitten. Het leedvermaak van de gewone bus reizigers was voelbaar. 'Mag ik u namens de Nieuwsbode van harte feliciteren met deze dag?' begon ik. 'Houd je kop, man' bromde ie mand. 'Al jaren reis ik elke dag naar Rotter dam. Het waren vroeger beste bussen. Nou moet ik opeens 500,- per jaar meer neertel len. Je zou toch gaan grienen-. Het is hier niet voor niks een 'greenpoint'. Dat werd dus niets. De regen was spelbreker. Toen schoot me iets in gedachten. Natuurlijk. In die glimmende folder stonden gesprekjes met flitsende reizigers in zomerse kledij met zomers humeur. Weet je wat? Ik bel hen even op. Thuisgekomen straalden de glinsterliners mij toe op bladzijde 18 en 19. Vervolgens nam ik alle telefoonboeken van Nederland bij de hand en begon naar Tejo van Beckum in spij kerbroek te zoeken. Hij reist met de Interliner omdat hij in Zwolle zo fijn woont. Jammer, laat die Theo nou net geen telefoon hebben. M'n tweede poging was die man met dat koffertje te pakken te krijgen, Peter Heijerman uit Al phen aan den Rijn. De man van de koelmachi nes zal vast wel willen vertellen waarom hij warm loopt voor de Interliner. Wat? Die heeft ook al geen telefoon. Da's ook toevallig! Toen viel mijn oog op een uiterst sympathiek bruin- gezond ouder echtpaar. De heer en mevrouw Jacobusse uit....Zierikzee. Keurige oude mensen, dat past echt bij Zierikzee. Hun kin deren wonen in Rotterdam en daar gaan ze graag heen. Die familie Jacobusse. Zo dicht bij. Wat krijgen we nu? In het telefoonboek is bij 'Zierikzee' geen familie Jacobusse te vin den. Zouden al die interliners geheime tele foonnummers hebben. Of zijn die mensen uit de grote duim van de reclamemakers gezo gen? Maar die hebben zich keurig ingedekt: 'Niettemin kan geen aansprakelijkheid wor den aanvaard voor mogelijk onjuiste bericht geving'. Niemand kreeg ik te pakken die net zo enthousiast bleek als de makers van de folder Ik hoop dat het de buschauffeur wel lukt ZIERIKZEE - Velen hadden het niet aangedurfd, maar Corine Quist wel. Als een van de deelnemers van Dagcentrum Brugzicht was zij het die de sleutel van het gerenoveerde centrum aan de Scheldestraat in Zie rikzee met een helikopter bij oud-voorzitter van de Stichting Dagverblijven Schouwen-Duiveland (SDSD), C. Bij de Vaate, bracht. Gezamenlijk openden zij vervolgens de deuren van het centrum, waarna de genodig den een kijkje konden nemen in het vernieuwde Brugzicht. a De plannen lagen al een jaar klaar toen het ministerie van WVC vorig jaar november het groene licht gaf voor de ver bouw van Brugzicht, dat in 1971 opgericht werd en in 1981 het nieuwe onderkomen aan de Scheldestraat betrok. Gedu rende bijna een jaar hebben de deelnemers en medewerkers vervolgens een renovatie moe ten doorstaan terwijl de dage lijkse gang van zaken gewoon doorgang moest vinden. Maar het resultaat mag er zijn: een professionele bakkerij, een verbeterde houtbewerkings- en serviceafdeling, aparte ruim tes voor meervoudig gehandi capten met verwarmde vloer en een waterbed en een serre en een ruimte waar de deelnemers kunnen tekenen en schilderen. Buitenshuis werd de kinder boerderij opgeknapt. Juweel Volgens voorzitter A. Vogelaar van de SDSD, stralen de ruim tes van Brugzicht na de verbou wing gezelligheid en sfeer uit. Hij wees de aanwezigen spe ciaal op de bakkerij; ,,een pro fessioneel juweel", aldus Voge laar, ,,waar menigeen jaloers op zal zijn. Maar met alleen een goede accommodatie is het dagcentrum er niet. Hij gaf lo catiemanager J. A. van Bleijs- wijk en zijn team dan ook een groot compliment. ,,Er is spra ke van een actief team met een warm kloppend hart aan wie de zorg is toevertrouwd. Dat is in het belang van de deelne mers, om hen gaat het tenslotte allemaal. De zorg voor de ver standelijk gehandicapte is ont zettend belangrijk, om ze op een menswaardige manier tot hun recht te laten komen en te laten participeren in de maat schappij." Woorden waarbij oudvoorzitter Bij de Vaate zich volmondig kon aansluiten. De participatie en integratie van de deelnemers passen in dé ontwikkeling die de verzor gingssector de laatste jaren heeft doorgemaakt en tegen woordig nog doormaakt. Daar om ook is Brugzicht in een mo dern jasje gestoken volgens Van Bleijswijk. ,,We moeten de gehandicapten niet meer wegstoppen maar laten inte greren. We moeten ze hierbij wel begeleiden maar niet alles voor hen regelen. Er mag geen sprake van betutteling zijn. Van de fouten moeten ze leren." Clustermanager J. B. Hulstein maakte wat de ontwikkelingen betreft de vergelijking met een gezegde uit een Japans hoofd kussenboekje: 'De rivier stroomt zonder ophouden voort, maar het water is nooit hetzelfde'. Denkbeeld Ook hij wees, net als Van Bleijswijk op het belang van de deelnemers. Hun mogelijk heden vormden de uit gangspunten bij de verschillen de activiteiten en deze op hun beurt voor de nieuw geschapen ruimtes. Meegaan met de trends is prima volgens Hulstein. ,,Maar we moeten ook denken aan de mensen die niet kunnen voldoen aan het denkbeeld dat iedere gehandi capte geïntegreerd kan worden in een proces. Het gaat erom dat de mogelijkheden van iede re deelnemer zo optimaal mo gelijk ingevuld worden", aldus luidde zijn waarschuwing. Na het officiële gedeelte, dat plaats vond in de koffiezaal van het verzorgingshuis Bor- rendamme, begaf het gezel schap zich naar de Miereweg. Hier landde de helikopter met aan boord Corine Quist, groepsleider Walter en de sleu tel van Brugzicht. Omdat Bij de Vaate een grote rol heeft ge speeld bij de plannen voor de renovatie mocht hij als eerste officieel het nieuwe Brugzicht betreden. Achter hem volgden de vele genodigden en ouders en allemaal waren ze het er over eens. Er is sprake van een modern gebouw waarin mede werkers en deelnemers onge twijfeld optimaal kunnen functioneren. Oud-voorzitter C. Bij de Vaate heeft zojuist de sleutel in ontvangst genomen van Corine Quist. (Foto: Marijke Folkcrtsma). zaterdag 12 november een Seni orendag voor alle ouderen op Schouwen-Duiveland in Ons Durps'uus. Van 9.00 tot 12.00 uur wordt er een sjoel- wedstrijd gehouden, waaraan per soos'of bewoners van ver zorgingshuizen drie personen deel kunnen nemen. Van 13.00 tot 17.00 uur is er amusement met muziek en dans. Er bestaat de mogelijkheid tot het nutti gen van een lunch. Mensen die daar gebruik van wensen te maken dienen zich per soos aan te melden bij de organisatie. ANBO-leden uit Zierikzee kunnen zich opgeven tot en met donderdag 10 november bij- de heer L. van der Bijl (telefoon: 01110-13111). GOES 't Beest De naam van Ramblin' Jeffrey Lee Pierce is onlosmakelijk verbonden met The Gun Club. Samen met The Cramps de sleutelband voor de Ameri kaanse gitaarscene uit de tach tiger jaren. Donderdag 17 no vember vindt er in 't Beest een semi-akoestisch café-optreden plaats van Ramblin' Jeffrey Lee Pierce Cypress Groove. Het thema van het optreden is de delta blues. De aanvang van het optreden is 22.00 uur. Studiedag Vrouw en Geloof De Werkgroep Vrouw en Ge loof houdt vrijdag 18 november van 10.00 tot 16.00 uur een stu diedag in Hotel Terminus in Goes. De titel van de studiedag is: Verarming van vrouwen. VLISSINGEN Vergadering ZV Het Platform Zeeuwse Vrou wenraad houdt maandagoch tend 28 november een algeme ne ledenvergadering in het Ari- on Hotel aan de Boulevard Blankert in Vlissingen. De aanvang is 10.00 uur. Op de agenda staan onder meer de huishoudelijke vergadering en een thema-gedeelte met als ti tel: Het Platform Zeeuwse Vrouwraad en de VN-Wereld- conferentie in 1995 in Beijing. ZIERIKZEE Zangdienst In de Gasthuiskerk wordt zon dag 13 november een zang- dienst gehouden. Deze dienst is de derde in een serie over het 'Onze vader'. Dit keer is het thema: Uw koninkrijk kome. Rond dit thema zijn er diverse liederen gekozen die sarnen ge zongen worden. Ds A. C. Ver- weij gaat voor in deze dienst. Verder werken mee: het Neder lands Hervormd Kerkkoor Dreischor onder leiding van Jaap Knuist en organist Mar van der Veer. De aanvang is 18.20 uur. BURGH-HAAMSTEDE Brandpreventie Woensdag 9 november geeft een medewerker van de Neder landse Brandwonden Stichting in Beverwijk een lezing voor de Burghse Ouderensoos in De Koebel in Burgh. Het gaat hier bij om voorlichting over het voorkomen van brand en brandwonden. Ook niet-leden van de ouderensoos zijn wel kom. De voorlichtingsmiddag j begint om 14.30 uur. KERKWERVE BROUWERSHAVEN AMSTERDAM - Amsterdam protesteert tegen een opgeleg de korting van dertig miljoen gulden op de aanleg van een aantal metrolijnen in de stad. De financiering daarvan in het Meerjarenprogramma Infra structuur en Transport (MIT) van het ministerie van verkeer en waterstaat, wijkt volgens de gemeente af van eerdere af spraken. ^Optreden Apollo Dinsdag 8 november vindt in de recreatiezaal van het woon zorgcentrum Poortershof in Brouwershaven een optreden plaats van Apollo. De aanvang is 19.30 uur. Iedereen is wel kom. BRUINISSE Seniorendag Het comité Seniorendag houdt FOTO JOOP VAN HOUDT Oud papier Sportvereniging WIK uit Kerk- werve haalt zaterdag 12 novem ber oud papier op in Kerkwer- ve, Noordgouwe en Schudde- beurs. Het oud papier kan van af 9.30 uur gebundeld buiten worden gezet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5