Veldmarkt Bruinisse gaat verder onder de vlag van Albert Heijn Zoekplaatje levensa Brouwershaven 01119-1634 Commissie financiën en economische zaken Per 14 december van dit jaar Bruinisse en Westerschouwen bij jeugdbrandweerwedstrijden Herfstwandeling met Natuur- en Vogelwacht Advies over vestiging avondwinkel Duiveland Qleto© Ik Dieven met schoenen aan de wandel VRIJDAG 4 NOVEMBER 1994 NR 25666 3 Verwachting t/m dinsdag 8 nov. M Het zoekplaatje van vorige week leverde weinig problemen op. Bij de redactie van de Nieuwsbode kwamen bijna veertig inzendin gen binnen die allemaal de juiste locatie meldden. Het ging om een foto van de houten uitkijktoren ofwel de brandtoren, die in de Boswachterij Westenschouwen staat. Sommige mensen meldden daarbij heel precies dat deze toren tussen de gebieden Haringskop en het Hoekputje staat en er waren zelfs inzenders die de moeite namen om er een plattegrond bij te tekenen of de route door de Boswachterij te beschrijven waarlangs men de toren kan bereiken. Een van de inzendingen kwam helemaal vanuit Dronten. Foto graaf Joop van Houdt trok uit de stapel inzendingen de brief van Willem Bouwman, Kabbelaarsbank 57 in Zierikzee. Hij krijgt vol gende week een waardebon toegestuurd. Het nieuwe zoekplaatje laat een heel rustiek plekje op Schouwen-Duiveland zien. Wie denkt te weten waar Joop van Houdt deze foto maakte kan dat via een kaart of briefje melden aan de redactie Zierikzeesche Nieuws bode. Het postadres is Postbus 1. 4300 AA in Zierikzee, maar men kan de oplossing ook in de brievenbus gooien aan het Jannewekken 11. Op de enveloppe of kaart moet duidelijk het woord zoekplaatjeworden vermeld. Inzendingen moeten binnen zijn voor woensdag 9 november. Onder de goede inzendingen wordt een waardebon verloot. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Veertien jeugdbrandweerteams uit Zeeland, waaronder Bruinisse en Westerschouwen, hebben deelgenomen aan de onderlinge Zeeuwse jeugdbrandweerwedstrijden in Goes. De wedstrij den bestonden uit de onderdelen theorie, hindernis- baan, aflegsysteem en een hardloopwedstrijd over 2,5 kilometer. Onder niet al te beste weersom standigheden kwamen de brandweerlieden in spé onder meer in actie voor het bestrij den van een 'brand' in een 'woonhuis'. De jeugdige vuur- bestrijders maakten daarbij met veel elan gebruik van twee lagedrukstralen. Om de vuur haard te bereiken was het noodzakelijk dat de junioren (in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar) gebruik maakten van een vlot. Tijdens het overste ken van een vijver viel in som mige gevallen het een en ander van het benodigde materieel overboord. Op de hindernisbaan werden de jeugdleden beoordeeld op het leggen van knopen en het zagen van een boom. De gezel lige brandweerdag op de 'Hol landse Hoeve' in Goes werd af gesloten met een hardloop wedstrijd over een afstand van 2,5 kilometer. De einduitslag bij de adspiran- ten (15 t/m 18 jaar) luidt: Goes (1.273 pnt.); Vlissingen (1.252); Sint Philipsland (1.243); Wes terschouwen (1.217); Bruinisse (1.194) en Middelburg (1.132). Bij de junioren eindigde Ter- neuzen als eerste (1.306 pnt.). Achtereenvolgens kwamen Goes (1.244); Veere (1.233); Brui nisse (1.239); Westerschouwen (1.212); Middelburg (1.205); Vlissingen (1.196) en Sint Phir lipsland (1.151). BURGH-HAAMSTEDE - Liefhebbers van een bos wandeling met zwammen zoeken, kunnen zaterdag 5 november met de Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland mee op paddestoelenexcursie naar het landgoed Gadra te Haamstede. Drie natuurgidsen zullen de deelnemers om 10.00 uur verwelkomen op het parkeerterrein hoek Vroonweg-Biesterveldweg. De wandeling zal ongeveer twee uur duren, laarzen zijn aan te bevelen. De herfst is het meest aangewe zen jaargetijde voor paddestoe len en een wat vochtig bos met veel afstervend hout de beste plaats. Het landgoed Gadra is een van de plekjes waar de om standigheden geschikt zijn voor een gevarieerd paddestoe lenleven. Van de ongeveer 800 soorten die op Schouwen- Duiveland voorkomen zijn er zo'n 200 te vinden in het ge mengde loofbosje waar zater dag de excursie plaatsvindt. In welke mate tijdens de wan deling paddestoelen gevonden worden is afhankelijk van veel factoren. Op voorhand iets ver tellen over de in het gebied voorkomende soorten heeft dan ook niet veel zip. Van de drie bekende groepen - sapro- fieten, parasieten en symbion- ten - zullen ongetwijfeld een aantal vertegenwoordigers aangetroffen worden. Vermel denswaardig is nog wel, dat in het terrein een heel bijzondere samenlevingsvorm tussen een bepaalde paddestoel- en boom soort is aangetroffen. Voor het fijne van dit soort wetenswaar digheden kan men zaterdag morgen de gidsen aanspreken. NIEUWERKERK - Tijdens een openbare vergade ring op woensdag 9 november brengt de Duivelandse adviescommissie bestuurszaken advies uit over de mogelijkheid voor een avondwinkel in de gemeente Duiveland. Het onderwerp komt aan de or de bij het agendapunt wijzi ging winkelsluitingsverorde ning. Omdat Duiveland een ge meente is met minder dan 10.000 inwoners bestaat alleen de mogelijkheid om via een wijziging van de verordening één avondwinkel toe te staan. De commissie brengt ook ad vies uit over het al dan niet uit breiden van de mogelijkheid om de winkels op zondag te openen. Op dit moment kun nen ondernemers in de ge meente Duiveland voor maxi maal vier zondagen ontheffing krijgen om hun zaak te openen. Daarvan wordt meestal ge bruik gemaakt wanneer een feestdag als Koninginnedag op zondag valt. Via een aanpas sing van de winkelsluitings verordening kan het aantal zondagen worden uitgebreid naar acht. Op de agenda van de commissievergadering staat verder een verzoek van brand weercommandant H. L. van der Maas voor vergoeding van de kosten voor de advocaat die hij in de arm nam naar aanlei ding van het conflict tussen het Duivelandse college van b en w en de Duivelandse brandweer. De vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis in Nieuwerkerk en begint om 19.30 uur. Iedere belangstellen de kan de vergadering bijwo- Woensdag 9 november ZIERIKZEE - De leden van de commissie van advies en bijstand voor financiën en economische zaken van de gemeente Zierikzee buigen zich woensdag avond 9 november onder meer over het Ruimtelijk Economisch Onderzoek (REO) in relatie met het Ver- keersstructuurplan en het rapport 'Naar een maat schappelijk aanvaardbaar toerisme'. In een vorige commssieverga- soneel. Daarnaast wordt de derring is de afspraak ge- commissie om advies gevraagd maakt de drie rapporten in sa- met betrekking tot de prijs die menhang met elkaar te bespre- aangeboden moet worden voor ken. Op de agenda van de ver- de verwerving van gronden ten gadering staat verder een aan- behoeve van het toekomstige vullende dekking van 142.000 bestemmingsplan Poortam- gulden als gevolg van de priva- bacht tien. tisering van het Algemeen Bur gerlijk Pensienfonds. Hiermee De commissievergadering be is ten onrechte geen rekening gint om 16.00 uur en wórdt ge- gehouden bij het opmaken van houden in de raadzaal van het de staat van te bezoldigen per- stadhuis in Zierikzee. Advertentie Nieuwerkerk UN Astraat 10 Noorddijkstraat 8 technisch installatteburo Zierikzee 01110-13348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht noord 3 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 50% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht variabel 3 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 4 graden ^Mid.temp. 10 graden Windkracht zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 5 nov. Zon op 07.41, onder 17.01 Maan op 09.58, onder 18.37 6 nov. Zon op 07.43, onder 17.00 Maan op 11.02, onder 19.40 7 nov. Zon op 07.45, onder 16.58 Maan op 11.55, onder 20.50 Eerste Kv^rtier: 10 nov. (07.15) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt minder mooi en zacht in ons land. De hoge middag- temperatuur van de afgelopen dagen behoort weer even tot het verleden en we gaan over naar ge middelde waarden voor begin no vember. Het mooie weer hing sa men met een hogedrukgebied dat nu langzaam wegtrekt. Vanavond en vannacht neemt van het zuiden en westen uit de bewolking toe. De minimumtemperatuur ligt rond de 9 graden. Zaterdag overdag overheer sen de wolkenvelden en in het wes ten van het land is er kans op regen. In de oostelijke helft van Nederland schijnt eerst de zon nog een tijdje en het blijft er hoogstwaarschijnlijk droog. Zaterdagmiddag wordt het ongeveer 14 graden. De wind komt uit het zuidoosten, en is matig, kracht 3 tot 4, aan de kust eerst nog af en toe krachtig, 6. Zondag zet de verslechtering van het weer door. Het is dan bewolkt en af en toe valt er wat regen of motregen, met name in het westen. De middagtempera- tuur daalt verder naar ongeveer 11 graden. OOSTERLAND/HAAMSTE- DE - In een winkel in Haamste de zijn in de nacht van woens dag 2 op donderdag 3 novem ber sigarretten en schoenen weggenomen. Bij een diefstal uit een bedrijf in Oosterland in dezelfde nacht is voor 40.000 gulden aan spullen meegeno men. In een. winkel aan de Kerk straat in Burgh van een 44- jarige inwoner van Haamstede verkregen de dader toegang door.een ruit in te slaan. De buit bestond uit een grote hoe veelheid sigaretten en onge veer 25 paar schoenen, Een 52- jarige man uit Noordwelle deed aangifte van de diefstal uit een bedrijf aan de Wilgen straat in.Oosterland. De dader zijn binnengekomen door aan de achterkant van het bedrijf een klap raampje te forceren. De weggenomen spullen verte genwoordigen een waarde van zeker 40.000 gulden. Z1ERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE®! Uitgever Drukkerij Lakenmari Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den.Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49.50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. BRUINISSE - De Veldmarkt in Bruinisse wordt per 14 december van dit jaar een Albert Heijn (AH). Zowel het ex- als het interieur van de supermarkt aan de Dreef, krijgen hiervoor binnenkort een echt AH-jasje aangemeten. Eigenaar van de zaak blijft J. M. A. van Veldhuizen, die eerder ook al zijn supermarkt in Burgh-Haamstede onder de vlag van AH plaatste door de formule van het concern te kopen. De belangrijkste veranderin gen die de klanten van zijn nu nog Veldmarkt genaamde su permarkt te wachten staan zo gauw de zaak tot een Albert Heijn is omgetoverd, zijn vol gens Van Veldhuizen het grote re assortiment, de lagere prij zen''én de betere kwaliteit van de artikelen. .Straks kunnen de mensen hier. meer^.bood- schappen doen dan in de huidi ge zaak, omdat we een grotere verscheidenheid van artikelen in huis krijgen", vertelt hij. Ook zegt Van Veldhuizen dat de prijzen gemiddeld zo'n drie procent lager zullen liggen dan nu in zijn winkel het geval is. De eigenaar besloot tot het aangaan van een franchiseove- reenkomst met AH omdat, zegt hij, er heel sterk toekomstge richt gedacht en gewerkt moet worden in zijn branche. Vooral de herkenbaarheid van een AH-vestiging noemt hij een groot voordeel van het werken onder die naam: ,,Het spreekt bij de mensen sterker aan. Door de media hebben de AH- supermarkten grote bekend heid gekregen. Bijna iedereen kent ze." Verder zegt hij dat hij inmid dels een fors aantal positieve reacties heeft gehad op de ko mende verandering/ ,,Uit ge sprekken met klanten was,;óns al gebleken dat veel mensen het fijn vinden om een Albert Heijn in de buurt te hebben", aldus Van Veldhuizen, die toe voegt dat deze winkels vooral ook bij Duitse toeristen erg po pulair zijn. Personeel Hij vertelt dat als de nieuwe zaak eenmaal een feit is, ook een aantal nieuwe perso neelsleden nodig zijn. En wel zes tot zeven mensen, 's Zomers draait de huidige supermarkt met een vijftigtal medewer kers, tegen zo rond de twintig in de wintermaanden. ,,Dat zullen er vooral in de zomer maanden nog meer moeten worden", aldus Van Veldhui- Vooral h'et interieur van de Veldmarkt wordt binnenkort danig veranderd. De kassapar tij wordt aangepast aan dé Arbo-wet. Er zal volgens de ei genaar straks prettiger ge werkt kunnen worden omdat er nieuwe, moderne appara tuur komt te staan en de kas sa's groter worden. Overigens worden er geen extra's kassa's bijgezet. De zaak blijft draaien met de vier die er nu staan, en de kassa in de slijterij. Verder zal de groente-afdeling gaan voldoen aan de specifieke AH-presentatie, waarbij onder meer gesneden groentes een plaatsje krijgen in' het assorti ment. Ook komt er een aparte, grote kaasafdeling, waar, zegt Van Veldhuizen, naast Hol landse ook talloze soorten bui tenlandse kaas worden aange boden. Wat de buitenkant van de zaak betreft, verandert er niet zo veel. Volgens Van Veldhuizen krijgt de zaak de nieuwe AH- kleuren en pösters aangeme ten, terwijl hét parkeerterrein dat nu plaats biedt aan zestig auto's, onveranderd blijft. Mo menteel worden er op dat ter rein wel werkzaamheden uit gevoerd, maar die hebben vol gens Van Veldhuizen te maken met de aanleg van een zoge naamde milieustraat en eigen lijk niet met de komende vesti ging van de Albert Heijn. Op maandag 12 en dinsdag 13 de cember is de supermarkt geslo ten in verband met de benodig de verbouwing en aanpassing van de zaak. Op dinsdagavond 13 december wordt open huis gehouden. De Veldmarkt in Bruinisse krijgt binnenkort zowel een ander ex- als interieur omdat de supermarkt een Albert Heijn wordt. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3